Jump to content

[MOTO] Daytona Sprinter 50/125cc


poulisss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω πολυ φιλε μου καποια αλλη γνωμη? δηλαδη αν αλλαξω καρμπιλατερ ειναι το μονο που χρειαζετε για να γινει το παπι απο 72 90 ? δεν εχω ιδεα απο μηχανακια sorry :worry:
Link to comment
Share on other sites

εδω και ενα χρονο κυκλοφορω με το σπριντερ στο οποιο εχω φορτωσει ενα κινεζικο κινιτηρα 100 κυβικα(οχι λιφαν).. τωρα καλοκαιρι εφτασε θελω να ανανεωθω λιγο.. τι προτεινετε?? εγω σκεφτομαι να αλλαξω παλι κινιτηρα και να βαλω κατι μεγαλυτερο.. συγκεκριμενα τον λιφαν 140 με συμπλεκτι.. τον εχετε ακουστα?? αν εχετε κατι αλλο να προτεινετε θα με βοηθησετε.. ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

εδω και ενα χρονο κυκλοφορω με το σπριντερ στο οποιο εχω φορτωσει ενα κινεζικο κινιτηρα 100 κυβικα(οχι λιφαν).. τωρα καλοκαιρι εφτασε θελω να ανανεωθω λιγο.. τι προτεινετε?? εγω σκεφτομαι να αλλαξω παλι κινιτηρα και να βαλω κατι μεγαλυτερο.. συγκεκριμενα τον λιφαν 140 με συμπλεκτι.. τον εχετε ακουστα?? αν εχετε κατι αλλο να προτεινετε θα με βοηθησετε.. ευχαριστω προκαταβολικα

 

Το λιφαν το 140 ειναι καλο μοτερ! Αλλα καλυτερα φτιαξε τ μαμα τ μοτερ

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου καποια αλλη γνωμη? δηλαδη αν αλλαξω καρμπιλατερ ειναι το μονο που χρειαζετε για να γινει το παπι απο 72 90 ? δεν εχω ιδεα απο μηχανακια sorry :worry:

 

εαν ειναι να το κανεις 72 δεν θα δεις τεραστια διαφορα απλος θα εχει λιγο ποιο πολυ νευρο .αλλα ειναι να το κανεις και αχιοπιστο να σου κρατισει γεια καιρο οποτε γεια να το κανεις 90 η και 100αρι θα βαλεις εχατμισι ,καρμπιλατερ,κιλινδροπιστονο,και κεφαλη,μπορει και να θελει και στροφαλομπιελα δεν ειμαι σιγοθρος ρωτασ και εναν μηχανικο τωρα γεια μαρκα θα προσπαθεισε να τα βρεις honda γεια να ειναι και αχιοπιστο:happy:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι παιδια , γνωριζει καποιος να μου για το πενηνταρι μεχρι ποσες στροφες στο στρωσιμο και ποσα km θελει για να "στρωσει" :D
Αγγελίες μόνο στο Buy&Sell
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ socrati007 με βοηθησες φιλαρακι :)

για να παει 90cc το Sprider to daytona apo 72cc θα πειραχτει το καρτερ ?

Link to comment
Share on other sites

alexis_07:Ενα καταστημα στο Περιστερι το χει γυρω στα 600 ευρω.Μακρια απο αυτα τα μηχανακια παντως:X

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

alexis_07:Πιστεψε με,ειναι πολυ καλυτερα να προσθεσεις αλλα 750 ευρω να παρεις ενα Kymco 50αρι παρα να υπογραψεις συμβολαιο με το "Χαρο";)

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις τον κινητήρα ο οποίος δεν είναι και τέρας αξιοπιστίας αλλά με καλή συντήρηση την παλεύει όλα τα υπόλοιπα είναι απίστευτα αναξιόπιστα. Λέγοντας υπόλοιπα εννοώ αναρτήσεις φρένα ηλεκτρικά κυρίως. Γενικά τα κινέζικα ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου βγάλουν.Συγκεκριμένα φίλος με κινέζικο παπί έμεινε από σπάσιμο ρεγουλατόρου πάνω σε πολύ κεντρικό δρόμο, αν πήγαινε πατητός ίσως και να είχε πολύ άσχημη πτώση με ότι συνέπειες αυτή θα είχε.Γι' αυτό καλύτερα μακριά κι αγαπημένοι.Συγγνώμη αν κούρασα με το μεγάλο μου πόστ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι παιδια , γνωριζει καποιος να μου για το πενηνταρι μεχρι ποσες στροφες στο στρωσιμο και ποσα km θελει για να "στρωσει" :D

 

το πενινταρι γεια αρχη μπορει να παει μεχρι 45 κΜ γεια στροσιμο μετα τα 1000 κμ θα μπορεις να το ανοιγεις μεχρι 65 κμ

 

Ευχαριστω πολυ socrati007 με βοηθησες φιλαρακι :)

για να παει 90cc το Sprider to daytona apo 72cc θα πειραχτει το καρτερ ?

 

οχι δεν χριαζεται. το sprinter αντεχι μεχρη τα 53 mm οποτε 72cc να το κανεις δεν εχεις κανενα προβλημα και 100 αρι να το κανεις παλι δεν χρειαζεται να πειραχις κανενα καρτερ .:happy::happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις msn κανε με add αδερφε. withlove_daffy@yahoo.gr

να τα πουμε λιγο εκει μηπως κai με βοηθησεις αν χρειαστω κατι αλλο:D:D:p

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω τον φιλο που απαντησε για το στρωσιμο αλλα τα 45km μπορει να τα πιασω και με 3η (λεμε τωρα σε κανεναν γκρεμο ισως) για αυτο θα ηθελα καποιος να μου πει στροφες στο περιπου ...γιατι εγω το παω γυρω στις 5 και καμια φορα το ανοιγω ως 6 :rolleyes:

 

για να το κανω 72cc ξερει κανεις ποσο θα μου βγει? ευχαριστω

Αγγελίες μόνο στο Buy&Sell
Link to comment
Share on other sites

Sprinter 50cc για να γινει 72cc θα σου παρει 70-150 τωρα αν θες να του βαλεις καμια εξατμιση, protect θα σου προτεινω, θα παει γυρω στα 220 ευρω. δεν θα δεις καμια τρελη διαφορα αλλα το μηχανακι σου θα εχει πολυ παραπανω νευρο :) τωρα να ρωτησω κατι αλλο εχω το sprinter 50cc π.χ μολις το αγορασω μπορω να το βαλω μεσα για 72 με την μια ? η πρεπει να το στρωσω πρωτα στα 50cc??
Link to comment
Share on other sites

Nαι μπορεις και μετα στοστο μια κεξω:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

My bikepics member

http://www.bikepics.com/members/akis236/

Tα παντα για τα scooter

http://greekscooters.50.forumer.com

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ . ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΤΟΝ ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΜΕ ΤΑ 140CC ΝΟΜΙzΩ racing engine . ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΣΤΟ daytona moy
Link to comment
Share on other sites

Edw k poli kairo diabazw ta panta pou exete grapsei sxetika me ta Daytona Sprinter 50cc!!!

Exw k egw ena sprinter 50cc bebaia akoma manisio alla skeutomai twra pou 8a piasw gera fraga na to kanw kapoies metatropes!!!

 

Parakatw grafw auta pou skeutomai na foresw sto mixanaki pou to exw teleios manisio opws lew!!

Ta lefta pou 8a parw einai giros sta 500 eurozestopoulakia:P

 

Loipon skeutomai na balw : E3atmisi Protech

Kilindropistono,strofalompiela apo Honda supra 49mm

Karb (alla den 3erw poso megalo)

Ekentroforo (alla pali den 3erw kati to idietero k kalo)

Kai mia kefali CDi pou na teriazei

 

O mastoras pou 8a paw einai empistos giati olh i parea mou exei ftiaksei mixanakia ekei k einai k gnostos tou patera m!!!

 

Kati allo den mou erxete

Parakalw kapoios empiros na mou pei pws tou fenete auti i metatropi posa Km strosimo 8a 8elei ktl!!

 

Sorry alla prepei na kourasa pl!!:P

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και πολυ καιρο διαβαζω τα παντα που εχετε γραψει σχετικα με τα Daytona sprinter 50cc!!

Εχω κ εγω ενα sprinter 50cc βεβαια ακομα μανισιο αλλα σκευτομαι τωρα που θα πιασω φραγκα να το κανω καποιες μετατροπες!!!

 

Παρακατω γραφω αφτα που σκευτομαι να φορεσω στο μιχανακι που το εχω τελειος μαμα οπως λεω.

Τα λεφτα που θα παρα ειναι κοντα 500ευρο!

 

Λοιπον σκευτομαι να βαλω : Ε3ατμισι Protech

Κυλινδροπιστονο , στροφαλομπιελα απο Honda supra 49mm

Karb (αλλα δεν ξερω ποσο μεγαλο ενας φιλος μου μου λεει για 22αρι)

Εκεντροφορο (αλλα παλι δεν ξερω κατι το ιδιετερο κ καλο)

Και μια κεφαλι CDI που να τεριαζει

Κατι αλλο δεν μου ερχετε τωρα

 

Παρακαλω καποιος εμπιρος να μου πει πως του φαινεται αυτου του ιδους η μετατροπη ποσα Km στροσημο θα θελει κ αν εχει να προτινει τπτ παραπανω!

 

Σορρυ αμα κουρασα!

 

Greek version:D

Link to comment
Share on other sites

Εδω και πολυ καιρο διαβαζω τα παντα που εχετε γραψει σχετικα με τα Daytona sprinter 50cc!!

Εχω κ εγω ενα sprinter 50cc βεβαια ακομα μανισιο αλλα σκευτομαι τωρα που θα πιασω φραγκα να το κανω καποιες μετατροπες!!!

 

Παρακατω γραφω αφτα που σκευτομαι να φορεσω στο μιχανακι που το εχω τελειος μαμα οπως λεω.

Τα λεφτα που θα παρα ειναι κοντα 500ευρο!

 

Λοιπον σκευτομαι να βαλω : Ε3ατμισι Protech

Κυλινδροπιστονο , στροφαλομπιελα απο Honda supra 49mm

Karb (αλλα δεν ξερω ποσο μεγαλο ενας φιλος μου μου λεει για 22αρι)

Εκεντροφορο (αλλα παλι δεν ξερω κατι το ιδιετερο κ καλο)

Και μια κεφαλι CDI που να τεριαζει

Κατι αλλο δεν μου ερχετε τωρα

 

Παρακαλω καποιος εμπιρος να μου πει πως του φαινεται αυτου του ιδους η μετατροπη ποσα Km στροσημο θα θελει κ αν εχει να προτινει τπτ παραπανω!

 

Σορρυ αμα κουρασα!

 

Greek version:D

 

φιλε εγω θα σου ελεγα να βαλεις 53mm κυλινδροπιστονο με 90αρι ή με 54mm στροφαλο,, καρμπ 24-26,, cdi κεφαλη με ροικη (λιγο οχι τερμα;)),, εκκεντροφορο f200,, protech,, και καμπανα ή βαλε ελλατηρια και δισκακια στη μαμα (το 1ο ειναι καλυτερο)ενα καλο γραναζωμα, και μια αντλια λαδιου....1000km :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου 53-54mm ειναι πολλα κ θα μου βγαζει προβλιματα συνεχεια κ θα ειμαι στον μαστορα 7μερες της εβδομαδας. Εγω δεν το θελω για κοντρες το θελω να βγαζει καμια 90-100 λιγο γριγορα κ οχι να ειναι ψοφιο οπως τωρα γιαυτο σκευτικα ανταλακτικα honda supra mono. Πιστευω 49-50mm ειναι καλα κ ενα μηχανακι που να μην βγαζει προβλιματα κ να το εχω συνεχεια στο μαστορα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...