Jump to content

[MOTO] Daytona Sprinter 50/125cc


poulisss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Pedia na sas rotisw ligo...To daytona to 50ari to splinter kanei 1250 Euro apo oti eida....peite mou ligo kana site me beltioseis gia daytona MONO... kai an boreite kana site gia na dw aerografies kai fanaria gia to daytona... episis opoios 8elei na me kanei add sto msn >>> billiskosg51@hotmail.com exw kai kapies ales erotiseis....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Pedia na sas rotisw ligo...To daytona to 50ari to splinter kanei 1250 Euro apo oti eida....peite mou ligo kana site me beltioseis gia daytona MONO... kai an boreite kana site gia na dw aerografies kai fanaria gia to daytona... episis opoios 8elei na me kanei add sto msn >>> billiskosg51@hotmail.com exw kai kapies ales erotiseis....

 

τι βελτιωσεις θελεις να δεις πχ πραγματα για φτιαξιμο στο μοτερ ,, εμφανιση?? οτι θελεις ρωτα εδω:D :!: και κατι αλλο γραφε ελληνικα:!:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες..

Παω στα 2600 km το μηχανακι παει καλά αν και τριζει λιγάκι.

Χτες που ανεβαινα μεσογείων με τερμα γκαζι για 4-5 χιλιόμετρα(4-5) το πρωί σε κάποια φάση αρχισε να επιβραδύνει αλλα ομαλά και το γκάζι δεν επιανε. Το λαμπάκι τοπ τρεμοσβηνε και λεω η καμια ταχυτητα βγηκε η την κάτσαμε την βαρκα.

Σταματησα και μετα πήρε τις ταχύτητες κανονικά...

Τωρα δεν ξερω τι συναίβει. Μπορει καταλάθος να πατησα τις ταχύτητες η βγήκε για καποιο αλλο λόγο;

Να σημειώσω οτι θελω να ισιωσω το αριστερο μαρσιπιε επειδη εχει ανεβει προς τα πανω λιγο και με δυσκολευει στις αλλαγες.

Νομιζω μια φορα μου το εχει ξανακάνει....

Ειναι η ωρα του σερβισ βεβαια και θα το παω να δουμε τι συμβαίνει..

Επίσης οταν αλλαζω ταχυτητα κλωτσάει πολυ.

Δεν ξερω αν τις αλλάξω λάθος αλλα κλείνω το γκάζι και καπακι αλλαζω και μετα καθως σηκώνω το ποδι μου γκαζώνω...

Αλλα μου κάνει γκαπ γκαπ Ισως επειδη εχω πολλες στροφές; Δεν ξερω αλλα αν παω με λιγες στροφες 4-6 θα με πατησουν απο πίσω

 

Κοιτα αυτο το κοπανημα που λες ειναι επειδη ειναι αριθμιστη η καμπανα...υπαρχει και το ενδεχωμενο(πολυ σπανιο)να εχεις προβλημα στο σασμαν και να θελει αλαγμα...αν εχεις εγγυηση ακομα για πηγαινε και ρωτα τι εχει...βεβαια μπορει να κανω και λαθος την γνωμη μου σου ειπα γιατι εχω και εγω το ιδιο προβλημα και θελει αλαγη το σασμαν...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

honda_100 8ελω και για εμφανισι και για βελτιοσεις στην μηχανη κτλπ... και για αερογραφιες αν μπορεις να δω μερικες.....sry για τα greeklish...
Link to comment
Share on other sites

honda_100 8ελω και για εμφανισι και για βελτιοσεις στην μηχανη κτλπ... και για αερογραφιες αν μπορεις να δω μερικες.....sry για τα greeklish...

 

http://mototrade.gr/osCommerce/ http://www.moto-rider.com/home.aspx http://www.akyriakopoulos.gr/shop/index.php?language=gr http://www.stelpet.gr/ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242458&page=2 φιλε ριξε σε ολα μια ματια σε ολα:D

alex το μοτερ εχει συμπλεκτη

Link to comment
Share on other sites

μιπως ξερεισ και ποσες ταχιτητες εχει ευχαριστο:happy:

 

δεν θυμαμαι διαβασε αυτο το θεμα ειναι λιγο παλιο και κλειδωμενο :X http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=218980

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη απο οτι καταλαβα ο racing δεν ειανι αξιοποιστοσ καλιτερα να παρεισ το λιφαν 140cc kaι τον δαυτονα 150cc παρα τον racing.:(

 

κοιταξτε τι βρικα Daytona 150cc Complete Engine for CRF50

 

Bolt on power for your CRF50. This Daytona motor cranks out about 19 hp!

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας!!!ειμαι καινουργιος στ σελιδα..(αν κανω καμια χαζομαρα συνχωρεστε με)...λοιπον..συγνωμη αν η εροτηση που θα κανω εχει επαναληφθει αλλα δν εχω διαβασει ολα τα σχολια γ το daytona sprinter 50cc.:wacko:. σε κανα μηνα θα το παρω και εχω τις παρακατω αποριες!!

1. πως μπορω να το κανω 72cc και οχι και πολυ ακριβα?

2.ειναι κανεις απο θεσσαλονικη να μου πει κανενα καλο μαγαζι γ να παω να το πηραξω εκει και να κανω και τα service μου?

3.επειδη διαβασα σε μερικα comments οτι τα πλαστικα τριζουν, αν τα βγαλω τα πλαστικα (αυτα που διμιουργουν το προβλημα) και με σταματισουν και δν εχω πλαστικα ,πληρωνω προστιμο?

please ας μου απαντηση καποιος...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!:O

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το daytona moter με τα 19 αλογα κανει 1200++ ασε π δεν ερχετε ελλαδα επισης ειναι για crossakia και βγενει και σε τετραβαλδιδο με 24αλογα στιν ροδα.....

Για δεσ και αυτο http://www.faster-minis.com/124cc-dohc-stage-3-kit.html Aν δεν σε νιαζουν τα χριματα γιατι για να θες 19 αλογα σε παπια πρεπει να τα σκασεις χοντρα

Link to comment
Share on other sites

ποσο αστο αλοιτερα.Και φυσικα με νοιαζοθν τα λευτα κατι αλλο υπαρχοι σε 150 και να μπενει σε daytona:D
Link to comment
Share on other sites

ποσο αστο αλοιτερα.Και φυσικα με νοιαζοθν τα λευτα κατι αλλο υπαρχοι σε 150 και να μπενει σε daytona:D

 

Mονο τα κινεζικα...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

ο daytona 150cc μηπος ξερει κανεισ ποσο κανει και αν ειναι καλητερος απο ton racing 150cc και ποσο εχει ευχαριστο
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειμαι στα 2700 χιλιομετρα κ κατι τωρα...Κανονικια ηθελε σερβις στα 2500.

Σκοπεύω αυριο να αλλάξω λάδια και να το πάω στο μαστορα για σερβις.(Δεν εμπιστευομαι αλλους για λαδια γιατι εχω δει πολλους που βαζουν μεταχειρισμένα).

Το προβλημα που έχω ειναι οτι οταν πάω πάνω απο ~63km/h αρχίζει και τρεμο(πουλος)σβήνει το λαμπάκι (TOP)και το μηχανακι συμπεριφερεται περιεργα νομιζω αρχιζει να επιβραδύνει αλλα οχι παντα και ακριβως ετσι.Δηλαδή γκαζωνω και απλα ακουω γκάζι αλλα κοβει.Ομως εστω οτι παω με 65 κ κλεισω το γκαζι λιγο μετα μολις παω να δωσω επιβραδυνει ανι να γκαζώνει και πρεπει να περιμενω 3-4 δευτερολεπτα να δωσει παλι..

Λετε να ειναι ρυθμιση η να εχει καμια ζημιά;

 

παιδια γεια σας!!!ειμαι καινουργιος στ σελιδα..(αν κανω καμια χαζομαρα συνχωρεστε με)...λοιπον..συγνωμη αν η εροτηση που θα κανω εχει επαναληφθει αλλα δν εχω διαβασει ολα τα σχολια γ το daytona sprinter 50cc.:wacko:. σε κανα μηνα θα το παρω και εχω τις παρακατω αποριες!!

1. πως μπορω να το κανω 72cc και οχι και πολυ ακριβα?

2.ειναι κανεις απο θεσσαλονικη να μου πει κανενα καλο μαγαζι γ να παω να το πηραξω εκει και να κανω και τα service μου?

3.επειδη διαβασα σε μερικα comments οτι τα πλαστικα τριζουν, αν τα βγαλω τα πλαστικα (αυτα που διμιουργουν το προβλημα) και με σταματισουν και δν εχω πλαστικα ,πληρωνω προστιμο?

please ας μου απαντηση καποιος...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!:O

 

1)Δε ξερω εαν αξίζει το κοπο απο οσα εχω ακούσει και εισαι και παράνομος (αν το ψαξει)

2)Δεν ειμαι απο Θεσ αλλα θελει προσοχή εχω ακουσει πολυ κακα λογια για διαφορους μαστορες.Ευτυχώς εχω βρει εναν που το επλυνε και το συντηρισε με 5 ευρώ! Λάδια ειχα αλλαξει εγώ.

Αλλοι ζητάνε 50 ευρω το σερβις.

3)Συνηθως η καρινα τριζει αλλα ειναι ολοκληρη φιλοσοφια να βρεις τι τριζει.Αστα ετσι θα το συνηθίσεις...Αν δε βγαλεις καθρέφτες κτλ δε νομιζω να πληρώσεις καποιο προστιμο..Δε προκεινα να ασχοληθουν.

Εμενα δεν με εχουν σταματησει ποτε. Πρεπει να πας γυρευοντας

Link to comment
Share on other sites

Εχω το σπριντερ 125 και εκανα το πρωτο σερβισ στα 1.000 χιλιομετρα τωρα ποτε πρεπει να κανω το δευτερο σερβισ?? ..μου το ειχε πι ο μηχανικος αλλα ξεχασα..

 

Ευχαριστο για τις απαντισεις !!:D

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορουμε να βαλουμε (μοτερ) να ειναι καλο(οχι κατηε βολτα και μαστορα)και να τρεχει(για καμια κοντρα με fx 135 και να το τρωει φυσικα να το αφινει αεροπλανα) κατι θα υπαρχει με κανα 600με 650ευρο
Link to comment
Share on other sites

Τι μπορουμε να βαλουμε (μοτερ) να ειναι καλο(οχι κατηε βολτα και μαστορα)και να τρεχει(για καμια κοντρα με fx 135 και να το τρωει φυσικα να το αφινει αεροπλανα) κατι θα υπαρχει με κανα 600με 650ευρο

 

fx 135? λογικα θα λες το Χ? βρες ενα μοτερ....και με αυτα τα λεφτα φτιαξτο ανεβασε κυβικα κ βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Εχω το σπριντερ 125 και εκανα το πρωτο σερβισ στα 1.000 χιλιομετρα τωρα ποτε πρεπει να κανω το δευτερο σερβισ?? ..μου το ειχε πι ο μηχανικος αλλα ξεχασα..

 

Ευχαριστο για τις απαντισεις !!:D

 

 

Ρε Παιδιά κανένας δεν ξέρη να μου απαντήση σ'αυτήν την ερώτηση??:(

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορουμε να βαλουμε (μοτερ) να ειναι καλο(οχι κατηε βολτα και μαστορα)και να τρεχει(για καμια κοντρα με fx 135 και να το τρωει φυσικα να το αφινει αεροπλανα) κατι θα υπαρχει με κανα 600με 650ευρο

 

καλο με τοσα λεφτα πιστευω δεν υπαρχει... αλλα οσο αν κανεις ενα καλο φτιαξιμο και ψαγμενο μπορεις να βγαλεις πολυ καλο μοτερ και γρηγορο;)

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορουμε να βαλουμε (μοτερ) να ειναι καλο(οχι κατηε βολτα και μαστορα)και να τρεχει(για καμια κοντρα με fx 135 και να το τρωει φυσικα να το αφινει αεροπλανα) κατι θα υπαρχει με κανα 600με 650ευρο

 

Δεν υπαρχει κατι που να μην πηγαινεις συχνα συνεργειο...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Εχω το σπριντερ 125 και εκανα το πρωτο σερβισ στα 1.000 χιλιομετρα τωρα ποτε πρεπει να κανω το δευτερο σερβισ?? ..μου το ειχε πι ο μηχανικος αλλα ξεχασα..

 

Ευχαριστο για τις απαντισεις !!:D

εγω ειχα βαλει λαδια στα 1000χιλιομετρα κ το πουλισα στα 8000 ολη μερα σπασμενος ημουν το μηχανακι δεν επαθε τπτ κ ειχα κανει μονο μια αλαγη λαδιων στα 1000χιλιομετρα....και το μηχανακι το βλεπω κατα καιρους στο δρομο κ ακομα παει (θα εβαλε λαδια ο επομενος μαλλον γτ οταν τ ειχα εγω 7000χιλιομετρα χωρις να συμπληρωσω καν λαδια ημουν:lol:)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη να παρο το μοτερ ατισ daytona 150cc και να του βαλο κανα καρμπ και πιστονι και εχατμισι:D αν οχι τι λετε
Link to comment
Share on other sites

Exo to daytona apo ton Septemvri kai tora exo siblirosi 1500xilm

 

Exo to 50cc, kai oxi gt ime kanas pitcirikas:D ala gt to papi to 8elo gia kinisi mesa sti poli kai 8eorisa pos 8a mu evgene pio ikonomiko mias kai xriazete diploma apo troxea(12evro mu stixise to diploma mazi me tis foto :P )

 

Prepi na po pos sta 24 mu xronia ine to proto mu mixanaki :p (sta geramata vgazo ta hugia )etsi lipon exo kapies apories,ala epidi 8eoro xaza ta post tu tipu"ti eksatmisi na valo pite plzzzz" leo na voi8iso kai ego ligo prota apadodas tis erotisis pu vlepo sineixa se afto to post.

 

-sto 125cc fenode oi taxitites sto 50cc mono nekra kai 4h (N/TOP)

-sta prota 500xil/m ta frena sfirzun, kai oi taxitites ine poli sklires

-ta plastika trizun apo tis 4000 mexri tis 6000s/l kai ine ka8ara 8ema piotitas plastikon (vlepe idiosixnotita 2 likiu)

-to mixanaki den ine oti pio grigoro sto kosmo, kai ute kan to plisiazi,ine ena mixanaki gia na kanis ti dulia su opos ola ta kinezika, apla tin kanis me style :)

-alagi elastikon epivalete mias kai ine aparadekta

-ta frena ine apistefta eos kai ipervolika gia ta 50cc

-ego exo ena 8emataki, kamia fora me anamena foto den kratai reladi kai zvini:(

-h eksatmisi sto proto mina ixe petaksi skuries

parola afta pistevo pos to "ergalio" ine arketa kalo gt poli apla ta aksizi ta (liga) lefta tu

 

Kai tora oi apories mu :D

-ksero pos to moter ine typu Honda ala to idio isxii kai gia ta periferiaka?p.x 8elo na alakso piso anartisi ,eksatmisi kai granazi ala den vrisko sto internet gia sprinter, afta pu ine gia honda teriazun kai an nai apo pio modelo?

-ta kit gia honda 54 kai 53xil teriazun i isxii oti exi diaforetiki diadromi?

-isxii pos ta aftikolita vgenun me venzini? :blink:

 

Afta :D

exo kai ala na rotiso ala oxi ola mazi kai sas tromakso :lol:

Link to comment
Share on other sites

Exo to daytona apo ton Septemvri kai tora exo siblirosi 1500xilm

 

Exo to 50cc, kai oxi gt ime kanas pitcirikas:D ala gt to papi to 8elo gia kinisi mesa sti poli kai 8eorisa pos 8a mu evgene pio ikonomiko mias kai xriazete diploma apo troxea(12evro mu stixise to diploma mazi me tis foto :P )

 

Prepi na po pos sta 24 mu xronia ine to proto mu mixanaki :p (sta geramata vgazo ta hugia )etsi lipon exo kapies apories,ala epidi 8eoro xaza ta post tu tipu"ti eksatmisi na valo pite plzzzz" leo na voi8iso kai ego ligo prota apadodas tis erotisis pu vlepo sineixa se afto to post.

 

-sto 125cc fenode oi taxitites sto 50cc mono nekra kai 4h (N/TOP)

-sta prota 500xil/m ta frena sfirzun, kai oi taxitites ine poli sklires

-ta plastika trizun apo tis 4000 mexri tis 6000s/l kai ine ka8ara 8ema piotitas plastikon (vlepe idiosixnotita 2 likiu)

-to mixanaki den ine oti pio grigoro sto kosmo, kai ute kan to plisiazi,ine ena mixanaki gia na kanis ti dulia su opos ola ta kinezika, apla tin kanis me style :)

-alagi elastikon epivalete mias kai ine aparadekta

-ta frena ine apistefta eos kai ipervolika gia ta 50cc

-ego exo ena 8emataki, kamia fora me anamena foto den kratai reladi kai zvini:(

-h eksatmisi sto proto mina ixe petaksi skuries

parola afta pistevo pos to "ergalio" ine arketa kalo gt poli apla ta aksizi ta (liga) lefta tu

 

Kai tora oi apories mu :D

-ksero pos to moter ine typu Honda ala to idio isxii kai gia ta periferiaka?p.x 8elo na alakso piso anartisi ,eksatmisi kai granazi ala den vrisko sto internet gia sprinter, afta pu ine gia honda teriazun kai an nai apo pio modelo?

-ta kit gia honda 54 kai 53xil teriazun i isxii oti exi diaforetiki diadromi?

-isxii pos ta aftikolita vgenun me venzini? :blink:

 

Afta :D

exo kai ala na rotiso ala oxi ola mazi kai sas tromakso :lol:

 

dipla den einai ta amortiser?nomizw pws boreis na pareis apo supra p.x h apo innova amortiser k na ta valeis kanoun tis idies vides exoun(pantws egw exw valei sto yamahaki m ta palia amortiser apo to mhxanaki p exw twra{supra})

exatmish fusika boreis na valeis opoia 8es.granazi nomizw pws boreis na valeis apo honda.

kalutera na ta zestaneis me pistolaki k meta siga siga na ta vgaleis k se opoia shmeia meinei kolla panw aplws me ligh venzinh k me ena malako pani perase ta shmeia p exoun kolles siga siga

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...