Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR2 V8/V9


lordelesar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το V8 πιστεύω θα σε ικανοποιήσει, γιατί άμα δεν σε ενδιαφέρει η επεκτάσιμη μνήμη είναι πρώτο! Το μόνο κινητό που μπορείς να στείλεις τα παιχνίδια σου κατευθείαν... Η χώρα προέλευσης του είναι η Σιγκαπούρη και ειναι G @ ^^ @ T 0 ! ! ! Η μπαταρία του V8 είναι το ευαισθητο σημείο του κινητόυ, διότι με πολλά μηνύματα και μπλα μπλα, πολύ Gaming, Internet, Music κρατάει μόνο μια μέρα!

 

Τελικα μου εκατσε αγοραστικη ευκαιρια για το ν9 και το πηρα. Πολυ καλες οι πρωτες εντυπωσεις..

Ευχαριστω πολυ παντως για την απαντηση :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χεχε, ήθελα να πω ΓΙΑ ΟΛΑ τα νέα Motorola λλά εκείνο σκέφτηκα εκείνη την στιγμή... Πάντως καταπληκτικό κινητό, δεν μπορεις να πεις όχι!!!

 

Αν μιλας για το v8/v9 θα πω πως.... οχι. Εχουν καποια προβληματα σε θεμα μπαταριας, και ελειψεως(π.χ. flash, το ενα ειναι linux το αλλο οχι, το ενα δεχεται καρτα μνημης το αλλο οχι... κ.ο.κ)

 

Δεν θεωρησα το a1200 καλυτερο και πως εχει flash ή κατι αλλο που επισης δεν εχει τγο v8/v9, αλλα λεω πως αξιζει ΠΟΛΥ για τα λεφτα του το a1200 συγκρινοντας το με το v8/v9!(συμπεριλαμβανομενου και οι ικανοτητες)

 

a1200 -->199€ είτε και 150€

v8 -->270€

v9 -->299€

 

 

*(οι τιμες οσο το δυνατον χαμηλοτερες)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα της μπαταριας ποιο εχει καλυτερη αυτονομια?

Αν δουλεψουν και τα 2 σε 2G, εχει μεγαλυτερη αυτονομια το V9?

Δηλαδη καποιος που σκεφτεται την μπαταρια σαν κριτηριο, να προτιμησει το V9?

 

Ευχαριστω :)

Quadra 660av
Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα της μπαταριας ποιο εχει καλυτερη αυτονομια?

Αν δουλεψουν και τα 2 σε 2G, εχει μεγαλυτερη αυτονομια το V9?

Δηλαδη καποιος που σκεφτεται την μπαταρια σαν κριτηριο, να προτιμησει το V9?

 

Ευχαριστω :)

 

Κατά εμέ, το V9 έχει καλύτερη αυτονομία από V8... Αλλά V8 έχει Linux και θα είσαι κάπως έτσι...::cool:

Notebook User: Lenovo 3000 N200
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλας για το v8/v9 θα πω πως.... οχι. Εχουν καποια προβληματα σε θεμα μπαταριας, και ελειψεως(π.χ. flash, το ενα ειναι linux το αλλο οχι, το ενα δεχεται καρτα μνημης το αλλο οχι... κ.ο.κ)

 

Δεν θεωρησα το a1200 καλυτερο και πως εχει flash ή κατι αλλο που επισης δεν εχει τγο v8/v9, αλλα λεω πως αξιζει ΠΟΛΥ για τα λεφτα του το a1200 συγκρινοντας το με το v8/v9!(συμπεριλαμβανομενου και οι ικανοτητες)

 

a1200 -->199€ είτε και 150€

v8 -->270€

v9 -->299€

 

 

*(οι τιμες οσο το δυνατον χαμηλοτερες)

 

Και τι να το κάνεις τέτοιο τηλέφωνο χωρίς 3g?

Μόνοι τους θάβουν τα μοντέλα τους σε αυτη την εταιρία.

 

 

Στο θεμα της μπαταριας ποιο εχει καλυτερη αυτονομια?

Αν δουλεψουν και τα 2 σε 2G, εχει μεγαλυτερη αυτονομια το V9?

Δηλαδη καποιος που σκεφτεται την μπαταρια σαν κριτηριο, να προτιμησει το V9?

 

Ευχαριστω :)

 

 

 

Κατά εμέ, το V9 έχει καλύτερη αυτονομία από V8... Αλλά V8 έχει Linux και θα είσαι κάπως έτσι...::cool:

 

Οπωσδήποτε το v9 έχει καλύτερη αυτονομία.

Και το Linux του v8 δεν είναι και τπτ το φοβερό, απλά ένα καινούριο πιο όμορφο μενού.

Τελικά, παρότι είχα το v8, ψηφίζω v9.(απλά δεν μπορούσα να το περιμένω το v9 να βγεί.)

Πάντως σαν χρώμα το v8 είναι πιο όμορφο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η πιπίλα "έχει linux" δε μου λέει τίποτα! Τί να το κάνω το V8 όταν:

1. Δεν έχει 3G ικανότητα, όπως κανένα Motomagx μοντέλο

2. Δε δέχεται κάρτες μνήμης και στην Ελλάδα έχουν μόνο το 512ΜΒ μοντέλο (το luxury edition το θεωρώ γελοιότητα, είναι απαράδεκτο να ζητάνε 300 ευρώ για ουσιαστικά 1,5GB μνήμης!)

3. Είναι (ακόμα) λιγότερο moddable από το V9

4. Στοιχίζει κάπου 280 ευρώ

 

Είμαι κάτοχος (μεταξύ άλλων) και του V9 και του Z6. Από πλευράς ευχρηστίας προτιμώ το Ζ6 (χωρίς 3G) αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με το τί λειτουργικό τρέχει. Όταν το Motomagx σύστημα "ανοίξει" και μπορούμε πλέον να έχουμε πλήρη πρόσβαση στα CGs τότε θα είναι πρώτη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Απο αποψη ταχυτητας στο μενου, ειναι ιδια και τα δυο ?

Εμενα παντως λογω της φυσεως της δουλειας, πιστευω πως η μπαταρια ειναι αρκετα μεγαλο προτερημα. Ειδικα αν χρησιμοποιηθει σε 2G, πιστευω θα εχει σημαντικη διαφορα στην αυτονομια το V9.

Quadra 660av
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να εχω μονιμη αναφορα παραδοσης στο V8 οταν στελνω SMS ?

Απο ρυθμισεις δεν μπορεσα να βρω κατι...

 

Ναι, υπάρχει σχετική ρύθμιση, ψάξε το λίγο καλύτερα.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.. θα ήθελα τη γνώμη σας στο εξής: έχω το motorola K1 και σκεφτόμουν να αγοράσω το V9.

 

αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι αν πιστεύετε οτι αξίζει η μετάβαση από το ένα στο άλλο. έχει κάτι παραπάνω ή διαφορετικό το μενού του V9 ή στο θέμα των δυνατοτήτων?

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.. θα ήθελα τη γνώμη σας στο εξής: έχω το motorola K1 και σκεφτόμουν να αγοράσω το V9.

 

αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι αν πιστεύετε οτι αξίζει η μετάβαση από το ένα στο άλλο. έχει κάτι παραπάνω ή διαφορετικό το μενού του V9 ή στο θέμα των δυνατοτήτων?

 

ευχαριστώ πολύ

 

Εγώ πιστεύω ότι θα ήταν καλή μετάβαση να κάνεις από το Κ1 στο V9, άμα ειδκά δεν σε ενδιαφέρει τίποτα καλύτερο (βλ. Ζ8)... Θα σε ενθουσιάσουν από την πρώτη στιγμή οι 2 οθονάρες του (Η εξωτερική είναι ίση με την εσωτερική του Κ1)! Μετά πιστεύω ότι θα σε αρέσει και η εξωτερική οθόνη όταν ακούς τραγούδια, που μπορείς να αλλάξεις τραγούδι πατώντας ένα από τα ειδικά κουμπιά ευαίσθητα στην αφή. Επίσης πιστεύω ότι θα ικανοποιηθείς στην ταχύτητα τον αντιδράσεων του κινητού (V9), σε σχέση με Κ1.

 

Ελπίζω να βοήθησα...:rolleyes:

Notebook User: Lenovo 3000 N200
Link to comment
Share on other sites

Θα σε ενθουσιάσουν από την πρώτη στιγμή οι 2 οθονάρες του (Η εξωτερική είναι ίση με την εσωτερική του Κ1)!

 

Για την ακρίβεια και οι δύο οθόνες του V9 έχουν ανάλυση 240x320 σε αντίθεση με αυτές του Κ1 (176x220 η εσωτερική, 80x96 η εξωτερική).

 

Για μια γρήγορη σύγκριση:

 

Κ1: http://www.gsmarena.com/motorola_krzr_k1-1646.php

V9: http://www.gsmarena.com/motorola_razr2_v9-1990.php

 

Καλή αγορά ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.. θα ήθελα τη γνώμη σας στο εξής: έχω το motorola K1 και σκεφτόμουν να αγοράσω το V9.

 

αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι αν πιστεύετε οτι αξίζει η μετάβαση από το ένα στο άλλο. έχει κάτι παραπάνω ή διαφορετικό το μενού του V9 ή στο θέμα των δυνατοτήτων?

 

ευχαριστώ πολύ

 

Ειναι μια εξαιρετικη μεταβιβαση για τους παρακατω λογους:

-ειναι και τα 2 Motorola και δεν θα δυσκολευτεις να μεταφερεις τις επαφες σου μεσω του MTP

-δεν θα σου φανει απιστευτει η διαφορα, διοτι εχεις ξαναδουλεψει Motorola ως δυσχρηστα, και δυσνοητα κινητα.

-περισσοτερες ρυθμισεις/ικανοτητες/ σε ολα τα θεματα. (ρυθμισεις καμερας,λοιπες ρυθμισεις, γρηγοροτερο bt γτ το v9 φοραει A2DP κ.ο.κ) θα σου φανουν πολλες οι ικανοτητες

-αναλυση εικονας...

-δημιουργεια φακελων στο menu κατι που ειναι απιστευτα χρησιμο.

 

αυτα νομιζω θα σε βοηθησουν!! στρεψου v9, αξιζει!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Αγορασα ενα ν9 απο ενα αλλο μελος του φορουμ, σε εξαιρετικη κατασταση. Καινουργιο θα λεγες. Τι θελω να ρωτησω.. Τα ν9 εχουν μονιμη αναφορα παραδοσης μηνυματος? Γιατι το δικο μου εχει..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Αγορασα ενα ν9 απο ενα αλλο μελος του φορουμ, σε εξαιρετικη κατασταση. Καινουργιο θα λεγες. Τι θελω να ρωτησω.. Τα ν9 εχουν μονιμη αναφορα παραδοσης μηνυματος? Γιατι το δικο μου εχει..

 

Μάλλον πριν το αγοράσεις θα ήταν κάποιος ''Μονταράς'' και του έβαλε μέσω P2K Tools μόνιμη αναφορά...

Notebook User: Lenovo 3000 N200
Link to comment
Share on other sites

καλοοοοο !!!....:)

και κατι αλλο. Το παιδι μου εδωσε δωρο και δυο εξτρα μπαταριες συν επιτραπεζιο φορτιστη. Η μαρκα των μπαταριων αυτων, ειναι sido. Σας λεει τιποτα αυτη η μαρκα?.. Η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι να τις χρησιμοποιησω. Φορτιζω και χρησιμοποιω μονο τη δικη του της motorola. Τι λετε εσεις?..

Ευχαριστω και για την προηγουμενη απαντηση :)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω τo v9 εχει απο μονο του δικη του ρυθμιση, για μονιμη αναφορα. δεν ειναι σαν ολα τα p2k κινητα που χρειαζεται να πατσαριστει.:confused:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

καλοοοοο !!!....:)

και κατι αλλο. Το παιδι μου εδωσε δωρο και δυο εξτρα μπαταριες συν επιτραπεζιο φορτιστη. Η μαρκα των μπαταριων αυτων, ειναι sido. Σας λεει τιποτα αυτη η μαρκα?.. Η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι να τις χρησιμοποιησω. Φορτιζω και χρησιμοποιω μονο τη δικη του της motorola. Τι λετε εσεις?..

Ευχαριστω και για την προηγουμενη απαντηση :)

 

Ξερει κανεις αυτες τις μπαταριες..?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πριν το αγοράσεις θα ήταν κάποιος ''Μονταράς'' και του έβαλε μέσω P2K Tools μόνιμη αναφορά...

 

+1. Το V9 εργοστασιακά δεν έχει μόνιμα ενεργοποιημένη την αναφορά παράδοσης, και εγώ στο δικό μου την ενεργοποίησα με seem edit. Οπότε ίσως να έχει κάνει και άλλα χρήσιμα edits ο προηγούμενος ιδιοκτήτης ;)

 

Όσο για τις μπαταρίες δεν έχω να σου πω κάτι, μόνο τη γνήσια που ήταν μαζί με την εκάστοτε συσκευή έχω χρησιμοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου :)

Αν κανεις γνωριζει παντως αυτες τις sido μπαταριες ας μου πει, να ξερω να τις εμπιστευτω ή οχι..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το V8 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Έχω ένα πρόβλημα όμως. Όταν δέχομαι sms η κλήσης δεν μπορώ να κάνω τίποτα στην εξωτερική οθόνη. Είναι σαν να μην δουλεύουν τα κουμπιά. Μονο στο music player δουλεύουν σωστά. Τα εξωτερικά πλήκτρα δεν τα έχω κλειδωμένα. Διάβασα το manual αλλα δε βρήκα τίποτα. Κάποια βοήθεια?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το V8 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Έχω ένα πρόβλημα όμως. Όταν δέχομαι sms η κλήσης δεν μπορώ να κάνω τίποτα στην εξωτερική οθόνη. Είναι σαν να μην δουλεύουν τα κουμπιά. Μονο στο music player δουλεύουν σωστά. Τα εξωτερικά πλήκτρα δεν τα έχω κλειδωμένα. Διάβασα το manual αλλα δε βρήκα τίποτα. Κάποια βοήθεια?

 

Όταν εννοείς τα κουμπιά, εννοείς κάτι στην οθόνη η πλάγια; Γιατίόταν σου έρχετε ένα SMS με τα πλήκτρα που είναι από αριστερά χειρίζεσαι!

π.χ Για να ανοίξεις ένα μνμ, με τα κουμπιά της έντασης χειρίζεσαι το πάνω κάτω, και με το ''έξυπνο'' κουμπί το Enter.

 

Ελπίζω να βοήθησα...:)

 

 

 

Υ.Γ. Μεγειά σου φίλε μου!!!

Notebook User: Lenovo 3000 N200
Link to comment
Share on other sites

Τα κουμπιά αφής δεν δουλεύουν. Τα πλαϊνά ενώ έχουν δόνηση όταν τα πατάω δε κάνουν τίποτα. Μόλις πατάω το μεσαίο αριστερά απλά φεύγει το μήνυμα που έχω στον εξωτερική οθόνη. Πάντως σε ένα v9 που είχα δει τα κούμια αφής δούλευαν κανονικά. Επίσης μπορούσες να μπεις στο menu των sms χωρίς καν να έχεις νέο sms...παράξενο πάντως. Πιο firmware χρησιμοποιείτε?
Link to comment
Share on other sites

Τα κουμπιά αφής δεν δουλεύουν. Τα πλαϊνά ενώ έχουν δόνηση όταν τα πατάω δε κάνουν τίποτα. Μόλις πατάω το μεσαίο αριστερά απλά φεύγει το μήνυμα που έχω στον εξωτερική οθόνη. Πάντως σε ένα v9 που είχα δει τα κούμια αφής δούλευαν κανονικά. Επίσης μπορούσες να μπεις στο menu των sms χωρίς καν να έχεις νέο sms...παράξενο πάντως. Πιο firmware χρησιμοποιείτε?

 

R601_G_80.42.0FR_GSQLIDORTIT058_PDS010_LP0039C_GSQLIDORTITALY

Notebook User: Lenovo 3000 N200
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.

 

Χθες πήρα το V8, αλλά δυστυχώς είναι Vodafone Live. Όσον κι αν έψαξα δεν βρήκα το "απλό"....

 

Τέσπα, ξέρετε πού μπορώ να βρώ themes για το κινητό διότι το theme της VODAFONE είναι GTP!!

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...