Jump to content

Eurovision 2007


GR.04
 Κοινοποίηση

Ποια θέση πιστεύετε ότι θα κατακτήσει η Ελλάδα στο διαγωνισμό;  

94 members have voted

  1. 1. Ποια θέση πιστεύετε ότι θα κατακτήσει η Ελλάδα στο διαγωνισμό;

    • Πρώτη
      8
    • 2-5
      5
    • 5-10
      53
    • 10+
      28


Recommended Posts

Της Τουρκίας είχε ρυθμό ενώ της Σερβίας ήταν μια ανοστη μπαλάντα κατε με. Προσωπική άποψη...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 378
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και η ψηφοφορία σε κάποια σημεία ήταν άντε γεια! Όπως είπε και ο Σεργουλόπουλος όταν η Μάλτα έδωσε το 12 στην Αγγλία "Ο Χριστός και η Παναγία!" :lol::lol:

 

Αυτό σε πειραξε...???:p Το 12αρι της Αλβανίας στην Ισπανία...δεν το προσεξε κανείς...???:blink: :blink: :blink: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλά ο Terry Wogan είναι απίστευτος σχολιαστής...

Εμείς μαζευτήκαμε και βλέπαμε eurovision κυρίως για αυτόν. Λιώσαμε στον γέλιο...

 

Σε κάποια φάση επίσης είπε...

Oh... if i don't see ice again for the rest of this night i will die happy!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σε πειραξε...???:p Το 12αρι της Αλβανίας στην Ισπανία...δεν το προσεξε κανείς...???:blink: :blink: :blink: :lol: :lol: :lol: :lol:

Δεν το θυμόμουν αυτό! :p Από τέτοια κουφά, άλλο τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Καλά ο Terry Wogan είναι απίστευτος σχολιαστής...

Εμείς μαζευτήκαμε και βλέπαμε eurovision κυρίως για αυτόν. Λιώσαμε στον γέλιο...

 

Σε κάποια φάση επίσης είπε...

Oh... if i don't see ice again for the rest of this night i will die happy!

Για τον Τούρκο είπε ότι είναι το εξώγαμο της Σερτάμπ και του Ρουβά! :lol:

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που η Ρουμανία δεν έστειλε Morandi με το Crazy... απλά τα σπάει.

Todomondo...what were they thinking

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κι ένα τελευταίο που ξέχασα σχετικά με τον Άγγλο. Είχε απεριόριστη συμπάθεια στην σπαστική κοπελίτσα με το ροζ φόρεμα που βολόδερνε στο green room και μιλούσε με τις αποστολές. Την στόλισε με ατάκες όπως:

 

"Everytime she comes up, my worst nightmares come true."

 

"Is she supposed to be funny?"

 

"Can't we see the commercials instead of her?"

 

:lol:

 

O Άγγλος εκφωνητής ήταν θεός! Δύο χαρακτηριστικές ατάκες του ήταν:

 

1) Παίζει βιντεάκι πριν από εμφάνιση χώρας, όπου δείχνει κάποιον να κόβει με αλυσοπρίονο τον πάγο. Και λέει: "Οh look! He cuts the ice! Isn't it fantastic?"

 

2) Βγαίνει ο Σαμπρέλ και πριν ξεκινήσει το τραγούδι λέει: "The funny with this guy is that every day in the hotel I meet his entire family!"

 

3)Επίσης παίζει βιντεάκι όπου κάποιοι κάνουν γλυπτική σε πάγο φτιάχνοντας έναν κύκνο και μετά βάζουν από πίσω κάτι σαν κερί για να φωτίζεται. Και λέει: "Oh yes! It's a swan! And those people are the only guys who could make something like that and then set it on fire!"

 

(φυσικά αν δεν ακούσετε την ειρωνία στον τόνο της φωνής, δε μπορείτε να κατανοήσετε το μεγαλείο :p)

 

Σε κάποια φάση επίσης είπε...

Oh... if i don't see ice again for the rest of this night i will die happy!

 

Για τον Τούρκο είπε ότι είναι το εξώγαμο της Σερτάμπ και του Ρουβά! :lol:

 

:lol: :lol: :lol:

 

Ο ανθρωπος ειναι Θ Ε Ο Σ !!!! εχω λυθει στα γελια....

 

Απλα :respect::respect::respect:

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σε πειραξε...???:p Το 12αρι της Αλβανίας στην Ισπανία...δεν το προσεξε κανείς...???:blink: :blink: :blink: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Είναι γνωστό πως στην Αλβανία ζουν πολλοί Ισπανοί μετανάστες :p

 

Ανεξάρτητος;

 

LOL

Link to comment
Share on other sites

Vre paidia to gegonos pws fetos kerdise i Serbia me ena tragoudi pou den to les kai teleio, ALLA itan i prwti fora pou ekprwsopithike moni tis, xwris to Maurovounio, isws na prepei na mas pei kati.

O Sarbel, den me enthousiase. Tha symfwnisw me ton Alex pou eipe pws den itan ta fwta akoloutha twn rouxwn ktl. Den mou arese episis pou meta ebgalan ta skinia kai denontan, ksedenontan, ktl. Mou thumise polu Sertab....! Auto pou forage itan aparadekto kai fwnitika tha mporouse na ta paei kalutera, alla auto den itan problima mallon. :)

Link to comment
Share on other sites

Molitva

 

Ni oka da sklopim,

postelja prazna tera san,

a život se topi

i nestaje brzo, k'o dlanom o dlan.

 

K'o razum da gubim,

jer stvarnost i ne primećujem,

još uvek te ljubim,

još uvek ti slepo verujem.

 

K'o luda, ne znam kuda,

ljubavi se nove bojim,

a dane, žive rane,

više ne brojim.

 

Molitva, kao žar na mojim usnama je,

molitva, mesto reči samo ime tvoje.

(I) Nebo zna, kao ja,

koliko puta sam ponovila,

to nebo zna, baš kao ja,

da je ime tvoje moja jedina

molitva.

 

Al Bogu ne mogu

lagati sve dok se molim,

a lažem ako kažem

da te ne volim.

 

Δεν κλείνω ούτε μάτι,

το άδειο κρεβάτι διώχνει τον ύπνο μου,

και η ζωή μου λιώνει,

και χάνεται γοργά,

 

Σαν να χάνω τα μυαλά μου

αφού ούτε καταλαβαίνω τι είναι πραγματικό,

ακόμα σε φιλάω,

ακόμα σε πιστεύω με τρόπο τυφλό

 

Σαν τρελή, δεν ξέρω που πάω

φοβάμαι τις νέες αγάπες

και οι μέρες ζωντανές πληγές

που πια δεν μπορώ να μετράω

 

Προσευχή,σαν πληγή στα χείλια μου,

προσευχή,αντί για λόγια μόνο το όνομα σου,

ουρανέ, όπως και εγώ,ξέρεις,

ότι το όνομα σου είναι η μόνη μου

προσευχή.

 

Στο Θεό δεν μπορώ

ψέματα να πω

ενώ προσεύχομαι,

και λέω ψέματα αν πω

ότι δεν σε αγαπώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω για ενα πραγμα χαρηκα

 

Οτι η Ρωσσια βγηκε 3η. Δε το περιμενα και το τραγουδι παιζει να ηταν το καλυτερο απο θεμα παραγωγης....

 

 

Επισης για τη Σερβια λογια δεν εχω, για τον δικο μας μπραβο , 7 ειναι καλα για να μην εχουμε και φαγωμαρες ενω για την Αγγλιδα που κανει σπικαζ, αυτη ειναι πιο ξινη απο ολους μας εδω μεσα... Και περυσι στη δικια μας διοργανωση τα ιδια και χειροτερα δεν ελεγε?

 

Αυτη καλε μισει τους παντες. Ο θεος να σε λυπηθει και να μη πεσεις στο στομα της

:X
Link to comment
Share on other sites

Btw ξεχασα να σας πω... η τραγουδιστρια της Σερβιας... η κοντη, ο Harry Potter ντε, ειναι λεσβια.:p

 

Δεν είναι σωστό να κοροιδεύουμε ότι και να είναι

Κέρδισε από το τραγούδι που ήταν καλό

Link to comment
Share on other sites

Btw ξεχασα να σας πω... η τραγουδιστρια της Σερβιας... η κοντη, ο Harry Potter ντε, ειναι λεσβια.:p

 

Σοβαρά;

Δεν φαίνεται :p

Κι απ οτι λέει η πείρα μου (απο το the l word) πρέπει να χει μεγάλη πέραση στο γυναικείο φύλο!.

...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απογοητεύτηκα με τις εμφανίσεις την Ουκρανίας και της Γεωργίας. Παιδιά, δεν μπορούσα ούτε να τους ακούσω αυτούς τους 2!

Μέχρι και η Βουλγαρία με τα "ι" τα τσιριχτά, καλύτερη μου φάνηκε...

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Βασικά, είχα την εντύπωση ότι λέμε την γνώμη μας...:worry:

Το ότι η τραγουδίστρια είχε καλή φωνή δεν σημαίνει ότι αντέχω και το τραγούδι. Και για την Βουλγαρία, τσιριχτό ήταν το "ι", όπως και να το κάνουμε... Όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω, θα ήταν καλύτερα αν ακουγόταν μόνο η μουσική.

Κατά την γνώμη μου πάντα, το ξαναλέω

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Btw ξεχασα να σας πω... η τραγουδιστρια της Σερβιας... η κοντη, ο Harry Potter ντε, ειναι λεσβια.:p

 

Άντε καλε... Τι λες τώρα??? Μα πώς σου ήρθε? Δεν το είχαμε καταλάβει καθόλου...

 

Κάνει μπαμ απο χιλιόμετρα, είναι το καρα-κλασσικο στυλάκι της λεσβίας και μάλιστα αυτής που είναι ας πούμε ο "άντρας" του ζευγαριού, κοντοκουρεμένο μαλλί, αντρικό ντύσιμο, περπάτημα νταλικιέρη....

 

Με το που την πρωτοείδα μου ήρθε στο μυαλό η πρωταγωνίστρια (και σκηνοθέτη) της γαλλικής ταινίας "Για όλα φταίει το γκαζόν" (άψογη κωμωδία by the way...)

Link to comment
Share on other sites

Ο σχολιασμός στην ΕΡΤ γενικά δεν μου άρεσε. Βέβαια επιλέχθηκαν γιατί είναι γνωστές TV περσόνες αλλά δεν θα ήταν καλύτερα και κάποιος που ξέρει από μουσική και ξέρει και μερικές γλώσσες παραπάνω για να μπορεί να προφέρει κάποια δύσκολα ονόματα; Τόσοι καλοί ραδιοφωνατζήδες υπάρχουν. Ούτως ή άλλως δεν φαίνονται και ούτως ή άλλως το στυλ που απαιτεί το φεστιβάλ είναι λίγο καθορισμένο. Τους άκουγα λίγο έξω από τα νερά τους.

 

Επίσης κάτι πρέπει να αλλάξει και στο όλο θέμα του διαγωνισμού. Δεν τραβάει η ιστορία. Ειδικά με τον τρόπο που γίνεται η ψηφοφορία τελικά ψηφίζεις αυτό που σου μένει ή απλά για τον χαβαλέ ή απλά επειδή κάποιος περνάει ένα πολιτικό μήνυμα ή επειδή είναι gay, lesbo κτλ. Σαν χαβαλές ΟΚ, περνάμε καλά κάνουμε πλάκα, κάνουμε διαφήμιση μπας κι έρθει κάνας τουρίστας...

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Btw ξεχασα να σας πω... η τραγουδιστρια της Σερβιας... η κοντη, ο Harry Potter ντε, ειναι λεσβια.:p

 

και να ηταν μονο αυτη:lol: :lol: :p γενικα φετος οι eurovision ειχε πολλους gay!:rocket: :rocket: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει και η Eurovision gay που θα έχει; Σεβασμός στους θεσμούς παιδιά, μιλάμε για το μεγαλύτερο gay-kitsch party της Ευρώπης.

 

(Το πως μια καρα-συντηρητική χώρα σαν τη δική μας το έχει αναγάγει σε μείζον εθνικό γεγονός χρήζει έρευνας βέβαια :lol: :rolleyes:)

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα λες ειναι marvin... Αυτο φαινεται και απο το πως καναμε οταν το πηρε(:p) η ******ζου, σαν να ξαναπηραμε το Ευρωπαικο!
Link to comment
Share on other sites

Καλά, και στη Φινλανδία μέχρι και η Πρόεδρος υποδέχτηκε τους Lordi και ονόμασαν και κεντρική πλατεία από αυτούς. Φαντάσου να βαφτίζαμε την Ομόνοια "Πλατεία Πaπaρίζου!"

 

Καρα-συντηρητικούς δεν θα μας έλεγα, αφού το απόγευμα βγαίνουμε και σκυλοβριζόμαστε στις εκπομπές του Μικρούτσικου! Σχιζοφρενείς οπωσδήποτε, αλλά συντηρητικούς...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιστεύω ότι η διοργάνωση αυτή πρέπει να λήξει σιγά σιγά.Είναι σκέτο καραγκιοζιλίκι.Τό μόνο που υπάρχει μέσα είναι το συμφέρον για 5-10 να τα αρπάξουν!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...