Jump to content

Samsung SGH-U600


skatzoxoiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια...σκεφτομαι να παρω εν μεταχειρισμενο U6OO.ειναι κατι που πρεπει να προσεξω να εχει η να μην εχει??πχ τι λογισμικο φοραει κτλ???ελπιζω να μην το μετανοιωσω γιατι ειναι η πρωτη φορα που θα παρω σαμσουνγκ

 

Να έχεις υπ όψιν σου πως μια μεγάλη παρτίδα συσκευών έχει πρόβλημα τζόγου..!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να έχεις υπ όψιν σου πως μια μεγάλη παρτίδα συσκευών έχει πρόβλημα τζόγου..!

 

ok thanks.i'll keep that in mind!:happy:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το αγοράσω...

 

Βρήκα στο Expansys αυτό http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=146525

 

Το ερώτημα μου είναι γιατί ειναι τόσο φθηνό??

 

Εννοώ παντού έχει πάνω απο 330 ευρώ..όχι οτι με χαλάει που κάνει μόνο τόσο αλλα μήπως παίζει τπτ ???

 

Μπορώ να έχω απο κάποιον απάντηση???

 

Δεν ξέρει κανείς???:confused:

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να έχω απο κάποιον απάντηση???

 

Δεν ξέρει κανείς???:confused:

 

Απο μία ματιά που έριξα, το e-shop που ρωτάς, εχει καλύτερες τιμές σε όλα τα Samsung, και μάλιστα έχει και μοντέλα που δεν έχουν έλθει επίσημα στην Ελλάδα (πχ samsung U700 = 399 ευρώ)

Μάλλον κάνουν δική τους εισαγωγή και έτσι δικαιολογήται η χαμηλή τιμή και τα μοντέλα που δεν τα έχουν άλλοι.

Θα το διαπιστώσεις ευκολα αυτό, πάρτους ενα τηλέφωνο, και ρώτα τους αν σου πάθει κάτι εντός εγγυησης, τι θα πρέπει να το κάνεις. Αν σου πούνε να τους το στείλεις αυτό συμβαίνει σίγουρα. Πάντως απο όσο ξέρω η expansys είναι μια αξιόπιστη εταιρία αν σε ανησυχεί αυτό...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ το κινητό μου δοκιμάστηκε σε ενα δυνατό crash test...

Είχα το κινητό στην τσέπη μου με το hands free συνδεμένο και οπως βγήκα απο το σπίτι μου, γλίστρησα στην σκάλα που ειχε γεμίσει καπνιές απο την φωτιά στο Καλέτζι Κορινθίας (άτιμε εμπρηστή μαμίσι που θες) και προσγειώθηκα στο τέλος της σκάλας στο πλάι, με την τσέπη που είχα το κινητό στην γωνία του τελευταίου σκαλιού... Αφού βεβαιώθηκα πως δεν έσπασα κανένα πόδι, το μυαλό μου πήγε αμέσως στο κινητό... Δέχτηκε 80 κιλά γαιδούρι πάνω του... ήταν σκοτάδι, έβαλα το χέρι μου στην τσέπη και σκέφτηκα πως με άφησε χρόνους... Κάνω έτσι, αναδιπλώθηκε, άναψε κανονικά! Παω στο φως και παρατηρώ πως το φίς του hands free είχε στραβώσει και ειχε σπάσει το πλαστικό μέρος μέσα στο κινητό... Δε με ένοιαζε που είχε ανοίξει ο αγκώνας μου και έτρεχε αίμα, έτρεξα να δω αν εχει πάθει ζημιά το κινητό και δε φορτίζει! Αφού αφαίρεσα το κομματάκι του πλαστικού απο την υποδοχή, έβαλα το τον φορτιστή και δούλευε κανονικά!!! Φτηνά την γλίτωσα λοιπόν, και εγώ και το κινητούλι μου!

Ιδού πως έγινε το φις!!! (τραβήχτηκε με το κινητό)

 

http://img477.imageshack.us/img477/4746/spa0085ve5.jpg

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ το κινητό μου δοκιμάστηκε σε ενα δυνατό crash test...

Είχα το κινητό στην τσέπη μου με το hands free συνδεμένο και οπως βγήκα απο το σπίτι μου, γλίστρησα στην σκάλα που ειχε γεμίσει καπνιές απο την φωτιά στο Καλέτζι Κορινθίας (άτιμε εμπρηστή μαμίσι που θες) και προσγειώθηκα στο τέλος της σκάλας στο πλάι, με την τσέπη που είχα το κινητό στην γωνία του τελευταίου σκαλιού... Αφού βεβαιώθηκα πως δεν έσπασα κανένα πόδι, το μυαλό μου πήγε αμέσως στο κινητό... Δέχτηκε 80 κιλά γαιδούρι πάνω του... ήταν σκοτάδι, έβαλα το χέρι μου στην τσέπη και σκέφτηκα πως με άφησε χρόνους... Κάνω έτσι, αναδιπλώθηκε, άναψε κανονικά! Παω στο φως και παρατηρώ πως το φίς του hands free είχε στραβώσει και ειχε σπάσει το πλαστικό μέρος μέσα στο κινητό... Δε με ένοιαζε που είχε ανοίξει ο αγκώνας μου και έτρεχε αίμα, έτρεξα να δω αν εχει πάθει ζημιά το κινητό και δε φορτίζει! Αφού αφαίρεσα το κομματάκι του πλαστικού απο την υποδοχή, έβαλα το τον φορτιστή και δούλευε κανονικά!!! Φτηνά την γλίτωσα λοιπόν, και εγώ και το κινητούλι μου!

Ιδού πως έγινε το φις!!! (τραβήχτηκε με το κινητό)

 

http://img477.imageshack.us/img477/4746/spa0085ve5.jpg

 

 

 

αν και σκαντζόχοιρος είσαι πολύ flexible

σιδεροκέφαλος και αλλη φορα κοιταμε μπροστα μας.

όσο για το κουνιτο ειναι δύναμις λέμε

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

εμενα επιβιωσε απο ενα water crashTest ...

ημουν καπου στι Φωκιωνος σε 1 καφε...κ κλασσικα ερχετε η φοβερη ξανθια γκαρσονα να επαναγεμισει τα ποτηρια νερο κ εκει που τα γεμιζε λεω να παρω το κινητο απο το τραπεζι.. μηηηπως κ της φυγει η κανατα κ τα κανει λουτσα!! εεεε δεν προλαβα!...:wacko: (το μαλακισμενο!)

τεσπα της εριξα κανα καντηλακι!.. το κινητο το σκουπισα,αν κ δεν ειχε παρει πολυ νερο ...κ δουλευει οκ!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.

Έχω πάρει εδώ και 2 μήνες το κινητό (απόλυτα ευχαριστημένος) αλλά δεν έχω ενεργοποιήσει το mms. Μου έστειλαν χθες ένα mms αλλά δεν μπόρεσε να το διαβάσει.. Έχω σύνθεση cosmote, τι πρέπει να κάνω για να ενεργοποιηθεί; Πρέπει να πάρω τηλ τα γραφεία τους;;; είναι απλό γιατί δεν ξέρω και πολλά πράγματα από αυτά;;;; Τι να κάνω;;;;;;;;

:help::help::help:

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξες μήπως υπάρχει έτοιμο προφίλ των MMS?

Πήγαινε:

  • Μηνύματα
  • Ρυθμίσεις
  • Μηνύματα πολυμέσων
  • Προφίλ μηνυμάτων πολυμέσων
  • Cosmote MMS

Αφού επιλέξεις Cosmote MMS σβήσε και ξαναανοιξε το κινητό σου και δοκίμασε να δεις αν ενεργοποιήθηκαν

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

den kserw an exete oloi to idio provlima , alla to kin einai gia spasimo neurwn.

se 1 giga karta:

mp3 2-7 seconds

foto 2-4 sec

video 2-10 sec

Copy from pc to phone 100mb 6 me 7 lepta se usb2 thyra

An ksereis kaneis, an diorthwnete (me kapoio flash sigekrimena) kai pos as voithisei.

:help::help::help:

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξες μήπως υπάρχει έτοιμο προφίλ των MMS?

Πήγαινε:

  • Μηνύματα
  • Ρυθμίσεις
  • Μηνύματα πολυμέσων
  • Προφίλ μηνυμάτων πολυμέσων
  • Cosmote MMS

Αφού επιλέξεις Cosmote MMS σβήσε και ξαναανοιξε το κινητό σου και δοκίμασε να δεις αν ενεργοποιήθηκαν

 

Γεια σας

Έκανα αυτό που μου είπατε, ρύθμισα το mms στη cosmote, το έκλεισα και αργότερα το άνοιξα....πήγα στα μηνύματα μου και αυτό το mms που μου είχαν στείλει πάλι το ίδιο γράφει (νέο μήνυμα από 69..........(το νούμερο τηλεφ) στη θυρίδα παραλαβής mms στο http://www.cosmote.fr/mms_maiboxME αριθμό μηνύματος a0b2.....και κωδικό...... (έναν αριθμό)!!!

Τι να κάνω;;;;;:cry::cry:

Μήπως πρέπει να μου στείλουν άλλο mms για να δω αν θα μου έρθει και το παλιό πάει.....;;;;;

Έχω cosmote, θα πρέπει να παίρνω μόνο mms από cosmote; από άλλες εταιρίες;;;;;; Το mms που μου έστειλαν ήταν από άλλη εταιρία!

Τι πρέπει να κάνω; Δεν ξέρω!σας παρακαλώ πολύ, πες μου......:help::help:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Έκανα αυτό που μου είπατε, ρύθμισα το mms στη cosmote, το έκλεισα και αργότερα το άνοιξα....πήγα στα μηνύματα μου και αυτό το mms που μου είχαν στείλει πάλι το ίδιο γράφει (νέο μήνυμα από 69..........(το νούμερο τηλεφ) στη θυρίδα παραλαβής mms στο http://www.cosmote.fr/mms_maiboxME αριθμό μηνύματος a0b2.....και κωδικό...... (έναν αριθμό)!!!

Τι να κάνω;;;;;:cry::cry:

Μήπως πρέπει να μου στείλουν άλλο mms για να δω αν θα μου έρθει και το παλιό πάει.....;;;;;

Έχω cosmote, θα πρέπει να παίρνω μόνο mms από cosmote; από άλλες εταιρίες;;;;;; Το mms που μου έστειλαν ήταν από άλλη εταιρία!

Τι πρέπει να κάνω; Δεν ξέρω!σας παρακαλώ πολύ, πες μου......:help::help:

 

to mms pou sou hr8e de 8a 3anaer8ei gia na to deis etsi..dokimases na to deis apo to site pou eipes? sto epomeno pou 8a sou steiloun 8a to laveis kanonika...

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση για να στα ενεργοποιήσουν!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

οι ιδιοι χρονοι πανω-κατω και στο νεο μου Ε590...

Μαλλον ειναι γενικο "προβλημα" των Samsung :worry:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους, έχω και εγώ μία ερώτηση για το samsung u600 που έχει να κάνει με τη μπαταρία του και με το χρόνο που κρατάει...Κάπου άκουσα ότι με το ζόρι κρατάει μία ημέρα!!! Ξέρει κανείς περισσότερα?? Κάποιος που το έχει καιρό ας μας δώσει μία απάντηση σ'αυτό το κρίσιμο ερώτημα...Σε σχέση με το K800i?? Ευχαριστώ :)
"Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something."
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους, έχω και εγώ μία ερώτηση για το samsung u600 που έχει να κάνει με τη μπαταρία του και με το χρόνο που κρατάει...Κάπου άκουσα ότι με το ζόρι κρατάει μία ημέρα!!! Ξέρει κανείς περισσότερα?? Κάποιος που το έχει καιρό ας μας δώσει μία απάντηση σ'αυτό το κρίσιμο ερώτημα...Σε σχέση με το K800i?? Ευχαριστώ :)

 

To exw apo july kai exw na sou pw oti e3artatai kathara ths xrhshs. Dhladh synexeia anyxto bluetooth/cameras / radio/ omilia nai tote 1 mera .

 

Emena mou krataei 2 meres xwris idiaitera problhmata alla den to liwnw sthn kamera... milaw arketa olh mera kai to exw se bluetooth sto amaksi logo car kit. 3 meres oriaka mou exei kratisi me elaxisti xrhsh. Twra den exw parei akoma handsfree bluetooth pou prokeitai na parw asap gia na sou pw sunexomenh xrhsh bluetooth ti pezei alla fantazomai thn mera tha ti vgazw aneta.

 

Pezei rolo k h swsth sintirisi tis battery diladi full 3efortisma prwtou to pas gia epanafortisi. Kai genika exw diavasi apo arketous oti exoun kanei to 16wro sunexomeno fortisma k tous exei vgi se kalo....

 

egw na vretho 16 wres kapou diskolo....

..:: Your Kung Fu Is Not Enough ::..

realitysolutions.gr

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους, έχω και εγώ μία ερώτηση για το samsung u600 που έχει να κάνει με τη μπαταρία του και με το χρόνο που κρατάει...Κάπου άκουσα ότι με το ζόρι κρατάει μία ημέρα!!! Ξέρει κανείς περισσότερα?? Κάποιος που το έχει καιρό ας μας δώσει μία απάντηση σ'αυτό το κρίσιμο ερώτημα...Σε σχέση με το K800i?? Ευχαριστώ :)

 

Αυτό είναι υπερβολή που άκουσες.. Η αλήθεια είναι ότι έχει πολύ αδύναμη μπαταρία, αλλά κρατάει σίγουρα πάνω από μέρα!

Προσωπικά, με 1 ώρα περίπου χρόνο ομιλίας, περίπου 5 μηνύματα, όταν είμαι στο αυτοκίνητο είναι συνεχώς συνδεδεμένο με ακουστικό bluetooth, γύρω στις 5 φώτο και κάπου στην μισή ώρα ραδιόφωνο/mp3 player την μέρα μου κρατάει σχεδόν 2 μέρες. (Από το πρωί της πρώτης, μέχρι το βράδυ της δεύτερης)

Το καλοκαίρι που δεν το χρησιμοποιούσα πολύ, μου έβγαζε και 2 ολόκληρες μέρες και κάποιες φορές λίγο παραπάνω.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Πριν λίγες μέρες ενεργοποίησα το mms (δεν ξέρω δεν το δοκίμασα, φαντάζομαι ότι ενεργοποιήθηκε) και πάνω αριστερά στην οθόνη διπλά στην ένταση του σήματος έβγαλε ένα εικονίδιο με το γράμμα "G"! Τι είναι αυτό; Τι κάνει; τι συμβολίζει;:confused: Μήπως....μου χρεώνει τίποτα περισσότερο τις κλήσεις ή τα sms που στέλνω;;;:dizzy::dizzy: Είναι τίποτα ανησυχητικό ή το αγνοήσω;;;;;

Μπορείτε να μου πείτε;;;;:help:

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τους χρήστες Reality και Knithil για τα σχόλια τους, ήταν πολύ κατατοπιστικά... Να είστε καλά παιδιά!!! :)
"Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something."
Link to comment
Share on other sites

έχω και εγώ μία ερώτηση για το samsung u600 που έχει να κάνει με τη μπαταρία του και με το χρόνο που κρατάει...Κάπου άκουσα ότι με το ζόρι κρατάει μία ημέρα!!! Ξέρει κανείς περισσότερα??

 

Καλησπέρα, να σου πω και την δικία μου χρήση να μπορέσεις να πάρεις μια ιδέα...

 

Με αρκετή χρήση θέλει φόρτιση κάθε βράδυ. Και εξηγώ τι εννοώ "αρκετή".

 

3 ώρες συνεχόμενης διάρκειας κλήσεις -ας είναι καλά το ΤΙΜ Max-

1 ώρα πλοήγηση στο ίντερνετ -όπως και ανωτέρω, ΤΙΜ Max-

γύρω στα 15 μηνύματα αποστολή και αλλα τόσα λήψη

bluetooth συνέχεια αναμμένο συνέχεια

 

A! Και φυσικά παίζει και ρόλο σε τι δίκτυο το χρησιμοποιείς, η Cosmote ως γνωστόν είναι πιο "μπαταριοφάγα" :D

Επίσης έχω ρυθμίσει το πληκτρολόγιο να μην ανάβει την ημέρα και την φωτεινότητα της οθόνης στο πρότελευταίο σκαλί

 

 

Πριν λίγες μέρες ενεργοποίησα το mms (δεν ξέρω δεν το δοκίμασα, φαντάζομαι ότι ενεργοποιήθηκε) και πάνω αριστερά στην οθόνη διπλά στην ένταση του σήματος έβγαλε ένα εικονίδιο με το γράμμα "G"! Τι είναι αυτό; Τι κάνει; τι συμβολίζει;:confused: Μήπως....μου χρεώνει τίποτα περισσότερο τις κλήσεις ή τα sms που στέλνω;;;:dizzy::dizzy: Είναι τίποτα ανησυχητικό ή το αγνοήσω;;;;;

 

Αυτό το σύμβολο σημαίνει πως βρίσκεσαι σε περιοχή με κάλυψη GPRS, δε σε χρεώνει πουθενά τίποτα παραπάνω, ούτε υπάρχει λόγος ανησυχίας! :) Απλώς πρόσεχε μην σου μπαίνει στο ίντερνετ όταν πατάς κατα λάθος το i στο κέντρο και χρεώνεσαι δίχως λόγο

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

μπορει να με κατατοπισει καποιος πως γινεται η αυξηση εντασης του ηχου με το audiocommader; γιατι καποια αρχεια mp3 παιζουν πολυ χαμηλα στο κινητο
Link to comment
Share on other sites

skatzoxoiros φίλε μου ευχαριστώ για την ενημέρωση! Παιδιά σε μαύρο χρώμα κυκλοφορεί το u600 Ελλάδα???
"Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something."
Link to comment
Share on other sites

μπορει να με κατατοπισει καποιος πως γινεται η αυξηση εντασης του ηχου με το audiocommader; γιατι καποια αρχεια mp3 παιζουν πολυ χαμηλα στο κινητο

 

Εχω την εντυπωση οτι το audiocommader ειναι sound converter και οχι editor . Εγω χρησιμοποιω το GoldWave μια παναρχαιη version απο την εποχη

των Windows98 για αυξηση εντασης και δημιουργια ringtones . Αν κατεβασεις την νεα trial version του GoldWave , φανταζομαι οτι η διαδικασια

δεν θα ειναι διαφορετικη . Ανοιγεις το Mp3 που θες , πας στα Effects/Volume και αυξανεις την ενταση οσο θελεις 150% , 200% κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...