Jump to content

Samsung SGH-U600


skatzoxoiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia kai egw to pira metaxeirismeno x8es!!!

Mia komple prosopsi gia auto to kinito poso kostizei???

Epeisis an to paw kapou stin 8esalloniki poso kairo 8a kanoun na mou tin perasoun????:p:happy:

Epeisis apogoiteutika apo to ixeio to opoio exei:(:(:(

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όπως γνωρίζετε το U600 έχει background με επιλογή "θέμα" τον Παρθενώνα φωτισμένο τη νύχτα κ με ήλιο τη μέρα (για όσους είναι στην Ελλάδα). Σε άλλες χώρες δείχνει τα ανάλογα landmarks μόνο του. Επειδή αυτά είναι περασμένα μέσα στο κινητό αναρωτιέμαι αν υπάρχει τρόπος να γίνουν κ επιλέξιμα. Γνωρίζει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι παίρνει μόνο του την αντίστοιχη πληροφορία από το δίκτυο που βλέπει...
Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα στον reader και δεν την διαβάζει!Κρίμα και ήθελα το Ν95:happy:Σε ευχαριστώ για την βοήθειά σου.Μα στα καλά καθούμενα πως γίνεται να χαλάσει η κάρτα;:mad:

 

Δεν είναι απαραίτητο να χάλασε η κάρτα.

Κάνε της ένα φορμάτ(από το κινητό στην ανάγκη) και μετά θα είναι μια χαρά(μάλλον:rolleyes:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι παίρνει μόνο του την αντίστοιχη πληροφορία από το δίκτυο που βλέπει...

 

απο το δίκτυο παίρνει τη πληροφορία για το σε ποιά χώρα είναι. αλλα τα μνημεία που δείχνει δε τα φορτώνει απο το δίκτυο ούτε απο gprs ούτε απο 3G. Είναι απο8υκευμένα μέσα στο κινητό κ όταν αλλάζεις χώρα αλλάζει μόνο του το θέμα. πχ. στην Ελλάδα δείχνει τον παρθενώνα στη Γαλλία δείχνει την αψίδα του θριάμβου στη ρωσσία δείχνει τα ανάλογα. Απλά θέλω να βρώ τρόπο να έχω πρόσβαση στα άλλα μνημεία των θεμάτων χωρίς να πρέπει να αλλάξω χώρα. :)

Link to comment
Share on other sites

το κινητο νεκρωθηκε!!!! δεν ανοιγει με τιποτα. βγαζω μπαταρια,ξαναβαζω,τιποτα. το ειχα συνδεδεμενο με τον υπολογιστη για να φορτισει,πηγα να το ανοιξω και τρεμοπαιζε, τωρα δεν κανει ουτε αυτο! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο να χάλασε η κάρτα.

Κάνε της ένα φορμάτ(από το κινητό στην ανάγκη) και μετά θα είναι μια χαρά(μάλλον:rolleyes:)

 

Και πως θα της κάνω φορμάτ;

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα της κάνω φορμάτ;

 

Βάλτη στο κινητό, προσπάθησε να την ανοίξεις και όταν σου ζητήσει να κάνεις μορφοποίηση(ή μορφή, όπως νομίζω το λέει) πάτησε "Ναι"

Θα σβηστούν όλα τα περιεχόμενα, αλλά πιστεύω ότι μετά η κάρτα θα δουλεύει χωρίς πρόβλημα

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ήρθα από Αγγλία για 2 βδομάδες, το κινητό αγορασμένο εκεί, βάζω sim vodafone και λέει sim card not valid. Μπορεί το κινητό να είναι "κλειδωμένο" στο αγγλικό δίκτυο που έχω και να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω την ελληνική sim; Συγγνώμη αν η ερώτηση δεν έχει να κάνει αυστηρά με το u600..
Link to comment
Share on other sites

Βάλτη στο κινητό, προσπάθησε να την ανοίξεις και όταν σου ζητήσει να κάνεις μορφοποίηση(ή μορφή, όπως νομίζω το λέει) πάτησε "Ναι"

Θα σβηστούν όλα τα περιεχόμενα, αλλά πιστεύω ότι μετά η κάρτα θα δουλεύει χωρίς πρόβλημα

 

Μα το έκανα αυτό όπως γράφω και στο πρώτο μήνυμα αλλά μου γράφει "Αποτυχία".Καμιά άλλη ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

το κινητο νεκρωθηκε!!!! δεν ανοιγει με τιποτα. βγαζω μπαταρια,ξαναβαζω,τιποτα. το ειχα συνδεδεμενο με τον υπολογιστη για να φορτισει,πηγα να το ανοιξω και τρεμοπαιζε, τωρα δεν κανει ουτε αυτο! :cry:

 

 

 

Prospa8ise na kaneis firmware update;)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αφού διάβασα και τις 79:wacko::wacko::wacko::wacko: σελίδες αφού πήρα το κινητό να κάνω κ εγώ κανά 2 ερωτησούλες!!!Καλώς σας βρήκα καταρχήν και καλές γιορτές...!!!

Το κινητό μου φαίνεται πολύ καλό,είχα το Ν90 πρι αλλά το κουράστηκα..

1.Λέω α πάρω ένα bluetooth για το πισί για να περνάω πράγματα με την ησυχία μου...Όποιο και να πάρω είναι το ίδιο ή έχει διαφορά στην ταχύτητα ή σε κάτι άλλο..??Κοινώς,να πάρω το πιο φτηνό που θα βρω?

2.Το είχαν ρωτήσει και πιο πριν αλλά δυστυχώς δεν είχε δωθεί ξεκάθαρη απαντηση...Το Τ9 μπορώ κάπως να το ενργοποιήσω ώστε να ισχύει και να είναι παντού ενεργοποιημένο για πάντα??

3.Δουλεύουν όλα τα παιχνίδια που κυκλοφορούν στο ίντερνετ και έχουν ανάλυση 320χ240???πχ από τη νόκια δουλεύουν αυτά των s60 με αυτην την ανάλυση η οχι??

Link to comment
Share on other sites

1.To kalutero einia to kalwdiaki tou pou perilambanetai (grhgorotero apo ka8e mpledonti) alla ama 8es de k kala mpledonti kati apo thn idia etairia sunh8ws einai to idaniko.

2.giati afou de boleuei panta!??!?!?

3.profanws o,ti einai gia S60 k exei katalhjh (*.sis) de prokeitai na doulepsei giati den exei Symbian, alla o,ti einai se java paizei.(anejarthtou analushs) Auto einai allwste k to nohma tou na uparxei h java sta kinhta!

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχήν,ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση..

1.Υπάρχει samsung bluetooth???Δε βρήκα κάτι...Έλεγα να τσιμπήσω το πιο φτηνό που θα βρω,όσοι χρησιμοποιείτε παιδιά με επιτυχία ποιο έχετε??

2.εμένα με βολεύει πάντα,γι αυτό ρωτάω!!

3.Νομίζω με κάλυψες,αλλά φαντάζομαι ότι για να παίζει fullscreen θελω ανάλυση 320Χ240 απλά αναρωτιόμουν αν πρέπει να ψάχνω πχ στα παιχνίδια για S40 H S60...!!!

Link to comment
Share on other sites

1.Υπάρχει samsung bluetooth???Δε βρήκα κάτι...Έλεγα να τσιμπήσω το πιο φτηνό που θα βρω,όσοι χρησιμοποιείτε παιδιά με επιτυχία ποιο έχετε??
Εγώ έχω χρησιμοποιήσει Ν.Δ. (=μπλέ δόντι :p) α) ένα μάρκα με έκαψες β) του φορητού μου και γ) από το wireless ποντίκι της MS που έχω. Δεν συνάντησα το παραμικρό πρόβλημα και με το Samsung και με το Nokia που είχα πρίν. Ευτυχώς η συμβατότητα των Ν.Δ. είναι σε άριστο επίπεδο. Από ταχύτητες δεν παρατήρησα καμία διαφορά ανάμεσα στα 3.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Ok thanks θα πάω αύριο να τσιμπήσω το πιο φτηνο που θα βρω..!!

ΑΑΑ και κάτι άλλο....Ξέρει κανείς αν παιζει να μεταφερω τα μηνυματα απο το παλιο μου κινητο(Νοκια Ν90) σε αυτό???

Link to comment
Share on other sites

simera agorasa to samsung sgh-u600 kai to sindesa sto pc me to usb kalodio pou iparxi sto kouti tou...ensomatosa sosta ta drivers kai to samsung pc studio 3...evala tes ikones pou i8ela sto kinito xoris kanena provlima..otan teliosa piga sto studio kai to ekana disconect alla molis aferesa to usb apo to pc egine reset to pc apo mono tou...iparxi kamia lisi?
Link to comment
Share on other sites

pios einai eyxaristimenos apo tis fotografikes dinatotites tou u 600??

ego otan akousa gia camera 3.2 mp perimena kalitera apotelesmata . alla den eimai poli eyxaristimenos

oute apo to video

 

vevea kai toso lepto pou einai logiko einai .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βάζω τον κωδικό που λέει για την ενεργοποίηση όταν πάω να εγκαταστήσω ενα αρχείο .jar και ενώ το έχω μεταφέρει στη μνήμη του τηλ. μου λέει ότι δν υποστηρίζεται η μορφή.

Καμμιά ιδέα???Είδα ότι είχε το ίδιο prob και κάποιος άλλος σε μια από τΙς προηγούμενες σελίδες...

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτα το είχα κι εγώ αυτό το πρόβλημα με αρκετά παιχνιδάκια,παρότι έφτιαχνα το jad,απλά προσπάθησε και με μερικά άλλα!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπιζα κ στο s65 που είχα.....

μια λύση είναι να περάσετε τις επαφές με το πρόγραμμα που έχει στον υπολογιστή κ όχι από το τηλέφωνο είτε αν τις διορθώσετε με το πρόγραμμα αμέσως τοποθετούνται αλφαβητικά στο τηλέφωνο

Επίσης όσα τονίζονται στο πρώτο γράμμα ονόματα δεν βάζουμε τόνους για να τοποθετηθούν αλφαβητικά αλλιώς τα τοποθετεί πρώτα

Τέλος όσον αφορά την εύρεση μόνο με γράμματα που δεν υπάρχουν στο λατινικό αλφάβητο μπορεί να γίνει όπως πχ το λ κ μετα πάμε στο κ τουλάχιστον από κοντινότερη απόσταση είναι ένας απλός τρόπος να διευκολύνει κάπως τα πράγματα..........

 

Εγώ που πέρασα τα contacts μέσω Outlook από Nokia, έχω το ίδιο πρόβλημα στο U600 και δεν μπορώ με τίποτα να κάνω αναζήτηση επαφής!! Ακόμα και τα ονόματα που ξεκινάνε από Γ, Θ κτλ ενώ με πάει στο 1ο στη λίστα δεν συνεχίζει την αναζήτηση. Αν πχ ψάχνω για "Γιώργος" με ΓΙΩ και έχω "Γιάννη" μένει στον 1ο Γιάννη..

 

Πέρασα όλες τις επαφές στο πρόγραμμα της Samsung και τα έκανα edit 1-1 αλλά και πάλι τίποτα! Το πρόβλημα παραμένει ίδιο!

Και ένω τα συγχρόνισα με Outlook και στο PC γίνονται sort κανονικά στο τηλέφωνο δεν μπορώ να κάνω τίποτα..

 

Λύση δεν υπάρχει???:mad: Είναι πραγματικά εκνευριστικό όταν έχεις να κάνεις με 580 επαφές...!!!:mad:

 

P.S. Έχει κανένας ήχο το κλασσικό "ring - ring"???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...