Jump to content

Samsung SGH-U600


skatzoxoiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα ήθελα κ εγω να ρωτήσω μια κ μόλις το απέκτησα μετα από σειρά siemens κινητών, η samsung αναβαθμίζει τα κινητά ώστε να διορθώσει τυχόν προβλήματα παραλήψεις κτλ κ αν ναι με ποιον τρόπο;

Ευχαριστώ

http://farm3.static.flickr.com/2093/2478967542_a49d53bd5e_o.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα ήθελα κ εγω να ρωτήσω μια κ μόλις το απέκτησα μετα από σειρά siemens κινητών, η samsung αναβαθμίζει τα κινητά ώστε να διορθώσει τυχόν προβλήματα παραλήψεις κτλ κ αν ναι με ποιον τρόπο;

Ευχαριστώ

 

Δεν βγαίνουν πολλά updates μιας και δεν υπάρχουν συχνά προβλήματα (κολλήματα κπλ) στα λογισμικά της.Παρόλα αυτά που και που βγάζει.

Μπορείς να κάνεις αναβάθμιση σε κάποιο service point.Από όσο ξέρω όχι μέσω internet

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η ταξινόμηση δεν διορθώνεται - διορθώνεται μόνο η αναζήτηση.

Η ταξινόμηση με ελληνικούς χαρακτήρες είναι πρώτα όλα τα ελληνικά γράμματα που είναι και λατινικά και μετά όλα τα ειδικά ελληνικά γράμματα δηλαδή η ταξινόμηση είναι Α,Β,Ε,Ζ,Η,Ι,Κ,Μ,Ν,Ο κτλ και στο τέλος οι επαφές από Γ,Δ,Θ,Λ,Ξ,Π κτλ

Ουσιαστικά το κινητό δεν μπορεί να διαχειριστεί τα ελληνικά...

Επειδή το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπιζα κ στο s65 που είχα.....

μια λύση είναι να περάσετε τις επαφές με το πρόγραμμα που έχει στον υπολογιστή κ όχι από το τηλέφωνο είτε αν τις διορθώσετε με το πρόγραμμα αμέσως τοποθετούνται αλφαβητικά στο τηλέφωνο

Επίσης όσα τονίζονται στο πρώτο γράμμα ονόματα δεν βάζουμε τόνους για να τοποθετηθούν αλφαβητικά αλλιώς τα τοποθετεί πρώτα

Τέλος όσον αφορά την εύρεση μόνο με γράμματα που δεν υπάρχουν στο λατινικό αλφάβητο μπορεί να γίνει όπως πχ το λ κ μετα πάμε στο κ τουλάχιστον από κοντινότερη απόσταση είναι ένας απλός τρόπος να διευκολύνει κάπως τα πράγματα..........

http://farm3.static.flickr.com/2093/2478967542_a49d53bd5e_o.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπιζα κ στο s65 που είχα.....

μια λύση είναι να περάσετε τις επαφές με το πρόγραμμα που έχει στον υπολογιστή κ όχι από το τηλέφωνο είτε αν τις διορθώσετε με το πρόγραμμα αμέσως τοποθετούνται αλφαβητικά στο τηλέφωνο

Επίσης όσα τονίζονται στο πρώτο γράμμα ονόματα δεν βάζουμε τόνους για να τοποθετηθούν αλφαβητικά αλλιώς τα τοποθετεί πρώτα

Τέλος όσον αφορά την εύρεση μόνο με γράμματα που δεν υπάρχουν στο λατινικό αλφάβητο μπορεί να γίνει όπως πχ το λ κ μετα πάμε στο κ τουλάχιστον από κοντινότερη απόσταση είναι ένας απλός τρόπος να διευκολύνει κάπως τα πράγματα..........

 

Παιδια,επειδη σας ταλαιπωρει ο καταλογος και οπως φαινεται δεν εχετε διαβασει προηγουμενα posts,η λυση ειναι απλη : Τ9.

 

Το τηλεφωνο γραφει και αναγνωριζει Ελληνικα (κεφαλαια μονο) στην γραφη Τ9.Σε απλη (abc) γραφη Ελληνικα ειναι μονο τα Γ,Δ,Θ,Π,Ρ,Ξ,Ψ,Ω,Σ,Λ.Οι κοινοι χαρακτηρες ειναι λατινικοι γι'αυτο και δεν μπαινουν οι επαφες σε σωστη αλφαβητικη σειρα, ουτε δουλευει σωστα η αναζητηση.

 

Αρα, αυτο που εχετε να κανετε ειναι να περασετε τις επαφες σας με συγχρονισμο με το outlook ή με το προγραμμα τις samsung (για να μην τις ξαναγραψετε ολες με το τηλεφωνο με Τ9 που ειναι δυσκολο!).Αυτο θα βαλει τις επαφες σε αλφαβητικη σειρα.Καθε νεα επαφη θα πρεπει να τη δημιουργειτε με Τ9 παντα.Το ιδιο ισχυει και για τις αναζητησεις : με Τ9 δουλευουν αψογα στα ελληνικα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS.. Δεν προλαβαίνω να κάνω αναζήτηση για το αν έχει ξανααναφερθεί. Ο πατέρας μου έχει το εξής πρόβλημα με το U600... Ότι εισερχόμενη κλήση έχει γίνεται απόρριψη και εμφανίζει στον καλούνται πως το τηλέφωνο μιλάει, ενώ στον πατέρα μου έρχεται SMS ότι τον κάλεσαν.. Τι γίνεται ρε παιδιά?
Link to comment
Share on other sites

χωρίς να το έχω ψάξει, απλά μια ιδέα θα πω...μήπως κάπως κατά λάθος έχει κάποια φραγή όλων των εισερχόμενων; συνήθως αυτό βρίσκεται στις ρυθμίσεις κλήσεων...δε το κοιτάς μην έχει ενεργοποιηθεί; αν είναι αυτό απλά το απενεργοποιείς και φτιάχνεται...αλλιώς δεν ξέρω...
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS.. Δεν προλαβαίνω να κάνω αναζήτηση για το αν έχει ξανααναφερθεί. Ο πατέρας μου έχει το εξής πρόβλημα με το U600... Ότι εισερχόμενη κλήση έχει γίνεται απόρριψη και εμφανίζει στον καλούνται πως το τηλέφωνο μιλάει, ενώ στον πατέρα μου έρχεται SMS ότι τον κάλεσαν.. Τι γίνεται ρε παιδιά?

 

Δεν μπουμπουνάει κανένα restart μπας και στρώσει..;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπουμπουνάει κανένα restart μπας και στρώσει..;)

 

Την περίπτωση να έχει κρασσάρει το δίκτυο την σκέφτηκε κανείς?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Είχαν μπει τηλέφωνα στις κλήσεις προς φραγή.. Απλά μου έκανε εντύπωση που χτυπούσε πρώτα 1 φορά και μετά έκλεινε.. Ευχαριστώ..

Κανέναν ήχο ξέρετε που θα βρω? Κυρίως ψάχνω παραδοσιακούς ήχους τύπου ring - ring, αντί για μελωδία..

Link to comment
Share on other sites

Οταν καλω εναν αριθμο μου βγαζει οτι η

λειτουργια εκτροπης ειναι ενεργοποιημενη.

το εψαξα οσο μπορουσα για να το αλλαξω.

Μπορει να με Βοηθησει καποιος?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Κανέναν ήχο ξέρετε που θα βρω? Κυρίως ψάχνω παραδοσιακούς ήχους τύπου ring - ring, αντί για μελωδία..

 

Κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Φραγή και να δουλευεί μέσω κινητoύ πρώτη φορα ακουώ..Μπράβo η samsung..

 

δεν είναι και τόσο καινούργιο. Οι περισσότερες συσκευές έχουν κάποιο είδος φραγής. Δεν ξέρω για τη σάμσουνγκ, γιατί δεν είχα από παλιά αλλά όσα siemens έτυχε να πιάσω ή όσα se είχαν όλα ή φίλτρο ή αποδοχή κλήσεων όπου μπορούσες να έχεις λίστα με το ποιος σε καλεί...και μιλάμε για παλιά μοντελάκια...

 

 

 

τώρα σχετικά με την εκτροπή astarti κι αυτά κάπου στις ρυθμίσεις κλήσεων είναι που λέει εκτροπες...εκεί πρέπει να τα απενεργοποιήσεις....

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

τώρα σχετικά με την εκτροπή astarti κι αυτά κάπου στις ρυθμίσεις κλήσεων είναι που λέει εκτροπες...εκεί πρέπει να τα απενεργοποιήσεις....

 

liza den mporw na to brw exo psaksei. mporeis na voh8hseis?

:)thanks

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν πεζά ελληνικά εννοώ δεν γράφει με πεζά. Η ταξινόμηση των ονομάτων δεν είναι καθόλου σωστή, το Δ και το Ε βρίσκονται μετά το χ.

 

Κατα τα άλλα το κινητό δεν με χαλάει πουθενά αλλού.

 

Αν ξέρει κανείς πως να διορθώσω αυτά τα προβλήματα θα ειμαι ευγνώμων!!!

 

 

my msn :notodoras@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

τώρα σχετικά με την εκτροπή astarti κι αυτά κάπου στις ρυθμίσεις κλήσεων είναι που λέει εκτροπες...εκεί πρέπει να τα απενεργοποιήσεις....

 

liza den mporw na to brw exo psaksei. mporeis na voh8hseis?

:)thanks

 

Μέσα στο μενού σου ή στις ρυθμίσεις ή στις κλήσεις - επαφές, δεν ξέρω πώς ακριβώς το λέει - κάπου έχει ένα υπομενού που μιλάει για τις εκτροπές, τις φραγές, την αναμονή κτλ.... εκεί πρέπει να μπεις. Δυστυχώς δεν έχω κάποιο σάμσουνγκ στα χέρια μου αυτή τη στιγμή αλλά σήμερα το κοίταζα και στον γερμανό και τα ξαναβρήκα...το βιβλιαράκι που σου δίνουν μαζί δε γράφει κάπου εκτροπές; από κει μπορείς να δεις πώς θα μπεις και πού είναι...Μετά θα πας και θα ελέγξεις την "κατάσταση". Αν σου πει "ενεργό" απλά θα πατήσεις "απενεργοποίηση"... εύχομαι να βοήθησα λίγο...

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια δίκτυα μερικές εκτροπές είναι default ενεργοποιημένες(πχ προς τον τηλεφωνητή, έχεις δεν έχεις...).Οπότε δεν μπορείς να αποφύγεις αυτό το μήνυμα που σου βγάζει όταν παίρνεις τηλέφωνο.Ακόμα και αν πατήσεις "απενεργοποίηση όλων" μετά, αν κάνεις έλεγχο θα δείς ότι κάποιες έχουν ενεργοποιηθεί πάλι από μόνες τους:ninja:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς όπως τα λέει ο ddr2 είναι. Δοκίμασε να πάρεις τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της εταιρείας που είσαι συνδρομητής. Πάντως, οι εκτροπές είναι στο μενού #.Ρυθμίσεις -> 7. Υπηρεσίες δικτύου -> 1. Εκτροπή κλήσεων.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Πόσο ηλίθιο είναι το τηλέφωνο αυτό? Έχει γυρίσει στη γραμμή 2 και δεν μπορώ να το επαναφέρω στην 1.. Υπάρχει συνδυασμός πλήκτρων ρε παιδια????
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο τη πολύτιμη συνδρομή του παροντος forum στην επιλογη συσκευής, πήρα σήμερα το u600:D

 

Δέν είχα σκοπό να πάρω κινητό, αλλα η... πατατα που έκανα και πήρα το neonode n2 το καλοκαίρι, επρεπε να διωρθωθει, γιατι το n2 είχε πολλα προβληματα:cry:

 

Τελικα κατέληξα να πάρω το samsung, αφενός γιατι το μονο κινητο που εμεινα απολυτα εφχαριστημενος ήταν ενα Α800 και αφετερου γιατι θεωρώ το u600 ενα απο τα ωραιοτερα (αν οχι το ωραιοτερο) slide up της αγορας

 

Απο το κινητο είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, και δεν εχω βρεί κατι που να με ενοχλεί

 

πολυ καλη ποιοτητα ήχου όταν είναι στο ράδιο, πολυ καλο σημα (το καλυτερο που ειχα σε κινητο), και γενικα ολα οσα εχουν αναφερθει κατα καιρους εδω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι τα φώτα σας!Εκεί που άκουγα ένα μπ3 ξαφνικά το κινητό κολλάει!Λέω οκ δν πειράζει το κλέινω και το ξανανοίγω και μόλις πάω να μπω στην κάρτα μνήμης μου έβγαλε ένα κατεβατό και συγκράτισα κάτι που έλεγε για ρίζα.Έβγαλα την κάρτα και την επόμενη φορά που την έβαλα και πήγα να μπω στους φακέλους της μου έγραψε "Δεν αναγνωρίζεται.Μορφή;"Πατάω ναι και μου βγάζει "Μορφοποίηση" και μετά "Αποτυχία" με αποτέλεσμα να μην μπορώ να την χρησιμοποιήσω:mad:Τι να κάνω, να το πετάξω και να πάρω το Ν95 8GB ή να συγκρατηθώ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι τα φώτα σας!Εκεί που άκουγα ένα μπ3 ξαφνικά το κινητό κολλάει!Λέω οκ δν πειράζει το κλέινω και το ξανανοίγω και μόλις πάω να μπω στην κάρτα μνήμης μου έβγαλε ένα κατεβατό και συγκράτισα κάτι που έλεγε για ρίζα.Έβγαλα την κάρτα και την επόμενη φορά που την έβαλα και πήγα να μπω στους φακέλους της μου έγραψε "Δεν αναγνωρίζεται.Μορφή;"Πατάω ναι και μου βγάζει "Μορφοποίηση" και μετά "Αποτυχία" με αποτέλεσμα να μην μπορώ να την χρησιμοποιήσω:mad:Τι να κάνω, να το πετάξω και να πάρω το Ν95 8GB ή να συγκρατηθώ;

 

Συγκρατήσου γιατί μετά θα πρέπει να πετάξεις και το n95 8gb και είναι και ακριβό!!

Καταρχήν, δοκίμασε κάπου αλλού την κάρτα σου να δείς αν παίζει(πχ στο pc με ένα reader)Γιατί να φταίει το κινητό και όχι η κάρτα?

Α, και "μορφοποίηση"= διαφραφή όλων των δεδομένων.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Συγκρατήσου γιατί μετά θα πρέπει να πετάξεις και το n95 8gb και είναι και ακριβό!!

Καταρχήν, δοκίμασε κάπου αλλού την κάρτα σου να δείς αν παίζει(πχ στο pc με ένα reader)Γιατί να φταίει το κινητό και όχι η κάρτα?

Α, και "μορφοποίηση"= διαφραφή όλων των δεδομένων.

 

Την έβαλα στον reader και δεν την διαβάζει!Κρίμα και ήθελα το Ν95:happy:Σε ευχαριστώ για την βοήθειά σου.Μα στα καλά καθούμενα πως γίνεται να χαλάσει η κάρτα;:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...