Jump to content

Samsung SGH-U600


skatzoxoiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας

Ομολογώ ότι είναι πολύ όμορφο τηλ όπως το είχα αναφέρει και παλιότερα αλλά αντιμετωπίζω ένα μικρό προβληματάκι. :!: Στην Αριθμομηχανή που την χρησιμοποιώ αρκετά, δεν μπορώ να βρω το πλήκτρο % ! Τι πρέπει να πατήσω; ;; Πως να το κάνω;;;:wacko::wacko: Σας παρακαλώ πολύ πέστε μου...

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν είναι ότι κολλάει απλώς!!!ΟΣΕΣ επανεκκινήσεις κι αν κάνω δεν λέει με τίποτα να γράψει μήνυμα!Κολλάει και κάνει μόνο του επανεκκίνηση!Αν κάνω επαναφορά δεν θα χαθούν οι επαφές και τα δεδομένα από την μνήμη του τηλεφώνου;

 

απο χθες εχω το ιδιο προβλημα...αρε ατιμα κινητα!!!!!!απο Δευτερα στο σερβις για να το δουνε!

manaros
Link to comment
Share on other sites

E δεν θα το πιστέψετε!Μόλις το πήγαμε στο σέρβις ως δια μαγείας λειτούργησε ΑΨΟΓΑ ρπιν το κοιτάξει αυτός!!!!!!!Το μόνο που έκανε αυτός μετά ήταν να κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να είμαστε σίγουροι!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

γεα σας παιδια

 

ενδιαφερομαι για το εν λογο κινητο,και θα θελω να ρωτησω αν στη συσκευασια περιεχεται καρτα μνημης?

τι αλλο εχει μεσα εκτος του κινητου:p και του φορτιστη?

 

αληθευει οτι μπορω να βαλω μεγαλυτερη μπαταρια?γιατι καθε 2 μερες φορτισμα ειναι καπως:cry:

 

 

thanx

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια προχθες το πηρα και εγω, μια ερωτηση.

 

Πεζα Ελληνικα δεν γραφει?

 

Απο το 1995 που αγορασα το πρωτο μου κινητο και μεχρι προχθες ηταν ολα Panasonic.

Ειδηκα το τελευταιο μου X700 ηταν αργο μεν αλλα απιστευτο τηλεφωνακι. Δυστηχως τωρα τελευταια ειχε αρχισει διαφορα παγωματα και ειπα να το αλλαξω με το U600.

 

Διαβασα τις περισσοτερες σελιδες απο αυτο το θρεντ και διαπιστωσα μερικα αρνητικα πραγματα.

(καταλογος, αναζητηση, sms...)

 

Αν δεν γραφει πεζα Ελληνικα θα ειναι μεγαλη απογοητευση.

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

γεα σας παιδια

 

ενδιαφερομαι για το εν λογο κινητο,και θα θελω να ρωτησω αν στη συσκευασια περιεχεται καρτα μνημης?

τι αλλο εχει μεσα εκτος του κινητου:p και του φορτιστη?

 

αληθευει οτι μπορω να βαλω μεγαλυτερη μπαταρια?γιατι καθε 2 μερες φορτισμα ειναι καπως:cry:

 

 

thanx

 

Αν και νεος και εγω,

 

Μνημη ΔΕΝ περιλαμβανεται

Περιλαμβανει

Καλωδιο συνδεσης με PC

Handfree (Stereo)

Το προγραμμα (Suite)

Δεν ειμαι σιγουρος αν παιρνει τελικα την 1000αρα μπαταρια που εχει αναφερθει

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια προχθες το πηρα και εγω, μια ερωτηση.

 

Πεζα Ελληνικα δεν γραφει?

 

Απο το 1995 που αγορασα το πρωτο μου κινητο και μεχρι προχθες ηταν ολα Panasonic.

Ειδηκα το τελευταιο μου X700 ηταν αργο μεν αλλα απιστευτο τηλεφωνακι. Δυστηχως τωρα τελευταια ειχε αρχισει διαφορα παγωματα και ειπα να το αλλαξω με το U600.

 

Διαβασα τις περισσοτερες σελιδες απο αυτο το θρεντ και διαπιστωσα μερικα αρνητικα πραγματα.

(καταλογος, αναζητηση, sms...)

 

Αν δεν γραφει πεζα Ελληνικα θα ειναι μεγαλη απογοητευση.

 

Δεν γράφει πεζά ελληνικά, αλλά γιατί τέτοια απογοήτευση;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν και νεος και εγω,

 

Μνημη ΔΕΝ περιλαμβανεται

Περιλαμβανει

Καλωδιο συνδεσης με PC

Handfree (Stereo)

Το προγραμμα (Suite)

Δεν ειμαι σιγουρος αν παιρνει τελικα την 1000αρα μπαταρια που εχει αναφερθει

 

Έχει βάλει κάποιος από εδώ μέσα μια 1000άρα που πήρε από το ebay, αλλά απογοητεύτηκε πολύ από την απόδοσή της.. Είναι αρκετές σελίδες πίσω..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γιατι οπως και να το κανουμε ειναι ενα βημα προς τα πισω!

Στο X700 ειχα καλομαθει, εβαζα τονους, και η αναζητηση στα ονοματα ηταν σκετη μαγία.

 

Π.Χ. εψαχνες την καταχωρηση "bro"... Με το που εγραφες α, β, το ειχε εμφανησει! Κι ας ηταν στα Αγγλικα.

 

Καλα οχι οτι θα πεθανω, αλλα.......

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

To Σαββατο που το αγορασα επειδη δεν εβρισκα καποιο τροπο ν απερασω τον τηλεφωνικο καταλογο απο το X700 στο U600, περασα ολα τα τηλεφωνα απο το Samsung PC Studio στην συσκευη στα Ελληνικα, αλλα με πεζα και με τονους.

160 καταχωρησεις.

 

Τωρα τις ξαναπερναω απο το τηλεφωνο στα κεφαλαια γιατι δεν δουλευει η αναζητηση στον τηλεφωνικο διαφορετικα.

 

Bummer.

 

Παντως απο look ειναι αλλου το τηλεφωνο.

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους κι από μένα.. :)

 

Θα ήθελα να ξέρω αν στην εν λόγω συσκευή υπάρχει η επιλογή, όπως στα Sony Ericsson, που στην Διαχείριση Κλήσεων να σου δίνουν επιλογή Αποδοχή Κλήσης είτε Απ'ολους, είτε Μόνο Από Λίστα (όπου επιλέγεις έως και 10 τηλ νουμερα από τον τηλ. κατάλογο), είτε Από Κανέναν

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους κι από μένα.. :)

 

Θα ήθελα να ξέρω αν στην εν λόγω συσκευή υπάρχει η επιλογή, όπως στα Sony Ericsson, που στην Διαχείριση Κλήσεων να σου δίνουν επιλογή Αποδοχή Κλήσης είτε Απ'ολους, είτε Μόνο Από Λίστα (όπου επιλέγεις έως και 10 τηλ νουμερα από τον τηλ. κατάλογο), είτε Από Κανέναν

 

Υπάρχει λίστα απόρριψης.Για τα άλλα που ρωτάς μάλλον όχι.Χρησιμοποιώ πιο πολύ το Ν93 και δεν το έχω ψάξει πολύ το θέμα:O.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους κι από μένα.. :)

 

Θα ήθελα να ξέρω αν στην εν λόγω συσκευή υπάρχει η επιλογή, όπως στα Sony Ericsson, που στην Διαχείριση Κλήσεων να σου δίνουν επιλογή Αποδοχή Κλήσης είτε Απ'ολους, είτε Μόνο Από Λίστα (όπου επιλέγεις έως και 10 τηλ νουμερα από τον τηλ. κατάλογο), είτε Από Κανέναν

 

Υπαρχει! Το βρηκα χθες ψαχνωντας κατι αλλο....

 

 

 

Menu>Αρχειο Κλησεων > Διαχειριση Κλησεων > Λιστα Απορριψης > Επιλογες > Προσθηκη >

 

1. Νεο

2. Επαφες

3. Ομαδα

4. Διαχειριση Κλεισεων

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει! Το βρηκα χθες ψαχνωντας κατι αλλο....

 

 

 

Menu>Αρχειο Κλησεων > Διαχειριση Κλησεων > Λιστα Απορριψης > Επιλογες > Προσθηκη >

 

1. Νεο

2. Επαφες

3. Ομαδα

4. Διαχειριση Κλεισεων

 

Αυτό της είπα και εγώ αλλά είναι το αντίθετο από αυτό που ζητάει.Έχω την εντύπωση πάντως ότι μόνο τα ΣΕ έχουν αυτή την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

kostise 10 dolaria, peripou diladi 7.5 euro kai ekane 7 meres na mou erthei.

 

 

Τα πληκτρα αφης δουλευουν κανονικα με την ζελατινη?

 

Θελω και εγω να την βαλω, πιστευω οτι θα κανει καλη δουλεια...

 

Οι δικες σου εντυπωσεις??

 

Ευχαριστω!

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Ας απαντήσω εγώ...δουλεύουν κανονικά, κορυφαίο sp, το μόνο πρόβλημα(σε μένα)-όσο κι αν το πίεσα-είναι στα βέλη όπου δεν εφαρμόζει όπως στην υπόλοιπη επιφάνεια χωρίς βέβαια κάποια δυσλειτουργία...

 

http://i6.tinypic.com/4l92v5s.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ πριν καμιά δεκαριά μέρες. Δυστυχώς, αν και είμαι φαν της Samsung δεν μπορώ να πώ οτι ξετρελάθηκα. Προηγουμένως είχα Ε900 και πιο πριν D500. Από τα τρία καλυτερο ήταν το D500. Σταθερο slide, μια χαρά τηλεφωνικό κατάλογο....Βέβαια έχει σημαντικά πλεονεκτήματα, αλλά κάποια πράγματα περίμενα να τα έχει εξελίξει απο το Ε900.

 

Εχω να κάνω δυο ερωτήσεις, μηπως και βγαλω άκρη:

 

1. Εχει παρουσιαστεί σε κανέναν να μπλοκάρει η οθόνη κλησης; Πολλες φορες τις τελευταίες ημέρες κλείνω το slide και η οθόνη εξακολουθεί να δείχνει τα γραφικά κλήσης. Κολλάει άσχημα.

 

2. Δεκάδες φορές μου κόβει τις κλησεις! Εκεί που μιλαω, τέρματίζει την κλήση ή δείχνει την κληση να συνεχίζεται, αλλά η κληση έχει διακοπεί. Φτού ξανάμανά πάρε τηλέφωνο! Ξέρει κανεις κάτι; Εχει συμβεί και σε αλλους ή πάλι εγώ είμαι ο γκαντέμης με το βλαμμένο λειτουργικό; Αν υπηρχε ένα πράγμα που δεν μπορουσε κανεις να αμφισβητησει στα Samsung ήταν η σταθερότητα του λογισμικού τους. Πρόβλημα σηματος δεν υπάρχει.

 

3. Εχω πρόβλημα (γενικώς, αλλά δεν το κάνουμε θεμα τώρα...:X) με τα ακουστικά-ψείρες. Είναι παντελώς αδυνατο να μου σταθούν στα αφτιά! Υπάρχουν άλλοι τύποι ακουστικών ή κάποιος τρόπος να μετατραπούν με χρήση κάποιου αξεσουαρ;

 

Ας βοηθήσει κανένας ρε παιδιά...Κι από μένα ο,τι θέλει! (άμα δουλευει στην ΤΙΜ τον αντικαθιστώ στη δουλειά του μόνο άμα είναι και η Καγιά εκείνη τη μέρα, να ξηγουμαστε :p)

Solus Creas...
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι σε δύκτιο TIM μου συμβαίνει πολλές φορές να πέφτει η κλήση όπως και σε πολλούς γνωστούς μου που έχουν TIM...

 

Σοβαρά μιλάς;;; Εγώ γι' αυτό άλλαξα μετά απο 10 χρόνια από τη Vodafone και πήγα τώρα στην ΤΙΜ! Γιατί διαπίστωνα συνέχεια οτι τα σηματα της Vodafone είχαν γίνει σκ@τ@!

Solus Creas...
Link to comment
Share on other sites

Ας απαντήσω εγώ...δουλεύουν κανονικά, κορυφαίο sp, το μόνο πρόβλημα(σε μένα)-όσο κι αν το πίεσα-είναι στα βέλη όπου δεν εφαρμόζει όπως στην υπόλοιπη επιφάνεια χωρίς βέβαια κάποια δυσλειτουργία...

 

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη σκεφτομαι πολυ σοβαρα να αγορασω αυτο το κινητο θελω να μου πειτε ως προς το ηχειο και την ενταση που ακουνται τα mp3 τι λεει?

 

εχει δυνατο ηχειο? οταν λεω αν εχει δυνατο ηχειο δεν εννοω οταν σε περνουν τηλεφωνο αλλα οταν θελεις να ακουσεις ενα τραγουδι..

 

ακουγεται δυνατα το τραγουδι η ειναι οπως τα sony ericsson που πρεπει να βαλεις το κινητο μεσα στο αυτι σου για να ακουσεις???

 

πειτε μου θετικα πραγματα!!!

 

thanksssss

honda astrea supra 109 (piston narita 53 cm,kentroforos f200 1o stadio fuego,karmpilater 22ari shark,racing,lastixa veerubber.eksatmisi sebring.xrwma prasino laxani.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αυτο για το ΤΙΜ εχω να το σημειωσω κ γω.. φιλοι που εχουν ΤΙΜ εκει που μιλαμε κ εχουμε κ οι 2 φουλ σημα ..ξαφνου "πεθαινουν"

 

Επισης ..η σταθεροτητα του slide οντως ειναι περιεργη..βεβαια μενα απο την αρχη ειχε λιγο τζογο.

τωρα αν κ δεν εχει αυξηθει εχει γυρω στο 0.8 του χιλιοστου τζογο οταν ειναι κλειστο αλλα μονο προς τα αριστερα κ χαμηλα (στο υψος του naviKey ,οπως το κραταμε κλειστο κ το πιεζουμε το πληκτρο)

παρολα αυτα δεν ειναι ενοχλητικο

 

Δυστυχως ομως προσφατα εφαγε μια τουμπα καθως εγραφα 1 μυνημα - απλα μου γλιστρησε απο το χερι χωρις να κανω τιπτα εκει που το κραταγα - κ επεσε ..χορωπηδησε 2-3 φορες . δεν εκλεισε δεν επαθε τιποτα ..ουτε καν πληγωθηκε το πλαστικο και συνεχισα το μυνημα.

Αλλα παρατηρησα απο τοτε ενα μικρο ανεπαισθητο τζογο, το κραταω απο το πληκτρολογιο με το 1 χερι κ απλα το κουναω κανονικα, εκει φαινετε να κουνιετε λιγο ..κ ψιλοακουγεται ενας ηχος σαν τρηξιμο :rolleyes:

Πριν δεν θυμαμαι να γινονταν κατι τετοιο. γιατι μαλιστα οταν το πηρα πρωτη μετα ειπα: "κοιτα να δεις ..'παιζει' οταν ειναι κλειστο κ δεν κουνιεται οταν ειναι ανοιχτο"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...