Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντα το net έχει καλές ευκαιρίες.. αρκεί να ψάχνεις ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια... δεν μπορω να κανω το garmin να δουλεψει... εχω βρει ενα site... εχει ολα τα αρχεια και τις οδηγιες για κατεβασμα και εγκατασταση, κανω οτι λεει, γινετε η εγκατασταση χωρις προβλημα αλλα οταν ανοιγο το garmin δεν αναγνωριζει μεσω bluetooth το gps και ετσι δεν ανοιγει χαρτης...... εαν μπορει καποιος να βοηθησει
Vespa
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η μια από τις δύο με το κουτί της και με το φάκελο παραλαβής:

http://xs434.xs.to/xs434/08495/img_0253152.jpg.xs.jpg

Μπορείς να στείλεις κι από 'δω ένα link σε παρακαλώ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :D

 

εχω βρει το κινητο αυτο σαν μεταχειρησμενο και σκεφτομαι σοβαρα να το αποκτησω.η τιμη που το εχω βρει ειναι στα 200 ευρο!

αξιζει να τα δωσω αυτα τα λεφτα :cool: ειμαι σε ενα διλλημα :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ θα στο πρότεινα πάντως (εξαρτάται βέβαια κ η κατάστασή του)

 

+1 :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

επισης κατι που παρελειψα να ρωτησω χθες..η βασικη του συσκευασια τι εχει??

επισης εχει κανενα tip οπως στα συμβατικα κινητα της sony ericsson για να :blink: αν το κινητο δουλευει σωστα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους!

Μια μικρή βοήθεια: Εδώ και λίγο καιρό, είχα ένα πρόβλημα με το PC μου και ξανακατέβασα το PC Suite 1.5.26 για το P1. Ενώ μου κάνει backup κανονικά, ΔΕΝ μου κάνει synchronization. Μου βγάζει ένα μήνυμα λάθους "synchronization could not be started". Μήπως ξέρει κανείς τί μπορεί να φταίει? Τα δεδομένα τα έχω στο Microsoft Outlook στο κανονικό folder. Είχα κάνει 100 synchronization στο παρελθόν και ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Τί μπορεί να φταίει βρε παιδιά?

 

Edit: Έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά, και δούλεψε!

 

Τώρα παρατηρώ ότι κάποιες φορές στο Microsoft Outlook τα δεδομένα δεν μεταφέρονται ολόκληρα. Π.χ σε μία επαφή έχω στο τηλέφωνο, κινητό και σταθερό, και μετά από συγχρονισμό στο Outlook μου εμφανίζει μόνο το σταθερό. Μπορεί να φταίει και το Outlook βέβαια (ίσως κάτι δεν έχω ρυθμίσει σωστά. Θα δοκιμάσω τις ρυθμίσεις...)

Link to comment
Share on other sites

επισης κατι που παρελειψα να ρωτησω χθες..η βασικη του συσκευασια τι εχει??

επισης εχει κανενα tip οπως στα συμβατικα κινητα της sony ericsson για να :blink: αν το κινητο δουλευει σωστα!

 

Raver, η συσκευασία του είναι υπερ-πλήρης. Έχει GPS receiver, φορτιστή αυτοκινήτου για το GPS, 2 γραφίδες, δερμάτινη θήκη για το κινητό, επιτραπέζια βάση, κάρτα μνήμης, καλώδιο σύνδεσης USB, και τα κλασσικά, το manual, το CD με το PC Suite, και το hands free.

Link to comment
Share on other sites

Raver, η συσκευασία του είναι υπερ-πλήρης. Έχει GPS receiver, φορτιστή αυτοκινήτου για το GPS, 2 γραφίδες, δερμάτινη θήκη για το κινητό, επιτραπέζια βάση, κάρτα μνήμης, καλώδιο σύνδεσης USB, και τα κλασσικά, το manual, το CD με το PC Suite, και το hands free.

οκ! ευχαριστώ.:D

 

ακομη περιμενω..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια! μου έκλεψαν πρόσφατα το κινητο στη δουλεια μου(εχει καταντησει συχνο φαινομενο) κ εμεινα χωρις κινητο..

 

Εχω ενα ξαδερφος που εχει ενα P1i κ δεν το πολυχρησιμοποιει, κ σκεφτηκα να μου το πουλησει, κ δεν ειχε καμια αντιρρηση! (100Ε πιστευω καλα ειναι που μου πε)

 

το προβλημα ειναι οτι εχει χασει το Bluetooth GPS! (κ μακαρι οχι κ τα υπολοιπα της συσκευασιας)

 

ξερετε που θα μπορουσα να βρω αλλο κ με ποσο?? ψηθηκα ηδη να περασω χαρτες για τις.. εξορμησεις μου!

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

ΥΓ Α, εχει χασει κ τα 2 τα stylus.. σε κανα Γερμανο θα μπορεσω να βρω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια! μου έκλεψαν πρόσφατα το κινητο στη δουλεια μου(εχει καταντησει συχνο φαινομενο) κ εμεινα χωρις κινητο..

 

Εχω ενα ξαδερφος που εχει ενα P1i κ δεν το πολυχρησιμοποιει, κ σκεφτηκα να μου το πουλησει, κ δεν ειχε καμια αντιρρηση! (100Ε πιστευω καλα ειναι που μου πε)

 

το προβλημα ειναι οτι εχει χασει το Bluetooth GPS! (κ μακαρι οχι κ τα υπολοιπα της συσκευασιας)

 

ξερετε που θα μπορουσα να βρω αλλο κ με ποσο?? ψηθηκα ηδη να περασω χαρτες για τις.. εξορμησεις μου!

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

ΥΓ Α, εχει χασει κ τα 2 τα stylus.. σε κανα Γερμανο θα μπορεσω να βρω?

Πενακια θα βρεις στο e-shop και φθηνα.τωρα το για Bluetooth GPS,μπορεις να επιλεξεις εναν απο τους πολλους που κυκλοφορουν στο εμποριο.για την συμβατοτητα θα σου πουν τα παιδια εδω μεσα που εχουν το τηλεφωνο.

παντως 100 ευρο γι'αυτο το τηλεφωνο εγω τα εδινα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Raver, η συσκευασία του είναι υπερ-πλήρης. Έχει GPS receiver, φορτιστή αυτοκινήτου για το GPS,

 

Όσο για το θέμα φόρτισης του gps μπορείς με μια μικρή επεξεργασία του βύσματος ενός παλιού φορτίστη για νοκια κινητό..να φορτίσεισ το gps κανονικά με ηλεκτρικό ρεύμα..έχουν ίδια v ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Πόσο περίπου είναι η τιμή του σαν μεταχειρισμένο 8-10 μηνών περίπου?

Εγω που ψαχνω οι τιμες που παιζουν ειναι 200-250 ευρο! χαμηλοτερα δεν εχω βρει..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πριν λίγες μέρες η μπαταρία έκανε κάτι τρελά. Την έβαλα για φόρτιση κανονικά και μόλις την έβγαλα μετά από 2 ώρες, κατευθείαν έδειξε το μήνυμα χαμηλή μπαταρία και άρχισε να αναβοσβήνει το κόκκινο led. Και για να προλάβω τις απαντήσεις, το κινητό φόρτιζε κανονικά .Δηλαδή ήταν τοποθετημένο σωστά και έδειχνε πως φόρτιζε. Αφού το ξανά έβαλα για φόρτιση όλο το βράδυ, η μπαταρία έφτασε το 100%, αλλά μόλις έκανα χρήση που απαιτεί ένταση απ'την μπαταρία (κλήση ή wi-fi), κατέβαινε πολύ γρήγορα (24% για 1 λεπτό κλήσης). Αφού το ξαναφόρτισα, όλα εντάξει :) . Απ'ότι μου είπε ο πατέρας μου, το ίδιο είχε συμβεί και στην μπαταρία στο k800 που είχε παλιά, αλλά μετά έστρωσε. Αν σας τύχει, μην ανησυχείτε :) . Και τώρα 2 ερωτήσεις που έχω:

1)Θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει ένα link για ελληνικό λεξικό για το SlovoED; Έχω ψάξει στο γνωστό μαγαζί αλλά δεν το βρήκα

2) Στην καινούργια έκδοση του Garmin MobileXt 5.00.20 όταν βάζω 3D πλοήγηση, απλά δείχνει έναν στατικό χάρτη, δηλαδή ο δρομέας δεν κινείται ενώ προχωρώ. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον?

Link to comment
Share on other sites

παιδες, τελικα θα μου το δώσει ο ξαδερφος το κινητακι, αλλα χωρις χρήματα! Επειδη το βαρεθηκε λεει, θα του δωσω αυτο που εχω τωρα, το Panasonic SA6 δηλ. θα κανουμε ανταλλαγη!

 

Μου υποσχεθηκε να ψαξει για το GPS ωστόσο, μπας κ το βρει, κ θα μου δωσει οτι αλλο ειχε μεσα η (πλουσια ομολογουμενως) συσκευασια του.

 

η ερωτηση μου ειναι η εξης:

 

Σε περιπτωση που δεν βρει το GPS, με συμφερει να αγορασω αυτο που ειχε? (εχει καλη αποδοση με το Garmin maps xt? καπου διαβασα πως δεν ειναι συμβατο... ) ή να παρω καποιο καινουργιο (που θα λεει καπου σιγουρα πως εχει sirfstar III κ αν ναι ποιο???)?

 

ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ψαχνω οι τιμες που παιζουν ειναι 200-250 ευρο! χαμηλοτερα δεν εχω βρει..

 

Εγώ πουλάω το δικό μου στα 180 (οι τιμές που παίζουν είναι 200-220 συνήθως) , (είναι 8 μηνών) μόνο που αρχίζω και το μετανιώνω γιατί... δεν βρίσκω αξιόλογο αντικαταστάτη! (Σε λεφτά μέχρι 300-320 ευρώ δηλαδή). Πώς είναι δυνατόν? Τελικά το P1i είναι καλύτερο κ'απο'ότι δείχνει...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ένας ξάδερφός μου έχει ένα P1 και εδώ και λίγες μέρες χάλασε. Όταν πατάς το κουμπί για να ανοίξει ενεργοποιείται απλά η δόνηση και το τηλέφωνο μένει εκεί.

 

Το πήγε στη sony ericsson και φτιάχνεται (το καλύπτει η εγγύηση) αλλά το πρόβλημα είναι αν μπορεί να σωθεί ο κατάλογος. Είναι όλα επαγγελματικά τηλέφωνα και θα είναι μεγάλη απώλεια. Δυστυχώς δεν έχει κρατήσει backup.

 

Ξέρει κανένας αν υπάρχει κάποιος που να μπορεί να ανακτήσει τον κατάλογο ή αν αυτό είναι ένα κοινό πρόβλημα που φτιάχνεται χωρίς να χαθούν τα δεδομένα;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ένας ξάδερφός μου έχει ένα P1 και εδώ και λίγες μέρες χάλασε. Όταν πατάς το κουμπί για να ανοίξει ενεργοποιείται απλά η δόνηση και το τηλέφωνο μένει εκεί.

 

Το πήγε στη sony ericsson και φτιάχνεται (το καλύπτει η εγγύηση) αλλά το πρόβλημα είναι αν μπορεί να σωθεί ο κατάλογος. Είναι όλα επαγγελματικά τηλέφωνα και θα είναι μεγάλη απώλεια. Δυστυχώς δεν έχει κρατήσει backup.

 

Ξέρει κανένας αν υπάρχει κάποιος που να μπορεί να ανακτήσει τον κατάλογο ή αν αυτό είναι ένα κοινό πρόβλημα που φτιάχνεται χωρίς να χαθούν τα δεδομένα;

Δώσε "data recovery from mobile" στο Google και μπορεί να βρεις κάποιες εταιρίες εδώ στην χώρα μας που αναλαμβάνουν τέτοιες δουλείες - βέβαια πόσο θα κοστίσει και τι βαθμό επιτυχίας θα έχει .. δεν ξέρω.

 

Υ.Γ.

Δεν έχω την συσκευή οπότε δεν μπορώ να σου προτείνω άλλους τρόπους.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...