Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω φιλε μου εβαλα opera mini και συνδεθηκα

απλα δεν ηξερα αν συνδεεται μεσω ασυρματου 'η μεσω του δικτυου της vodafone και με χρεωνει

θα το διαπιστωσω τις επομενες μερες που θα ρθει ο λογαριασμος

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστω φιλε μου εβαλα opera mini και συνδεθηκα

απλα δεν ηξερα αν συνδεεται μεσω ασυρματου 'η μεσω του δικτυου της vodafone και με χρεωνει

θα το διαπιστωσω τις επομενες μερες που θα ρθει ο λογαριασμος

Πας στη διαχείριση συνδέσεων και τσεκάρεις, έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου εβαλα opera mini και συνδεθηκα

απλα δεν ηξερα αν συνδεεται μεσω ασυρματου 'η μεσω του δικτυου της vodafone και με χρεωνει

θα το διαπιστωσω τις επομενες μερες που θα ρθει ο λογαριασμος

όταν συνδεθείς πάτα πάνω στην μπλε μπίλια δίπλα απο το σήμα κ δες σε ποιο λογαριασμό "γράφει" τα δεδομένα

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

όταν συνδεθείς πάτα πάνω στην μπλε μπίλια δίπλα απο το σήμα κ δες σε ποιο λογαριασμό "γράφει" τα δεδομένα

οταν συνδεομαι τα δεδομενα τα γραφει στο λογαριασμο "DefoultWiFiAccount"

ετσι πρεπει ; (οταν συνδεομαι τσεκαρω το ονομα τοθ router που χρησιμοποιω)

και κατι ακομα ο λογαριασμος "Ad-Hoc Bluetooth PAN" τι ακριβως ειναι;

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να νατικαταστησω το iphone με το p1 τι λετε?

Δεν ξερω αν αξιζει,δεν εχω κανενα απο το κινητα που ειπες,αλλα το P1 υπαρχει σαν stock στην αγορα.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να νατικαταστησω το iphone με το p1 τι λετε?

 

Δεν ξερω αν αξιζει

 

Αν και είναι δύο εντελώς διαφορετικά τηλέφωνα.. Εγώ θα σου έλεγα μιας και το

είχα (κάποτε) το iPhone ότι ΔΕΝ αξίζει να μεταβείς από το iPhone στο P1 :cool:.

Link to comment
Share on other sites

Σου βγάζει κάποιο μήνυμα λάθος συγκεκριμένο ή απλά κολλάει?Εγώ πάντως μια φορα που είχα πρόβλημα συχρονισμού έφταιγε το pc, έβγαλα την έκδοση PC souite που είχα έβαλα την πιο καινούργια έκανα restart το pc, έκλεισα το κινητό και έβγαλα για 10' την μπαταρία και μετά δούλεψαν όλα μια χαρά!
:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. χρειαζομαι την βοηθεια σας. οταν παλιοτερα εκανα συνδεση του pc με το Κ800 που ειχα μου ανοιγε 2 παραθυρα ενα για την μνημη του τηλεφωνου και ενα για την καρτα μνημης. τωρα οταν συνδεω το p1 μου ανοιγει παραθυρο μονο για την καρτα μνημης. ειναι κανονικο αυτο και αν ναι πως μπορω να μπω στην μνημη του τηλεφωνου? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ. Θα μπω κατευθειαν στο ψητο

 

Εχω το συγκεκριμενο κινητο. Μου το ειχε φερει συγγενης απο ενα συνεδριο της ΣΕ στη Γερμανια πριν την επισημη κυκλοφορια στην αγορα. Βεβαια αρχισα να το χρησιμοποιω πριν 2-3 μηνες λογω οτι χαλασε το αλλο που ειχα.

 

Ομως το συγκεκριμενο, οπως και τα αλλα του συνεδριου οπως ανακαλυψα απο ξενο φορουμ, εχει περασμενο prototype/beta firmware. Ηταν σαν διαφημιστικα και τα εδιναν στο τελος και οποιος "τυχερος" πηγαινε επαιρνε οσα ειχανε. Εν τω μεταξυ το τηλεφωνο λειτουργει μια χαρα οπως και ενα κανονικο μονο που η ονομασια του μπροστα και στο καπακι ειναι SE 123 αντι για SE P1i

 

Υπαρχει ομως ενα σοβαρο προβλημα. Λογω του fw που φοραει (το οποιο δεν αναγνωριζεται μεσω SEUS ωστε να μπορω να αναβαθμισω), οταν ανοιγει το τηλεφωνο, τρεχει μια υπηρεσια που λεγεται StasusSms[ON] και μετα απο λιγο StatusSms[sms Send]. Στην αρχη δεν το προσεξα νομιζα οτι ητανε υπηρεσια του τηλεφωνου αλλα μολις ηρθε ο λογαρισμος ειδα οτι ειχα χρεωθει υπρβολικα με μηνυματα σε αριθμο εξωτερικου με εδρα την Σουηδια. Απο εκεινη την ημερα που το ανακαλυψα εχω σβησει τον αριθμο του κεντρου μηνυματων και δεν στελνει πλεον αλλα δεν μπορω να χρησιμοποιησω καθολου το τηλεφωνο για μηνυματα

 

Ελπιζω σε καποια βοηθεια για να λυθει το προβλημα καθως εχω σκεφτει τα παντα απο μοντες μεσω ειδικων προγραμματων και hardware reset μεχρι και σβησιμο καποιων processes που τρεχουν στο τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

οταν παταω διαχηριση συνχρονισμου δεν μου ανιγει επιλογες το ιδιο και οταν παταω να συνχρονιστη κανει οτι παει να διαβασει αλα τιποτα

ενω ειναι συνδεδεμενο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους/όλες,

Σκέφτομαι να πάρω νέο κινητό και είμαι μεταξύ του P1i - G900 ,εσείς πιο θα προτείνατε και γιατί...

με προβληματίζει λίγο το μέγεθος του P1i σε σχέση με το G900,κατά τα άλλα από ότι κατάλαβα είναι πάνω κάτω τα ίδια(δεν με πολυ ενδιαφέρει η κάμερα που είναι 2mp διαφορά)...

 

Αν θέλω να περάσω firmware από το w960 μπορώ να το περάσω και στα δύο;

 

Αναμένω τις γνώμες σας...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ. Θα μπω κατευθειαν στο ψητο

 

Εχω το συγκεκριμενο κινητο. Μου το ειχε φερει συγγενης απο ενα συνεδριο της ΣΕ στη Γερμανια πριν την επισημη κυκλοφορια στην αγορα. Βεβαια αρχισα να το χρησιμοποιω πριν 2-3 μηνες λογω οτι χαλασε το αλλο που ειχα.

 

Ομως το συγκεκριμενο, οπως και τα αλλα του συνεδριου οπως ανακαλυψα απο ξενο φορουμ, εχει περασμενο prototype/beta firmware. Ηταν σαν διαφημιστικα και τα εδιναν στο τελος και οποιος "τυχερος" πηγαινε επαιρνε οσα ειχανε. Εν τω μεταξυ το τηλεφωνο λειτουργει μια χαρα οπως και ενα κανονικο μονο που η ονομασια του μπροστα και στο καπακι ειναι SE 123 αντι για SE P1i

 

Υπαρχει ομως ενα σοβαρο προβλημα. Λογω του fw που φοραει (το οποιο δεν αναγνωριζεται μεσω SEUS ωστε να μπορω να αναβαθμισω), οταν ανοιγει το τηλεφωνο, τρεχει μια υπηρεσια που λεγεται StasusSms[ON] και μετα απο λιγο StatusSms[sms Send]. Στην αρχη δεν το προσεξα νομιζα οτι ητανε υπηρεσια του τηλεφωνου αλλα μολις ηρθε ο λογαρισμος ειδα οτι ειχα χρεωθει υπρβολικα με μηνυματα σε αριθμο εξωτερικου με εδρα την Σουηδια. Απο εκεινη την ημερα που το ανακαλυψα εχω σβησει τον αριθμο του κεντρου μηνυματων και δεν στελνει πλεον αλλα δεν μπορω να χρησιμοποιησω καθολου το τηλεφωνο για μηνυματα

 

Ελπιζω σε καποια βοηθεια για να λυθει το προβλημα καθως εχω σκεφτει τα παντα απο μοντες μεσω ειδικων προγραμματων και hardware reset μεχρι και σβησιμο καποιων processes που τρεχουν στο τηλεφωνο

 

Έχεις prototype συσκευή (SE123) και λογικά στο SN θα λέει "not for sale." Απ'ότι γνωρίζω δεν καλύπτεται απο το service της SE και ούτε πρόκειται να σου αλλάξουν το λειτουργικό.

Αυτό που μπορώ να σκεφτώ οτι θα σου φανεί χρήσιμο είναι αυτό:

http://davinciteam.eu/index.html

Ψάξε λίγο και μάλλον θα βρεις πως μπορείς να περάσεις το firmware που θέλεις και να απαλαγείς από το beta. Ρώτησέ τους θα σε βοηθήσουν.

Αν δεν τα καταφέρεις, ίσως θα μπορούσε να σε βοηθήσει το εξής μαγαζί:

http://www.9volto.gr/menu/

Καλή τύχη.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις prototype συσκευή (SE123) και λογικά στο SN θα λέει "not for sale." Απ'ότι γνωρίζω δεν καλύπτεται απο το service της SE και ούτε πρόκειται να σου αλλάξουν το λειτουργικό.

Αυτό που μπορώ να σκεφτώ οτι θα σου φανεί χρήσιμο είναι αυτό:

http://davinciteam.eu/index.html

Ψάξε λίγο και μάλλον θα βρεις πως μπορείς να περάσεις το firmware που θέλεις και να απαλαγείς από το beta. Ρώτησέ τους θα σε βοηθήσουν.

Αν δεν τα καταφέρεις, ίσως θα μπορούσε να σε βοηθήσει το εξής μαγαζί:

http://www.9volto.gr/menu/

Καλή τύχη.

 

Ναι οντως ετσι λεει κατω απο την μπαταρια ξεχασα να το αναφερω χτες.

 

Στο 9volto εστειλα email και μου απαντησαν οτι μαλλον μπορουν να το κανουν αλλα ζητησαν 50 ευρω και μου φανηκαν αρκετα

Link to comment
Share on other sites

paidia opios mporei na me voithisei! diavasa k allou to idio provlima. exo ena p1i kai otan pao na grapso mynhma meta apo ligous xarakthres vgazei error k kleinei h efarmogi. peite mou ti na kano i pos tha valo kainourio firmware mipos ftiaxtei
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αγοράσω μια 2η μπαταρία για το P1i μου (προτιμώ after market), θέλω να είναι περισσότερα mah από τη μαμά μπαταρία.

Τι υπάρχει διαθέσιμο?

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος ως προς το που να απευθυνθώ?

Ευχαριστώ πολύ.

Θα ’θελα να ’μουνα παιδί…
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εστειλα email και στο davinciteam και μου απαντησαν οτι δεν το υποστηριζει ο client διοτι στα πρωτοτυπα μοντελα το certificate ειναι BROWN και οχι RED

 

Στην τελικη το αφηνω ετσι μεχρι να παρω αλλο

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. χρειαζομαι την βοηθεια σας. οταν παλιοτερα εκανα συνδεση του pc με το Κ800 που ειχα μου ανοιγε 2 παραθυρα ενα για την μνημη του τηλεφωνου και ενα για την καρτα μνημης. τωρα οταν συνδεω το p1 μου ανοιγει παραθυρο μονο για την καρτα μνημης. ειναι κανονικο αυτο και αν ναι πως μπορω να μπω στην μνημη του τηλεφωνου? ευχαριστω

 

καμια απαντηση? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αγοράσω μια 2η μπαταρία για το P1i μου (προτιμώ after market), θέλω να είναι περισσότερα mah από τη μαμά μπαταρία.

Τι υπάρχει διαθέσιμο?

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος ως προς το που να απευθυνθώ?

Ευχαριστώ πολύ.

 

αυτή.βέβαια ειναι αυθεντική και λιγάκι ακριβή :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, αλλά η BST-40 είναι η μπαταρία που έχει το Ρ1 από την μάνα του. Δηλαδή 1120mAh. Ο άνθρωπος ρωτάει αν υπάρχει κάτι μεγαλύτερο από αυτό.
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ecep μάλλον έχουμε το ίδιο πρόβλημα αλλά εγώ θέλω όσο το δυνατό μεγαλύτερη χωρητικότητα / αυτονομία, δεν με ενδιαφέρει να είναι αυθεντική SE...

 

Το P1i μου κρατάει πλέον μόνο 1.5 μέρα με την bst40 και κανονική χρήση και μιας και θα αλλάξω θέλω να πάρω τη maximum δυνατή.

 

Καμμιά ιδέα που μπορώ να βρώ? Επίσης είσαι σίγουρος ότι υπάρχει σε 1500 mAh και είναι συμβατή??? :D

Θα ’θελα να ’μουνα παιδί…
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...