Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά γίνεται να ανεβάσει κάποιος την τελευταία έκδοση του pc suite γιατί η σελίδα της SE δεν λειτουργεί;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά γίνεται να ανεβάσει κάποιος την τελευταία έκδοση του pc suite γιατί η σελίδα της SE δεν λειτουργεί;

 

PC Suite for Smartphones 1.4.4 [65ΜΒ]

 

http://rapidshare.com/files/107669911/PC_Suite_for_SmartPhones_1.4.4.exe

Link to comment
Share on other sites

Άμα θες να χρησιμοποίησης θήκη πάρε καλύτερα καινούρια και όχι αυτήν του πακέτου ;).

 

 

http://img175.imageshack.us/img175/3695/01xq9.th.jpg - http://img175.imageshack.us/img175/3372/02tb6.th.jpg - http://img187.imageshack.us/img187/4503/03ii3.th.jpg - http://img187.imageshack.us/img187/197/04tu1.th.jpg

 

@Akis Thanx για τις φωτο! Θα το πάρω πρώτα, θα δώ αν με βολεύει και αν όχι, αγοράζω και καμμιά άλλη. (Με το δολλάριο στο 1,58 και την λίρα στο 0,8045 τσάμπα είναι ούτως ή άλλως!)

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα πρότεινα κάτι τέτοιο-> Leather Case for P1i

 

είναι οκ το site μπορούμε να πάρουμε άνετα από εκεί?

Agios o theos Agios isxiros Agios athanatos OLIMPIAKOS AMIN!!
Link to comment
Share on other sites

είναι οκ το site μπορούμε να πάρουμε άνετα από εκεί?

 

είναι τεσταρισμένο δεν υπάρχει πρόβλημα. άσε που πληρώνεις και μέσω Paypal οπότε είσαι καλυμένος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

είναι οκ το site μπορούμε να πάρουμε άνετα από εκεί?

 

thanks..η θηκη η συγκεκριμενη που μου αρεσει πολυ δεν εχει μπροστα απο την οθονη μεμβρανη προστατευτικη σωστα? απλα επιβεβαιωση μιας κ θα την ηθελα να την ειχε αλλα μιας κ δεν αναφερει κατι δεν θα εχει. ε? (γιατι ειδα σε αλλες θηκες οτι το αναφερει)

Agios o theos Agios isxiros Agios athanatos OLIMPIAKOS AMIN!!
Link to comment
Share on other sites

thanks..η θηκη η συγκεκριμενη που μου αρεσει πολυ δεν εχει μπροστα απο την οθονη μεμβρανη προστατευτικη σωστα? απλα επιβεβαιωση μιας κ θα την ηθελα να την ειχε αλλα μιας κ δεν αναφερει κατι δεν θα εχει. ε? (γιατι ειδα σε αλλες θηκες οτι το αναφερει)

 

Όχι ΔΕΝ έχει.. Μάλλον επειδή η οθόνη του Ρ1 είναι TouchScreen ;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι ΔΕΝ έχει.. Μάλλον επειδή η οθόνη του Ρ1 είναι TouchScreen ;)

 

το οτι ειναι touch δεν λεει κατι.. υπαρχουν ειχα κ παλια για το P990 θηκη που ειχε πλαστικη μπροστα..φιλμ καλυτερα..

Agios o theos Agios isxiros Agios athanatos OLIMPIAKOS AMIN!!
Link to comment
Share on other sites

Guys help....

 

Όσο και να το έχω ψάξει δεν βρίσκω απάνηση στο πρόβλημα μου οπότε ως ύστατη λύση ποστάρω εδώ με την ελπίδα επίλυσης...

 

Λοιπόν δοκιμάζω να συνδεθώ σε WLAN και μέχρι εκεί όλα καλά... Το μαρτύριο είναι πως μέχρι στιγμής συνδέομαι στα δίκτυα που θέλω αλλά δεν μπορώ να δώ internet με τίποτα... Για να σας προλάβω δίνω το δίκτυο που συνδέομαι ως 1η προτεραιότητα στα Internet Groups αλλά πάλι τπτ!! To δοκίμασα και με το Opera Mini και με τον internet explorer του κινητού...

 

Any ideas???

Link to comment
Share on other sites

Guys help....

 

Όσο και να το έχω ψάξει δεν βρίσκω απάνηση στο πρόβλημα μου οπότε ως ύστατη λύση ποστάρω εδώ με την ελπίδα επίλυσης...

 

Λοιπόν δοκιμάζω να συνδεθώ σε WLAN και μέχρι εκεί όλα καλά... Το μαρτύριο είναι πως μέχρι στιγμής συνδέομαι στα δίκτυα που θέλω αλλά δεν μπορώ να δώ internet με τίποτα... Για να σας προλάβω δίνω το δίκτυο που συνδέομαι ως 1η προτεραιότητα στα Internet Groups αλλά πάλι τπτ!! To δοκίμασα και με το Opera Mini και με τον internet explorer του κινητού...

 

Any ideas???

 

και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω ας βοηθήσει κάποιος. (να συμπληρώσω ότι εγώ το έπαθα μετά την αναβάθμηση που έκανα και παρόλο που δείχνει ότι βλέπει δίκτυο φαίνεται πάνω η υδρόγειος και το WiFi από ιντερνετ τίποτα):confused:

Ένα πράγμα φοβάμαι ότι μια μέρα θα φύγετε όλοι και θα μείνετε μόνοι σας:p
Link to comment
Share on other sites

core player υπαρχει για p1 για streaming radio οπως γινεται σε Ν95? ή καποιο αλλο προγραμμα που να το κανει αυτο...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guys help....

 

Όσο και να το έχω ψάξει δεν βρίσκω απάνηση στο πρόβλημα μου οπότε ως ύστατη λύση ποστάρω εδώ με την ελπίδα επίλυσης...

 

Λοιπόν δοκιμάζω να συνδεθώ σε WLAN και μέχρι εκεί όλα καλά... Το μαρτύριο είναι πως μέχρι στιγμής συνδέομαι στα δίκτυα που θέλω αλλά δεν μπορώ να δώ internet με τίποτα... Για να σας προλάβω δίνω το δίκτυο που συνδέομαι ως 1η προτεραιότητα στα Internet Groups αλλά πάλι τπτ!! To δοκίμασα και με το Opera Mini και με τον internet explorer του κινητού...

 

Any ideas???

πάνε στους λογαριασμούς internet, στην σύνδεση wifi που εχεις συνδεθεί

-->επεξεργασία

-->περισσότερα

-->για προχωρημένους

-->εξοικονόμηση ενέργειας -> απενεργοποιημένο

 

 

για πες αν βλέπεις Internet τώρα.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

core player υπαρχει για p1 για streaming radio οπως γινεται σε Ν95? ή καποιο αλλο προγραμμα που να το κανει αυτο...

για ιντερνετ radiο εγω χρησιμοποιώ το virtual radio.

για url-streaming έχω μια εντύπωση ότι ανοίγει κ ο ενσωματωμένος opera

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

core player υπαρχει για p1 για streaming radio οπως γινεται σε Ν95? ή καποιο αλλο προγραμμα που να το κανει αυτο...

 

Υπαρχει core player.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

πάνε στους λογαριασμούς internet, στην σύνδεση wifi που εχεις συνδεθεί

-->επεξεργασία

-->περισσότερα

-->για προχωρημένους

-->εξοικονόμηση ενέργειας -> απενεργοποιημένο

 

 

για πες αν βλέπεις Internet τώρα.

 

Λοιπόν φίλε μου πρέπει να σε ευχαριστήσω για την απάντηση σου γιατί κοντεύω να σαλτάρω πριν την φάω με την αναβάθμηση χρησιμοποιούσα το WiFi συνέχεια τώρα δεν μπορώ και αφού το έκανα αυτό που λες και ομολογώ ότι ήταν κάτι που δεν είχα δοκιμάσει αλλά τιποτα πάλι τα ίδια δηλαδή ανοίγω τον όπερα έρχεται στην homepage που είναι το google και για ότι και να κάνω αναζήτηση μου πετάει ένα μύνημα αδύνατος ο εντοπισμός του απομακρισμένου διακομιστή και το παρακάτω http://wap.sonyericsson.com/download.do?q=hotmail&cmd=owp&appl=searchquery

όταν απλά πάω να ανοίξω μια σελίδα μου λέει ότι είναι αδύνατη η σύνδεση με την σελίδα αυτή!! :cry: υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω?

Ένα πράγμα φοβάμαι ότι μια μέρα θα φύγετε όλοι και θα μείνετε μόνοι σας:p
Link to comment
Share on other sites

Κουφιοκέφαλε,

 

Στις Συνδέσεις/Λογαριασμοί Internet/Ομάδες (Ποιες είναι οι Ομάδες σου και ποιούς λογαριασμούς περιέχει η καθεμία)

 

Στις Συνδέσεις/Λογαριασμοί Internet/Περισσότερα έχεις τσεκάρει "Εμφάνιση Διαλόγου Σύνδεση"

 

Φαντάζομαι ότι έχεις δώσει στο ρούτερ σου τη διεύθυνση MAC του κινητού σου (εφόσον φυσικά αυτό απαιτείται) και πως βάζεις σωστά τον κωδικό WEP. Κάτι χρήσιμο που μπορείς να κάνεις είναι να μετατρέψεις το δίκτυό σου σε ανοιχτό (δηλαδή να μην χρειάζεται κωδικό για να έχεις πρόσβαση σε αυτό) και να δεις αν μπορεί να συνδεθεί το κινητό σου.

 

Δοκίμασε τα παραπάνω και τα λέμε

Ηλίας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μαγκες μου κολλησε σημερα 2η φορα.κανονικα σε κατασταση αναμονης κολλημενο.ουτε επερνε τηλ και στις κλησεις οταν με επερναν φαινοταν κλειστο.το χει παθει κανεις??
Link to comment
Share on other sites

Κουφιοκέφαλε,

 

Στις Συνδέσεις/Λογαριασμοί Internet/Ομάδες (Ποιες είναι οι Ομάδες σου και ποιούς λογαριασμούς περιέχει η καθεμία)

 

Στις Συνδέσεις/Λογαριασμοί Internet/Περισσότερα έχεις τσεκάρει "Εμφάνιση Διαλόγου Σύνδεση"

 

Φαντάζομαι ότι έχεις δώσει στο ρούτερ σου τη διεύθυνση MAC του κινητού σου (εφόσον φυσικά αυτό απαιτείται) και πως βάζεις σωστά τον κωδικό WEP. Κάτι χρήσιμο που μπορείς να κάνεις είναι να μετατρέψεις το δίκτυό σου σε ανοιχτό (δηλαδή να μην χρειάζεται κωδικό για να έχεις πρόσβαση σε αυτό) και να δεις αν μπορεί να συνδεθεί το κινητό σου.

 

Δοκίμασε τα παραπάνω και τα λέμε

Ηλίας

 

Αγαπητέ Ηλια ευχαριστώ πολυ για την τοσο περιεκτική απάντηση! Λοιπόν πρώτον να ξεκαθαρίσουμε ότι το WiFi δεν το χρησιμοποιώ για να συνδεόμαι στο σπίτι με ασύρματο δύκτιο συνδεόμουν στην δουλειά που το δίκτυο δεν έχει κωδικό και σε άλλα σημεία που υπάρχει κάλυψη με ελεύθερα δίκτυα και σε αυτά είχα πρόσβαση κανονικά πριν κάνω την αναβάθμηση απλά έκανα ανίχνευση αφού ενεργοποιούσα το WiFi και στην συνέχεια έκανα σύνδεση άνοιφα τον όπερα και όλα καλά. Τώρα στους λογαριασμούς Ιnternet έχω :

Ad-hoc Bluetooth PAN - DefaultWiFiAccount - και δύο άλλους που είχα συνδεθεί πρόσφατα.

Στις ομάδες έχω : μονο Internet η οποία περιέχει defaultWiFiAccount και τις δύο άλλες που έχα συνδεθεί πρόσφατα.

Στις Συνδέσεις/Λογαριασμοί Internet/Περισσότερα έχω τσεκάρει το τετραγωνάκι "Εμφάνιση Διαλόγου Σύνδεση" όπως επίσης από εκεί που μου είπε ο προηγούμενος φίλος έβαλα την εξικονόμηση ενέργειας "Απενεργοποιημένη"

Τέλος όπως είπα και ποιο πάνω τα δίκτυα που προσπαθώ να μπω είναι πάντα ελεύθερα και είναι σίγουρο γιατί μία μέρα πριν την αναβάθμηση μπορούσα να συνδεθώ ενώ μια μέρα μετά τίποτα και το δοκίμασα σε τέσσερα από αυτά που είχα πρόσβαση! Ευχαριστώ και πάλι αν υπάρχει καμιά ιδέα καλοδεχούμενη :O

Ένα πράγμα φοβάμαι ότι μια μέρα θα φύγετε όλοι και θα μείνετε μόνοι σας:p
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα κι εγώ αυτά που προτείνατε σχετικά με την σύνδεση WiFi αλλά πάλι τπτ... Συνδέεται κανονικότατ στο δίκτυο αλλά δεν μπαίνει σε σελίδες internet.... Το έχω δοκιμάσει σε 3 διαφορετικά δίκτυα και στα 3 κάνει το ίδιο...

 

Αν σας έρθει στο μυαλό κάτι άλλο let us know!!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσατε να φτιάξετε εσείς έναν νέο λογαριασμό?Πηγαίντε στο WLAN-> Περισσότερα->Νέος λογαριασμός

Όνομα λογαριασμού βάλτε αυτό που θέλετε.Όνομα δικτύου (SSID) πατήστε τον μεγενθυντικό φακό και βρείτε τα δίκτυα που είναι ορατά!Διαλέξτε το δίκτυο με το οποιο θέλετε να συνδεθείτε.Στο ασφάλεια αφήστε το "κανένα" αν το δίκτυο είναι ελεύθερο αλλιώς πρέπει να ξέρετε τον κωδικό πρόσβασης ή τον κωδικό και το username ανάλογα με το είδος ασφαλειας του δικτύου!Λειτουργία δικτύου "υποδομή".Μετά πατήστε επόμενο->αποθήκευση->Ναι->Αποθήκευση για να τον αποθηκεύσετε στην ομάδα internet!

 

Αυτή την στιγμή δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο που μπορεί να φταίει.Ελπίζω να βοήθησα!

:)
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσατε να φτιάξετε εσείς έναν νέο λογαριασμό?Πηγαίντε στο WLAN-> Περισσότερα->Νέος λογαριασμός

Όνομα λογαριασμού βάλτε αυτό που θέλετε.Όνομα δικτύου (SSID) πατήστε τον μεγενθυντικό φακό και βρείτε τα δίκτυα που είναι ορατά!Διαλέξτε το δίκτυο με το οποιο θέλετε να συνδεθείτε.Στο ασφάλεια αφήστε το "κανένα" αν το δίκτυο είναι ελεύθερο αλλιώς πρέπει να ξέρετε τον κωδικό πρόσβασης ή τον κωδικό και το username ανάλογα με το είδος ασφαλειας του δικτύου!Λειτουργία δικτύου "υποδομή".Μετά πατήστε επόμενο->αποθήκευση->Ναι->Αποθήκευση για να τον αποθηκεύσετε στην ομάδα internet!

 

Αυτή την στιγμή δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο που μπορεί να φταίει.Ελπίζω να βοήθησα!

 

Με αυτό ακριβώς τον τρόπο έχω συνδεθεί στα δίκτυα μέχρι στιγμής αλλά τπτ... Κάποιο setting προφανώς είναι που δεν το αφήνει να δει internet... Που θα μου πάει όμως...

Link to comment
Share on other sites

παιδες οταν ανοιγω το τηλ. μου βγαζει να κανω εγκατασταση ενα παιχνιδι που ειχα παλια και οπως φαινεται δεν εχει απεγκατασταθει πληρως.

Μηπως ξερετε [στη καρτα μνημης] που βρισκονται οι εφαρμογες και τα παιχνιδια για να το διαγραψω πληρως

Link to comment
Share on other sites

SOS...

 

διαπιστωσα οτι οταν ανοιγει το κινητο μου πχ μπορει να εχει μπαταραια στο 25% κι μετα απο 2 ωρες να τη δω π.χ. στο 33%.τι γινεται???

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσατε να φτιάξετε εσείς έναν νέο λογαριασμό?Πηγαίντε στο WLAN-> Περισσότερα->Νέος λογαριασμός

Όνομα λογαριασμού βάλτε αυτό που θέλετε.Όνομα δικτύου (SSID) πατήστε τον μεγενθυντικό φακό και βρείτε τα δίκτυα που είναι ορατά!Διαλέξτε το δίκτυο με το οποιο θέλετε να συνδεθείτε.Στο ασφάλεια αφήστε το "κανένα" αν το δίκτυο είναι ελεύθερο αλλιώς πρέπει να ξέρετε τον κωδικό πρόσβασης ή τον κωδικό και το username ανάλογα με το είδος ασφαλειας του δικτύου!Λειτουργία δικτύου "υποδομή".Μετά πατήστε επόμενο->αποθήκευση->Ναι->Αποθήκευση για να τον αποθηκεύσετε στην ομάδα internet!

 

Αυτή την στιγμή δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο που μπορεί να φταίει.Ελπίζω να βοήθησα!

 

καθε φορα θα το κανουμε η θα αποθηκευτει σαν default?Ρωταω γιατι στο δικο μου κινητο η επιλογη "επομενο" δεν ειναι μαρκαρισμενη-φωτεινη.ειναι γκρι με αποτελεσμα να μην μπορω να ματησω επομενο-αποθηκευση

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...