Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν αλλαξα τοπο κατοικιας...ειμαι στην ιδια περιοχη οποτε το gprs signal θα επρεπε να ειναι το ιδιο(να μην υπαρχει-γιατι δεν το θελω :P)

 

Ναι αλλά εγώ δεν ξέρω των τόπο κατοικίας σου και για αυτό κάνω υποθέσεις :rolleyes:... πχ. σε μένα

στην Λιβαδειά δεν μου εμφανίζει το σήμα gprs, ενώ στην Αθήνα υπάρχει κανονικά ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βασικά αν ΔΕΝ φύγει αυτό το σύμβολο τότε σπάστο καλύτερα το τηλεφωνο!!

χαχαχαχα... ξέρω να σου πω ένα καλό τρόπο!!

Στα σοβαρά τώρα...

Αν είναι ένα μπλε σαν την υδρόγειο τότε δείχνει πως έχει γίνει σύνδεση GPRS και χρεώνεσαι kb, ψάξτο...

Αν είναι γαλανόλευκο σα... ρακέτα και σημαία κάτι ενδιάμεσο τότε σημαίνει πως είσαι σε κεραία που έχει 3G κάλυψη... αν ΔΕΝ θες να είσαι σε 3G, γιατί καταναλώνει πιο πολύ μπαταρία ψάχνοντας αν υπάρχει κάλυψη, τότε στις ρυθμίσεις επίλεξε να συνδέεται ΜΟΝΟ σε GSM δίκτυα!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν ΔΕΝ φύγει αυτό το σύμβολο τότε σπάστο καλύτερα το τηλεφωνο!!

χαχαχαχα... ξέρω να σου πω ένα καλό τρόπο!!

Στα σοβαρά τώρα...

Αν είναι ένα μπλε σαν την υδρόγειο τότε δείχνει πως έχει γίνει σύνδεση GPRS και χρεώνεσαι kb, ψάξτο...

Αν είναι γαλανόλευκο σα... ρακέτα και σημαία κάτι ενδιάμεσο τότε σημαίνει πως είσαι σε κεραία που έχει 3G κάλυψη... αν ΔΕΝ θες να είσαι σε 3G, γιατί καταναλώνει πιο πολύ μπαταρία ψάχνοντας αν υπάρχει κάλυψη, τότε στις ρυθμίσεις επίλεξε να συνδέεται ΜΟΝΟ σε GSM δίκτυα!!

 

να σε ρωτήσω! αυτό το μπλε σαν την υδρόγειο που λες ότι είναι το GPRS και σε χρεώνει με τα Kb γιατί εμφανίζετε όταν μπαίνω στο internet μέσω WiFi?? όχι τίποτα άλλο κάποιοι μου είπαν ότι όταν κάνω σύνδεση με wifi δεν χρεώνομαι! και αν όντος είναι το gprs τότε πως γίνεται να συνδέομαι στο internet μόνο με wifi και να είνια κλειστό το gprs??

Ένα πράγμα φοβάμαι ότι μια μέρα θα φύγετε όλοι και θα μείνετε μόνοι σας:p
Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανησε πανω απο τις μπαρες σηματος (η ενδειξη ποσο ισχυρο σημα εχεις) ενα ηλιθιο γραφικο χρωματος μπλε που μου την εχει σπασει.

Το εκανα update αλλα το προβλημα δεν λυθηκε και μου σβηστηκαν και ολες οι επαφες.Ελπιζω να κρατησα back up στο σπιτι μου.Ελεος

 

[ATTACH]11545[/ATTACH]

Ποιό από τα δύο λες εσύ φίλε?

 

Άν είναι το αριστερό μπλε χρώμα πάνω από τις γραμμές του σήματος, είναι το GPRS και η διαθεσιμότητά του, όπως πολύ σωστά σου είπαν και τα παιδιά παραπάνω, που δεν τρώει ούτε μπαταρίες ούτε τίποτα.. (εμένα είναι μονίμως έτσι)

Άν είναι το δεξί στρογγυλό εικονίδιο είναι το 3G (οτι είναι ενεργοποιημένο |ή| η διαθεσιμότητα-μόνο όταν είναι ενεργοποιημένο φυσικά).

Link to comment
Share on other sites

το ηλιθιο γραφικο ειναι το ενεργο gprs.εχω σπαστει με τη μπαταρια.αφου δεν επιασε 100% αλλα 96 οπωσ προανεφερα απ το 94 επεσε στο 88 κατυθειαν και οχι σταδιακα.ναι μεν επεσε απ το 94 στο 88 σε 4-5 ωρες αλλα γτ κατευθειαν και οχι πχ 93-92-91 κτλ??

??????

 

Δεν είναι κάτι "κακό" και δεν καταλαβαίνω γιατί να μην το θέλεις, απλά σου λέει ότι είναι διαθέσημο το GPRS, καμία σχέση με το 3G το οποίο εάν το βλέπεις τότε επιρρεάζεται και το σήμα σε περίπτωση που σε κάποια περιοχή δεν είναι το ίδιο ισχυρό με το GSM.

Δεν τρώει μπαταρία εάν φοβάσαι αυτό.

 

ακριβως.μεσα απ το δικτυο βγαινει αυτο.δεν ειναι κακο.απλα ισως σου κακοφανηκε βλεποντασ το πρωτη φορα.ειναι σαν να λες οτι σε πειραζει που φενεται το σημα η που φενται το λογοτυπο τησ εταιριας σου:D

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδιά όλα αυτά κατανοητά αλλά όταν συνδέομαι με wifi στο internet και το gprs είναι διαθέσημο από το δίκτυο μήπως χρεώνει??
Ένα πράγμα φοβάμαι ότι μια μέρα θα φύγετε όλοι και θα μείνετε μόνοι σας:p
Link to comment
Share on other sites

το ηλιθιο γραφικο ειναι το ενεργο gprs.εχω σπαστει με τη μπαταρια.αφου δεν επιασε 100% αλλα 96 οπωσ προανεφερα απ το 94 επεσε στο 88 κατυθειαν και οχι σταδιακα.ναι μεν επεσε απ το 94 στο 88 σε 4-5 ωρες αλλα γτ κατευθειαν και οχι πχ 93-92-91 κτλ??

 

Για να το δείς να πέφτει σταδιακά (όσον αφορά στα νούμερα και όχι στην εικόνα και το χρώμα) πρέπει να το κοιτάς ξανά και ξανά όλη την ώρα .. . .. .

Εσύ, το κοίταζες συχνα ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα μεγάλο πρόβλημα .

Παρακαλώ θέλω τα φώτα σας .

όταν φορτίζει το p1 είναι συνέχεα ανοιχτ το φώς? Γίνετε να φορτίζει και η οθόνη να είναι σβηστή?

 

Έχει κάποια ρύθμιση για να παραμένει κλειστή η φωτεινότητα της οθόνης?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα μεγάλο πρόβλημα .

Παρακαλώ θέλω τα φώτα σας .

όταν φορτίζει το p1 είναι συνέχεα ανοιχτ το φώς? Γίνετε να φορτίζει και η οθόνη να είναι σβηστή?

 

Έχει κάποια ρύθμιση για να παραμένει κλειστή η φωτεινότητα της οθόνης?

 

Σε μενα δεν παραμενει αναμμενη οταν το φορτιζω.Δεν κοιτας τις ρυθμισεις φωτισμου μηπως βρεις εκει την απαντηση?Επισης μηπως εννοεις οτι παραμενει ανοιχτος ο φωτισμος οταν το φορτιζεις στο αυτοκινητο?(γιατι εχει ρυθμιση γι αυτο):blink:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα μεγάλο πρόβλημα .

Παρακαλώ θέλω τα φώτα σας .

όταν φορτίζει το p1 είναι συνέχεα ανοιχτ το φώς? Γίνετε να φορτίζει και η οθόνη να είναι σβηστή?

 

Έχει κάποια ρύθμιση για να παραμένει κλειστή η φωτεινότητα της οθόνης?

 

και εμένα το ίδιο μου κάνει...!Θα βάλω την επιλογή θήκη αυτοκινήτου στο αυτόματο και θα δω στην επόμενη φόρτιση αν θα μου το ξανακάνει..!

 

Εχει κανείς δοκιμάσει το κόλπο με το wind plus non sτοp για το p1 για δωρεάν internet?στο αναλογο νήμα δεν βρήκα τπτ για το κινητο μας:(

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδιά όλα αυτά κατανοητά αλλά όταν συνδέομαι με wifi στο internet και το gprs είναι διαθέσημο από το δίκτυο μήπως χρεώνει??

 

Υπάρχουν δυο πράγματα που μπορείς να κανεις για να είσαι σίγουρος :

 

1.Μόλις συνδεθείς με το wifi και ανοίξεις μια σελίδα στον browser Πατάς το εικονίδιο τις υδρογείου και εκεί βλέπεις με τι είσαι συνδεδεμένος και ποσο kb μεταφέρονται!

2.Αν πας στο internet account->Groups->Internet->εκεί θα δεις την σειρά προτεραιότητας,μπορείς να βάλεις πάνω πάνω την σύνδεση wifi και μετά το gprs,επίσης μπορείς να βγάλεις το gprs από τον λογαριασμό για να είσαι σίγουρος.

:)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια υπαρχει τροπος να περασουμε τις επαφες στο τηλεφωνο?

 

Απο τον υπολογιστη στο τηλεφωνο;;:confused: ναι με το προγραμμα που καναμε το μπακ απ:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ράδιο και η αναπαραγωγή mp3 είναι ποιοτική και δυνατή??

Το ράδιο είναι στερεοφωνικό?Γιατί στο preview δεν το αναφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ράδιο και η αναπαραγωγή mp3 είναι ποιοτική και δυνατή??

Το ράδιο είναι στερεοφωνικό?Γιατί στο preview δεν το αναφέρει.

 

Einai αρκετα ποιοτικη, απο ενταση μια χαρα ειναι...νομιζω θα σε ικανοποιησει:)

Ναι στερεοφωνικο ειναι το ραδιοφωνο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Απο τα καλυτερα κινητα που εχουν περασει απο τα χερια μου από όλες τις αποψεις. Εχω και το Ε90 ( σαν επαγγελματικό )το οποίο εχει το πλεονεκτημα της πολυ καλής τηλεφωνικής ατζεντας. Από ποιότητα κατασκευης και service αστα να πάνε. Κλαίω τα λεφτά μου.:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και στο τόπικ του w960i και δεν μου απάντησαν ακόμη.

Με πόσα frames/sec τραβάει βίντεο? 15 ή 30??

Γενικά είναι καλό το βίντεο????

Link to comment
Share on other sites

Λϊγο άσχετο/άτοπο/άκυρο με το από πάνω μήνυμα, στο οποίο δυστυχώς δεν γνωρίζω να βοηθήσω.. αλλά,

τελικά το κινητάκι μου πάει μια χαρά.! Ένα μικρό σκάλωμα που είχα αναφέρει οτι έτρωγε στις αρχές (σχετικά με το bluetooth) μια αναβάθμιση ήθελε μόνο.. (?!)

ενώ το πρόβλημα με τη σύνδεση/αναγνώριση από το pc λύθηκε και αυτό, με μια κααλή διαγραφή και επανεγκατάσταση του pc suite! Έτσι απλά.

Ενώ μου είπαν πως για τυχόν περιπτώσεις που η αναγνώριση του P1 από το pc δεν επιτευχθεί με την πρώτη, θέλει μια επαννεκίνηση (και στα δυο, κατα προτίμηση) και πως μάλλον είναι θέμα υπολογιστή . .

Link to comment
Share on other sites

Καλή βδομάδα σε όλους! Για άλλη μια φορά χρειάζομαι βοήθεια.

Λοιπόν είμαι χτες για καφέ μαρίνα ζέας πειραιά κάνω μία ανίχνευση με το wifi για τυχόν δίκτυα μιας και έπρεπε να μπω στο νετ και βρίσκω τέσσερα διαθέσημα και ελεύθερα μάλιστα τα δύο είχαν και αστεράκι που δεν έχω ιδέα τι είναι αλλά δεν πειράζει πατάω στο πρώτο κάνει σύνδεση κανονικά ανοίγω τον όπερα (δεν έχω βάλει εφαρμογές στο κινητό είναι όπως ήταν μετά από μία αναβάυθιση που του έκανα πριν τέσσερις μέρες πράγμα που σημαίνει ότι δεν έχω άλλο explorer) και αφού άνοιξα τον όπερα με βγάζει στην σελίδα του google. Μέχρι εδώ όλα καλά βάζω κάτι στο google και πατάω αναζήτηση, συγκεκριμένα έβαλα την λέξη kyosho (μάρκα τηλεκατευθινόμενων) και παίρνω το εξής μύνημα :

 

http://wap.sonyericsson.com/download/download.do?q=kyosho&amd=owp&appl=searcquery

 

και από κάτω μία μόνο επιλογή που έλεγε Συνέχεια πατάω συνεχεια και πάλι στην αρχική οθόνη του google

Δοκιμάζω να κάνω αναζήτηση για κάτι άλλο π.χ. hotmail τα ίδια μπαίνω και με τα τέσσερα δίκτυα που είχε βρει τα ίδια

Πριν κάνω την αναβάθμιση είχα συνδεθεί κανονικά και είχα μπει σε διάφορες σελίδες όπως hotmail youtude και στις αναζητήσεις του google ήταν οκ τώρα??

 

Μπορεί σας παρακάλω να με βοηθήσει κάποιος τι πρέπει να κάνω??

Το πρόβλημα γίνεται χειρότερο γιατί πάω ταξίδι μεθαύριο για τεις μέρες και θα χρειαστώ το wifi σίγουρα!!!

 

PS : Ένα πόλυ μεγάλο ευχαριστώ στα παιδια kollatos, blogpage και όλους τους άλλους :) που μου έλυσαν τις απορίες μου για το wifi τις προεπιλεγμένες συνδέσεις και την απομόνωση του Gprs παρόλο που σήμερα δεν κατάφερα να συνδεθώ αυτά που μου είχαν πει τα είδα στην πράξη.

 

Φιλικά Νίκος

Ένα πράγμα φοβάμαι ότι μια μέρα θα φύγετε όλοι και θα μείνετε μόνοι σας:p
Link to comment
Share on other sites

PS : Ένα πόλυ μεγάλο ευχαριστώ στα παιδια kollatos, blogpage και όλους τους άλλους :) που μου έλυσαν τις απορίες μου για το wifi τις προεπιλεγμένες συνδέσεις και την απομόνωση του Gprs παρόλο που σήμερα δεν κατάφερα να συνδεθώ αυτά που μου είχαν πει τα είδα στην πράξη.

 

Φίλε koufiokefale να'σαι καλά! Γι'αυτό είναι τα forums.

Πιστεύω πως ακόμη και μια γραμμή, με όποια πληροφορία, για το οτιδήποτε, να προσθέτει ο καθένας είναι βοήθεια για κάποιον που δεν γνωρίζει κάτι. :mobile:

 

για το wifi όμως που λες, λυπάμαι δεν γνωρίζω καθόλου.. (ακόμα)

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα σήμερα ότι το P1i μου, στο πίσω μέρος του και συγκεκριμένα κοντά στην θέση του stylus είναι μαγνήτης. Αρκετά ασθενής αλλά μαγνήτης…

 

Beat that N95!:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...