Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@azamanis: Άρα με περίπου την πιο τελευταία έκδοση θα το πάρω κι εγώ μάλλον.

 

Και για το GPS, το έχω ξαναδιαβάσει και μου το έχουν πει κι εμένα σε άλλο forum, να προσέξω αν υπάρχει πάνω στο κουτί ακριβώς αυτό το αυτοκόλλητο που είπες... με ένα σήμα και το "Wayginder Navigator". :!:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάλι καλά που δεν την έκανα την αναβάθμιση...

 

Μια χαρά είναι το κινητάκι μου δεν το πειράζω...

 

Πολλά προβλήματα έφερε αυτή η ΥΠΟβάθμιση...:p

 

Περιμένω την επόμενη και βλέπουμε....

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που δεν την έκανα την αναβάθμιση...

 

Μια χαρά είναι το κινητάκι μου δεν το πειράζω...

 

Πολλά προβλήματα έφερε αυτή η ΥΠΟβάθμιση...:p

 

Περιμένω την επόμενη και βλέπουμε....

 

εντάξει δεν ειναι και ολα τα κινητά ιδια.εμενα δουλευει πολυ καλύτερα απο την προηγουμενη.

ισως οφειλεται οτι εβαλα και γρηγορη κάρτα μνημης

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

 

Η τελευταία είναι η R9K009 :).

 

Απ`όταν το πήρα δεν έχω κάνει upgrade, θα δω μεγάλες διαφορές σε σχέση με την R9H004 που έχω;

 

Κατά την γνώμη, μου αξίζει να την περάσεις :).. θα δεις διαφορά ;)!!

 

 

 

εμενα δουλευει πολυ καλύτερα απο την προηγουμενη.

 

Και μ’ ένα το ίδιο :rolleyes:.. Πάει σφαίρα με την καινούργια :happy: :happy:!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν έρχεται ένα SMS που αποθηκεύεται στο κινητό ή στην SIM;

Και αν είναι στο κινητό πως μπορώ να τα μεταφέρω στην SIM;

Γιατί θέλω να περάσω την αναβάθμιση αλλά δεν θέλω να χάσω κάποια SMS που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν έρχεται ένα SMS που αποθηκεύεται στο κινητό ή στην SIM;

Και αν είναι στο κινητό πως μπορώ να τα μεταφέρω στην SIM;

Γιατί θέλω να περάσω την αναβάθμιση αλλά δεν θέλω να χάσω κάποια SMS που έχω.

 

Απλα βαζεις το προγραμμα του p1 στο pc και μεσω του προγραμματος κανεις back up τα μηνυματα,ρυθμισεις,αρχεια γενικοτερα τα παντα...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Sto πλαισιο αμα κανω παραγγελεια μεσω ιντερνετ ξερει κανεις αμα θα το πετυχω με gps η το εχουν σταματησει;γιατι στο γερμανο το εχει 465 € ενω πλαισιο 430
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Sto πλαισιο αμα κανω παραγγελεια μεσω ιντερνετ ξερει κανεις αμα θα το πετυχω με gps η το εχουν σταματησει;γιατι στο γερμανο το εχει 465 € ενω πλαισιο 430

 

εγω το πηρα απο eshop και ειχε το gps μεσα:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Sto πλαισιο αμα κανω παραγγελεια μεσω ιντερνετ ξερει κανεις αμα θα το πετυχω με gps η το εχουν σταματησει;γιατι στο γερμανο το εχει 465 € ενω πλαισιο 430

 

Είχε ακουστεί μια φήμη ότι μπορεί να σταματήσει να δίνει το gps μαζί με το P1i η SonyEricsson. Μέχρι στιγμής δεν έχει αναφερθεί πουθενά αυτό.

Επομένως δεν πιστεύω ότι πωλείται πουθενά στην Ελλάδα χωρίς το gps.

Άλλά αν ακόμα έχεις αμφιβολίες κάνε ένα τηλέφωνο αύριο στο Πλαίσιο (800 11 12345) να σου λυθεί η απορία, πριν προβείς σε αγορά.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Είχε ακουστεί μια φήμη ότι μπορεί να σταματήσει να δίνει το gps μαζί με το P1i η SonyEricsson. Μέχρι στιγμής δεν έχει αναφερθεί πουθενά αυτό.

Επομένως δεν πιστεύω ότι πωλείται πουθενά στην Ελλάδα χωρίς το gps.

Άλλά αν ακόμα έχεις αμφιβολίες κάνε ένα τηλέφωνο αύριο στο Πλαίσιο (800 11 12345) να σου λυθεί η απορία, πριν προβείς σε αγορά.

 

πολλοι μπορει οπως να μην ξερουν... στο πλαισιο..οποτε ας το παραγγηλει και οταν το φερουν να το κοιταξει επιτοπου αν το εχει η οχι;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Nai αλλα παραγγελνω με αντικαταβολη.μπορω να μην το αποδεχτω και να το γυρισω πισω;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nai αλλα παραγγελνω με αντικαταβολη.μπορω να μην το αποδεχτω και να το γυρισω πισω;

 

απο το πλαισιο;; νομιζω πρεπει να γινεται,,,παντως eshop γινεται σιγουρα:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

@THEO_LEGEND: Άκου όμως ένα περίεργο και μπες να το ελέγξεις κι εσύ. Μπαίνω συχνά στο eshop.gr και εδώ και καμιά βδομάδα το έχει βγάλει το P1i . . . :secret:

 

Τώρα γιατί?.....

Link to comment
Share on other sites

@THEO_LEGEND: Άκου όμως ένα περίεργο και μπες να το ελέγξεις κι εσύ. Μπαίνω συχνά στο eshop.gr και εδώ και καμιά βδομάδα το έχει βγάλει το P1i . . . :secret:

 

Τώρα γιατί?.....

 

Ετσι γίνεται σε πολλα προιοντα...οταν δεν εχουν παραδοτεα τοτε τα βγαζουν απο τη σελιδα... μην ανησυχεις σε μερικες μερες θα το ξαναβαλουν, και επειδη τα αγοραζουν σε μεγαλες ποσοτητες μπορει να το εχουν ακομα ποιο φθηνα;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω την εντύπωση ότι υπάρχει μια μικρή έλλειψη στην αγορά. Πολύ αναφέρουν ότι δεν υπάρχει ετοιμοπαράδοτο. Και ένας φίλος μου που πήγε σε κεντρική Wind του είπαν μόνο με παραγγελία.

 

πολλοι μπορει οπως να μην ξερουν... στο πλαισιο..οποτε ας το παραγγηλει και οταν το φερουν να το κοιταξει επιτοπου αν το εχει η οχι;)

 

Δεν πιστεύω πάντως ότι ένα τηλέφωνο στο Πλαίσιο θα βλάψει. Αν δεν ξέρουν μπορούν να μάθουν σε λίγα λεπτά και να σε ξαναπάρουν. Είναι αρκετά εξυπηρετικοί.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι θα γίνει αυτό.Ίσως το WM μπει στο high End προτάσεις τις εταιρίας,νομίζω για τις υπόλοιπες,όσο αφορά τις οθόνες αφής θα παραμείνει στο UIQ και λόγο user friendly αλλα σκέψου και το κόστος.Πάντως τόσα τηλεφωνα παρουσίασε η SE με μια γρηγορη ματια δεν είδα αντικαταστάτη του P1i?:(

 

http://www.esato.com/archive/t.php/t-158431,1.html

[sIGPIC][/sIGPIC]"Υπάρχουν 10 ειδών άνθρωποι. Αυτοί που ξέρουν δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν ξέρουν"
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που άκουσα για τις οθόνες αφής και μου έκανε εντύπωση, γιατί είναι όντως έτσι αλλά δεν το είχα σκεφτεί..

 

Συγκεκριμένα, η οθόνη αφής του P1 (και της σειράς του) έχει δύο "οθονίτσες". Όταν πατάς στην οθόνη, ουσιαστικά η μία πιέζει την από μέσα...

Όμως στο LG KS20 (και σε άλλα τηλέφωνα) η οθόνη αφής είναι "κανονική", οπού ακουμπάς απλά το γυαλί.

 

-Ποιά η διαφορά τους;;

-Και ποιές από τις δύο οθόνες είναι καλύτερη;; (αν μπορούν να θεωρηθούν σαν καλύτερες ή χειρότερες).

Link to comment
Share on other sites

βασικά στο P1i δεν υπάρχουν ακριβώς 2 οθόνες, αλλά 1 οθόνη κι ένα φιλμάκι από πάνω το οποίο αναγνωρίζει την επαφή και αντιδρά ανάλογα. το LG (όπως και το W960) έχουν το γυαλί που λες το οποίο όμως δεν ξέρω πως ακριβώς δουλεύει.

Η κύρια διαφορά τους είναι (θεωρητικά) ότι είναι πιο ανθεκτικές αυτές με το γυαλί. Όσο για το πια είναι καλύτερη δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί έχω δουλέψει μόνο το P1i κι όχι κάποιο από τα άλλα τηλεφωνάκια, αν και απ' ότι έχω διαβάσει η οθόνη του W960 μου φαίνεται καλύτερη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ναι, μπράβο... δεν ήξερα πως να το εξηγήσω. Το P1 έχει έξω από την κανονική οθόνη αυτό που είναι σαν φιλμάκι!......

 

Οι άλλες οθόνες που είναι σκέτο "γυαλί", απ'ότι έχω ακούσει,

λειτουργούν (αντιδρούν κατά κάποιον τρόπο) στην φωτεινότητα...... όταν ακουμπάς το δάχτυλό σου στην οθόνη, η οθόνη αντιδρά στην φωτισμό που αλλάζει..

 

(το είχα ακούσει σε μια παρουσίαση του neonode)

Link to comment
Share on other sites

@kollatos: εσύ το έχεις καιρό το P1?

Το χρησιμοποιείς εύκολα με το δάχτυλο το κινητό? (τα περισσότερα τουλάχιστον, όπως τηλέφωνα, μηνύματα, εικόνες κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς τη συγκεκριμένη συσκευή από OTEshop;Ρωτάω για να μάθω να δίνουν μαζί το gps receiver..
Link to comment
Share on other sites

@kollatos: εσύ το έχεις καιρό το P1?

Το χρησιμοποιείς εύκολα με το δάχτυλο το κινητό? (τα περισσότερα τουλάχιστον, όπως τηλέφωνα, μηνύματα, εικόνες κλπ)

 

Να σου πω απαντήσω εγώ που το έχω κοντά στους 7 μήνες :rolleyes::p.

 

Σε αυτές της λειτουργίες που αναφέρεις «τηλέφωνα, μηνύματα, εικόνες κλπ.»

είναι παιχνιδάκι ο χειρισμός με το «δάχτυλο» :).. βέβαια όλα είναι και θέμα συνήθειας ;).

 

 

 

Ευχαριστώωωω......:)

 

Τίποτα φίλε μου :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς τη συγκεκριμένη συσκευή από OTEshop;Ρωτάω για να μάθω να δίνουν μαζί το gps receiver..

 

Το αγόρασα την προηγούμενη βδομάδα από το ηλεκτρονικό κατάστημα της cosmote και είχε gps receiver.

 

Ελπίζω να σε βοηθήσει...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...