Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia kserei kapoios pos vlepoume to firmware tou kinitou kai poio einai to kainourio?

:rolleyes:.. Η τελευταία έκδοση είναι η "R6E30".

 

Για να δεις ποια έκδοση έχεις.. στην αρχική οθόνη πάτησε "περισσότερα" και μετά "κατάσταση" και δες εκεί που λέει "Organiser"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεί να μου πεί κάποιος στο gdesk πως βγάζω συντόμευση για το κύριο μενού?Εχω βρεί για όλα τα υπόλοιπα πλήν αυτού:(

Tσεκάρεις >list system apps

Και από το design>Add app>Κύριο Μενου

(Από το ip-mart.forum)

Βγήκε η v0.14c

Link to comment
Share on other sites

paidia kserei kapoios pos vlepoume to firmware tou kinitou kai poio einai to kainourio?kai mena kollaei to rds kai mpoukose simera mia fora o ixos tou megafonou tou eksoterikou se klisi.episis den mporo na valo tis rithmiseis gia wind plus.an mporei kapoios as voithisei.euxaristo

 

Κενο sms στο 234! Και θα ερθουν ολες η ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής να ρωτήσω όταν σερφάρω με opera υποτίθετε ότι υπάρχουν συντομέυσεις για κάποιες ενέργειες (παράδειγμα refresh "0", Μετάβαση σε σελίδα web "1") όταν πατάω τ συγκεκριμένα πλήκτρα δε γίνετε τίποτα σε 'σας παίζουν ή είναι ακόμη ένα παιδικό bug? Σημειωτέο μπατάρία όσο και να τη προσέχω στη φόρτιση δε πάει πάνω από 2 1/2 μέρες με normal χρήση (περίμενα πως θα ανέβαινε λίγο η αυτονομία του) το τελευταίο καιρό τρώει κάτι κολλήματα όταν πάω να πάρω τηλέφωνο και μου σπάει τα νέυρα...

Η μπαταρία όσες ώρες και να την αφήνω να φορτίσει δε πρόκειτε να πάει πανω από 98%

Κάτι τελευταίο ενώ κάνω συγχρονισμό με outlook και έχω ρυθμίσει σε διενέξεις να κρατά σαν έγγυρο ότι είναι περασμενο στο outlook και να κάνει την αλλαγή στο κινητό αυτό πάει και μου κάνει το αντίθετο, έλεος δηλαδή...

 

Κάποια βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Για τον όπερα, πρέπει να πατάς ALT και μετά τον αριθμό (απλά ηλίθιο).

 

Για την κατηγορία της συσκευής, 2.5 μέρες δεν είναι άσχημα. Αν θέλεις για παραπάνω, χαμήλωσε τη φωτινότητα οθόνης και βγάλε το 3G. ΒΤ και WiFi εννοείται κλειστά.

 

Για το 98%, σε άλλους είναι 98, σε άλλους 99 και σε άλλους 100. Σε εμένα 98. Δε θα πεθάνουμε κιόλας.

 

 

 

Έπαθα κι εγώ το bug με τις επαφές στη SIM. Όταν με παίρνουν τηλέφωνο δεν εμφανίζεται το όνομα. Όταν πάω να μπω στις επαφές της SIM μου λέει κάτι σαν: η κάρτα δεν είναι έτοιμη. Δοκίμασα και άλλαξα SIM. Σε αντίθεση με τις άλλες περιπτώσεις που έχουν αναφερθεί, δεν έφτιαξε το πρόβλημα... Μάλλον θα πρέπει να κάνω αναβάθμιση γμτ...

Link to comment
Share on other sites

Ή απλά πατάς 2 φορές το ALT όταν ανοίξεις την εφαρμογή και τα πλήκτρα πάνε σε numeric mode μέχρι να το ξαναπατήσεις ή να βγεις από την εφαρμογή.
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα και γω...ήμουν ανάμεσα σε αυτό και σε κάποιο wm όπως το touch ας πούμε..ελπίζω να μη το μετανιώσω! Λοιπόν, για να συνδεθείς στο net μέσω wifi, το ενεργοποιείς, κάνεις ανίχνευση δικτύων και επιλέγεις δίκτυο σωστα? Έστω ότι το επιλεγμένο δίκτυο είναι free, μετά απλά ανοίγεις την εφαρμογή web και συνδέεσαι?? Σε μένα δεν το κάνει...αφού έχω συνδεθεί στο ασύρματο δίκτυο και ανοίγω το opera μου εμφανίζει μια σελίδα με "εφαρμοφές se" κλπ...τι γίνεται λάθος? χρειάζεται κάποια άλλη ρύθμιση?? Κατά τα άλλα εκτός του ότι μου φαίνεται κάπως δυσχρηστο ακόμα (πρώτη μέρα είναι) μου αρέσει αρκετά!
..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

Kalimera se olous. Eimai kai egw enas neos katoxos edw kai treis meres tou latremenou P1i. Egina apotoma giati mou klepsane to HTC P3300 :mad:. Telos kala ola kala. Den mou leipei katholou giati apla to P1i einai fantastiko!! Kamia sxesh me to sony P900 pou eixa palia :D

 

Exw mperseutei ligo me tis efarmoges pou einai symvates. Kanoun oses lene gia UIQ 3 H UIQ 3.1? Sto magazaki dinoun kai gia p990 kai gia alla kinhta mazi me to P1i gia auto rwtaw.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Το P1i, όπως και το P990i και τα M600i και W950i είναι UIQ 3 κι όχι 3.1, άρα όλες οι εφαρμογές που κάνουν για το P990i κάνουν και για το P1i.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Ένας φίλος μου βρέθηκε ξαφνικά με 2 SE P1i και λογικό είναι ότι δε θα κρατήσει και τα δύο. Πουλάει το αχρησιμοποίητο στο κουτί του αγορασμένο από το πλαίσιο στις 2/10/2007 και το δίνει 400 ευρώ. Είναι το πακέτο με το gps-wayfinder! Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm. Δε ξέρω αν κάνω καλά και ποστάρω εδώ αυτό, αλλά δεν ήξερα που αλλού να το κάνω. Αν κάνω κάποιο λάθος ας με συγχωρέσετε και διαγράψτε το post μου. Ευχαριστώ πολύ!:)
Link to comment
Share on other sites

Το P1i, όπως και το P990i και τα M600i και W950i είναι UIQ 3 κι όχι 3.1, άρα όλες οι εφαρμογές που κάνουν για το P990i κάνουν και για το P1i.

 

 

Eisai prwtos se euxaristw file mou :D

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς άν υπάρχει πρόσοψη για το P1,γιατί γλίστρησε απο την θήκη και έχει αποκτήσει κάτι ωραίες αμυχές στο αλουμίνιο.Δεν είμαι γκόμενα, δεν θα πεθάνω κιόλας, αλλά είναι το γ@μώτο,γιατί είναι μίας εβδομάδας κινητό ακριβώς.Άν γνωρίζει κανείς και τιμή θα το εκτιμούσα.
Link to comment
Share on other sites

http://www.cnn.cn εχει για ολα τα κινητα, τωρα αν ειναι original οπως δηλωνει δεν ξερω. Παντως εχει σχεδον τα παντα!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από χτές έχω μπεί στο τρυπάκι να πάρω ένα backup του κινητού και να του περάσω το τελευταίο firmware αφού ακόμα έχω αυτό που είχε μέσα από την αρχή.

 

Απεγκατέστησα λοιπόν την παλιά έκδοση του PCsuite που είχα στο pc και ότι άλλο Sony Ericsson, έκανα και ένα καθάρισμα στη registry και βάζω το τελευταίο version από το site της eriscsson.

 

Συνδέω το κινητό, το βρίσκει κάνει install drivers κανονικά όλα, αλλά το pc suite δε λέει να το δεί με τίποτα. Μου έχει σπάσει τα νεύρα, έχω ψάξει αρκετά και το μόνο που βρίσκω είναι κι άλλους με το ίδιο πρόβλημα κανένας δε δίνει λύση.

 

Καμιά ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς άν υπάρχει πρόσοψη για το P1,γιατί γλίστρησε απο την θήκη και έχει αποκτήσει κάτι ωραίες αμυχές στο αλουμίνιο.Δεν είμαι γκόμενα, δεν θα πεθάνω κιόλας, αλλά είναι το γ@μώτο,γιατί είναι μίας εβδομάδας κινητό ακριβώς.Άν γνωρίζει κανείς και τιμή θα το εκτιμούσα.

 

LeRoi όταν μάθεις πόσο κάνει η πρόσοψη πες μου κι εμένα γιατί θέλω κάποια στιγμή να την αλλάξω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

LeRoi όταν μάθεις πόσο κάνει η πρόσοψη πες μου κι εμένα γιατί θέλω κάποια στιγμή να την αλλάξω.

 

http://cnn.cn/shop/sonyericsson-p1i-c-28_381.html

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω βοηθεια.πηγα να κατεβασω το wayfinder navigator απο την σελιδα που υπαρχει αποθηκευμενη στο κινητο κ μου λεει οτι ειναι μεγαλο κ δε μπορει να κατεβει;υπαρχει λυση η πρεπει να το κανω μεσω υπολογιστη κ να το περασω μετα στο Ρ1;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Καλή τιμή φαίνεται,το θέμα είναι κατά πόσο είναι αυθεντική και το δεύτερο θέμα είναι,ποιός θα σου την αλλάξει στο κινητό.Πάντως το site της ericsson.gr δεν την έχει μέσα.Θα περάσω μια βολτίτσα να ρωτήσω απο κατάστημα ericsson κι άν όχι,τότε παραγγέλνω και σας λέω!Το κακό είναι ότι το εν λόγω site δεν έχει screen protector να συνδύαζα την παραγγελία!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω βοηθεια.πηγα να κατεβασω το wayfinder navigator απο την σελιδα που υπαρχει αποθηκευμενη στο κινητο κ μου λεει οτι ειναι μεγαλο κ δε μπορει να κατεβει;υπαρχει λυση η πρεπει να το κανω μεσω υπολογιστη κ να το περασω μετα στο Ρ1;

 

Μάλλον χρησιμοποιείς wind plus, έτσι? Δε μπορείς να κατεβάσεις αρχεία πάνω από 1 ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

geia sas re paidia mou aresei to kinito poli thelo thn gnomi sas exei kali foto einai aykolo sthn xrisi i einai mono gia epaggelmaties?

 

episis to pliktrologio einai mono sta ksena?

 

thn deytera tha pao gia kinito k mallon tha to paro afou exei me v200 mono 65 euro!!

eyxaristo!!!!!!

HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δεί τον φορτιστή του και να μου πεί εάν είναι ο CST-70 ή CST-75 ???

 

Ευχαριστώ...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...