Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6120 classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το δεξι το περνας απο πισω ,γυρω απο τον λαιμο..

 

Καταλαβα...Δεν το βλεπω και πολυ βολικο αλλα τεσπα. Σ'ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξέρετε πώς μπορώ να βάλω wallpaper να πιάνει ολόκληρη την οθόνη εφόσον έχει τα σωστά pixels;

Δεν γίνεται.

Αναγκαστικά θα πρέπει να ενσωματώσεις τη φωτογραφία σε θέμα.

Δες εδώ πως μπορείς να φτιάξεις εύκολα θέματα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται.

Αναγκαστικά θα πρέπει να ενσωματώσεις τη φωτογραφία σε θέμα.

Δες εδώ πως μπορείς να φτιάξεις εύκολα θέματα.

 

Μήπως ξέρεις αν μπορώ να κάνω edit τα themes που έχει μέσα το κινητό;και αν ναι πώς; ευχαριστώ και για την απάντηση για πριν

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρεις αν μπορώ να κάνω edit τα themes που έχει μέσα το κινητό;και αν ναι πώς; ευχαριστώ και για την απάντηση για πριν

Να σαι καλά.

Ούτε αυτό γίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το εχω μονο λιγες μερες, καταπληκτικο τηλεφωνο. Μιας και θα μ'ενδιεφερε η οσο το δυνατον μεγαλυτερη διαρκεια της μπαταριας, σκεφτομαι να χρησιμοποιω κατι αλλο (π.χ. ενα αλλο παλιο κινητο η καποιο mp3 player) για ν'ακουω radio/mp3 στο μετρο/λεωφορειο.

 

Εχει δει καποιος καθυστερηση στη χρηση του κινητου η μειωμενη διαρκεια μπαταριας στην περιπτωση που απλα και μονο εχει καμμια 400αρια mb σε τραγουδια στην καρτα μνημης του (χωρις δηλ. να τα ακουει απο το τηλεφωνο) ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα στην καρτα μνήμης μου 800mb mp3, η καρτα είναι 1gb

Η μόνη καθυστέρηση στην χρήση ήταν όταν ξεκινούσα μια εφαρμογή απο την κάρτα, ή αν χρησιμοποιούσα έναν file manager για να βρώ κάτι στην κάρτα μνήμης. Δέν κολλουσε το κινητό, ο χρόνος απόκρυσης σε αυτές τις περιπτώσης ήταν περίπου 1,5sec απο τα msec που κάνει κανονικά.

 

Η μπαταρία επηρεάζεται ανάλογα με την εργασία που γίνεται στην κάρτα μνήμης (σε περίπτωση που είναι αρκετά γεμάτη), αλλα όχι παρα πολυ. Απο 3 μέρες, θα σου πάει 2,5 (δέν είναι δα και τοσο μεγαλη η διαφορά)

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Επιρεαζει το garmin το κινητο γενικως?

Τα sms?

Γενικα με την τελευταια αναβαθμιση κανει διαφορα και.....σερνετε!

(2GB karta,1,2GB ελευθερα)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ: http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000352

Το είχα δει και στη σελίδα του Πλαισίου, αλλά δεν το έχει τώρα. Δεν γνωρίζω το λόγο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εδώ: http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000352

Το είχα δει και στη σελίδα του Πλαισίου, αλλά δεν το έχει τώρα. Δεν γνωρίζω το λόγο.

το θεμα ειναι οτι για να κανουμε χρηση της αναβαθμισης της wind πρεπει να το παρουμε απο αυτην.αλλα δεν το εχουν ως συνηθως διαθεσιμο οπως με πολλα αλλα κινητα!
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια γιατί έχω τρελαθεί σήμερα το πρωί αγόρασα το 6120 γνωρίζοντας ότι έχει (ARM 11, 369 MHz CPU) πάω σπίτι φορτώνω το cpu monitor στο κινητό και τι να δω… CPU: ARM 192 MHz RAM 48M το κινητό έχει την τελευταία έκδοση λογισμικού V 04.21 πείτε μου σας παρακαλώ τι παίζεται γιατί θα πάω στο μαγαζί και θα τα σπάσω όλα (Mediamarkt)
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια γιατί έχω τρελαθεί σήμερα το πρωί αγόρασα το 6120 γνωρίζοντας ότι έχει (ARM 11, 369 MHz CPU) πάω σπίτι φορτώνω το cpu monitor στο κινητό και τι να δω… CPU: ARM 192 MHz RAM 48M το κινητό έχει την τελευταία έκδοση λογισμικού V 04.21 πείτε μου σας παρακαλώ τι παίζεται γιατί θα πάω στο μαγαζί και θα τα σπάσω όλα (Mediamarkt)

 

Δεν διαβαζει σωστα η συγκεκριμενη εφαρμογη (οπως και αρκετες αλλες),

μην ταραζεσαι ! :p

(συγκεκριμενα,της νοκια ειναι το λαθος απο οσο εχω διαβασει

σχετικα με το HAL-hardware abstraction layer)

Περνα την εφαρμογη PhoNetInfo - 1.8.1

(ειναι unsigned)

http://www.patrickfrei.ch/phonetinfo/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια γιατί έχω τρελαθεί σήμερα το πρωί αγόρασα το 6120 γνωρίζοντας ότι έχει (ARM 11, 369 MHz CPU) πάω σπίτι φορτώνω το cpu monitor στο κινητό και τι να δω… CPU: ARM 192 MHz RAM 48M το κινητό έχει την τελευταία έκδοση λογισμικού V 04.21 πείτε μου σας παρακαλώ τι παίζεται γιατί θα πάω στο μαγαζί και θα τα σπάσω όλα (Mediamarkt)

 

Όχι, δε φταίει το κατάστημα από όπου αγόρασες το τηλέφωνο.

Απλά ούτε το CPU monitor ούτε οι υπόλοιπες εφαρμογές που υποτίθεται δίνουν πληροφορίες για το hardware των συσκευών δε δίνουν ποτέ το σωστό CPU clock. ;)

 

Edit: με πρόλαβε ο nervous. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν το γλιτώνω το εγκεφαλικό σήμερα έβαλα το PhoNetInfo_1.2.0 και μου δείχνει 187 MHz μήπως φταίει που έχει την έκδοση V 04.21 πως μπορώ να δω αν είναι παρεισαγωγής…? Α και κάτι άλλο που με έβαλε σε υποψίες το manual είναι φωτοτυπία και ασπρόμαυρο και το πιο σημαντικό το κλασικό άσπρο αυτοκολλητάκι που κρατάνε και καλά σφραγισμένο το κουτί δεν έχει επάνω την επιγραφή της NOKIA όπως συνήθως γίνετε …..πείτε μου αν εσείς βλέπεται κάτι ύποπτο
Link to comment
Share on other sites

Δεν το γλιτώνω το εγκεφαλικό σήμερα έβαλα το PhoNetInfo_1.2.0 και μου δείχνει 187 MHz μήπως φταίει που έχει την έκδοση V 04.21 πως μπορώ να δω αν είναι παρεισαγωγής…? Α και κάτι άλλο που με έβαλε σε υποψίες το manual είναι φωτοτυπία και ασπρόμαυρο και το πιο σημαντικό το κλασικό άσπρο αυτοκολλητάκι που κρατάνε και καλά σφραγισμένο το κουτί δεν έχει επάνω την επιγραφή της NOKIA όπως συνήθως γίνετε …..πείτε μου αν εσείς βλέπεται κάτι ύποπτο

φυσικα ειναι παραεισαγωγης....αυτα τα ελεγχουνε πριν την αγορα...φανταζομαι οτι και πανω στα πληκτρα δεν θα εχει την ελληνικη αλφαβητο?εγω παντως μια φορα πηρα απο τιμ παραεισαγωγης νοκια και σε μια ωρα τους το εφερα στο κεφαλι μου ακυρωσαν την αναβαθμιση και πηρα και τα χρηματα πισω!

Link to comment
Share on other sites

Τα προσέχουμε αυτά...:rolleyes:

Αν θέλεις μπορείς να τους το πας πίσω.

Από που το πήρες;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχεις δίκιο δεν έχει ελληνικά γράμματα και πρέπει η αναβάθμιση στο λογισμικό να έγινε μετά για έχει ελληνικούς χαρακτήρες…Καλά θα πάω τη Δευτέρα και θα γίνει το έλα να δεις άντε γιατί το έχουν παραξεφτιλίσει με αυτά τα κινητά .

Τι μείων μπορεί να έχει ένα κινητό παρεισαγωγής με ένα που προορίζεται για την Ελλάδα μπορεί να έχει διαφορετικά χαρακτηριστικά πχ CPU, SDRAM κτλ??

 

Από MediaMarkt το πείρα... και τι να πάρω είχε 236euro???

Βασικά έχω σπαστεί τόσο πολύ θα τους το δώσω πίσω και θα πάρω από αλλού κινητό όχι τίποτα άλλο αλλά το πήρα με πιστωτική

Link to comment
Share on other sites

οχι δε θα εχει διαφορετικα χαρακτηριστικα, απλα προοριζοταν για αλλη χωρα.

πηγαινε το πισω, οχι τοσο για το κινητο(γιατι το ιδιο θα ειναι ακομα και Ελληνικο) αλλα για να δουν οτι δε μασαμε κουτοχορτο ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όμως το PhoNetInfo 1.2.0 και μου δείχνει 187 MHz έχω αλλάξει αρκετά Symbian κινητά και πάντα η συχνότητα της CPU έβγαινε με μια μικρή απόκλιση κοντά στην πραγματική…
Link to comment
Share on other sites

Επιρεαζει το garmin το κινητο γενικως?

Τα sms?

Γενικα με την τελευταια αναβαθμιση κανει διαφορα και.....σερνετε!

(2GB karta,1,2GB ελευθερα)

 

επηρεάζει το garmin μιας και κολλάει το πλήκτο της δίεσης και σου κάνει κάτι τρελά με το copy-paste. Με την αναβάθμιση διαπίστωσα και γω ότι σέρνεται...

Link to comment
Share on other sites

καλημερούδια σε όλους!!!

 

λοιπόν.. πήρα το 6120, γνωρίζοντας ότι έχει πολλές δυνατότητες...αλλά ... μη έχοντας ποτέ πάλι 3ης γενιάς κινητό... δεν έχω ιδέα για την χρήση των δυνατοτήτων τ! έχω κατεβάσει κάτι εφαρμογούλες από το νετ, όπως είδα σε διάφορα πόστ στο φόρουμ.. αλλά.... δν ξέρω, δν μ ανοίγουν οι χάρτες (επίσης είναι καρτοκινητό και έχω ενεργοποιήσει το πρόγραμμα:

 

"Ζήσε την εμπειρία του Internet στο κινητό σου!

Τώρα μέσω του Vodafone live! μπορείτε να ζήσετε την εμπειρία του Internet όπου κι αν βρίσκεστε!

Απλά και γρήγορα μπαίνετε στον πραγματικό κόσμο του Internet , έναν κόσμο που φέρνει μπροστά σας όλα τα ελληνικά και ξένα sites για να βρείτε κάθε τι που σας ενδιαφέρει και να απολαύσετε τις γνωστές εφαρμογές που μέχρι τώρα χρησιμοποιούσατε μόνο από τον υπολογιστή σας, μόνο με τη χρήση του Vodafone live! κινητού σας.

Επίσης, σε συνεργασία με τα μεγαλύτερα και πιο δημοφιλή Internet brands όπως το Google, το Youtube, το Pathfinder και το Ebay, η Vodafone σας προσφέρει το περιεχόμενο και τις υπηρεσίες των αγαπημένων σας sites με το πάτημα ενός κουμπιού….

…και όλα αυτά, με οποιαδήποτε Vodafone live! συσκευή!

Με τη Vodafone, έχεις όλο το Internet στα χέρια σου!

Για ακόμη περισσότερη ελευθερία στο «σερφάρισμα», ενεργοποιήστε τώρα το νέο πακέτο Vodafone live! Internet Plus που σας προσφέρει μόνο με 3,5 ευρώ το μήνα (με ΦΠΑ) έως και 30 ΜΒ* για πλοήγηση στο Internet μηνιαίως και απεριόριστη πρόσβαση στο Vodafone live! οποιαδήποτε στιγμή εσείς θελήσετε.

Για να ενεργοποιήσετε το Vodafone live! Internet Plus :

Στείλτε δωρεάν SMS με τον αριθμό 2 στο 19109 ή

 

αλλά αργεί πολύ να μπει στις διάφορες σελίδες.. επίσης δν μου ανοίγουν οι χάρτες της νόκια όπως τις σεταρα κ σε διάφορα προγραμματάκια μ λέει ότι έχει λήξει το πιστοποιητικό!!!

 

είμαι πανάσχετη!!!

 

όποιος μπορεί να με βοηθήσει να κατατοπιστω!!!!

 

ευχαριστώ!

 

(btw για εγκατάσταση office mini series για επεξεργασία κειμένων... πού μοπρώ να βρω;;;; )

Link to comment
Share on other sites

@pikafrog: κατ' αρχήν καλό θα ήταν να διαβάσεις το σχετικό FAQ για τα S60 κινητά γενικά, που βρίσκεται εδώ, και ιδιαίτερα αυτό κι αυτό.

Επίσης, ρίξε μια ματιά στο thread των εφαρμογών, που βρίσκεται εδώ. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα με την συχνότητα της CPU δηλαδή να του δείχνει 187Mhz αντί για το κανονικό με την έκδοση V 04.21 ????
Link to comment
Share on other sites

Φίλε όλες οι εφαρμογές το ίδιο αναφέρουν.

Βγάλε από το μυαλό σου πως υπάρχει περίπτωση να μην έχει το σωστό επεξεργαστή το κινητό σου.

Τέτοιο πράγμα απλά δεν γίνεται!!!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...