Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6120 classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια φοβερο κινητο!Αλλα μηπως ειναι λιγο αδικαιολογητος ο πανικος με το sar?Πηρα τηλεφωνο στην nokia και μου ειπαν πως δεν γνωριζουν τον sar ακομα γιατι δεν εχει κυκλοφορησει.Μηπως να περιμενουμε λιγο μεχρι να ερθει και μετα βλεπουμε.Παντως το θεωρω λιγο δυσκολο να εχει τοσο υψηλο δεικτη .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομιζω οτι σε μερικες χωρες κυκλοφορει κανονικα απο την περασμενη βδομαδα.

Επισημες μετρησεις sar απ'οσο ξερω υπαρχουν μονο για τις συχνοτητες που χρησιμοποιουνται στην Αμερικη.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα τηλέφωνο στη Vodafone κ μου είπαν ότι θα το έχουν ή σήμερα το μεσημέρι ή αύριο. Το περιμένω πως κ πως μιας κ είχα καταλήξει στο 6290 αλλά δε μου αρέσει καθόλου το design του.

Απ όσο διάβασα στο thread τα 2 κινητά είναι πανομοιότυπα, εκτός από την μπαταρία κ το κουμπί πολυμέσων του 6290; Όποιος ξέρει κάτι παραπάνω αν μπορεί ας το αναφέρει μιας κ βιάζομαι λίγο για να μη μου μειωθεί η επιδότηση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα τηλέφωνο στη Vodafone κ μου είπαν ότι θα το έχουν ή σήμερα το μεσημέρι ή αύριο. Το περιμένω πως κ πως μιας κ είχα καταλήξει στο 6290 αλλά δε μου αρέσει καθόλου το design του.

Απ όσο διάβασα στο thread τα 2 κινητά είναι πανομοιότυπα, εκτός από την μπαταρία κ το κουμπί πολυμέσων του 6290; Όποιος ξέρει κάτι παραπάνω αν μπορεί ας το αναφέρει μιας κ βιάζομαι λίγο για να μη μου μειωθεί η επιδότηση. ;)

 

Ρώτησες τιμη??

Link to comment
Share on other sites

το http://www.e-cosmote.gr το εχει στα αναμενομενα....

 

Μόλις πήρα τηλέφωνο στη Vodafone κ μου είπαν ότι θα το έχουν ή σήμερα το μεσημέρι ή αύριο. Το περιμένω πως κ πως μιας κ είχα καταλήξει στο 6290 αλλά δε μου αρέσει καθόλου το design του.

Απ όσο διάβασα στο thread τα 2 κινητά είναι πανομοιότυπα, εκτός από την μπαταρία κ το κουμπί πολυμέσων του 6290; Όποιος ξέρει κάτι παραπάνω αν μπορεί ας το αναφέρει μιας κ βιάζομαι λίγο για να μη μου μειωθεί η επιδότηση. ;)

 

το 6120 υποστηριζει και HSDPA

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα κ πάλι με τη Vodafone κ μου είπαν ότι το κινητό έχει φτάσει στις αποθήκες τους. Δε ξέρουν τον ακριβή χρόνο διάθεσης τους στα καταστήματα όμως. Αναμένεται αυτές τις μέρες. Η τιμή του κινητού, 272 ευρώ !!

 

Όπως είπα κ στο προηγούμενο ποστ μου, είχα καταλήξη στο 6290 λόγω δυνατοτήτων. Με το που είδα το 6120 classic άλλαξα γνώμη κ λέω να αγοράσω αυτό, κυρίως λόγω εμφάνισης.

 

Διαβάζοντας διάφορα reviews κ ψάχνοντας στο νετ διαπίστωσα τα εξής :

 

Σε σχέση με το 6290 έχει μόνο ένα ηχείο κ το οποίο στο phonearena λένε ότι δεν έχει δυνατή ένταση.

Η οθόνη του έιναι 2'' ενώ του 6290 2,2''.

Απουσιάζει το multimedia key.

Έχει μικρότερη εσωτερικη μνήμη στα 35mb κ θέλω να μου πει κάποιος που ξέρει αν αυτό θα έχει επίπτωση στις δυνατότητες του τηλεφώνου, στο multitasking κτλ.

Τέλος είναι το θέμα με το sar του που δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα.

 

Όλα τα παραπάνω τα αναφέρω γιατί θέλω βοήθεια σε μια ερώτηση. Αν αύριο μου πεί η Voda ότι το κινητό είναι διαθέσιμο, αξίζει να το πάρω; Σε σχέση πάντα κ με το 6290. Να πώ ότι δε με ενδιαφέρει η διαφορά τιμής που έχουν.

 

Με προβληματίζει το θέμα του sar αρκετά (λογικά στο manual του κινητού θα αναγράφεται για να ζητήσω να το δω πριν το πάρω; ), όπως κ η ένταση του ηχείου. Για τη διαφορά στη μνήμη περιμένω να μου πεί κάποιος που ξέρει καλύτερα. Γενικώς δε μ αρέσει να αγοράζω κινητά με το που βγαίνουν στην αγορά, επειδή δεν είναι δοκιμασμένα αλλά θέλω να προλάβω πριν μειωθεί η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη κινηση....

αν κανει μεχρι 3 κατοσταρικα θα γινει αναρπαστο πιστευω....

 

επιβεβαιωνομαι....πλεον θα γινει αναρπαστο και μαλλον θα το παρω...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω χθές το 6120. Στα 260 ευρώ απο το κατάστημα Nokia Παλιαού Φαλήρου (άλλωστε όλα απο κεί τα παίρνω).

 

Η συσκευή είναι πάρα πολύ προσεγμένη. Το φθηνιάρικο πλαστικό που ξενέρωσε πολύ κόσμο στην μπροστινή επιφάνεια του 6290 έχει αντικατασταθεί απο ένα "φαινομενικά" καλής ποιότητας πλαστικό. Στα χέρια, το νιώθεις πολύ πιο μικρό απο ό'τι πραγματικά είναι και φαίνεται σε όλες τις φωτογραφίες που είχαμε δεί μέχρι σήμερα.

 

Το βάζω δίπλα στο Ε50, το οποίο μέχρι σήμερα είχε τον τίτλο του πιο μικρού symbian, και είναι εμφανής η διαφορά στο μέγεθος. Ίσως να πρόκεται όντως για το μικρότερο και πιο ελαφρύ smartphone Που έχει κυκλοφορήσει ποτέ. Πιάνοντάς το, νομίζεις οτι δεν έχει τοποθεητθεί η μπαταρία του.

 

Η Nokia αυτή τη φορά έκανε πολύ καλή δουλειά.

 

Η οθόνη του, αν και πολύ μικρή στις 2 ίντσες, είναι πάρα πολύ ζωντανή αι σίγουρα δεν θα προβληματίσει κανέναν.

 

Το πληκτρολόγιο είναι πάρα πολύ μαζεμένο και είχα τους ενδοαισμούς μου σε 2 κυρίως σημεία. Πρώτον το οτι τα δυο ειδικά πλήκτρα επιλογών δεν βρίσκονται ακριβώς στην κάτω αριστερή και δεξιά άκρη της οθόνης όπως τα είχαμε συνηθίσει σε όλες σχεδόν τις συσκευές, αλλά έινια λίγο προς το κέντρο της οθόνης. στα άκρα της οθόνης είναι τα πλήκτρα του μενού και το C.

 

Παρόλα αυτά, μετά παο 15 λεπτά χρήσης συνήθισα την θέση τους και πλέον τα χρησιμοποιώ απροβλημάτιστα.

 

Κατά την σύνταξη κειμένου, δεν έκανα κανένα απολύτως λάθος/ Οπότε δεν τίθεται καν θέμα συνήθεια των αλφαριθμητικών πλήκτρων.

 

Η συσκευή, απο την στιγμή που έχει feature pack 1, δεν στερείται σχεδόν τίποτα ουσιαστικό. Τα μόνα χαρακτηριστικά που θα λείψουν σε κάποιν χρήστη έτσι και το προτιμήσει έναντι των ναυαρχίδων της εταιρίας, είναι η έλλειψη υπέρυθρων (αλήθεια ποιός τις χρησιμοποιεί; ), wi-fi και ενσωματωμένου δέκτη GPS. Το τελευταίο μάλιστα, δεν αποτελεί, κατά την άποψή μου, καν μειονέκτημα γιατί, έχοντας καιρό τώρα το Ν95, έχω απενεργοποιήσει εντελώς τον ενσωματωμένο δέκτη και χρησιμοποιώ ΜΟΝΙΜΑ τον αντίστοιχο bluetooth δέκτη της Nokia που κάνει ασύγκριτα καλύτερξ δουλειά.

 

Η ταχύτητα είναι υψηλότατη και θα τολμούσα να πω οτι είναι πιο γρήγορο απο το Ν95. Απο χθές το βράδυ μέχρι σήμερα το μεσημέρι το κινητό το έχω σκίσει και δεν έχω παρατηρήσει το παραμικρό πάγωμα της οθόνης. Για restart και κόλλημα ούτε λόγος. Απο άποψη σταθερότητας το κινητό πάιρνει άριστα απο μένα.

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό μειονέκτημα της συσκευής είναι η έλλειψη του πλήκτρου edit. Μπορεί μεν η δίεση να αντικαθιστά τις λειτουργίες του στα διάφορα μενού του τηλεφώνου, αλλά στις εφαρμογές που εγκαθιστούμε, δεν μπορούμε ούτε να αλλάξουμε γλώσσα, ούτε να μαρκάρουμε κείμενο ή αντικέιμενα. Επίσης, στο X-plore, Που χρησιμοποιώ πάρα πολύ, το μολυβάκι κάνει αρκετές ακόμα δουλειές όπως την γρήγορη εισαγωγή σε συσκεκριμένους φακέλους. Τίποτ ααπο αυτά δε μπορεί να γίνει στο 6120.

 

Για να αλλάξω γλώσσα σε μια εφαρμογή, πρέπει να μπώ για παράδειγμα στην σύνταξη μηνύματος, να αλλάξω απο κεί, και να επιστρέψω στην εφαρμογή.

 

Τα πράγματα βέβαια δεν είναι τόσο τραγικά. Απλά, πρέπει να συνηθίσουμε να δουλεύουμε τις εκάστοτε εφαρμογές χωρίς την βοήθεια απ'το μολυβάκι.

 

Επίσης, δεν βρήκα τρόπο να πάρω screenshot. Δεν παρακολουθώ καιρό τώρα το θέμα του 6290, και δεν ξέρω αν έχει βγεί κάποιο εργαλείο για να τραβάμε screenshot χωρίς το μολυβάκι.

 

Επιστρέφω στα θετικά.

 

Αναγνωρίζει κανονικότατα τις κάρτες microSDHC 4GB

 

Με εξέπληξε καθώς μόλις τοποθέτησα την Sandisk 4GB στην θύρα του 6120, ημουν 100% σίγουρος οτι δεν θα την αναγνωρίζει.

 

ανακάλυψα και ένα Bug. Στα προφίλ αλλά και στο ημερολόγιο και το ξυπνητήρι, δεν μπορί να εντοπίσει κνε΄ναν ήχο κλήσης που έχω στην μνήμη τηλεφώνου ή στην κάρτα μνήμης. Ίσως βέβαια να υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να βάλεις ήχο κλήσης, μηνύματος κτλ και να μην τον έχω εντοπίσει. Προς το παρόν όμως, παντού η συσκευή χρησιμοποιεί τους ήχους που υπάρχουν προεπιλεγμένοι απο την Nokia.

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά του πακέτου δεν τα άνοιξα καν. Χρησιμοποιώ το στερεοφωνικό bluetooth handsfree BH-500. Έχει πάρα πολύ καλή ποιότητα αν και εμφανώς κατώτερη απο το Ν95. Ίσως σε αυτό φταίει το οτι ο ισοσταθμιστής του Ν95 είναι 8 περιοχών ενώ του 6120 5 περιοχών. Κατά τ'άλλα, έχει τις ίδιες ρυθμίσεις.

 

Ο music player Πάλι, είναι όμοιος με αυτόν του 3250 και, θα έλεγα, αρκετά πιο δύσχρηστος απο του Ν95. Επίσης δεν υπάρχει η δυνατότητα επεξεργασίας των ετικετών των κομματιών ούτε και η εισαγωγή εικόνας στα άλμπουμ.

 

Το ηχείο αρκετά δυνατό αλλά μην περιμένεις τίποτα το φοβερό. Την δουλειά του την κάνει. Αν θέλεις να ακούσεις μουσική απο το εξωτερικό ηχείο, μάλλον θα απογοητευθείς μιας και είναι μονοφωνικός.

 

Αγόρασα και έναν αντάπτορα 2,5" σε 3,5" ωστε να υνδέω τα creative ακουστικά μου. Το βρίσκετε με 1 ευρώ απο το nokia shop Παλαιού Φαλήρου.

 

Προς το παρόν έχω πολύ καλές εντυπώσεις απο την συσκευή.

 

Το ψάξιμο συνεχίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!!! :)

 

Έχω κι εγώ δυο ερωτήσεις :

 

1. Δέχεται κανονικά εφαρμογές .sis και τις τρέχει χωρίς προβλήματα;

2. Η αυτονομία της μπαταρίας είναι ικανοποιητική;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το bug που ανέφερα παραπάνω σχετικά με την μη εύρεση ήχων κλήσης, λύθηκε. Το μόνο που έκανα ήταν μια επανεκκίνηση στην συσκευή. Τώρα, δεν υπάρχει κάτι να με απασχολεί.

 

Είναι πάρα πολύ νωρίς για να μιλήσω για ν αυτονομία του καθώς το έχω μια μόλις μέρα. Πάνω στο 10ήμερο θα μπορώ να εκφέρω άποψη. Πάντως δεν περιμένω και μεγάλα πράγματα απο άποψη αυτονομίας μιας και διαθέτει την BL-5B και όχι την κλασική πλέον BL-5C.

 

Απο εφαρμογές, δέχεται τα πάντα. Αρκεί βέβαια να είναι για symbian 9. Και μάλιστα η ταχύτητα εγκατάστασης όσως εφαρμογών έχω περάσει, είναι υψηλότατη.

Link to comment
Share on other sites

Οι απαντήσεις σου είναι πολύ ικανοποιητικές :) Όσο για την αυτονομία, φυσικά θα περιμένω τις εντυπώσεις σου μετά από κάποιες μέρες. Αν και πιστεύω πως δεν θα με προβληματίσει (αν τελικά αποκτήσω τη συγκεκριμένη συσκευή) αφού το κινητό που έχω ήδη ειναι 900 mAh (ενώ το 6120 με μικρή διαφορά, είναι 890 mAh).

 

Το θέμα είναι πως ελπίζω να μην έχει μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση ενέργειας μια και η οθόνη του αποτελείται απο 16.000.000 χρώματα, ενώ σ' αυτό που έχω είναι μόλις 260.000 (sharp 550). Κάπου είχα διαβάσει παλιότερα πως η απόδοση στην οθόνη δεν έχει αισθητές διαφορές πέρα απ' την μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας (γενικά για οθόνες των 16.000.000 χρωμάτων). Δεν είχα όμως ποτέ την ευκαιρία να παρατηρήσω λεπτομερώς από κοντά τέτοια οθόνη για να βγάλω προσωπικό συμπέρασμα.

 

Ελπίζω να μειώνεται η κατανάλωση σε άλλους τομείς του κινητού, ώστε η αυτονομία να είναι ικανοποιητική :)

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου! Καλό σκίσιμο! Και στα δικά μας! :D

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη το κινητο φαινεται θα κανει τρελες πωλησεις, πειτε μου αν εχει ερθει και σε αλλα πολυκαταστηματα δεδομενου οτι δεν υπαρχει καμια ενημερωση μεχρι σημερα...πες μου αν απο ταχυτητα μενου ειναι γρηγορο..
Link to comment
Share on other sites

Καλα,ρε,παιδια........

 

Κανεναν δεν απασχολει πλεον η τιμη SAR?:worry:

Σιγουρα και απασχολει.Θα το ειχα παρει χωρις σκεψη αλλα τωρα οχι.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το περιμένω κ γω πως κ πως κ αν το έχει φέρει αύριο η Vodafone θα παω να το πάρω, μπορεί να μου πει κάποιος εαν η διαφορά που έχει στη μνήμη με το 6290 επηρεάζει σε κάτι; Κ είναι τόσο μεγάλη η τιμή του sar στο 1.18 ώστε να μην το αγοράζετε κάποιοι από εδώ;

 

Η τιμή του sar αναφέρεται στη μέγιστη ακτινοβολία που εκπέμπει; Δηλαδή αν απενεργοποιήσω το 3g δε θα έιναι μικρότερη η τιμή του sar;

Link to comment
Share on other sites

πες μου αν απο ταχυτητα μενου ειναι γρηγορο..

 

Βαριομαστε να διαβασουμε τα προηγουμενα ? :rolleyes:

 

Η ταχύτητα είναι υψηλότατη και θα τολμούσα να πω οτι είναι πιο γρήγορο απο το Ν95.

 

Ναι καλα ,μας επεισες :p :p

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το Ν95 έχει μεν στρώσει αρκετά με την έκδοση 12, (τουλάχιστον στην δικιά μου συσκευή έχω παρατηρήσει αισθητή διαφορά), αλλά το 6120 μέχρι στιγμής δεν κάνει αυτά τα στιγμιαία κολλήματα που συμβαίνουν αρκετά συχνά στο Ν95 μου.

 

Επίσης, η έκθεση στο 6120 ανοίγει πολύ μα πολύ πιο ρήγορα απο οτι στο Ν95 και οι φωτογραφίες κυλούν με μεγαλύτερη α΄νεση ενώ όταν πατάς, ζούμ, περιστροφή, πλήρης οθόνη κτλ, το 6120 αποκρίνεται πολύ πιο γρήγορα. Βέβαια η έκθεση στις 2 συσκευές δεν είναι η ίδια και σίγουρα να δει κάποιος το Interface μεταξύ των 2 συσξευών, θα προτιμήσει αυτή του Ν95.

 

Στο Ν95 υπάρχει αυτό το και καλά τρισδιάστο μενού στις εικόνες και τα βίντεο οπου η μικρογραφία της επιλεγμένης εικόνας παρουσιάζεται μεγαλύτερη, ενώ στο 6120 είναι σε μια λίστα οπου όλες έχουν το ίδιο μέγεθος. Όποιος εκτιμά την πρακτικότητα, θα διαλέξει χωρίς σκέψη την έκθεση του 6120, όποιος γουστάρει να εντυπωσιάζει (τόσο τον εαυτό του όσο και τους άλλους) θα κολλήσει με την έκθεση του Ν95.

 

Πάντως, δεν περιμενα να υπάρχει η δυνατότητα πεξεργασίας και εφαρμογής εφέ στην έκθεση του 6120 όντας ένα entry level μοντέλο. Κια όμως, απ'ότι φαίνεται, δεν του λείπει τίποτα.

 

Τώρα, όσον αφορά την κάμερα του. Το φλάς βοηθάει αφάνταστα αλλά πρέπει να υπολογίσεις την σωστή απόσταση μεταξύ της συσκευής σου και του θέματος. Σε απόλυτο σκοτάδι τράβηξα μερικές πάρα πολύ καλές φωτογραφίες και πραγματικά εντυπωσιάστηκα.

 

Αν ο φωτισμός δεν είναι καλός, ξεχάστε το. Το κινητό δεν μπορεί να ανταπεξέλθει σε συνθήκες δύσκολες όπως το Ν95. Τα κοντινά του δεν υφίστανται αλλά, πιστεύω οτι κάποιος που θα πάρει το 6120, θα έχει τουλάχιστον συνειδητοποιήσει οτι το κινητο του θα του προσφέρει τα βασικά, ίσως και κάτι περισσότερο, στον τομέα της φωτογραφίας.

 

Εκεί που πραγματικά υπερέχει κατά κράτος σε σχεση με το Ν95 στον τομέα imaging, είναι η ταχύτητα. Εκεί που στο Ν95 ανοίγεις την κάμερα και περιμένεις 4 δευτερόλεπτα και άλλα 3 να εστια΄σει, και άλλα 5 για να αποθηκεύσει την φωτο, στο 6120 χρειάζεσαι σύνολο 3 δεύτερα. Με το που πιέσεις το πλήκτρο λήψης, η φωτο τραβιέται ακαριάια και βλέπεις το αποτέλεσμα στην οθόνη σου σε 1 δευτερόλεπτο. Το Ν95 στον τομέα ταχύτητας είναι πολύ πολύ πίσω. Ίσως στην έκδοση 22 να γίνει ταχύτατο. :D :D :p

 

Την οθόνη απο την σιγμή που το πήρα, την είχα στην μεσαία σκάλα φωτεινότητας. Τώρα, στο φούλ, φαίνεται ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ. Πραγματικά, μου φαίνεται απίστευτο οτι με μόλις 260 ευρώ, έχουμε ένα τόσο πλήρες series 60. Και το Ε50 που έχω το πήρα παμφθηνα, αλλά έχει του κόσμου τις ελλείψεις. Το 6120 είναι άψογο απο κάθε πλευρά.

 

Κατά την άποψή μου, αυτή την περίοδο, αποτελεί την πιο συμφέρουσα και έξυπνη αγορά για συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου, δε λέω καλό το τηλέφωνο αλλα μόνο και μόνο που το συγκρίνεις με την ναυαρχίδα των N-series εαν αυτό δεν αποτελεί ασέβεια προς το Ν95, τουλάχιστον μην υποτιμάς την νοημοσύνη μας. Μπορεί να είναι στα σημεία που αναφέρεις λίγο πιο γρήγορο αλλά αυτο είναι αποτέλεσμα του απλούστερου λειτουργικού του συστήματος.

Αλλά κατά τη γνώμη μου τα N-series τηλέφωνα είναι ότι καλύτερο μπορεί να παρουσιάσει η Νοκια σε multimedia κινητά - και σε κατασκευή και σε λειτουργικότητα.

Αυτή είναι η άποψη μου όπως και ο καθένας έχει τη δική του

ευχαριστώ

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ διατυπώνω απλά τις εντυπώσεις μου απο την συσκευή, τίποτα περισσότερο. Αν δε συμφωνείς με αυτά που γράφω, μπορείς κάλλιστα να πεις την άποψή σου.

 

Το οτι αναφέρω συνεχώς το Ν95 είναι γιατί αυτή την περίοδο είναι η συσκευή που χρησιμοποιώ σαν βασική συσκευή. Επειδή είναι η μοναδικές συσκευές με feature pack 1 που έχουν πέσει στα χέρια μου, είναι μοιραίο να γίνονται κάποιες συγκρίσεις μεταξύ τους.

 

Μπορεί να είναι στα σημεία που αναφέρεις λίγο πιο γρήγορο αλλά αυτο είναι αποτέλεσμα του απλούστερου λειτουργικού του συστήματος.

Μέγα λάθος. Το λειτουργικό σύστημα είναι ακριβώς το ίδιο. και όχι μόνο αυτό, διαθέτουν και την ακριβώς ίδια έκδοση. Symbian 9.2 feature pack 1.

 

Ποτέ δεν είπα οτι το 6120 υπερέχει απο το Ν95. Μπορεί η ταχύτητα πλοήγησης να είναι ελαφρώς γρηγορότερη, μπορεί η κάμερα του 6120 να πάει σφαίρα, αλλά το Ν95 διαθέτει πλήθος χαρακτηριστικών που λείπουν απο το 6120.

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν είπα οτι το 6120 υπερέχει απο το Ν95. Μπορεί η ταχύτητα πλοήγησης να είναι ελαφρώς γρηγορότερη, μπορεί η κάμερα του 6120 να πάει σφαίρα, αλλά το Ν95 διαθέτει πλήθος χαρακτηριστικών που λείπουν απο το 6120.

 

Εκτός τα βασικά (GPS, WiFi, 5mp, 3.5mm) θα ήθελα να αναφέρεις και τι άλλες διαφορές έχεις παρατηρήσει στο Ν95 που λείπουν απ' το 6120 classic μια και έχουν ακριβώς την ίδια έκδοση. Ευχαριστώ!

 

Φιλικά :)

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...