Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6120 classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλυτερα οχι.. περιμενε να διορθωσουν το προβλημα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

και να την επιχειρησετε,εγω που δοκιμασα το απογευμα ..δεν ειχε την καινουργια αλλα την 4.21..που φοραει ηδη!
Link to comment
Share on other sites

................ Μην αναφερθώ και στη μαλακ.... το Vodafone Live που εμφανίζεται δεξιά και που δεν μπόρεσα να το βγάλω. Το επόμενο πρωϊνό σηκώθηκα είδα πως είχε κάνει πλοήγηση μόνη της η συσκευή.

 

Όσο για το πλήκτρο vodafone live είχα γραφτεί στο πρόγραμμα vodafone live internet plus (που είναι για 3.5 ευρώ το μήνα) και πήρα τηλέφωνο τη vodafone και μου είπαν πως ήδη είμαι χρεωμένος με 6 ευρώ από GPRS. Αν είναι δυνατόν!!! Και όταν έμπαινα στο internet έμπαινα μέσω του προφίλ Vodafone Live!!!!

 

Χμμμ κι εγώ έχω την εντύπωση ότι δεν πολυασχολήθηκες με το 6120 ... Υπάρχει τρόπος να βγάλεις την επιλογή Vodafone Live από το δεξί πλήκτρο!!! Απλά δεν το έψαξες καθόλου :p .

Πας Ρυθμίσεις τηλεφώνου > Γενικές > Προσ. Ρυθμίσεις > Κατάσταση αναμονής > Συντομεύσεις ... και επιλέγεις :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Δοκίμασε τελικά κανείς το νέο firmware; Υπάρχουν τίποτα αξιοσημείωτες αλλαγές;

;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Δοκίμασε τελικά κανείς το νέο firmware; Υπάρχουν τίποτα αξιοσημείωτες αλλαγές;

;)

Δεν έχει ανέβει ακόμη η νέα έκδοση στο NSU, ούτε έχω δει να υπάρχει κάπου το changelog με τις αλλαγές που θα υπάρχουν. Οπότε μόλις κυκλοφορήσει κάτι σχετικά με το νέο firmware θα το διαβάσουμε και από εδώ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα σημερα το απογευμα τα BT ακουστικα Sony Ericsson Headset HBH-DS200, απ'οτι εψαξα το πρωι στο net, ειναι συμβατο με το τηλ. μας.

Το ακουστικο κανει pairing και συνδεεται με το τηλεφωνο, κανει επανακληση, απανταει σε εισερχομενη κληση κανονικα αλλα δεν εχω ηχο...Δηλ, δεν φτανει καθολου ηχος στα αυτια μου.

 

Μηπως καποιος εχει εμπειρια απο αυτο και μπορει να με βοηθησει ?

 

 

 

EDIT: Εκανα ξανα το pairing και τωρα φαινεται να δουλευει σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Να κι ένα ακόμα κουφό από το κινητάκι μας:

 

Ενώ στην αρχή που το είχα έκανε κανονικά σύνδεση με το Bluetooth ακουστικό και δούλευαν όλα καλά, τις τελευταίες μέρες συμβαίνει το εξής:

 

Μπαίνω στο μενού και ενεργοποιώ το bluetooth, ανάβω και το headset (plantronics audio340), συνδέεται κανονικά... και μόλις πατήσω να βγώ από το μενού του bluetooth και να βγω στην οθόνη αναμονής, το headset αποσυνδέεται!!!

:wacko:

 

Για δοκιμή άφησα για πάνω από 10 λεπτά το κινητό στην οθόνη του bluetooth και το headset παρέμεινε συνδεδεμένο! Μόλις πάτησα το πλήκτρο NO για να βγω στην οθόνη αναμονής, το headset αποσυνδέθηκε!!!

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να βγεις κανονικά με το δεξιό soft key που λέει "Έξοδος".

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να βγεις κανονικά με το δεξιό soft key που λέει "Έξοδος".

 

 

Ναι με συγχωρείς και ήθελα να το προσθέσω και αυτό...

:O

 

Στο πρώτο υπομενού παραμένει σταθερό, στο δεύτερο "back" που με βγάζει στο κεντρικό μενού, αποσυνδέεται...

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Να κι ένα ακόμα κουφό από το κινητάκι μας:

 

Ενώ στην αρχή που το είχα έκανε κανονικά σύνδεση με το Bluetooth ακουστικό και δούλευαν όλα καλά, τις τελευταίες μέρες συμβαίνει το εξής:

 

Μπαίνω στο μενού και ενεργοποιώ το bluetooth, ανάβω και το headset (plantronics audio340), συνδέεται κανονικά... και μόλις πατήσω να βγώ από το μενού του bluetooth και να βγω στην οθόνη αναμονής, το headset αποσυνδέεται!!!

:wacko:

 

Για δοκιμή άφησα για πάνω από 10 λεπτά το κινητό στην οθόνη του bluetooth και το headset παρέμεινε συνδεδεμένο! Μόλις πάτησα το πλήκτρο NO για να βγω στην οθόνη αναμονής, το headset αποσυνδέθηκε!!!

:cry:

 

μου έκανε κάτι παρόμοιο με ένα ΒΤ ακουστικό της Νοκια που είχα πριν ...νομίζω το BH700. Συνδέονταν κ αποσύνδεονταν όταν πήγαινα να πάρω τηλ.:blink:

Μετά από κανα μισάωρο επανήλθε μόνο του. Κι επίσης κάποιες άσχετες στιγμές μου συνδέονταν και ξεσυνδέονταν στο καπάκι συνέχεια μέχρι να του κάνω επανεκκίνηση του τηλ.

 

Νομίζω ότι έφταιγε το ακουστικό μιας και πριν με ένα Samsung Wep200 δούλευε αψεγάδιαστα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

μου έκανε κάτι παρόμοιο με ένα ΒΤ ακουστικό της Νοκια που είχα πριν ...νομίζω το BH700. Συνδέονταν κ αποσύνδεονταν όταν πήγαινα να πάρω τηλ.:blink:

Μετά από κανα μισάωρο επανήλθε μόνο του. Κι επίσης κάποιες άσχετες στιγμές μου συνδέονταν και ξεσυνδέονταν στο καπάκι συνέχεια μέχρι να του κάνω επανεκκίνηση του τηλ.

 

Νομίζω ότι έφταιγε το ακουστικό μιας και πριν με ένα Samsung Wep200 δούλευε αψεγάδιαστα.

 

Όχι δυστυχώς το bluetooth δουλέυει κανονικά με το παλιότερό μου κινητό (samsung e900). Εξάλλου και με αυτό δούλευε σωστά τον πρώτο καιρό. Ξαφνικά παρουσίασε το πρόβλημα...

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και μένα ξαφνικά...αλλά επειδή τώρα το έχει ο πατέρας μου με το wep200 και δουλεύει 3 μήνες άψογα στην δική μου περίπτωση έφταιγε το ακουστικό.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εξακολουθω να εχω προβληματα με το HBH-DS200 της SE που πηρα την Παρασκευη.

Αποσυνδεεται μονο του, δεν φτανει ο ηχος παντα στα αυτια (!) παρα μονο καποιες τυχαιες φορες κτλ κτλ

 

Το συσκευασα και αυριο πρωι-πρωι το παω για επιστροφη στο Πλασιο. Ελπιζω να μου το αλλαξουν η να παρω ενα αλλο (nokia κατα προτιμηση)...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως γενικά τα Νοκια έχουν ένα θεματάκι με τα bt τους...τα ίδια και χειρότερα είχα με το 6300...εκεί να δείτε γέλια.

 

Ευτυχώς το ξεφορτώθηκα και δεν πρόκειται να ξαναπάρω Νοκια είτε τηλ είτε ακουστικό. Τρίτη φορά δεν την πατάω.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως γενικά τα Νοκια έχουν ένα θεματάκι με τα bt τους...τα ίδια και χειρότερα είχα με το 6300...εκεί να δείτε γέλια.

 

Ευτυχώς το ξεφορτώθηκα και δεν πρόκειται να ξαναπάρω Νοκια είτε τηλ είτε ακουστικό. Τρίτη φορά δεν την πατάω.

 

Σε μενα συμβαινει ακριβως το αντιθετο. Εχω ενα Νοκια ΒΤ ακουστικο το οποιο δουλευει "σαν σκυλος" 2 χρονια τωρα χωρις το παραμικρο προβλημα σε 4 συσκευες. Τη μοναδικη φορα που πηρα SE (ακουστικο) κι εχω προβλημα. Δεν ειμαι 100% σιγουρος οτι εχει προβλημα το ακουστικο αλλα το δοκιμασα σε 3 (νοκια) συσκευες και κανει ακριβως τα ιδια...

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα συμβαινει ακριβως το αντιθετο. Εχω ενα Νοκια ΒΤ ακουστικο το οποιο δουλευει "σαν σκυλος" 2 χρονια τωρα χωρις το παραμικρο προβλημα σε 4 συσκευες. Τη μοναδικη φορα που πηρα SE (ακουστικο) κι εχω προβλημα. Δεν ειμαι 100% σιγουρος οτι εχει προβλημα το ακουστικο αλλα το δοκιμασα σε 3 (νοκια) συσκευες και κανει ακριβως τα ιδια...

 

Συμφωνώ απολύτως...

Είμαι από το 1997 κάτοχος κινητού, 2 φορές έτυχε να πάρω SE και το μετάνιωσα οικτρά, με το Κ750i είχα και ανάλογο ΒΤ, ανάθεμα αν δούλεψαν ποτέ σωστά...

 

ΝΟΚΙΑ και πάλι ΝΟΚΙΑ!!!!!

 

5 ξαδέρφια είχαμε SE και αυτή τη στιγμή όλοι έχουμε πλέον ΝΟΚΙΑ ;););)

Link to comment
Share on other sites

οποιος κανει αναβαθμιση ας πει εντυποσεις.

 

Δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο (και το ρισκο):

http://discussions.europe.nokia.com/discussions/board/message?board.id=swupdate&message.id=34281

Link to comment
Share on other sites

εγω την εκανα..προς το παρον δεν καταλαβα καμια διαφορα οπως ουτε και με την προηγουμενη :p
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.έχω Nokia 6120 και θέλω να αλλάξω σε κάποια νούμερα τον τύπο τους,δηλαδή απο "κινητό" να τα κάνω "σταθερό".Πως γίνεται αυτό;Ευχαριστώ πολύ
Dance4Life
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στην επαφή που θέλεις, θα μπεις μέσα και θα πατήσεις Επιλογές > Επεξεργασία.

Θα κάνεις αντιγραφή τον αριθμό από το πεδίο του κινητού και θα το κάνεις επικόλληση στο πεδίο του σταθερού.

 

Για να εισάγεις ένα νέο πεδίο στην επαφή πατάς Επιλογές > Προσθήκη στοιχείου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.έχω Nokia 6120 και θέλω να αλλάξω σε κάποια νούμερα τον τύπο τους,δηλαδή απο "κινητό" να τα κάνω "σταθερό".Πως γίνεται αυτό;Ευχαριστώ πολύ

θα πας στην επαφή που θες, θα πατήσεις επιλογές>επεξεργασία>προσθήκη στοιχείου και θα επιλέξεις τι θες να προσθέσεις. Εκεί θα γράψεις ξανά το νουμερο που θες.Στο πεδίο που θα υπάρχει ήδη αυτό το νούμερο απλά θα το σβήσεις από εκεί.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...