Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6120 classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ηπαρχει κατι σαν changelog??? παντος το κινητο μου μια χαρα σταθερο ειναι και με το μαμα firmware...

Change log δεν δίνει η Nokia, δυστυχώς.

Αυτό που ακούγεται πολύ είναι πως υπάρχει βελτίωση στη ταχύτητα του μενού.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στο site ολοι προβληματα λενε.. μαλλον δεν θα την περασω..

 

την εχω εδώ και μέρες ...κανένα πρόβλημα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Hello!

Γνωριζει καποιος να μου πει αν απενεργοποιειται με καποιο τροπο ο ηχος που κανει το κινητο οταν τραβαει φωτογραφία! (6120)

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το προφίλ Αθόρυβο.

δεν πιανει αυτο.. δεν υπαρχει τροπος το εχουμε πει πολλες φορες αυτο.. εκτος και αν εφτιαξε με το νεο update...

Link to comment
Share on other sites

δεν πιανει αυτο.. δεν υπαρχει τροπος το εχουμε πει πολλες φορες αυτο.. εκτος και αν εφτιαξε με το νεο update...

 

ναι οντως δεν γινεται τιποτα με το αθορυβο! ακουγεται κανονικα ο ηχος της φωτογραφιας! το προηγουμενο κινητο μου 6280 ειχε ρυθμισει που επελεγες αν θες να ακουγεται η οχι αλλα αυτο τιποτα! κριμα!

 

εχω αλλη μια ερωτηση! κατεβασα απο το zedge ενα παιχνιδι τυπου φιδακι το εγκατεστησα κανονικα αλλα οταν το ετρεξα αυτο ηθελε να κανει συνδεση με internet για update φυσικα δεν το αφησα διοτι δεν ηξερα αν με χρεωνει κλπ γνωριζεται αν συμβαινει το ιδιο σε ολα τα παιχνιδια?

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως δεν γινεται τιποτα με το αθορυβο! ακουγεται κανονικα ο ηχος της φωτογραφιας! το προηγουμενο κινητο μου 6280 ειχε ρυθμισει που επελεγες αν θες να ακουγεται η οχι αλλα αυτο τιποτα! κριμα!

Aυτο το κολπο λειτουργει μονο στην σειρα Ν. Δεν μπορεις να κανεις κατι για το κινητο σου μονο να περιμενεις εαν το διορθωσουν σε επομενη αναβαθμηση.

εχω αλλη μια ερωτηση! κατεβασα απο το zedge ενα παιχνιδι τυπου φιδακι το εγκατεστησα κανονικα αλλα οταν το ετρεξα αυτο ηθελε να κανει συνδεση με internet για update φυσικα δεν το αφησα διοτι δεν ηξερα αν με χρεωνει κλπ γνωριζεται αν συμβαινει το ιδιο σε ολα τα παιχνιδια?

Δεν συμβενει σε ολα τα παιχνιδια μονο σε αυτο που δοκιμασες και μπορει σε μερικα αλλα, εαν θελεις να μαθεις απο που μπορεις να κατεβασεις εφαρμογες και παιχνιδια για το κινητο σου διαβασε εδω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253361#post2253361

 

Για τα παιχνιδια υπαρχει η αναλογη ενoτητα :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=124562

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητάκι σήμερα και γενικά μου φαίνεται φανταστικό, έχει την τελευταία έκδοση firmware, και του πήρα και μια kingston 1 gb. Γενικά, δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, αλλα αν πάω να τραβήξω βίντεο στη μεγάλη αναλυση, που να αποθηκεύεται στην κάρτα μνήμης, από τα 15 sec περίπου και μετά, αν πάω να το αποθηκεύσω το κινητό κολλάει και η μόνη λύση είναι να βγάλω την μπαταρία και να το ανοίξω ξανά. Αν πάλι το βάλω να σώζετε στη μνήμη του κινητού δεν το παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα. Συμβαίνει αυτό και σε κανέναν από εσάς? Είναι πρόβλημα του firmware, ή λέτε να φταίει η κάρτα;(θα προσπαθήσω να βρω καμιά αλλη να το δοκιμάσω) Υπάρχει περίπτωση να φταίει το κινητό(ελπίζω πως όχι!! lol) :blink:
The past is a ghost that haunts you, from the moment it exists, until the moment you don't.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητάκι σήμερα και γενικά μου φαίνεται φανταστικό, έχει την τελευταία έκδοση firmware, και του πήρα και μια kingston 1 gb. Γενικά, δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, αλλα αν πάω να τραβήξω βίντεο στη μεγάλη αναλυση, που να αποθηκεύεται στην κάρτα μνήμης, από τα 15 sec περίπου και μετά, αν πάω να το αποθηκεύσω το κινητό κολλάει και η μόνη λύση είναι να βγάλω την μπαταρία και να το ανοίξω ξανά. Αν πάλι το βάλω να σώζετε στη μνήμη του κινητού δεν το παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα. Συμβαίνει αυτό και σε κανέναν από εσάς? Είναι πρόβλημα του firmware, ή λέτε να φταίει η κάρτα;(θα προσπαθήσω να βρω καμιά αλλη να το δοκιμάσω) Υπάρχει περίπτωση να φταίει το κινητό(ελπίζω πως όχι!! lol) :blink:

εκανες διαμορφωση την καρτα μνημης σου??

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έκανα διαμόρφωση, έτσι όπως ήταν μέσα στο κουτί την έβαλα απ ευθείας! Λες να φταίει κάτι τέτοιο?? Αν τραβάω μικρότερα βίντεο, τα αποθηκεύει μια χαρα στην κάρτα μνήμης(λιγότερα από 15 sec), όπως επίσης και με φωτογραφίες, στη μέγιστη ανάλυση, τις αποθηκεύει κατ ευθείαν στην κάρτα χωρίς πρόβλημα.Γενικά, αν εξεραίσουμε αυτό με τα βίντεο, η κάρτα φαινεται να λειτουργεί κανονικά, γι' αυτο και μου φαίνεται τόσο περίεργο. Firmware έχω το 4.21, το τελευταίο είναι νομίζω, δεν έχει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα με εμένα?
The past is a ghost that haunts you, from the moment it exists, until the moment you don't.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έκανα διαμόρφωση, έτσι όπως ήταν μέσα στο κουτί την έβαλα απ ευθείας! Λες να φταίει κάτι τέτοιο?? Αν τραβάω μικρότερα βίντεο, τα αποθηκεύει μια χαρα στην κάρτα μνήμης(λιγότερα από 15 sec), όπως επίσης και με φωτογραφίες, στη μέγιστη ανάλυση, τις αποθηκεύει κατ ευθείαν στην κάρτα χωρίς πρόβλημα.Γενικά, αν εξεραίσουμε αυτό με τα βίντεο, η κάρτα φαινεται να λειτουργεί κανονικά, γι' αυτο και μου φαίνεται τόσο περίεργο. Firmware έχω το 4.21, το τελευταίο είναι νομίζω, δεν έχει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα με εμένα?

Καλό είναι να κάνεις ένα format στη κάρτα.

Και γενικά να το έχεις ως κανόνα!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να κάνεις ένα format στη κάρτα.

Και γενικά να το έχεις ως κανόνα!

 

δεν παίζει ρόλο, εγώ δεν έκανα διαμόρφωση αλλά δουλεύει άψογα και χωρίς τα κολλήματα του φίλου.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

δεν παίζει ρόλο, εγώ δεν έκανα διαμόρφωση αλλά δουλεύει άψογα και χωρίς τα κολλήματα του φίλου.

Εννοείται πως δεν είναι σίγουρο πως θα έχει κανείς προβλήματα, αλλά είναι συνετό να διαμορφώνουμε τα αποθηκευτικά μέσα πριν τα χρησιμοποιήσουμε, είτε κάρτα μνήμης είναι, είτε σκληρός δίσκος, είτε flash USB.

Τουλάχιστον εγώ το έχω ως κανόνα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητάκι σήμερα και γενικά μου φαίνεται φανταστικό, έχει την τελευταία έκδοση firmware, και του πήρα και μια kingston 1 gb. Γενικά, δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, αλλα αν πάω να τραβήξω βίντεο στη μεγάλη αναλυση, που να αποθηκεύεται στην κάρτα μνήμης, από τα 15 sec περίπου και μετά, αν πάω να το αποθηκεύσω το κινητό κολλάει και η μόνη λύση είναι να βγάλω την μπαταρία και να το ανοίξω ξανά. Αν πάλι το βάλω να σώζετε στη μνήμη του κινητού δεν το παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα. Συμβαίνει αυτό και σε κανέναν από εσάς? Είναι πρόβλημα του firmware, ή λέτε να φταίει η κάρτα;(θα προσπαθήσω να βρω καμιά αλλη να το δοκιμάσω) Υπάρχει περίπτωση να φταίει το κινητό(ελπίζω πως όχι!! lol) :blink:

 

Φίλε μου πήρα και εγώ το κινητό σήμερα. Πήρα και μια kingston 1GB. Τα video μου τα αποθηκεύει κανονικά. Τράβηξα ένα video 2 λεπτά περίπου και κατα την αποθήκευση δεν είχα κανένα πρόβλημα. Μάλιστα ήταν και ταχύτατη. Έχω κάνει format.

 

Υ.Γ Μπήκα στο γνωστό μαγαζάκι για να κατεβάσω μερικές εφαρμογές. Πολύ trojan ρε παιδιά... :X Το antivirus ξεσκίστηκε... :heat:. Είχε ποτέ κανένας πρόβλημα με το συγκεκριμένο site;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ Μπήκα στο γνωστό μαγαζάκι για να κατεβάσω μερικές εφαρμογές. Πολύ trojan ρε παιδιά... :X Το antivirus ξεσκίστηκε... :heat:. Είχε ποτέ κανένας πρόβλημα με το συγκεκριμένο site;

Απλά βρίσκει τα c r a c k s και τα k e y g e n s ως κακόβουλο λογισμικό, μην δίνεις σημασία.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν ειχα ποτε προλημα απλα μερικα ke yg en τα βλεπει το antivirus σαν trojan. Το γραφουν και εκει μεσα, σε αυτη την περιπτωση κλεινεις το antivirus και το κατεβαζεις. Καλυτερα να συνεχισουμε στο θεμα με της εφαρμογες :)

 

Σταυρο με προλαβες :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έφταιγε η καρτα τελικά, δεν ξέρω αν ο pavlidisc πήρε διαφορετική απο μένα(ίδια μάρκα αλλά πιο μεγάλη ταχύτητα κλπ) αλλα δοκίμασα μια trancend 1 gb ενός φίλου μου και δούλευε μια χαρά. Πήρα λοιπόν μια και εγώ και δουλεύει κανονικά, περίεργο, αλλα το προβλημα λύθηκε!Για το κινητό, θα χρειαστώ antivirus? Στο προηγούμενο μου(3220) είχα, αλλα πολλοί(στο μαγαζάκι :Ρ ) λένε ότι symbian 9 δε χρειάζεται προς το παρόν και γενικά δεν έχω καταφέρει να βρω ένα εκεί(που να υπάρχει και εύκολη πρόσβαση στις ενημερώσειις του, έχει ενα σωρό virus definitions για kaspersky, αλλα το kaspersky το ίδιο πουθενα..
The past is a ghost that haunts you, from the moment it exists, until the moment you don't.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει ακομη καποιος ιος για τα 3rd Edition οποτε δεν χρειαζεσαι antivirus :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Hello!

Γνωριζει καποιος να μου πει αν απενεργοποιειται με καποιο τροπο ο ηχος που κανει το κινητο οταν τραβαει φωτογραφία! (6120)

:thanks:

 

αν το βρεις πες μου πως γίνεται

χωρις την λυση του αθορυβου προφιλ

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

αν το βρεις πες μου πως γίνεται

χωρις την λυση του αθορυβου προφιλ

Απλά, δεν γίνεται!!!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, με το αθόρυβο γίνεται??? :confused:

Είχα την εντύπωση ότι στα μη-Nseries δεν απενεργοποιείται ο ήχος της κάμερας ούτε με το αθόρυβο προφίλ. Διορθώστε με αν κάνω λάθος. :O

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...