Jump to content

Δεληγιάννειο Παρθεναγωγείο (Ant1)


jim19
 Κοινοποίηση

Σας αρεσει?  

89 members have voted

  1. 1. Σας αρεσει?

    • Ειμαι φαν της,τρελαινομαι
      14
    • Δεν με ενθουσιαζει ιδαιτερα,ωστοσο τη παρακολουθω
      22
    • Καθολου.Πλητω,εχω βαρεθει τα ιδια και τα ιδια.Αλλαζω καναλι
      53


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι υπηρχε περιπτωση απο το τρειλερ να φαινοταν πολυ κακο??

 

to τρειλερ ειναι πολυ καλοφταγμενο με πολυ καλη μουσικη επενδυση και θα παιζουν εξαιρετικοι ηθοποιοι

Link to comment
Share on other sites

to τρειλερ ειναι πολυ καλοφταγμενο με πολυ καλη μουσικη επενδυση και θα παιζουν εξαιρετικοι ηθοποιοι

 

Α δηλαδή δε θα παίζει ο Ρώμας που είχα ακούσει,ε; :p:shifty:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα για να πω την αληθεια δε με ενθουσιασε...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα.Αποτυχεία μου μυρίζει.Ο Ρώμας μου άρεσε στο Κωσταντίνου και Ελένης και ίσως στο μισό Καφέ της Χαράς.Απο τότε δεν τρελαίνομαι να τον βλέπω:p
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα.Αποτυχεία μου μυρίζει.Ο Ρώμας μου άρεσε στο Κωσταντίνου και Ελένης και ίσως στο μισό Καφέ της Χαράς.Απο τότε δεν τρελαίνομαι να τον βλέπω:p

 

To ανησυχητικό θα ήταν αν τρελαινόσουν να τον βλέπεις :p:lol:

Βασικά, ο Ρώμας έχει το κακό ότι σαν ηθοποιός έχει "τυποποιηθεί" περισσότερο από οποιονδήποτε άλλο. Από τους Μεν & Δεν, μέχρι τον Κακό Βεζύρη, το Κων/νου & Ελένης και το Καφέ της Χαράς παίζει πάντα τον ίδιο γερο-γκρινιάρη, μισάνθρωπο, ιδιόρρυθμο χαρακτήρα-καρικατούρα. Είναι λογικό πως κάποια στιγμή βαριέσαι να βλέπεις τον ίδιο ακριβώς χαρακτήρα με άλλο όνομα και επάγγελμα.

 

Από την άλλη είναι και το χιούμορ που κάποια στιγμή κουράζει, γιατί δε βασίζεται ούτε σε αστείες καταστάσεις αλλά ούτε και στις ατάκες (τουλάχιστον όχι τόσο έξυπνα όσο των Ρήγα-Αποστόλου). Το συνηθισμένο μοτίβο των αστείων του Ρώμα είναι "πιάνομαι από μια λέξη του συνομιλητή και την αλλάζω/κάνω αστεία"

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

τι να περιμενουμε αλλο απο τον ρωμα!μια απο τα ιδια παλι!ο κακος κ ο ιδιοτροπος!ελεος με τις σειρες του ρωμα ειναι ολες του ιδιου στυλ :mad:
Link to comment
Share on other sites

εκεινη την αποτυχια.λιφτινκ θαρρω την λεγανε,κι εκει τον ιδιοτροπο εκανε;;;
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εκεινη την αποτυχια.λιφτινκ θαρρω την λεγανε,κι εκει τον ιδιοτροπο εκανε;;;

 

δεν τον λες κ ιδιοτροπο αλλα κατα καποιον τροπο δεν διεφερε κ πολυ απο τον γνωστο στις σειρες ρωμας!

Link to comment
Share on other sites

γενικα εγω γελούσα με σκηνές από το καφέ της χαράς και το ρώμα δεν τον σιχαίνομαι, αλλά ούτε και τον λατρεύω. το τρέιλερ της σειράς πάντως δεν μου έδειξε κάτι συγκλονιστικό, ήταν σαν βλέπω τους χαρακτήρες από το καφέ της χαράς σε μεγάλο βαθμό... ελπίζω να διαψευστω, γιατί νομίζω ότι αν θέλει μπορεί να βγάλει γέλιο σαν ηθοποιός και σεναριογράφος. για την τυποποίση συμφωνω απόλυτα, έχει βρει τι παίζει καλά και το έχει... ξεσκίσει!!! :X:X:X

πάντως το σίγουρο είναι ότι θα το δω να καταλάβω τι είναι!!! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

εκεινη την αποτυχια.λιφτινκ θαρρω την λεγανε,κι εκει τον ιδιοτροπο εκανε;;;

 

Όχι, εκεί έκανε τον ερωτιάρη :scared::X:rotfl:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι βλέπω...?

ΈΧΕΙ ΚΑΙ ΤΕΡΕΖΟΥΛΙΝΙ?!?!?! :w00t:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι βλέπω...?

ΈΧΕΙ ΚΑΙ ΤΕΡΕΖΟΥΛΙΝΙ?!?!?! :w00t:

 

Γιατί κάτι μου λέει πως οι διάλογοι του Τερεζουλινιακίου θα είναι κλάσεις ανώτεροι από των υπολοίπων; :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Είσαι κακός. Εγώ χαίρομαι που ο Ρώμας (μαζί με την Χατζητέτοια) συνεχίζει την επιτυχή και prolific πορεία του στην ελληνική τηλεόραση, χωρίς να αναλώνεται και να ανακυκλώνεται, αλλά κατορθόνωντας να κάνει συνέχεια καινούργια πράγματα και να πρωτοπορεί.

 

Άσχετο, θυμήθηκα τώρα τους καρμπόν διαλόγους από Ρέππα-Παπαθανασίου, απ'τις 3 χάριτες στο safe sex

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δυσοίωνο το μέλλον της σειράς. Ούτε εμένα μ'άρεσε, να πω την αλήθεια.

 

Μου θυμίσατε ένα αφιέρωμα που έκανε το Nitro στο τεύχος Σεπτεμβρίου για τη δεκαετία του 90. Και ενώ η δεκαετία "μιλάει", λέει: "Τρείς άνθρωποι φταίνε για την κακή μου φήμη: ο Σαντάμ, ο Μηλόσεβιτς και ο Χάρης Ρώμας". Απλά :respect:

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Δυσοίωνο το μέλλον της σειράς. Ούτε εμένα μ'άρεσε, να πω την αλήθεια.

 

Μου θυμίσατε ένα αφιέρωμα που έκανε το Nitro στο τεύχος Σεπτεμβρίου για τη δεκαετία του 90. Και ενώ η δεκαετία "μιλάει", λέει: "Τρείς άνθρωποι φταίνε για την κακή μου φήμη: ο Σαντάμ, ο Μηλόσεβιτς και ο Χάρης Ρώμας". Απλά :respect:

 

Μην κρινετε εκ των προτερων.Ας περιμενουμε και βλεπουμε.Ενα ειναι το σιγουρο,οτι ο ρολος του θα ειναι ο κλασικος.Τωρα απο κει και περα παιζουν ηθοποιοι οπως Κ.Κωνσταντινου(απο εγκληματα)η Βανα(οι μεν και οι δεν)και εμενα προσωπικα με προιδεαζει για το καλο αποτελεσμα,και την εξελιξη της σειρας.Βεβαια λογια,λογια ειναι αυτα.Ας περιμενουμε και ας κρινουμε εκ του αποτελεσματος.Ας μη γινει μονο κουραστικο οπως το Καφε.Ελπιζω να προβληθει κατι φρεσκο,και στη τελικη ενα χρονο χωρις σειρα και μετα την επιτυχια του καφε,ο σεναριογραφος θα πρεπει να εχει δουλεψει επανω στη σειρα και στο σεναριο,για πιθανη συνεχεια μετα το περας της φετινη χρονιας.Αν καταλαβαινετε τι εννοω.Τα γυρισματα παντως πρεπει να γινονται σε εξωτερικο-φυσικο χωρο.Πιστευω εναρμονιζεται με το ολο κλιμα της σειρας και γενικοτερα στην εποχη που το σιριαλ μας μεταφερει.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δυσοίωνο το μέλλον της σειράς.

 

Μπα. Οι περισσότεροι και μόνο που είναι του Ρώμα θα την παρακολουθήσουν ότι και να γίνει. Άλλωστε έχει σταθερούς fan! Εδώ άντεξαν 3 χρόνια Καφέ της Χαράς, δε θα αντέξουν το Παρθεναγωγείο :p

 

Δες το και κοινωνιολογικά! Σκέψου πόσοι νέοι θα εκπλαγούν όταν μάθουν πως υπήρχαν τέτοια μέρη (και δεν ήταν μονιμως άδεια - όπως θα ήταν σήμερα :rolleyes::lol: )

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Σορυ για την παρεμβαση.Αλλα τετοιο θεμα ειχα ανοιξει παλαιοτερα.Οποτε ας ληφθει η παρατηρηση μου υποψη απο τους διαχειριστες.Αν δειτε σε προηγουμενες σελιδες θα το επισημανετε και οι ιδιοι.Αυτο ανοιξε μολις σημερα.Και τιτλοφορειται με τον ιδιο ακριβως τιτλο.Ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Δες το και κοινωνιολογικά! Σκέψου πόσοι νέοι θα εκπλαγούν όταν μάθουν πως υπήρχαν τέτοια μέρη (και δεν ήταν μονιμως άδεια - όπως θα ήταν σήμερα :rolleyes::lol: )

 

Good ol' times, good ol' times :whistle:

 

Σιγά μην κάνουν και επιστημονική λαογραφική μελέτη για τα ιστορικά και υφολογικά στοιχεία της εποχής :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ελεος ακομα δεν αρχισε η σειρα και τη θαβετε!!:blink::blink:

Καθιστε να αρχισει πρωτα και μετα θα πειτε οτι ειναι να πειτε...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Σιγά, κάνουμε προθέρμανση. :p

 

Κοίτα, όποιος έχει δει Ρώμα τα τελευταία 17 χρόνια μπορεί άνετα να σου πει πως θα ξεκινήσει η σειρά, πως θα εξελιχθεί, τι στιχομυθία θα έχει και πως θα καταλήξει :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ουτε την γνωμη μας δεν μπορουμε να πουμε :X

η μηπως θα πρεπει να δουμε 6-7 φορες την νεα σειρα του ρωμα για να βγαλουμε συμπερασμα οτι προκειται για μια νεα βερσιον των παλιων του σειρων :p

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρακολούθησα τη διαφήμιση της σειράς. Δείχνει υπερπαραγωγή. Συμμετέχουν πολλοί γνωστοί ηθοποιοί,τα σκηνικά φαίνονται προσεγμένα και μερικές ατάκες είναι αρκετά εύστοχες.

Ελπίζω το «Δεληγιάνειον Παρθεναγωγείον» να αποδειχθεί το λιγότερο αντάξιο του «Καφέ της Χαράς».

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρακολούθησα τη διαφήμιση της σειράς. Δείχνει υπερπαραγωγή. Συμμετέχουν πολλοί γνωστοί ηθοποιοί,τα σκηνικά φαίνονται προσεγμένα και μερικές ατάκες είναι αρκετά εύστοχες.

Ελπίζω το «Δεληγιάνειον Παρθεναγωγείον» να αποδειχθεί το λιγότερο αντάξιο του «Καφέ της Χαράς».

 

Θα συμφωνησω,και επισης το τρειλερ ειχε αρκετη διαρκεια,ενω το χθεσινο ηταν σχετικα μικροτερης.Και διαφορετικο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...