Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να μου πει κάποιος υπεύθυνα είτε που δουλεύει μέσα στην αντιπροσωπεία σε nokia club είτε επειδή το γνωρίζει:

 

Αγοράζεις ένα τηλέφωνο και στις 4 μέρες το πηγαίνεις με πρόβλημα στην αντπροσωπεία (ενοχλητικός ήχος πχ πίσω από την οθόνη που δεν μπορείς να μιλήσεις πάνω από 5 λεπτά από τον πονοκέφαλο ή μιλάς μόνο με hands free και που έχει γίνει αντιληπτός από την ΠΡΩΤΗ μέρα και που δεν δεχόταν ο υπεύθυνος ότι υπήρχε λέγοντας ότι κάποια ανθρώπινα αυτιά πιάνουν ήχους που άλλα δεν πιάνουν) από την οποία αντιπροσωπεία ΤΟΝΙΖΩ το έχεις αγορασμένο, τι πρέπει να γίνει?

Να το παραλάβει τηλέφωνο ολοκαίνουριο n95 ούτε 4 ημερών και να στο στείλει για φτιάξιμο στα κεντρικά λέγοντάς σου ότι αν η βλάβη είναι επιπέδου 5 μπορεί να φύγει και εξωτερικό (γερμανία) και να κάνει και μήνα ή και παραπάνω να το παραλάβεις?

Να στο αντικαταστήσει είτε επιτόπου είτε με καινούρια παραλαβή?

 

Επίσης, μούφα ή όχι, δε θα πάρω θέση, για να με "διώξει" επειδή του τη βγήκα με κόκκινο βλέποντας ότι κατέχω κάποια πράγματα παραπάνω μου τα μάσαγε και λέει ότι τη Δευτέρα βγαίνει καινούρια αναβάθμιση για το κινητό αυτό και ότι στα κεντρικά την περνάνε με ειδικό καλώδιο και ότι το nokia software updater δεν κάνει, περνάει τα firmware που περνάμε εμείς μόνοι μας και όχι αυτά που έχει η νόκια. Δεν πήρα θέση για αυτό και έφυγα.

 

κανικα πρεπει να στο αλλαξουνε αμα εχει προβλημα.και βεβαια αμα ειναι ελληνικο δες απο που ειναι.

εμενα μου το ειχανε αλλαξει μετα απο 3μερες χρησης και μου εδωσαν αλλο

που φερανε απο παραλαβη.οντως κανουνε αλλιως αναβαθμιση και οχι οπως εμεις.εχω δει την διαδικασια καμια σχεση με το NSU.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει αναφερθει αρκετες φορες.... Εαν η συσκευη εχει παραχθει για χωρα της Ευρωπαικης Ενωσης ΕΙΝΑΙ υποχρεωμενοι να την "καλυψουν" εαν οχι ειναι κατοχυρωμενοι "νομικα" να μην προβουν στη καλυψη.... νομιζω! Δες το product code το οποιο φανερωνει τη χωρα....

 

Δεν ξερω ποιο λες product code αλλα εμενα λεει "made in Finland".

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποιο λες product code αλλα εμενα λεει "made in Finland".

Το Product Code ειναι γραμμενο κατω απο την μπαταρια λογικα κατω απο το IMEI!

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

κανικα πρεπει να στο αλλαξουνε αμα εχει προβλημα.και βεβαια αμα ειναι ελληνικο δες απο που ειναι.

εμενα μου το ειχανε αλλαξει μετα απο 3μερες χρησης και μου εδωσαν αλλο

που φερανε απο παραλαβη.οντως κανουνε αλλιως αναβαθμιση και οχι οπως εμεις.εχω δει την διαδικασια καμια σχεση με το NSU.

 

το κινητό είναι made in finland το έχω αγοράσει όπως είπα από την επίσημη αντιπροσωπεία. ήξερα ότι υπάρχει ένα άλλο καλώδιο και γω έχω δει διαδικασία σε προηγούμενα μοντέλα, απλά δεν νομίζω πώς το ότι "συντονίζεται" μάλλον η οθόνη έχει να κάνει με firmware που "θα βγει" τη δευτέρα.

εμένα με εκνευρίζει η πολιτική τους, έχεις ένα τηλέφωνο 4 ημερών με πρόβλημα από την πρώτη μέρα, σκας μετρητά 720 ευρώ για να το πάρεις και σου λένε οκ στο φέραμε αλλά ίσως να φύγει στο εξωτερικό να του διορθώσουμε το πρόβλημα. κανονικά δεν πρέπει να γίνει άμεσα αντικατάστασή του? και αυτοί ας κάνουν ότι θέλουν και ας το στείλουν όπου θέλουν.

cypherth
Link to comment
Share on other sites

Το Product Code ειναι γραμμενο κατω απο την μπαταρια λογικα κατω απο τι IMEI!

 

Γραφει:

 

code 0537613

 

και εκει λεει και made in Finland

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

το κινητό είναι made in finland το έχω αγοράσει όπως είπα από την επίσημη αντιπροσωπεία. ήξερα ότι υπάρχει ένα άλλο καλώδιο και γω έχω δει διαδικασία σε προηγούμενα μοντέλα, απλά δεν νομίζω πώς το ότι "συντονίζεται" μάλλον η οθόνη έχει να κάνει με firmware που "θα βγει" τη δευτέρα.

εμένα με εκνευρίζει η πολιτική τους, έχεις ένα τηλέφωνο 4 ημερών με πρόβλημα από την πρώτη μέρα, σκας μετρητά 720 ευρώ για να το πάρεις και σου λένε οκ στο φέραμε αλλά ίσως να φύγει στο εξωτερικό να του διορθώσουμε το πρόβλημα. κανονικά δεν πρέπει να γίνει άμεσα αντικατάστασή του? και αυτοί ας κάνουν ότι θέλουν και ας το στείλουν όπου θέλουν.

Εχω την εντυπωση πως σε οποιαδηποτε χωρα της Ε.Ε. εκτος της Ελλαδος εαν ησουν πολιτης αυτο δεν θα σου συνεβαινε.

Παντως νομιζω οτι υπαρχουν οργανωσεις καταναλωτων, ο συνηγορος του πολιτη και η γεν. γραμματεια καταναλωτη που μπορεις ν' απευθυνθεις. Κατα καιρους αρκετοι εχουν βρει το δικιο τους απλα αυτα δεν τα πολυ-δημοσιοποιουν γιατι θα "ξυπνησουν" ολοι οι Ελληνες και θα ζητουν το δικιο τους!

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

κανονικά δεν πρέπει να γίνει άμεσα αντικατάστασή του? και αυτοί ας κάνουν ότι θέλουν και ας το στείλουν όπου θέλουν.

 

 

Αυτο και για τις 7 πρωες μερες το κανει το Πλαισιο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παντως νομιζω οτι υπαρχουν οργανωσεις καταναλωτων, ο συνηγορος του πολιτη και η γεν. γραμματεια καταναλωτη που μπορεις ν' απευθυνθεις. Κατα καιρους αρκετοι εχουν βρει το δικιο τους απλα αυτα δεν τα πολυ-δημοσιοποιουν γιατι θα "ξυπνησουν" ολοι οι Ελληνες και θα ζητουν το δικιο τους!

 

 

Ολα αυτα καλα αλλα λειπει ενας νομος για να εφαρμοζοντε οι νομοι !!!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γραφει:

 

code 0537613

 

και εκει λεει και made in Finland

Εψαξα τον κωδικο σου στην πρωτη σελιδα αυτου του "Θεματος" που εχει ανεβασει ο @Νervous και δεν το βρηκα! Αλλα με μια αναζητηση στο παρον "Θεμα" βρηκα το παρακατω post απο τον @stardrive:

 

"Φίλε μου μάλλον θα σε απογοητεύσω ο κωδικός 0537613 ανήκει στην Νιγηρία"

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Γραφει:

 

code 0537613

 

και εκει λεει και made in Finland

 

Εχει αναφερθει εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1913853#post1913853

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1913860#post1913860

To product code αυτο ανηκει στην Νιγηρια

 

Ανανεωθηκε και η λιστα με τα product codes στην 1η σελιδα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1844741#post1844741

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα καλα αλλα λειπει ενας νομος για να εφαρμοζοντε οι νομοι !!!!

Δυστυχως λειπει η "παιδεια"(μορφωση) απ' τους Ελληνες στις μερες μας, με οτι αυτο συνεπαγεται!

Και οταν λεω "παιδεια"(μορφωση) δεν εννοω την πανεπιστημιακη "εκπαιδευση"(εξειδικευση) αλλα το πνευματικο επιπεδο, το πνευματικο μεγαλειο......

Υπαρχουν πολλοι καθηγητες πανεπιστημιου που ειναι "αμορφωτοι" και ανθρωποι που δεν εχουν βγαλει το δημοτικο και ειναι τερατα "μορφωσεως"!!!

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου τι κάνω... Είμαι αρκετά ανεκτικό άτομο και ακόμα μιλάω και το hands free περιμένοντας να δω τι θα γίνει και παραμερίζοντας άλλα προβληματάκια που έβγαλε και τα έχω γράψει κανά 5ρι σελίδες πιο πίσω.

Ένα πράγμα δε μπορώ να δεχτώ με τίποτα. Να το αφήσω εκεί ξέροντας ότι μπορεί να φύγει εξωτερικό για φτιάξιμο 1 μήνα και παραπάνω, για κάτι που έχει μέσα από το ίδιο του το κουτί και που δεν ευθύνομαι εγώ καθόλου.

Πρέπει ή δεν πρέπει να απαιτήσω καινούριο?

cypherth
Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1913853#post1913853

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1913860#post1913860

To product code αυτο ανηκει στην Νιγηρια

 

Ανανεωθηκε και η λιστα με τα product codes στην 1η σελιδα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1844741#post1844741

 

 

 

Δηλαδη το made in Finland που γραφει ειναι ψεμματαρα ?????:( :( :(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το made in Finland που γραφει ειναι ψεμματαρα ?????:( :( :(

Η παραγωγη εγινε στη Φιλανδια αλλα με "προδιαγραφες" για τη Νιγηρια ή για εκεινη την ηπειρο τυπικα..... μαλλον!

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν ειναι και τοσο τραγικα τα πραγματα και γω το εχω απο νιγηρια και δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα μεχρι τωρα. Απλα θα μπορουσε η tim να ανφερει οτι ειναι παραεισαγωγη αυτο ειναι ολο. Και η αποδειξη ισχυει κανονικα για εγγυηση απο την τιμ ΑΝ ποτε παθει κατι το κιν.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει κάνει κανείς πλοήγηση με το Ν95 ή είναι διακοσμητικό το GPS του?

Δεν διαβαζω τίποτα για αυτο το θέμα και αρχιζω πράγματι να ανησυχω!:)

Ολοι ασχολούνται με το αν ειναι Made in Finland ή αν έχει τζόγο, ή πόσο το πηραν με επιδοτηση.

 

1) Η μπαταρία είναι χάλια.

2) Το gps ανύπαρκτο

3) Η κάμερα δεν λέει και τόσο για 5ΜΡ.

 

Γιατι λοιπόν τόσος θόρυβος για το Ν95 και μάλιστα οταν με τα ιδια χρηματα παιρνεις PPC+sirf star III και Destinator και Igo 2007 κλπ.

 

1.Η μπαταρία διαρκεί μιάμιση μέρα με υψηλή χρήση.

2.Το GPS λειτουργεί κανονικότατα.Χρειάζεται μόλις δύο λεπτά για να εντοπίσει κάποιον δορυφόρο όταν βρίσκεσαι σε ανοικτό χώρο.

3.Η κάμερά του είναι η καλύτερη που υπάρχει σε κινητό τηλέφωνο.

 

Δεν υπάρχει πιο ολοκληρωμένο μοντέλο στην αγορά από το Ν95. Γι'αυτό και έχει δημιουργηθεί τόσος θόρυβος από την κυκλοφορία του.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και πιος μου λεει εμενα οτι αμα παρω Ν95 απο την Alpha copy δεν θα εχει τζογους κλπ?ΚΑΝΕΝΑΣ!!!!!Οποτε μην το ψαχνετε πολυ!!Την επομενη φορα ολοι Sony Ericsson!Να σου πω εγω μετα πως θα μας σεβαστει η miss Nokia!!:devil:

 

Α και κατι αλλο!Εδω αμαξι περνεις 16.000 ευρω και στο δινουνε με βουλιαγματακι στην πορτα και στραβομενη ταπετσαρια ουρανου!!Εδω τωρα για το Ν95 λεμε?χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και πιος μου λεει εμενα οτι αμα παρω Ν95 απο την Alpha copy δεν θα εχει τζογους κλπ?ΚΑΝΕΝΑΣ!!!!!Οποτε μην το ψαχνετε πολυ!!Την επομενη φορα ολοι Sony Ericsson!Να σου πω εγω μετα πως θα μας σεβαστει η miss Nokia!!:devil:

 

Α και κατι αλλο!Εδω αμαξι περνεις 16.000 ευρω και στο δινουνε με βουλιαγματακι στην πορτα και στραβομενη ταπετσαρια ουρανου!!Εδω τωρα για το Ν95 λεμε?χαχαχα

Κανένα πιο σοβαρό επιχείρημα για το ν95?

Στο σπίτι του κρεμασμενου δεν λέμε για σχοινί....

Ναι βεβαιως η s.e εχει πολύ ποιοτικα κινητα......

Ας γελάσω.....

Η s.e??φοβερή ποιότητα κατασκευης ε?με το τελειο μηχανισμο slide στο w850??Με τους τελειους μηχανισμους στα clamshell που σχεδον όλα χαλάνε?z800,v800,z550 κτλ.

Ή με τα joistic?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το πηρα δηλ. γυρω στις 14.00 απο voda-shop !

το εχω και φορτιζει gia 16 ωρες μου ειπε ο πωλητης αλλα δεν ειναι

voda-live , θα γινει σε κανα μηνα η συσκευη μου ειπαν.......

Οσο για τζογο 0%:D ,ειναι made in finland ktl.πηρα κ' ενα bluetooth λογω πολυδωρα:ninja: και ειδωμεν!

μεχρι να το παρω 3 ατομα το ζητησαν για αγορα(πανικος λεμε)αλλα ο παλιος:p το ειχε κλεισει 2 εβδομαδες πριν!

αυριο, μεθαυριο νεοτερα.........................

Υ.Γ.

θα ηθελα να ευχαριστησω το 7610 για τα 4 χρονια που με εβγαλε ασπροπροσωπο!!!!χιχιχι

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το πηρα δηλ. γυρω στις 14.00 απο voda-shop !

το εχω και φορτιζει gia 16 ωρες μου ειπε ο πωλητης αλλα δεν ειναι

voda-live , θα γινει σε κανα μηνα η συσκευη μου ειπαν.......

Οσο για τζογο 0%:D ,ειναι made in finland ktl.πηρα κ' ενα bluetooth λογω πολυδωρα:ninja: και ειδωμεν!

μεχρι να το παρω 3 ατομα το ζητησαν για αγορα(πανικος λεμε)αλλα ο παλιος:p το ειχε κλεισει 2 εβδομαδες πριν!

αυριο, μεθαυριο νεοτερα.........................

Υ.Γ.

θα ηθελα να ευχαριστησω το 7610 για τα 4 χρονια που με εβγαλε ασπροπροσωπο!!!!χιχιχι

file mou apo athina to phres? apo pou?

Link to comment
Share on other sites

mia aporia parakalo voi8iste me

signomi an epanalamvano tin erotisi apla eixe to site provlima kai tora eftiakse

 

loipon an mpo apo ton isto se aytin tin selida

http://www.oceanography.ucy.ac.cy/cycofos/offshore.html

 

kai epilekso sun jun 03 2007 kai patiso view kanonika eprepe na mou anoigoi enan xarti alla den ton anoigoi

 

egkatestisa to opera kai mou to anoigoi alla den me volevi protimo ton browser tis siskevis

 

8elei kapoia ri8misi gia na do ton xarti

 

opios kserei parakalo as me voi8isi giati 8elo na enimeronome kata tin diarkeia tou psarematos euxaristo poli

Link to comment
Share on other sites

Ουφφφφ μολις το ελενξα και εγω ευτιχως ειναι ελληνικοτατο , παλι καλα ,

 

στο προηγουμενο ποστ μου (οτι συνεχεια κολαει οταν βλεπω TV μεσο VF Live Unlimited) ενας φιλος ειπε οτι δεν εχω full σημα 3G , μα το θεμα ειναι οτι εχω full σημα και παλι το κανει , εχω και την τελευταια εκδοση , τι να πω .

 

Nai.. Σου ειπα πιν οτι μπορει να μην εχεις 3G σημα.. μην βλέπεις την ενδειξη στο κινητοι γιατι ειναι τελειως πλασματικη.... Δεν λεω οτι δεν αντιπρποσωπευει την αλήθεια, αλλά μπορει στο σημειο που εισαι και θες να δεις τηλεοραση να μην εχεις το απαιτουμενο 3G σήma..

 

 

Κανένα πιο σοβαρό επιχείρημα για το ν95?

Στο σπίτι του κρεμασμενου δεν λέμε για σχοινί....

Ναι βεβαιως η s.e εχει πολύ ποιοτικα κινητα......

Ας γελάσω.....

Η s.e??φοβερή ποιότητα κατασκευης ε?με το τελειο μηχανισμο slide στο w850??Με τους τελειους μηχανισμους στα clamshell που σχεδον όλα χαλάνε?z800,v800,z550 κτλ.

Ή με τα joistic?

 

+1... Στη ζωή μου 3 φορες πήρα s.e. (απαρνιόντας τη ΝΟΚΙΑ) και το σκυλομετανιωσα... Ορκοστικα να μην ξαναπαρω... 3 στα 3 δηλαδη... ΝΟΚΙΑ και παλι ΝΟΚΙΑ. Εστω και με ελαχιστο τζόγο...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

1.Η μπαταρία διαρκεί μιάμιση μέρα με υψηλή χρήση.

2.Το GPS λειτουργεί κανονικότατα.Χρειάζεται μόλις δύο λεπτά για να εντοπίσει κάποιον δορυφόρο όταν βρίσκεσαι σε ανοικτό χώρο.

3.Η κάμερά του είναι η καλύτερη που υπάρχει σε κινητό τηλέφωνο.

 

Δεν υπάρχει πιο ολοκληρωμένο μοντέλο στην αγορά από το Ν95. Γι'αυτό και έχει δημιουργηθεί τόσος θόρυβος από την κυκλοφορία του.

 

1) Mιαμιση μερα μπαταρια με υψηλη χρήση????:)

Μάλλον για άλλο κινητό μιλάς! Εγω το φόρτιζα καθε 7-8 ωρες με λίγη χρήση:rolleyes:

2) GPS? Καλα εδώ τι να πω...πιάνει ΕΝΑΝ δορυφορο μετά απο 2 λεπτα...ουάου!

3) Οσον αφορά την κάμερα του....υπάρχουν κι άλλες προτάσεις με εξισου καλη καμερα!

 

Ελεος μην το κάνουμε και Θεό επειδή σκάσαμε 730 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

[εμένα με εκνευρίζει η πολιτική τους, έχεις ένα τηλέφωνο 4 ημερών με πρόβλημα από την πρώτη μέρα, σκας μετρητά 720 ευρώ για να το πάρεις και σου λένε οκ στο φέραμε αλλά ίσως να φύγει στο εξωτερικό να του διορθώσουμε το πρόβλημα. κανονικά δεν πρέπει να γίνει άμεσα αντικατάστασή του? και αυτοί ας κάνουν ότι θέλουν και ας το στείλουν όπου θέλουν.

 

Αυτα που φυσιολογικα ζητας μονο σε ενα μερος του πλανητη γινονται.

THE UNITED STATES OF AMERICA.

Αλλαγες αμεσα σε διαστημα 30 ημερων.

Δεν ειναι τυχαιο οτι ολοι τους αντιγραφουν εστω και αργοπορημενα.

Αν εχεις ζησει η εχεις φιλους εκει ρωτα να μαθεις.

Οσο ζεις ευρωπη και ειδικα στο Ελλαδισταν μην μιλας και φυσικα μην σου τυχει.

:angry: :angry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...