Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει δυνατότητα στην επιλογή κατάστασης αναμονης κάτω από τα εικονίδια να μην φαίνονται η "απενεργοποίση σάρωσης WLA" και η επιλογη του ημερολογίου "καμία καταχώρηση σήμερα"???
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα στην επιλογή κατάστασης αναμονης κάτω από τα εικονίδια να μην φαίνονται η "απενεργοποίση σάρωσης WLA" και η επιλογη του ημερολογίου "καμία καταχώρηση σήμερα"???

 

Αν κατάλαβα καλά θες να φαίνεται μόνο η σειρά με τα εικονίδια, ε;

Δεν νομίζω να γίνεται αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά θες να φαίνεται μόνο η σειρά με τα εικονίδια, ε;

Δεν νομίζω να γίνεται αυτό.

 

μονο αμα σβησει την ενεργη αναμονη.

αλλα θα χασει και τις συντομευσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχεις βαλει μεσα προγραματα??

πρεπει να ειναι καποιο προγραμα που κανει την δουλεια

και τρεχει μεσο καρτας και για αυτο δεν σε αφηνει.

 

Tipota den exo valei an ennoeis to n95 sketo apo ti mana tou:D !!!

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα νά ξερα πάντως τί έγινε τις τελευταίες μέρες με τα μνημακια τα ultra II. Όσα τηλ. και αν πήρα σήμερα (πάνω απο 10 μαγαζιά) ΠΟΥΘΕΝΑ.

Τι έγινε παίδες τις πήρατε όλες ή απο την άλλη εβδομάδα θα έχουμε "ΑΛΛΕΣ" τιμές ???

Link to comment
Share on other sites

1.εξαρταται τι χρηση κανεις στο τηλ.και σου κραταει τοσο.

2.αλλα τριζουνε και αλλα οχι.το πρωτο που ειχα ετριζε και ανοικτο

και κλειστο.το 2 δεν εχει τζογο μονο το κλασικο λιγο πανω-κατω.

εγω εχω ενα μικρο πανω κατω ειναι ανησυχιτικο??

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ξέρουμε καμία εφαρμογή για να φαίνεται σε full screen η φωτογραφία αυτού που σε καλεί, αντι για να φαίνεται η μικρογραφία του????

fs caller λεγεται

http://my-symbian.com/s60v3/software/applications.php?fldAuto=110&faq=1

καλο ειναι και το sky caller.

Γεια σε όλους.

 

Φίλε nervous πόσες μέρες έκανε να έρθει η κάρτα μνήμης?

 

το αναφερει εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=167712&page=154 post #3071

6 μερες εκαναν να μου ερθουν οι καρτες με ταχυδρομειο.

εγω εχω ενα μικρο πανω κατω ειναι ανησυχιτικο??

 

οχι...και εγω το εχω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια ολα καλα με το κινητακι πολυ καλο σαν λειτουργεια αλλα οταν πατας τα κουμπια του και το νιωθεις να ψιλοπαιζει (εννοω τον τζογο που αναφερεται) λες ρε γμτ 700 εσκασα και ειναι ετσι?

+ οτι η καμερα του δεν μου αρεσει καθολου...ελπιζω με την επομενη αναβαθμιση να κανουνε κατι και για αυτο.....

Link to comment
Share on other sites

Πρίν απο δύο ημέρες πήγα και πήρα το Ν95 και εγώ. Έχει λίγο τζόγο αλλά δε με ενοχλεί και τόσο. Θέλω τώρα να σας ρωτήσω αν θα κάνω καλά αν βάλω το F-Secure antivirus.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ολα καλα με το κινητακι πολυ καλο σαν λειτουργεια αλλα οταν πατας τα κουμπια του και το νιωθεις να ψιλοπαιζει (εννοω τον τζογο που αναφερεται) λες ρε γμτ 700 εσκασα και ειναι ετσι?

+ οτι η καμερα του δεν μου αρεσει καθολου...ελπιζω με την επομενη αναβαθμιση να κανουνε κατι και για αυτο.....

 

τζογο εχουνε ολα.:O οσο για την καμερα δεν μπορω να πω καλη ειναι.

εμενα προσωπικα με ενθουσιασε.

Πρίν απο δύο ημέρες πήγα και πήρα το Ν95 και εγώ. Έχει λίγο τζόγο αλλά δε με ενοχλεί και τόσο. Θέλω τώρα να σας ρωτήσω αν θα κάνω καλά αν βάλω το F-Secure antivirus.

 

δεν εχει βγει ακομα καποιος ιος για να το βαλεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν το Ν95 υποστιρίζει εφαρμογές που έχουν δημιουργηθεί για Ν90 και για το 3250;

 

για εφαρμογες υπαρχει το αναλογο θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593

το ν95 παιρνει ιδιες εφαρμογες με το 3250(Symbian OS v9.1/Series 60 3rd Edition)

οχι ομως με το ν90(Symbian OS v8.0/ Series 60 2nd Edition)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η προσωπική μου ιστορία για το Ν95 που δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί από άλλον αλλά καλό είναι να ενημερώνουμε για να ξέρουμε τι παίζεται και τι μας πλασάρουν.

Το αγόρασα σχετικά νωρίς πριν από κανα μήνα από ΤΙΜ χαλανδρίου 715 ευρώ,χωρίς σύνδεση επιδοτήσεις κλπ. Εκτός από τα διάφορα restart που μου έκανε ενώ μιλούσα,και ότι μερικές φορές νέκρωνε το μίκρόφωνο και δεν με άκουγαν παρά μόνο αν ενεργοποιούσα το μεγάφωνο που τα θεώρησα απλά bugs του λογισμικού και περίμενα απλά με μια αναβάθμιση να διορθωθούν, ξαφνικά μου έσβησε η οθόνη ενώ το κινητό δούλευε κανονικά και έκτοτε δεν ξαναείδα φως!!! Πάω λοιπόν στην wind να το αφήσω για service. Για καλή μου τύχη με προτρέπουν να απευθυνθώ στην ΝΟΚΙΑ για πιο γρήγορη ανταπόκριση. Για προσωρινή αντικατάσταση μέχρι να φτιαχτεί ούτε κουβέντα αφού δεν υπήρχε άλλο διαθέσιμο ν95 να μου δώσουν. Τσάμπα οι ταμπέλες σε όλο το μαγαζί που διαφήμιζαν αυτή την παροχή υπηρεσίας. Πάω στην nokia μου το βάζουν στο computer και μου λένε το εξής. Η συσκευή αυτή δεν καλύπτεται από την πανευρωπαική εγγύηση της ΝΟΚΙΑ γιατί έχει κατασκευαστεί στην ανατολική Ευρώπη και απευθύνεται για την αγορά της Αφρικής και συγκεκριμένα για την Νιγηρία!!!!!!!!!!!!!!!! Οπότε δεν μπορούν να μου το φτιάξουν και θα πρέπει να το πάω εκεί που το αγόρασα και να απαιτήσω αντικατάσταση συσκευής και ούτε καν service, αφού και σε μελλοντική βλάβη η νόκια δεν θα μπορούσε να το καλύψει.Ξαναπήγα λοιπόν στην Wind τους είπα τα καθέκαστα εδώ και 3 μέρες και απαίτησα αντικατάσταση. Εκαναν λίγο τους κινέζους,έδειξαν κάποια δυσπιστία προς την νοκια και αυτά που μου είπαν, αλλά δεν τους είπα και πολλά γιατί δεν ήταν το μαγαζί που το είχα αγοράσει. Περιμένω τι θα τους πουν από το service και τι θα μου πουν εμένα. Θα επανέλθω με νέα ενημέρωση όταν μάθω κάτι επιπλέον. Για αυτό καλό είναι όσοι έχετε πάρει από tim καλό είναι να ψαχτείτε αφού έχουν διοχετεύσει ολόκληρη παρτίδα στην αγορά κάτι που πρόκειται για καθαρή εξαπάτηση του καταναλωτικού κοινού ,αφού εκτός από ότι δεν έχουν ενημερώσει δεν έχουν την τσίπα να το πουλάνε και λίγο πιο φτηνά τουλάχιστον,αλλά όλο το κερδος το έχουν για την πάρτη τους εις βάρος μας.

Κι επειδή δεν μιλάμε για κανένα συνοικιακό μαγαζί αλλά για την μεγάλη και καλά Wind καλό΄είναι να ενημερωνόμαστε τουλάχιστον μεταξύ μας για να τους επιφυλάσσουμε αυτό που τους αξίζει όταν μας εξαπατούν.

Περιμένω σχόλια για το τι θα έπρεπε να κάνουμε εφόσον το θέμα αυτό απασχολήσει και άλλους κατόχους κινητού της συγκεκριμένης παρτίδας.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο χρηση 7 λεπτων του livetv το κινιτο εκαιγε ολοκλιρο.λιγο ακομα και θα τιναζοταν.εινια φυσιολογικο?

 

και εμενα που ημουνα στο wifi και εβλεπα βιντεακια απο το youtube

εκαιγε το πληκτρολογιο (οχι να καω κι'ολας:p )αλλα οσο

να'ναι τραβαει.και εσυ 7λεπτα δεν ειναι λιγα.τραβουσες και 3G γραμμη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ola ta kinita to pathenoun auto toulaxiston to n93 pou exo otan mpaino me wi-fi i paizo poli i trabao poli binteo to kanei!!!ida to n95 xtes:cry: (pista kart)poli omorfo kai megali othoni!!!!

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

ayto mou to eipe kai enas gnostos mou(de douleyei se kamia etaireia mobile ktl. oute exei n95) ,o typos einai dinami se efeyretikotita kai ekei katalixe oti diladi afou oi texnikoi tis nokia lalakes den einai ara pou kolaei otzogos? mono gia protection apo diaforous kradasmous!
Sorry, αλλά το συμπέρασμα αυτό είναι πολύ.. "πρόχειρο".

  1. Με πιοά λογική ο τζόγος βοηθάει σε προστασία από κραδασμούς; Τεκμηριώνεται τεχνικά κάπου αυτό; Δηλαδή, όταν τρανταχτεί το κινητό και το slider κινηθεί ανεξέλενκτα 2-3 χιλιοστά, θα προστατευθεί από κάτι; Δε μιλάμε για ελαστικότητα του μηχανισμού εδώ!!! Εάν ήταν έτσι, και οι slider μηχανισμοί όχι μόνο στα κινητά αλλά και οπουδήποτε αλλού θα έπρεπε να έχουν τζόγο! Και κάποιες συρόμενες πόρτες αυτοκινήτων, και όπου αλλού. Για φαντάσου λοιπόν να είσαι π.χ. στο αεροπλάνο και να έχουν τζόγο οι μηχανισμοί για προστασία!!
  2. Το τι είναι κάποιοι τεχνικοί/σχεδιαστές της ΝΟΚΙΑ φαίνεται και από το N80 που, όπως είδαν πολλοί, χαλαρώνει, το σφίγγεις, ξαναχαλαρώνει κ.ο.κ. (Αλήθεια, εκείνο δεν χρειάζεται την πιο πάνω δήθεν "προστασία"; )
    Φαίνεται και από το τρίξιμο των πλήκτρων. Κι αυτό για την προστασία τους είναι άραγε; Δεν θυμήθηκα να ρωτήσω τη ΝΟΚΙΑ της Βουλιαγμένης!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια λυση εστω και προχειρη για το φυσημα οταν μιλας που ακουγεται απο το μεγαφωνο??εκτος απο τα ακουστικα..και να φανταστειτε οτι εχω την τελευταια αναβαθμιση την 11..τι να κανω,να το παω για αντικατασταση στο γερμανο??
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα μηνυματα σχετικα με εφαρμογες μεταφερθηκαν στο αναλογο θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1951653#post1951653

 

Παιδιά υπάρχει κάποιο thread που να ασχολείτε μόνο με το wifi w/lan γιατι έχω πρόβλημα!!!

 

 

"Καμία απόκριση πύλης"

 

Σχετικα με wifi κλπ υπαρχει αναλογη ενοτητα

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=30

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...