Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εχω παρατηρησει και εγω.

αλλα μαλλον φταιει η θερμοκρασια ποιο παλια

δεν ητανε ετσι που δεν ειχε τοση ζεστη(οταν μιλας δεν εννοεις??).:)

 

εκτος απο οταν μιλαω οταν αναβει η οθονη για κανα μισα ωρο εκει που ειναι το ακουστικο καει.αλλα αμα το αφησω για κανα 10 λεπτο επανερχεται.το παθενει και εσας??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εκτος απο οταν μιλαω οταν αναβει η οθονη για κανα μισα ωρο εκει που ειναι το ακουστικο καει.αλλα αμα το αφησω για κανα 10 λεπτο επανερχεται.το παθενει και εσας??

 

οχι ετσι δεν εχω παρατηρησει κατι.

μονο το πισω μερος καιει οταν μπαινω στο wifi.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση κι απο εμενα μιας και φαινεται να καταληγω στο Ν95 για επομενο κινητο μου..αν περασω μεσα το photorite sp η καποιο αναλογο προγραμματακι,θα μπορω να τραβηξω φωτο με το κινητο σε καθετη θεση με το κεντρικο πληκτρο??
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση κι απο εμενα μιας και φαινεται να καταληγω στο Ν95 για επομενο κινητο μου..αν περασω μεσα το photorite sp η καποιο αναλογο προγραμματακι,θα μπορω να τραβηξω φωτο με το κινητο σε καθετη θεση με το κεντρικο πληκτρο??

 

δεν μπορεις να βγαλεις με το κεντρικο φοτο.

μονο με το πλαγιο.

μπορεις να το βαζεις καθετα και να πατας στα πλαγια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις να βγαλεις με το κεντρικο φοτο.

μονο με το πλαγιο.

μπορεις να το βαζεις καθετα και να πατας στα πλαγια.

 

ρωταω γιατι με το Ν73 που εχω,ενω δεν βγαζει με το κεντρικο πληκτρο κανονικα φωτο,με το photorite sp που του εχω περασει βγαζει πατωντας το κεντρικο πληκτρο...:confused:

Link to comment
Share on other sites

ρωταω γιατι με το Ν73 που εχω,ενω δεν βγαζει με το κεντρικο πληκτρο κανονικα φωτο,με το photorite sp που του εχω περασει βγαζει πατωντας το κεντρικο πληκτρο...:confused:

 

α..οκ τοτε,μην σε παρω στο λαιμο μου

αμα γινεται με το ν73 τοτε θα γινετε και με το ν95.

δεν βλεπω το λογο γιατι να μην γινετε.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

α..οκ τοτε,μην σε παρω στο λαιμο μου

αμα γινεται με το ν73 τοτε θα γινετε και με το ν95.

δεν βλεπω το λογο γιατι να μην γινετε.:)

 

thanks aris.. μια τελευταια ερωτηση αγαπητοι φιλοι,απο χρηστικοτητα το slide up πληκτρολογιο στο θεμα του παιξιματος παιχνιδιων πως τα παει??:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει αλλο τροπος.

αλλες εφαρμογες εχουνε ληξει αλλες οχι,δεν θα στο

ζητανε ολες.ειναι λιγο μπερδεμα αλλα δεν γινεται τιποτα καλυτερο.:)

 

thanks φιλε οντως δουλεψε το κολπακι που ειπες :D

 

 

Οσο για το ασυρματο δικτυο.

την εψαξα λιγο την φαση. συνδεθηκα στο ασυρματο router μου.

στο status του router βλεπω οτι το κινητο ειναι συνδεμενο με την ip 192.168.2.3

 

λοιπον κανω ping σε αυτην την ip και βλεπω οτι τα πακετα στελνονται με επιτυχια :D

εχω και ενεργοποιημενο το sharing ολων των αρχειων στο κινητο μεσα απο τα εργαλεια εκει που λεει οικ.δικτυο

 

αλλα μολις γραψω στον explorer την ip του κινητου μου λεει unable to connect.

κανονικα κατι δεν θα επρεπε να μου δειχνει? το c του κινητου ας πουμε....

 

επισης στο workgroup δεν μου εμφανιζει τιποτα ουτε κινητο ουτε router.

τι μπορει να μου διαφευγει?:O

 

 

και κατι τελευταιο για τις εφαρμογες που ειναι unsigned ξερει κανεις πως μπορεις να τις κανεις signed ???

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα το Ν95 του κουμπάρου μου (το πήρε χθες). Ούτε ίχνος τζόγου. Και όταν λέμε καθόλου τζόγος μιλάμε ότι δεν κουνιέται ούτε χιλιοστό, ούτε κλακ-κλακ ούτε τίποτα. Απίστευτο...

Το δικό μου κουνιέται και κάνει κλακ-κλακ από όλες τις πλευρές:(

 

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι πώς υπάρχουν ελλατωματικά slide όταν σε δύο τηλέφωνα που είναι made in Finland με κωδικό Ελλάδας το ένα κουνιέται αρκετά και το άλλο καθόλου. Φαντάζομαι ότι πρέπει να είναι θέμα ρύθμισης και όχι μηχανισμού του slide. Αν ήταν έτσι το slide από κατασκευής τότε όλα τα τηλέφωνα θα είχαν τον ίδιο τζόγο

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Εχω το Ν95 περίπου ένα μήνα. Προχθές και ενώ είχα σε λειτουργία το Maps εν κινήσει στη θάλλασα, άλλαξα τα χρώματα του χάρτη και προσπάθησα να αλλάξω την προβολή απο 2D σε 3D. Η μπαταρία τελειωσε και εσβησε το κινητό. Μετά τη φότριση προσπάθησα να ξανα ανοιξω το Maps αλλά τίποτα, φορτώνει έως περίπου το 30% και μετά με επάναφέρει στην κατάσταση αναμονής. Εκανα soft format αλλά τίποτα. Λεω να κάνω hard format. Μήπως κάποιος έχει να προτείναι κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Εχω το Ν95 περίπου ένα μήνα. Προχθές και ενώ είχα σε λειτουργία το Maps εν κινήσει στη θάλλασα, άλλαξα τα χρώματα του χάρτη και προσπάθησα να αλλάξω την προβολή απο 2D σε 3D. Η μπαταρία τελειωσε και εσβησε το κινητό. Μετά τη φότριση προσπάθησα να ξανα ανοιξω το Maps αλλά τίποτα, φορτώνει έως περίπου το 30% και μετά με επάναφέρει στην κατάσταση αναμονής. Εκανα soft format αλλά τίποτα. Λεω να κάνω hard format. Μήπως κάποιος έχει να προτείναι κάτι?

 

απο'τι θυμαμαι αυτο εγινε και σε 2 παιδια εδω περα.κολλουσε

στο 30%.μονο με format λυνεται.:O

υπαρχει και το αναλογο θεμα για GPS

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ρε παιδιά.Ξέρει κανένας τίποτα για την εκδοση 12.0.0... για το κινητό.Την έχει εγκαταστήσει κανείς?Καμιά διαφορά?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

:yahoo: Ευτυχισμένος κάτοχος του Ν95.That's what computers have become.
Link to comment
Share on other sites

Nervous λες να αργήσει να βγει εδώ?γιατι αν οχι μην ξεκινησω να περνάω παλι προγραμματα κτλ,γιατι εκανα προσφατα φορματ,εφυγαν ολα,και αν ειναι να βγει σε λιγες μερες,να μην χανω χρόνο.

Συνήθως τι γινεται?

 

Καλημέρα,

 

Εχω το Ν95 περίπου ένα μήνα. Προχθές και ενώ είχα σε λειτουργία το Maps εν κινήσει στη θάλλασα, άλλαξα τα χρώματα του χάρτη και προσπάθησα να αλλάξω την προβολή απο 2D σε 3D. Η μπαταρία τελειωσε και εσβησε το κινητό. Μετά τη φότριση προσπάθησα να ξανα ανοιξω το Maps αλλά τίποτα, φορτώνει έως περίπου το 30% και μετά με επάναφέρει στην κατάσταση αναμονής. Εκανα soft format αλλά τίποτα. Λεω να κάνω hard format. Μήπως κάποιος έχει να προτείναι κάτι?

 

απο'τι θυμαμαι αυτο εγινε και σε 2 παιδια εδω περα.κολλουσε

στο 30%.μονο με format λυνεται.:O

υπαρχει και το αναλογο θεμα για GPS

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791

Ακριβώς το ιδιο προβλημα ειχα και εγώ,να υποθέσω ειναι bug του n95,μονο με φορματ λυθηκε.

Περιμένουμε update στην εκδοση 12.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα την Sandisk 4 GB MicroSD και πριν την τοποθετήσω έχω την εξής απορία:Τα προγράμματα που έχω περάσει στο κινητό τα έχω περάσει στην κάρτα μνήμης 2 GB.Τώρα με την 4 GB τι κάνω;Σώζω το περιεχόμενο της πρώτης και το πετάω copy-paste στην άλλη ή κάνω απεγκατάσταση όλων των προγραμμάτων(μέσα σε αυτά και οι χάρτες)από την παλιά και ξανά εγκατάσταση στην καινούργια;:confused:
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η διαδικασία είναι η έξής:

1) Αφαιρείς την παλιά κάρτα από το κινητό.

2) Βάζεις την καινούργια κάρτα στο κινητό και την κάνεις άδεια format.

3) Bγάζεις την καινούργια κάρτα από κινητό.

4) Με ένα card reader μεταφερεις τα όλα τα περιεχόμενα της παλιάς κάρτας στον υπολογιστή σου με copy-paste. Απαραιτητα πρέπει να έχεις την επιλογή show hiiden files or folders στον υπολογιστή σου

5) Όλα τα αρχεία της παλιάς κάρτας επίσης με copy-paste τα περνάς στην καινούργια φορμαρισμένη από πριν κάρτα.

6) Κλείνεις το κινητό και τοποθετείς την καινούργια κάρτα

7) Ανοίγεις το κινητό και λόγικά θα είναι όλα οπως πριν !!!! εκτός από την μνήμη που θα είναι τουλάχιστον 2Giga περισσότερη:)

 

Την διαδικασία αυτή την έχω κάνει με τρία S60 (3230 Ν70 Ν73) κινητά και δεν είχα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα.

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ρε παιδιά.Ξέρει κανένας τίποτα για την εκδοση 12.0.0... για το κινητό.Την έχει εγκαταστήσει κανείς?Καμιά διαφορά?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Διαβασε τα παραπανω . ΔΕΝ εχει κυκλοφορησει ακομα :rolleyes:

 

Nervous λες να αργήσει να βγει εδώ?γιατι αν οχι μην ξεκινησω να περνάω παλι προγραμματα κτλ,γιατι εκανα προσφατα φορματ,εφυγαν ολα,και αν ειναι να βγει σε λιγες μερες,να μην χανω χρόνο.

Συνήθως τι γινεται?

 

Απο οτι διαβαζω θα αργησει , δεν θα κυκλοφορησει αμεσα.

Η 12 ειναι ακομα σε testing period ...

 

Μόλις παρέλαβα την Sandisk 4 GB MicroSD και πριν την τοποθετήσω έχω την εξής απορία:Τα προγράμματα που έχω περάσει στο κινητό τα έχω περάσει στην κάρτα μνήμης 2 GB.Τώρα με την 4 GB τι κάνω;Σώζω το περιεχόμενο της πρώτης και το πετάω copy-paste στην άλλη ή κάνω απεγκατάσταση όλων των προγραμμάτων(μέσα σε αυτά και οι χάρτες)από την παλιά και ξανά εγκατάσταση στην καινούργια;:confused:

 

Θα αντιγραψεις ολο το περιεχομενο της παλιας καρτας στην καινουργια

αρκει να εχεις ενεργοποιησει να φαινονται τα κρυφα αρχεια στο pc σου

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Nervous λες να αργήσει να βγει εδώ?γιατι αν οχι μην ξεκινησω να περνάω παλι προγραμματα κτλ,γιατι εκανα προσφατα φορματ,εφυγαν ολα,και αν ειναι να βγει σε λιγες μερες,να μην χανω χρόνο.

Συνήθως τι γινεται?

 

 

 

 

Ακριβώς το ιδιο προβλημα ειχα και εγώ,να υποθέσω ειναι bug του n95,μονο με φορματ λυθηκε.

Περιμένουμε update στην εκδοση 12.

Μετά απο ενα hard format *#7370# το προβλημα λύθηκε. Οταν όμως έκανα restore το backup που είχα κάνει ξαναπαρουσιάτηκε. Συνεπώς δεν εχει νοημα το backup.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω το forum κατ αρχην.

Κλεινω 1 μηνα με το Ν95. Τζογος δεν υπαρχει καθολου και μαλλον ειμαι τυχερος. Σε 2 φιλους που εχουν το ιδιο υπαρχει εντονος.

Μπαταρια με λογικη χρηση κοντα στις 2 μερες.

1/Θα ηθελα να ρωτησω απο που μπορουμε να παρουμε την νεα εκδοση του smart 2go για το Ν95 που απο οτι διαβαζω εδω δουλευει καλυτερα,μιας και στο επισημο site δεν υπαρχει η επιλογη.

2/Δεν ξερω αν καποιος απο ολους εχει δοκιμασει να στειλει τη θεση του gps σε καποιον φιλο του. Εγω δοκιμαζοντας ειχα τα εξης αποτελεσματα:

Α/ Με Bluetooth πηγε κανονικα και το αλλο τηλ (παλι Ν95) το ανοιξε ,το αποθηκευσε και ολα καλα....

Β/ Με ΜΜS τα πραγματα ειναι ασχημα. Το συγκεκριμένο αρχειο (lmx) αφαιρειτε στο δρομο (προφανως δεν υποστηριζεται απο το δυκτιο).

Δεν ξερω αν συμβαινει και σε αλλες χωρες αυτο μιας και μια απο τις διαφημησεις της Νοκια ειναι οτι στελνεις σε καποιον το στιγμα σου και ερχεται εκει που εισαι...

Ο μονος τροπος λοιπον ειναι το ΜΜS. Αν ειναι στην Ελλαδα να μην δουλευει δε κανουμε τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

ακουσα απο ατομο που δουλευει σε καταστημα κινητης τηλεφωνιας οτι τα πρωτα που ηρθανε ελλαδα ειναι κατασκευασμενα στην ταϋλανδη....

πηρε ο πατερας μου προχθες το ν95 και ομολογω οτι απογοητευτηκα αρκετα οσον αφορα το gps του δεν βρισκει την θεση του απο τον δορυφορο.διαβασα μεσα στις οδηγιες και λεει οτι πρεπει να κατεβασω τους χαρτες μεσω του κινητου απο το ιντερνετ...καλα καταλαβα??τι λετε να κανω?θα χρεωθω εξτρα??

 

ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

ακουσα απο ατομο που δουλευει σε καταστημα κινητης τηλεφωνιας οτι τα πρωτα που ηρθανε ελλαδα ειναι κατασκευασμενα στην ταϋλανδη....

πηρε ο πατερας μου προχθες το ν95 και ομολογω οτι απογοητευτηκα αρκετα οσον αφορα το gps του δεν βρισκει την θεση του απο τον δορυφορο.διαβασα μεσα στις οδηγιες και λεει οτι πρεπει να κατεβασω τους χαρτες μεσω του κινητου απο το ιντερνετ...καλα καταλαβα??τι λετε να κανω?θα χρεωθω εξτρα??

 

ευχαριστω πολυ!!!

 

εδω σου λεει ακριβως τι να κανεις βημα-βημα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791

δεν χρεωνεσαι για το κατεβασμα των χαρτων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ηρθαν σημερα οι καρτες μνημης που παραγγειλα ,Sandisk 4 GB MicroSD HC :happy:

 

http://img258.imageshack.us/img258/2231/25062007023if5.jpg http://img509.imageshack.us/img509/359/screenshot0006st4.jpg

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

δεν σου παρουσιασε κανενα προβλημα μεχρι τωρα ε??

αντε μεγειες μεγειες.αφθονος χωρος.:) :)

βλεπω και μετατροπη σε miniSD.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ηρθαν σημερα οι καρτες μνημης που παραγγειλα ,Sandisk 4 GB MicroSD HC :happy:

 

http://img258.imageshack.us/img258/2231/25062007023if5.jpg http://img509.imageshack.us/img509/359/screenshot0006st4.jpg

 

Μεγεια σου...:p

Αντε και στο επομενο με 8γιγα!!!!:happy:

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

δεν σου παρουσιασε κανενα προβλημα μεχρι τωρα ε??

αντε μεγειες μεγειες.αφθονος χωρος.:) :)

 

Ευχαριστω:O

Ακομα δεν την γεμισα (copy της παλιας στην καινουργια,κλπ)

Απο χωρο τωρα αλλο τιποτα .

Περισσοτερα για τυχον προβληματα ,εν καιρο :)

 

Μεγεια σου...:p

Αντε και στο επομενο με 8γιγα!!!!:happy:

Ευχαριστω και σενα d2000217 :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...