Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aλλος λεει θελει gprς αλλος οχι εχω χασει την μπαλα πια,παντως αν βγει το destinator θα ειναι καλυτερο αυτο ειναι σιγουρο
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά για να δουλέψει το GPS δεν ειναι απαραιτητο η συνδεση του με το GPRS... Το μόνο που θέλει ειναι να περιμενεις το πολύ 3-5 λεπτά να συνδεθεί με τους δορυφόρους.. Μπορεί να μην ειναι επαγγελματικό αλλά για κινητο ειναι άψογο... Καλό θα ήταν να μην εκφερουν άποψη όσοι δεν το έχουν χρησιμοπιήσει γιατι διεστραβλώνουν πράγματα και καταστάσεις.. Α μιλήσουν οταν το χρησιμοποιήσουν ή αυτοί που το έχουν δουλέψει... Μην καταδικάζουμε κατι που δεν εχουμε ιδέα πως ειναι...

Μην ζητάμε τα παράλογα... :!: :!: :!:

 

αν εννοεις εμενα φιλε μου δεν διαστρεβλωνω τιποτα,λεω την αληθεια και ειμαι ενα ατομο που δεν εχω δοκιμασει 1 η 2 κινητακια,το κινητο το ειχα δοκιμασει στην αρχη που το πηρα,3-5 λεπτα ειναι αρκετη η καθυστερηση του και γενικα δεν με καλυψε παντα απο προσωπικη αποψη,δεν ειναι κακο αυτο,για κινητο ειναι αψογο οταν ομως προσφερει και μια λειτουργια που λεγεται gps οφειλει η εταιρεια να το εχει σε αψογο επιπεδο κι αυτο.ok?αυτα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μου κάνει εντύπωση που κανείς δε σχολίασε το γεγονός οτι στο review o MsK εδειξε φωτογραφίες απο το Ν95 με το "ελληνικό" πληκτρολόγιο! χεχε
Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις εμενα φιλε μου δεν διαστρεβλωνω τιποτα,λεω την αληθεια και ειμαι ενα ατομο που δεν εχω δοκιμασει 1 η 2 κινητακια,το κινητο το ειχα δοκιμασει στην αρχη που το πηρα,3-5 λεπτα ειναι αρκετη η καθυστερηση του και γενικα δεν με καλυψε παντα απο προσωπικη αποψη,δεν ειναι κακο αυτο,για κινητο ειναι αψογο οταν ομως προσφερει και μια λειτουργια που λεγεται gps οφειλει η εταιρεια να το εχει σε αψογο επιπεδο κι αυτο.ok?αυτα.

 

Πρώτον δεν αντιλέγω ότι η κατασκευαστρια εταιρία πρέπει να δίνει σε άρτια μορφή ότι δηλώνει στις ανακοινώσεις μιας συσκευής (όπως ειπες για το GPS). Αλλά κατα τη γνώμη μου ειναι μια αξια μορφή GPS που όχι μόνο λειτουργεί εξαιρετικά αλλά καλύπτει άνετα τις πρωταρχικές ανάγκες κάποιου που θελει να βρει το στίγμα του, ή να βρει καποια διαδρομή... ΚΑΝΕΙΣ δεν μπορει να εκφράσει (ΠΙΣΤΕΥΩ) γνώμη από την πρώτη δοκιμη καποιας εφαρμογης (γιατι ειπες οτι μονο μια φορα την χρησιμοποίησες).για να πω την αλήθεια κι εγω δεν συγκλονίστηκα όταν το πρωτοχρησιμοποίησα γιατι δεν ήξερα τι θα αντιμετοπίσω, αλλά μετα από 3 εβδομάδες περιπου που το έχω, το χρησιμοπιώ περίπου καθημερινά και με καλύπτει (όχι βεβαίως όιπως καποιο επαγγελματικό). Αυτα ηθελα να πω.. Τωρα δεν μπορώ και να σου αλλάξω γνώμη, ούτε καν θα το ήθελα...

 

 

Aλλος λεει θελει gprς αλλος οχι εχω χασει την μπαλα πια,παντως αν βγει το destinator θα ειναι καλυτερο αυτο ειναι σιγουρο

 

Φίλε μου KOPRINIOTIS δεν χρειάζεται συνδεση με GPRS. Για το μόνο που θα χρειαστεί η σύνδεσή του ειναι για την αγορά πακέτων φωνητικών βοηθειών διαδρομής ή για τους οδηγούς πόλεων (για φαρμακεια, σινεμα κτλ) πράγμα που δεν ειναι απαραιτητο για τη σωστή λειτουργεία του .

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω παντως αν βγει destinator στο 95 θα σκισει πραγματικα,γενικα τα μαμισια προγραμματα gps δεν ειναι κι οτι καλυτερο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μου κάνει εντύπωση που κανείς δε σχολίασε το γεγονός οτι στο review o MsK εδειξε φωτογραφίες απο το Ν95 με το "ελληνικό" πληκτρολόγιο! χεχε

 

http://www.myphone.gr/gallery/showphoto.php/photo/17775/cat/3250

 

http://www.myphone.gr/gallery/showphoto.php/photo/17776/cat/3250

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω παντως αν βγει destinator στο 95 θα σκισει πραγματικα,γενικα τα μαμισια προγραμματα gps δεν ειναι κι οτι καλυτερο.

 

Οτι θα σκίσει ειναι σίγουρο, αλλά τωρα λέμε για το ήδη υπάρχον gps του...:) :p

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Οτι θα σκίσει ειναι σίγουρο, αλλά τωρα λέμε για το ήδη υπάρχον gps του...:) :p

 

εμ ναι εδω δικιο εχεις:) παντως παιδια οποιος ανακαλυψει κατι για μαγαλυτερη μπαταρια να το πει αμεσα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε φιλε μου το να γινεται η πλοηγηση με χρηση του gprs δεν ειναι κι οτι καλυτερο,επειτα δεν το βαζω μπροστα στο destinator.

 

Κοιτα φιλε ταξιδιωτη...επειδη στην ελλαδα δεν ειναι προσιτο το GPRS και επειδη εχουμε "αγορασμενο" το destinator δεν σημαινει οτι το ποσο που ζητα το smart2go για πλοηγηση ειναι μεγαλο.

 

Ειναι πολυ καλο σαν ιδεα, γιατι ο απλος χρηστης που θα χρησιμοποιησει 2-5 φορες τον μηνα το GPS για να παει καπου που δεν ξερει δεν θα εχει μεγαλο κοστος(αντι να αγορασει ολοκηρο πακετο software, tomtom,destinator κλπ θα πληρωνει 2-3 ευρω συνολικα και θα κανει την δουλεια του) απλα στην Ελλαδα που ολα τα software ειναι "αγορασμενα" και τα χρησιμοποιουμε ενω δεν μας χρειαζονται(ειλικρινα ποσες φορες χρειαζεσαι πραγματικα την πλοηγηση στην Αθηνα) δεν θεωρειται καλο σαν υλοποιηση. Στην πραξη ομως στον υπολοιπο κοσμο ερχεται πολυ πιο φθηνο σαν λυση στο συνολο και αν παλι θες, αγοραζεις full licence για 1/3 χρονια και σου ερχεται πολυ φθηνα αν πραγματι το χρησιμοποιας συχνα και το εχεις αναγκη.

Αλλα στην Ελλαδα δινουμε τις 700αρες για κινητο καθε 3μηνο αλλα τα 20-30 ευρω για προγραμματα δεν τα δινουμε.

Εναλακτικα(και δεν μιλω για Ελλαδα) ο χρηστης βαζει ενα TomTom(μολις βγει εκδοση που υποστηριζει το ενσωματωμενο GPS) που ειναι οτι καλυτερο στην Ευρωπη και ξεγνοιασε!;)

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα φιλε ταξιδιωτη...επειδη στην ελλαδα δεν ειναι προσιτο το GPRS και επειδη εχουμε "αγορασμενο" το destinator δεν σημαινει οτι το ποσο που ζητα το smart2go για πλοηγηση ειναι μεγαλο.

 

Ειναι πολυ καλο σαν ιδεα, γιατι ο απλος χρηστης που θα χρησιμοποιησει 2-5 φορες τον μηνα το GPS για να παει καπου που δεν ξερει δεν θα εχει μεγαλο κοστος(αντι να αγορασει ολοκηρο πακετο software, tomtom,destinator κλπ θα πληρωνει 2-3 ευρω συνολικα και θα κανει την δουλεια του) απλα στην Ελλαδα που ολα τα software ειναι "αγορασμενα" και τα χρησιμοποιουμε ενω δεν μας χρειαζονται(ειλικρινα ποσες φορες χρειαζεσαι πραγματικα την πλοηγηση στην Αθηνα) δεν θεωρειται καλο σαν υλοποιηση. Στην πραξη ομως στον υπολοιπο κοσμο ερχεται πολυ πιο φθηνο σαν λυση στο συνολο και αν παλι θες, αγοραζεις full licence για 1/3 χρονια και σου ερχεται πολυ φθηνα αν πραγματι το χρησιμοποιας συχνα και το εχεις αναγκη.

Αλλα στην Ελλαδα δινουμε τις 700αρες για κινητο καθε 3μηνο αλλα τα 20-30 ευρω για προγραμματα δεν τα δινουμε.

Εναλακτικα(και δεν μιλω για Ελλαδα) ο χρηστης βαζει ενα TomTom(μολις βγει εκδοση που υποστηριζει το ενσωματωμενο GPS) που ειναι οτι καλυτερο στην Ευρωπη και ξεγνοιασε!;)

χμ βρε σαν να νομιζω οτι εχεις καποιο δικιο,αν και δεν θα ειχα προβλημα να το πληρωνα το destinator για το 95.ειναι και πιο πληρες,αυτο ειναι το βασικο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επισης γιατι να υπάρχει αυτό το κινητό εφόσον η καμερα για πολλούς δεν ειναι καλή, το gps αχρηστο, τα ηχεια μπουκωμένα, η εκθεση αθλια, το πληκρολόγιο σκληρό, το χρώμα γαινεται ψεύτικο και η οθονη έχει 16.000.000 χρώματα.. για ποιο λόγο? έπρεπε να έχει 1 δις.

Αυτό έπρεπε να αναρωτηθούμε από την αρχή.. ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!:lol: :lol: :p :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι πιστευω οτι τα πραγαματα ειναι καποιος πιο απλα:Oποιος επιζητει απο το Ν95 να ειναι τοσο καλο σε ολους τυς τομεις οπως επαγγελματικες εξιδικευμενες προτασεις ανα κατηγορια δεν θα μεινει και πολυ ικανοποιημενος,για τον περισσοτερο λαο ομως αυτα που προσφερει ειναι μια χαρα και αυτο ισχυει και για την καμερα και για το gps και για τη μουσικη και για ολα
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι πιστευω οτι τα πραγαματα ειναι καποιος πιο απλα:Oποιος επιζητει απο το Ν95 να ειναι τοσο καλο σε ολους τυς τομεις οπως επαγγελματικες εξιδικευμενες προτασεις ανα κατηγορια δεν θα μεινει και πολυ ικανοποιημενος,για τον περισσοτερο λαο ομως αυτα που προσφερει ειναι μια χαρα και αυτο ισχυει και για την καμερα και για το gps και για τη μουσικη και για ολα

 

Ο "περισσότερος λαός", αν δεν απατώμαι, δεν διαθέτει €700+ για οποιαδήποτε συσκευή, όσο τέλεια ή όσο ατελής κι αν είναι. Λογικό είναι λοιπόν, στην κατηγορία τιμής που βρίσκεται το Ν95, να αποκτηθεί από άτομα που θα διαθέσουν πολύ άνετα το αντίτιμο των €700. Κατά τη γνώμη μου, με βάση τα όσα έχω ακούσει, το Ν95 δε δικαιολογεί την υψηλότατη τιμή του, σε σχέση με τα όσα προσφέρει.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ο "περισσότερος λαός", αν δεν απατώμαι, δεν διαθέτει €700+ για οποιαδήποτε συσκευή, όσο τέλεια ή όσο ατελής κι αν είναι. Λογικό είναι λοιπόν, στην κατηγορία τιμής που βρίσκεται το Ν95, να αποκτηθεί από άτομα που θα διαθέσουν πολύ άνετα το αντίτιμο των €700. Κατά τη γνώμη μου, με βάση τα όσα έχω ακούσει, το Ν95 δε δικαιολογεί την υψηλότατη τιμή του, σε σχέση με τα όσα προσφέρει.
Eννοω απο αυτους που ενδιαφερονται να το παρουν και εννοειται θα τα δωσουν αν και πιστευω οι περισσοτεροι με επιδοτηση η με δοσεις θα το παρουν:p ενταξει τα 700 δεν τα δικαιολογει αλλα δικαιολογει τα 600 ας πουμε για οποιον τα 100 η τα 150 ευρω ειναι τοσο μεγαλο βαρος ας περιμενι κανα εξαμηνο να το παρει:happy:
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eννοω απο αυτους που ενδιαφερονται να το παρουν και εννοειται θα τα δωσουν αν και πιστευω οι περισσοτεροι με επιδοτηση η με δοσεις θα το παρουν:p ενταξει τα 700 δεν τα δικαιολογει αλλα δικαιολογει τα 600 ας πουμε για οποιον τα 100 η τα 150 ευρω ειναι τοσο μεγαλο βαρος ας περιμενι κανα εξαμηνο να το παρει:happy:

 

Λοιπόν για να μην κουράζουμε το θέμα, θέλω να εκφράσω την εξής ερώτηση σε όσους το έχουν ήδη.. Αυτό θα μας διαφωτίσει...

 

ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΩΣ ΚΑΤΟΧΟΙ ΤΟΥ Ν95 ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ? ΝΑΙ Ή ΟΧΙ?

 

Ας απαντήσουν αυτοί οι 3, 4, 10 που το έχουν...

 

 

Προσωπικα είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αν οχι στο 100% σίγουρα στο 95%...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

χμ βρε σαν να νομιζω οτι εχεις καποιο δικιο,αν και δεν θα ειχα προβλημα να το πληρωνα το destinator για το 95.ειναι και πιο πληρες,αυτο ειναι το βασικο.

To ξερω οτι ειναι πιο πληρες το destinator για την Ελλαδα, απλα ο μεσος χρηστης νομιζω θα μεινει ικανοποιημενος και εν τελη αν αγοραζαμε ολα τα προγραμματα νομιζω οτι σαν βασικο προγραμμα πλοηγησης (και για το μικρο εως μηδενικο του κοστος) ειναι ΟΚ, γι αυτο και οσοι αγοραζουν τα προγραμματα τους βρισκουν πολυ θετικο το οτι ακομα και χωρις να πληρωσουν εχουν πλοηγηση(χωρις φωνητικες εντολες) και πληρη χαρτη(αναλογος περιοχης).

Πρσωπικα αγοραζω καποια προγραμματα μονο αν ξερω οτι δεν προκειται να βγει κρακ.:lol::p

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να μην κουράζουμε το θέμα, θέλω να εκφράσω την εξής ερώτηση σε όσους το έχουν ήδη.. Αυτό θα μας διαφωτίσει...

 

ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΩΣ ΚΑΤΟΧΟΙ ΤΟΥ Ν95 ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ? ΝΑΙ Ή ΟΧΙ?

 

Ας απαντήσουν αυτοί οι 3, 4, 10 που το έχουν...

 

 

Προσωπικα είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αν οχι στο 100% σίγουρα στο 95%...

 

90% ευχαριστημένος!

Μόνο η μπαταρία με χαλάει........:(

Όλα τα άλλα ειναι άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Που να δειτε το i-go που βγαινει την αλλη εβδομαδα με χαρτες (δεν λεω αλλα) ;)

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να μην κουράζουμε το θέμα, θέλω να εκφράσω την εξής ερώτηση σε όσους το έχουν ήδη.. Αυτό θα μας διαφωτίσει...

 

ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΩΣ ΚΑΤΟΧΟΙ ΤΟΥ Ν95 ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ? ΝΑΙ Ή ΟΧΙ?

 

Ας απαντήσουν αυτοί οι 3, 4, 10 που το έχουν...

 

 

Προσωπικα είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αν οχι στο 100% σίγουρα στο 95%...

 

Εννοειται οτι και εγω ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος!!!

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο ειναι τελειο σε ολα του (φωτο,βιντεο,πολυ γρηγορο μενου για symbian),τα μονα μειον ειναι η μπαταρια του και οτι αργει να βρει στιγμα το gps.:(
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να μην κουράζουμε το θέμα, θέλω να εκφράσω την εξής ερώτηση σε όσους το έχουν ήδη.. Αυτό θα μας διαφωτίσει...

 

ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΩΣ ΚΑΤΟΧΟΙ ΤΟΥ Ν95 ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ? ΝΑΙ Ή ΟΧΙ?

 

Ας απαντήσουν αυτοί οι 3, 4, 10 που το έχουν...

 

Προσωπικα είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αν οχι στο 100% σίγουρα στο 95%...

 

Και εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος, (αν και το πήρα δωρεάν με σύνδεση) αξίζει τα λεφτά του.

Σίγουρα η μπαταρία του είναι ένα μικρό μειονέκτημα...Λέω μικρό γιατί συγκρίνω το κινητό με PDA και σε σχέση με αυτό η αυτονομία είναι πολύ καλύτερη (νομίζω).

Link to comment
Share on other sites

Camera comparison test:http://www.symbian-freak.com/reviews/n95_vs_n93_vs_10d/n95_vs_n93_vs_10d.htm
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Camera comparison test:http://www.symbian-freak.com/reviews/n95_vs_n93_vs_10d/n95_vs_n93_vs_10d.htm

 

Και εδώ αλλο ένα:

Nokia 6300 vs Sony Ericsson K810i vs Nokia N95 vs Canon IXUS 70 vs Canon 400D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να μην κουράζουμε το θέμα, θέλω να εκφράσω την εξής ερώτηση σε όσους το έχουν ήδη.. Αυτό θα μας διαφωτίσει...

 

ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΩΣ ΚΑΤΟΧΟΙ ΤΟΥ Ν95 ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ? ΝΑΙ Ή ΟΧΙ?

 

Ας απαντήσουν αυτοί οι 3, 4, 10 που το έχουν...

 

 

Προσωπικα είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αν οχι στο 100% σίγουρα στο 95%...

 

Το κινητο ειναι αψογο: Απορω τι αλλο θελουν αυτοι που παραπονιουνται απο αυτο :confused:

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...