Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Diladi????? pos akrivos giati einai to monadiko pou den katafera na vro sto kinito..

 

Με τα greeklish που γραφεις δυσκολευομαι να σε καταλαβω :rolleyes:

Σορρυ ,εγω απαντησα για το διακοπτακι της αλλης πλευρας

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Molis agorasa to N95 kai prospathw na syndethw asyrmata sto diadiktyo apo to kinito mesw toy laptop moy to opoio einai syndedemeno mesw ethernet. Router den exw. Paideyomai me toys odigoys syndesis twn windows alla i ypomoni exei kai ta oria tis. Kaneis kamia symvoyli? Thanks

 

δεν καταλαβα τι κανεις.πως θα τραβηξεις δικτυο αμα δεν εχεις ενα

wifi router??το laptop δεν μπορει να σε βοηθησει σαν wifi αμα ειναι συνδεδεμενο με ethernet.

Γίνεται, συνδέομαι έτσι όταν είμαι στο γραφείο και μάλιστα μέσω εταιρικού proxy.

Συνδέεις το κινητό με το laptop με ασύρματη σύνδεση AdHoc. Στο laptop ενεργοποίησε το ICS στην τοπική σύνδεση δικτύου ώστε να επιτρέπει στο κινητό να "βγαίνει" από αυτήν στο internet. Επίσης, το DHCP του ICS εάν δε δίνεις εσύ static IP στο κινητό.

 

Εάν δυσκολεύεσαι, να γίνω αναλυτικότερος.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Με τα greeklish που γραφεις δυσκολευομαι να σε καταλαβω :rolleyes:

Σορρυ ,εγω απαντησα για το διακοπτακι της αλλης πλευρας

 

Στην άλλη πλευρά υπάρχουν τρία κουμπιά. το πάνω ανέβαζει την ένταση το κάτω την μειώνει. το μεσαίο τι κανει?

Link to comment
Share on other sites

Όσοι τυχόν έχετε συνδρομή 4thnet, δημιουργήστε κι ένα WiFi Access Point με τα credentials της σύνδεσής σας στο κινητό! Πιθανώς θα σας φανεί χρήσιμο! ;)

http://www.forthnet.gr/templates/sc.aspx?c=10009758

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

oso afora tis warranty gia nokia otan to tilephono einai agorasmeno edos europaikis enosis odos i alpha copy kalivei otidipote.Aplos paidia na eiste prosextikes me tis agores sas dioti kikloforei polei paraeisagogi tou n95 kurios apo saudi arabia kai dubai me flasharismeno firmware gia ta ellinika. Aplos gia kalo kai kako kiotate otan pernete to n95 na exei to kouti tou tin sfragida tis alpha copy.Otidipote aporoies stin diathesi sas
Link to comment
Share on other sites

Na rotiso kati.. sto xeiristirio ton akoustikon-hands free, to koumpaki pou einai anamesa sta dio pou vriskontai sto plai kai afxomionoun tin entasi.. ti kanei?

 

Φίλε μου εννοείς αυτο που ειναι αναμεσα στα αλλα δυο κουμπια ε? Ειναι για να βάζει σίγαση, ενώ μιλάς...μικροφώνου. το ξαναπατας και η σίγαση βγαίνει... πολύ καλο. Οταν το καταλαβα στην αρχη εμεινα κι εγω... Αν δεν το πιστευεις, καντο να το δεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

νεα αναβαθμιση ποτε κυκλοφορει?εκτος τις 11.00.26 δηλαδη

 

Δεν εχει ακουστει κατι ακομα ,ελπιζω να μην αργησει..

 

Φίλε μου εννοείς αυτο που ειναι αναμεσα στα αλλα δυο κουμπια ε? Ειναι για να βάζει σίγαση, ενώ μιλάς...μικροφώνου. το ξαναπατας και η σίγαση βγαίνει... πολύ καλο. Οταν το καταλαβα στην αρχη εμεινα κι εγω... Αν δεν το πιστευεις, καντο να το δεις...

 

Σωστος ;) δεν το ειχα παρατηρησει .Τα ακουστικα του πακετου

τα χρησιμοποιω ελαχιστα ,εχω παρει κατι "ψιρες" sennheiser (CX 300)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Κανεις...:(

 

Βοηθηστε με γιατι θα τρελαθω...

 

Μπορειτε να μου πειτε γιατι δεν υπαρχει σε ολες τις επαφες το ανθρωπακι που συμβολιζει την φωνητικη κληση

 

Ειδικοτερα σε αυτες που ειναι στις ταχειες κλησεις και αυτες που εινα σε ομαδες

 

Για δειτε το...

Link to comment
Share on other sites

Κανεις...:(

 

Βοηθηστε με γιατι θα τρελαθω...

 

Μπορειτε να μου πειτε γιατι δεν υπαρχει σε ολες τις επαφες το ανθρωπακι που συμβολιζει την φωνητικη κληση

 

Ειδικοτερα σε αυτες που ειναι στις ταχειες κλησεις και αυτες που εινα σε ομαδες

 

Για δειτε το...

 

Προσωπικά εμένα μου εμφανίζεται το προσωπάκι.. τωρα τι φταει και δεν σου φαινονται εσενα, δεν μπορω να καταλάβω...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

nervous kai egw exw kati psires sennheiser.pisteueis oti einai polu diaforetikos o hxos?

 

Φυσικα ειναι διαφορετικος ,προς το καλυτερο βεβαια !

Το καλο ειναι οτι με οποιαδηποτε ακουστικα μπορεις να κανεις και κλησεις κανονικα

αφου κατα την διαρκεια της κλησης χρησιμοποιειται το μικροφωνο της συσκευης .

 

Κανεις...:(

 

Βοηθηστε με γιατι θα τρελαθω...

Μπορειτε να μου πειτε γιατι δεν υπαρχει σε ολες τις επαφες το ανθρωπακι που συμβολιζει την φωνητικη κληση

Ειδικοτερα σε αυτες που ειναι στις ταχειες κλησεις και αυτες που εινα σε ομαδες

Για δειτε το...

 

Εχουμε πει ..οο.. φορες ,

οτι Δεν χρειαζεται να ρωτας και να ξαναρωτας .

Αν γνωριζει καποιος θα σου απαντησει ....:rolleyes:

 

Τις επαφες σου πως της εχεις περασει ?

Με συγχρονισμο ,αλλη συσκευη ή χειροκινητα ?

 

Δοκιμασε να της περασεις μια μια χειροκινητα .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω οσους εχουν Micro sd ultra αν βλεπουν διαφορα στην ταχυτητα στο n95? νομιζω μονο σε card reader αν... δεν πιστευω να υπαρχει προβλημα συμβατοτητας σωστα?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται, συνδέομαι έτσι όταν είμαι στο γραφείο και μάλιστα μέσω εταιρικού proxy.

Συνδέεις το κινητό με το laptop με ασύρματη σύνδεση AdHoc. Στο laptop ενεργοποίησε το ICS στην τοπική σύνδεση δικτύου ώστε να επιτρέπει στο κινητό να "βγαίνει" από αυτήν στο internet. Επίσης, το DHCP του ICS εάν δε δίνεις εσύ static IP στο κινητό.

 

Εάν δυσκολεύεσαι, να γίνω αναλυτικότερος.

Petran αν μπορούσες να γίνεις πιο συγκεκριμένος θα το εκτιμούσα...Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

oso afora tis warranty gia nokia otan to tilephono einai agorasmeno edos europaikis enosis odos i alpha copy kalivei otidipote.Aplos paidia na eiste prosextikes me tis agores sas dioti kikloforei polei paraeisagogi tou n95 kurios apo saudi arabia kai dubai me flasharismeno firmware gia ta ellinika. Aplos gia kalo kai kako kiotate otan pernete to n95 na exei to kouti tou tin sfragida tis alpha copy.Otidipote aporoies stin diathesi sas

 

Έλα ντε για ποια σφραγίδα λες.

Ειδικά αν αγοράσει κάποιος κινητό εκτός Ελλάδα.

Το θέμα είναι ισχύει αυτό που λες στην αρχή.Ότι αν το κινητό είναι από χώρα της Ευρωπαϊκής ένωσης, να καλύπτεται από την Alpha Copy εδώ στην Ελλάδα.

Περιμένω πως και πως να δω το δικό μου.Πήρα ήδη 1 φοβερή θηκούλα με μαύρη σιλοκόνη από Hong Kong και θα δίνει φοβερό look στο κινητό.Το καλύπτει πλήρως το κινητό, εκτός όταν ανοίγει το slide.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

gia sas pedia exo kapiess erotiseis gia afto to korifeo kinito tis nokia vriskome se dixasmo pia siskevi na epilekso?

1on exei kaneis apo esas vrei tropo na valesi monos tou to skype mesa sto n95 an nai pou vrike to programe se ti morfi einai kai genika poso eukola sindete sto internet. Gia tin parapano erotisi tha ithela na po oti as ypothesoume oti i sindesi einai eparkis kai i poiotita tha einai telia,kai aneksartiti timis.

2on pious xartes exei idi egatestimenous to n95 distixos gnorizo mono ta agglika n95 pou exoun sigoura oles tis megales polis proegatestimenous xartes.

3on thelo na rotiso an exeis tin litourgia tou gps anixti poses meres krata to kinito anixto

4 to idio poses ores anaparagei mousiki ?#

euxaristo poli kiros me endiaferei to skype pio poly .

φ=1,6180.......................................................
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα ειναι διαφορετικος ,προς το καλυτερο βεβαια !

Το καλο ειναι οτι με οποιαδηποτε ακουστικα μπορεις να κανεις και κλησεις κανονικα

αφου κατα την διαρκεια της κλησης χρησιμοποιειται το μικροφωνο της συσκευης .

 

 

 

Εχουμε πει ..οο.. φορες ,

οτι Δεν χρειαζεται να ρωτας και να ξαναρωτας .

Αν γνωριζει καποιος θα σου απαντησει ....:rolleyes:

 

Τις επαφες σου πως της εχεις περασει ?

Με συγχρονισμο ,αλλη συσκευη ή χειροκινητα ?

 

Δοκιμασε να της περασεις μια μια χειροκινητα .

 

Σ ευχαριστω αρχικα για τη ανταποκριση:D

 

Τις εχω περασει με την εφαρμογη ``μεταφορα`` απο το 6630 στο Ν95 αλλα σε αλλες εχει το ανθρωπακι της φωνιτικης κλησης σε αλλες ΟΧΙ.

Σε μια που περασα χειροκεινιτα δεν βαζει ανθρωπακι:mad:

 

Σ εσας εχει σε ολες?

 

τι μπορω να κανω...?

Link to comment
Share on other sites

Προγραμματα για το κινητο σου μπορεις να βρεις αν διαβασεις το προτο ποστ :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593&page=1

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση,προσφατα εκανα αναζητηση θεσης gps κ μου βρηκε μια χαρα κανονικα το μερος που ημουν.

τωρα που το ξανακανω ομως κ παταω θεση gps με πηγαινει κατευθειαν στιν θεση που μου ειχε βρει τοτε κ οχι στο μερος που ειμαι τωρα.

τι πρεπει να κανω για να το σβησει αυτο κ να βρει που ειμαι τωρα??

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω αρχικα για τη ανταποκριση:D

 

Τις εχω περασει με την εφαρμογη ``μεταφορα`` απο το 6630 στο Ν95 αλλα σε αλλες εχει το ανθρωπακι της φωνιτικης κλησης σε αλλες ΟΧΙ.

Σε μια που περασα χειροκεινιτα δεν βαζει ανθρωπακι:mad:

 

Σ εσας εχει σε ολες?

 

τι μπορω να κανω...?

 

Δοκιμασε αυτο: Πηγαινε επαφες ,κανε επιλογη ολων,

και στην συνεχεια αντιγραφη στην καρτα μνημης .

Τελος,κανε Αντιγραφη απο την καρτα μνημης .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωση...

Έχω πια κλείσει 3 εβδομάδες συμβίωσης σχεδόν με το Ν95...

Η συσκευή έχει σίγουρα κάνει τουλάχιστον 10 πλήρεις κύκλους φόρτισης και μπορώ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ να πω ότι η μπαταρία βελτιώνεται και πάει.

 

Κώστα μία διευκρίνηση! Όταν λες 10 πλήρεις κύκλους φόρτισης εννοείς ότι αφήνεις το κινητό να σβήσει από μπαταρία; Ρωτάω διότι πολλούς θα τους ενδιαφέρει το καλό performance της μπαταρία του Ν95 σου αλλά και γιατί κυκλοφορεί φήμη ‘στην πιάτσα’ ότι αν αφήσεις το κινητό να κλείσει από μπαταρία, μπορεί... να μη ξανά ανάψει!!!

Link to comment
Share on other sites

http://img136.imageshack.us/img136/8342/n95musiceditionck3.jpg

ρε παιδιά φοτοσοπιά είναι ή όντως υπάρχει (ή έστω τα πλαστικά) σε μαύρο?

 

Βρήκα το πίσω κομμάτι σε graphite αλλα τα υπόλοιπά?

http://www.blueunplugged.com/p.aspx?p=119952

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...