Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποσο σας διαρκει η φορτιση τις μπαταριας?

 

Περίπου 1 ώρα και 30 λεπτά διαρκεί μία πλήρης φόρτιση.

Πάντως,αρχικά κρατούσε 8-9 λεπτά λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:D !

Το πρώτο μήνυμα από το μαγικό εργαλείο.

 

Χαιρετώ, Παίδες!

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Σε χαιρετουμε και εμεις!!!Παιδια σημερα το επιασα για αλλη μια φορα,εαν αυτο που δοκιμασα ειναι σαν αυτα που λετε οτι εχουν ενοχλητικο τζογο εγω ειμαι οκ γιατι ο τζογος μου φανηκε απειροελαχιστος!
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε χαιρετουμε και εμεις!!!Παιδια σημερα το επιασα για αλλη μια φορα,εαν αυτο που δοκιμασα ειναι σαν αυτα που λετε οτι εχουν ενοχλητικο τζογο εγω ειμαι οκ γιατι ο τζογος μου φανηκε απειροελαχιστος!

Άσχετο: μήπως πρέπει να αλλάξεις τελικά την υπογραφή σου??? :lol: :p

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Eννοείς ότι αγόρασες Ν95 AC με ελληνικό τυπωμένο πληκτρολόγιο από Νοkia shop της Θεσσαλονίκης στις 9 Μαϊου;

 

 

 

 

Aπό πιο κατάστημα το πήρες;

Tο είχες κάνει παραγγελία;

Πόσο το πήρες;

Ξέρεις αν έχει άλλα κομμάτια;

 

Tο εχω εδω και μηνες ειναι δειγμα και τριτη το παραδιδω πισω.

Φυσικα με ξενο πληκτρολογιο.

Εχω παρει εδω και 1 μηνα και κατι Ε90 δειγμα επισης .

Εχουμε φερει στα κεντρικα.

Και παιρνουν τα NOKIA SHOPS.

Πανε θεσσαλονικη αν εισαι και παρε απο το NOKIA SHOP στην

Ιωνος Δραγουμη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο: μήπως πρέπει να αλλάξεις τελικά την υπογραφή σου??? :lol: :p

 

- KOPRINIOTIS, δεν έχει άδικο ο panosz75 ! :p :) Ντροπή ... !!! :O :p
Θα την αλλαξω οταν το παρω στα χερια μου,δηλαδη οταν το αγορασω:p
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:)

Παίδες, ευχαριστώ.

Όντως, είναι "χαλαρό".

Το "πακέτο", όμως, σε αποζημιώνει!

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η cosmote δεν το εφερε ακομη!Μου εχουν σπασει τα νευρα!παιρνω καθε μερα τηλ. και μου λεν οτι δεν τους εχει δωσει η alpha copy ακομη καθολου συσκευες!Μηπως ξερει κανεις ποτε στο καλο θα το φερουν στη θεσ/νικη!!!δηλαδη αν εχει η alpha copy αρκετα αποθεματα στη θεσ/νικη!Πως γινετε να εχουν voda και tim?οπου ρωτησα ειχαν!
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλως σας βρικα!Ειμαι καινουριος στο site γιαυτο διξτε κατανοηση:)

 

Εχω ενα Ν95 2 βδομαδων φρεσκο!:p Οπως μπικα μεσα στο forum τωρα ειδα τα product codes!!!!Του δικου μου Ν95 ο κωδικος ειναι 0537613!!Μηπως ειναι απο τα καναρια νησια(μουφα δηλαδη)region?Δεν τον βρηκα τον δικο μου κωδικο μεσα στιν λιστα!:( Ανησυχω:cry: Το εχω παρει απο την Τιm παρεπιπτοντος!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά, το να βάζεις τον πατέρα σου (62 χρονών) να βλέπει τις φωτογραφίες της εγγονής του σε 32άρα HiDef Samsung ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ και να παθαίνει πλάκα με τις ευκολίες της υψηλής τεχνολογίας... είναι απλά ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΟ. Έπρεπε να βλέπατε την έκφραση του πατέρα μου! Του φαίνονταν απίστευτο (όπως και στη γυναίκα μου την πρώτη φορά) ότι το κινητό στέλνει σήμα στην TV... Bravο ρε Nokia!

Φανταστείτε τι έχουν ακόμα να δουν τα ματάκια μας.

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

αυτο που με προβληματιζει εμενα δεν ειναι οθτε ο τζογος ουτε η μπαταρια αλλα αυτο που ειπαν μερικοι που το εχουν για BT στα 4-5 μετρα...τελικα ειναι μαζικο προβλημα?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά, το να βάζεις τον πατέρα σου (62 χρονών) να βλέπει τις φωτογραφίες της εγγονής του σε 32άρα HiDef Samsung ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ και να παθαίνει πλάκα με τις ευκολίες της υψηλής τεχνολογίας... είναι απλά ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΟ. Έπρεπε να βλέπατε την έκφραση του πατέρα μου! Του φαίνονταν απίστευτο (όπως και στη γυναίκα μου την πρώτη φορά) ότι το κινητό στέλνει σήμα στην TV... Bravο ρε Nokia!

 

Ίσως η πιο ανθρώπινη πλευρά της τεχνολογίας...

 

 

Εξαιρετικό post Κώστα. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!!!! Μπράβο με όλη τη σημασία της λέξης...

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ:ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΑΣΙΚΗ ΚΑΜΕΡΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΥΠΟΚΩΦΟ ΘΟΡΥΒΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΕΙ ΦΩΤΟ.Η 2 ΚΑΜΡΕΡΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ.ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΙΚΟ Ή ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΛΑ?ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟς ΑΣ ΜΕΒΟΗΘΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ:ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΑΣΙΚΗ ΚΑΜΕΡΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΥΠΟΚΩΦΟ ΘΟΡΥΒΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΕΙ ΦΩΤΟ.Η 2 ΚΑΜΡΕΡΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ.ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΙΚΟ Ή ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΛΑ?ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟς ΑΣ ΜΕΒΟΗΘΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ

 

 

Γεια σου φίλε μου.Όταν λες υπόκοφο θόρυβο εννοείς πολύ δυνατό θόρυβο,άρα έγω πιστεύω πως έχει πρόβλημα η κάμερα.:( :X

:yahoo: Ευτυχισμένος κάτοχος του Ν95.That's what computers have become.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως η πιο ανθρώπινη πλευρά της τεχνολογίας...

Εξαιρετικό post Κώστα. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!!!! Μπράβο με όλη τη σημασία της λέξης...

Αφού σε ευχαριστήσω για τα εύσημά σου, να προσθέσω ότι τέτοιες μικρές, καθημερινές στιγμές σε κάνουν να συνειδητοποιήσεις πόσο πραγματικά τυχεροί είμαστε που βιώνουμε αυτές τις εξελίξεις, αυτές τις τεχνολογίες... Φαντάσου ότι οι πατεράδες μας για να μας βρούνε το βράδυ - όταν παίζαμε στους ήσυχους τότε δρόμους - έβαζαν μία φωνή στην κυρά Μαρίκα τη γειτόνισσα και σούμπιτοι είμασταν πίσω. Τώρα εγώ θα μπορώ να μιλάω στο κινητό με την κόρη μου, που - όσο και αν δεν με εντυπωσιάζει η ιδέα - από αρκετά μικρή θα είναι εξοικιωμένη με αυτές τις τεχνολογίες, που είναι πια κομμάτι της ρουτίνας μας.

Η φάτσα του πατέρα μου, μαρμαράς στο επάγγελμα, όχι και το πλέον tech-related επάγγελμα, κοιτώντας με να συνδέω το TV-out cable ήταν όλα τα λεφτά. Σαν τις photos που συνοδεύουν καταχωρήσεις του στυλ "τεχνολογία προσιτή σε όλους"...

Συγχωρέστε με για το off-topic, αλλά η ανθρώπινη μεριά της τεχνολογίας θεωρώ ότι είναι - πάντα - on topic...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς να λειτουργήσει τον γραμμικό κώδικά; Εγώ πάντως δεν μπορώ δηλ δεν διαβάζει τίποτα συνέχεια μπαίνει η κάμερα στην αναμονή.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αυτο που με προβληματιζει εμενα δεν ειναι οθτε ο τζογος ουτε η μπαταρια αλλα αυτο που ειπαν μερικοι που το εχουν για BT στα 4-5 μετρα...τελικα ειναι μαζικο προβλημα?

 

dystihos maziko provlima,to dokimasa kai se alla 3 N95 kai ola ta idia kanoune,episis kapoia paidia edo mesa to idio pathane!!!krima,elpizo me anavathmisei tha strosei!! :(

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

dystihos maziko provlima,to dokimasa kai se alla 3 N95 kai ola ta idia kanoune,episis kapoia paidia edo mesa to idio pathane!!!krima,elpizo me anavathmisei tha strosei!! :(

Ναι Γιάννη, είμαι και εγώ από αυτούς που έχουν ποστάρει το συγκεκριμένο πρόβλημα, και είναι πραγματικά σπαστικό. Με το παραμικρό το δικό μου αποσυνδέεται από το handsfree. Ελπίζουμε ΟΛΟΙ να διορθωθεί σε κάποιο update. Πάντως, είναι ένα εκ των μεγάλων προβληματισμών που πρέπει να αντιμετωπίσουν οι τεχνικοί της Nokia.

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ:ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΑΣΙΚΗ ΚΑΜΕΡΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΥΠΟΚΩΦΟ ΘΟΡΥΒΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΕΙ ΦΩΤΟ.Η 2 ΚΑΜΡΕΡΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ.ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΙΚΟ Ή ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΛΑ?ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟς ΑΣ ΜΕΒΟΗΘΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ

Ανεξάρτητα από τον θόρυβο αν η κάμερα δεν βγάζει φωτό πατώντας το πλήκτρο,

δυστυχώς αλλά χρειάζεται επειγόντως κοίταγμα αν δε είναι καινούργιο πρέπει να σου το αλλάξουν:( χθές:mad:

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Το γνωστο μερος?ποιο ειναι αυτο?

 

 

Νομιζω οτι απαγορευεται το direct link για αυτο και η τοση μυστικοτητα.:X

xxxxxxxxxxxxxxx, θελει εγγραφη!

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε μου.Όταν λες υπόκοφο θόρυβο εννοείς πολύ δυνατό θόρυβο,άρα έγω πιστεύω πως έχει πρόβλημα η κάμερα.:( :X

 

ΟΧΙ ΔΥΝΑΤΟ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΕΝΑ ΤΟΚ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΠΑΙΖΕΤΑΙ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Αφού σε ευχαριστήσω για τα εύσημά σου, να προσθέσω ότι τέτοιες μικρές, καθημερινές στιγμές σε κάνουν να συνειδητοποιήσεις πόσο πραγματικά τυχεροί είμαστε που βιώνουμε αυτές τις εξελίξεις, αυτές τις τεχνολογίες... Φαντάσου ότι οι πατεράδες μας για να μας βρούνε το βράδυ - όταν παίζαμε στους ήσυχους τότε δρόμους - έβαζαν μία φωνή στην κυρά Μαρίκα τη γειτόνισσα και σούμπιτοι είμασταν πίσω.

Τώρα εγώ θα μπορώ να μιλάω στο κινητό με την κόρη μου, που - όσο και αν δεν με εντυπωσιάζει η ιδέα - από αρκετά μικρή θα είναι εξοικιωμένη με αυτές τις τεχνολογίες, που είναι πια κομμάτι της ρουτίνας μας.

Μονο ενα "Θεμα" δε σκεφτηκες καλε μου φιλε...... Οτι εισαι υπευθυνος για την υγεια της κορης σου (δε ξερω ποσο χρονων ειναι) και με το να της δινεις ενα κινητο εαν ειναι και κατω απο τα 11-12 ΙΣΩΣ της προξενησεις βλαβες, ειδικα στο κεφαλι της(εγκεφαλο). Διαβασε μερικες εργασιες που εχουν κανει "σοβαροι" επιστημονες και ερευνητες (που δεν τα "παιρνουν" απο τις οποιες εταιρειες) για την ηλεκτρομαγνητικη ακτινοβολια και τις επιπτωσεις της στους ανθρωπους και ειδικα στα ΠΑΙΔΙΑ!!!

Οπως εσυ ειπες......"σε κάνουν να συνειδητοποιήσεις πόσο πραγματικά τυχεροί είμαστε που βιώνουμε αυτές τις εξελίξεις, αυτές τις τεχνολογίες" .... να τις χρησιμοποιησεις για να ενημερωθεις αφου εισαι και γονιος.....!

Φιλικα παντα...... μην παρεξηγηθω κιολας:O

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...