Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λιγες σελιδες πιο πισω και θα βρεις ολες τις απαντησεις
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι...

Αυτή η επιλογή επάνω δεξιά σε κάθε σελίδα, εκεί που λέει "Αναζήτηση σε αυτό το Θέμα".... τι να κάνει άραγε:confused:

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

1)Για την καμερα εκτος απο τη νυχτα με οτι βλεπω το κινητο ειναι στα κορυφαια στον τομεα του,ενω οσον αφορα το μεγεθος ο nxbest λιγο πριν εδωσε φωτο που ηταν και 1,4Mb.Παιξε με τις ρυθμισεις και επισης οταν ειναι συνεφια εννοειται οτι δεν θα εχουν μεγαλο μεγεθος οι φωτο.Ψηφιακη καμερα δεν αντικαθιστα κανενα κινητο.2)Απο οτι λενε οσοι το εχουν τα κολληματα ειναι ελαχιστα και μετα απο σκληρη χρηση εκτος απο 2 με 3 ατομα που το γυρισαν και πισω.Αν αποτελεις την εξαιρεση τι να πω λυπαμαι:(3)Για το gps ενταξει αργει ακπως αλλα οχι και ενα τεταρτο και μαλιστα συνεχεια,αυτο ας μας το επιβεβαιωσουν αυτοι που το εχουν.Sto katv katv opoiow to xrhsimopoiei ejonyxistika ua exei stantar kai enan ejvteriiko dekth sto aytokinhto toy.Για τα αλλα δυο σημεια δεν με πολυνοιζει πιστευω οτι ειναι θεμα firmware

 

Ναι πρέπει να τονίσω πως όλα αυτά πάνε στις συνθήκες ανεπαρκούς φωτισμού! Και εγώ τράβηξα μία τώρα έξω 1.6mb! Και φυσικά κάνοντας zoom η ανάλυση χάλασε ακριβώς εκεί που χάλασε και του κ800. Το gps Μου εχει κάνει από 1 λεπτό μέχρι ποτέ..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι...

Αυτή η επιλογή επάνω δεξιά σε κάθε σελίδα, εκεί που λέει "Αναζήτηση σε αυτό το Θέμα".... τι να κάνει άραγε:confused:

Σωστός.............

Τι είναι ο κάβουρας τι είναι το ζουμί του...

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά, αλλά νομίζω ήρθε η ώρα να πούμε και γενικότερα τα αρνητικά της συσκευής. Εσείς οι μελλοντικόι αγοραστές σκεφτείτε τα πριν δώσετε ντούκου 730.

 

1) Η κάμερα είναι πραγματικά για τα κλάματα. Δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να ανταποκριθεί σε οιαδήποτε έλλειψη επαρκούς φωτισμού, ενώ δεν μπορώ να καταλάβω που είναι αυτή η ανάλυση των 5MP. Η ανάλυση στο zoom χαλάει ακριβώς εκεί που χαλάει και σε φωτογραφία από το K800i μου, με τη μόνη διαφορά ότι αυτή του k800i είναι πιο φωτεινή και πιο ζωντανή! (και προφανώς έχω επιλέξει τα 5MP στις ρυθμίσεις) Ένα xenon flash νομίζω κρίνεται απαραίτητο για ένα τηλέφωνο των 5MP και των 730 ευρώ. Εδώ η sonyericsson το έχει σε τηλέφωνα των 180 (k750)! Αυτό που έρχεται να με επιβεβαιώσει, είναι πως το n95 βγάζει αρχεία φωτογραφιών 200-700kb, ενώ το K800 μου ΠΑΝΤΑ πάνω από 700! Πώς γίνεται ρε παιδιά!??!??

 

Εν ολίγοις είμαι απίστευτα απογοητεύμένος από την κάμερα.. όταν άκουσα 5MP φαντάστηκα πως θαναι πραγματικά σαν να έχεις ανα πάσα στιγμή ψηφιακή μαζί σου, αλλά η κάμερα είναι ίδια και απαράλλαχτη με αυτή των προγενέστερων μοντέλων.

 

2) Κάτι που επίσης δεν άλλαξε είναι τα κολλήματα της συσκευής, ειδικά όταν έχει να κάνει και με wifi Η υπόθεση. οκ είπαμε series60, αλλά αυτό το πράγμα δεν θα αλλάξει ΠΟΤΕ? Πόσα λεφτά πρέπει να δώσω για να ΑΛΛΑΞΕΙ?

 

3) Το gps πιάνει μόνο σε συγκεκριμένη θέση και αν έχει όρεξη εκείνη τη στιγμή. Πρέπει να τοχω κάθετα δίπλα στο τιμόνι αλλιώς ή θα κάνει ένα τέταρτο ή δεν θα πιάσει ποτέ!

 

4) Το Live tv δεν δουλεύει πάντα! Συσκευή με διπύρηνο επεξεργαστή, με Ram, rom μπλα μπλα και τζίφος! Δείχνει 2 δευτερόλεπτα και μετά κάνει κανα 2λεπτο 'προσωρινή αποθήκευση' όπου στο τέλος απλά αποσυνδέεται. Βάζω Live tv με το k800 ή το p990 μου και βλέπω άψογα.. Βέβαια υπάρχουν φορές που μπορώ να δω και με το N95.

 

5) Είναι γεγονός πως το ακουστικό του κάνει ήχους!!! Και όχι πάντα αμελητέους! Πολλές φορές κάνει ακόμα και και κύματα όπως όταν έχουμε το κινητό δίπλα σε ηχείο! Δηλαδή έλεος τι πήρα alcatel????

 

6) Το τρίξιμο είναι σοβαρότατο, αν συνυπολογίσουμε το κόστος της συσκευής.. Είναι επιεικώς απαράδεκτο να κρατάω το N95 και να τρίζει πάνω κάτω! Στο e65 πως τοχανε φτιάξει δεν μπορούσαν να το κάνουν και σε αυτό?

 

 

 

Γενικά το πάω πολύ το τηλέφωνο αλλά είναι κρίμα να υπάρχουν όλα αυτά.. :(

 

Πρωτα να ξεκαθαρισω οτι δεν το εχω ακομα το κινητο.

1) Ε οχι και για κλαματα. Αυτα που εχω δει μεχρι τωρα μου φαινονται πολυ καλα. ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΟ. Ναι ενα ξενον φλας θα ηταν καλο. Αν ηθελες ας περιμενες το επομενο (Φημολογειται Ν82 με τα χαρακτηριστικα του Ν95+ξενον φλας).

Ζοομ δεν πιστευω να περιμενες κατι καλυτερο οταν δεν εχει οπτικο ζουμ. Το ψηφιακο ειναι παντα για τα μπαζα και δεν εχει κανενα νοημα να το κανεις. Δεν κερδιζεις τιποτα απολυτως. Και αυτο δεν ειναι θεμα κινητου.

Το Κ750 ΔΕΝ ειχε ξενον. Το Κ800 ηταν το πρωτο με ξενον.

Γιατι δεν μπορειτε να καταλαβεται οτι μια φωτογραφικη ειναι 2ΜΡ ειτε 200 δεν σημαινει οτι θα βγαζει καλυτερες φωτογραφιες, απλως ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ. Αυτο βεβαια σημαινει οτι θα πιανει πιο πολλες λεπτομερειες οταν κανεις ζουμ. Τα ΜΡ δεν κανουν διαφορα στην ευαισθησια του φακου στο φως.

2) Ο,τι μπορουν κανουν οι ανθρωποι. Θες να πας εσυ στην symbian να τους βοηθησεις στο coding?

3) Το gps πρεπει να εχει καθαρη θεα του ουρανου, να ειναι ανοιχτο το πορτακι και να μην εισαι σε κινηση αν θες να πιασει γρηγορα. Ειπαμε δεν ειναι sirf star iii. Αυτο που θα σου προτεινα εγω ειναι να το βαλει να πιασει στιγμα πριν μπεις στο αυτοκινητο.

4) Εσυ ακουσες διπυρηνο επεξεργαστη και νομιζες οτι θα ειναι σε επιπεδο core2 duo? Το μονο που εκαναν ειναι να βαλουν τον επεξεργαστη που θα ειχε ετσι κι αλλιως με τον επιταχυντη γραφικων στο ιδιο τσιπακι για λογους κοστους και ενεργειας.

Ram κανεις δεν ειπε οτι εχει επαρκη. H rom δεν εχει σχεση. Οσο για το streaming δεν ξερω τι να σου πω.

5) Ισως θα πρεπει να το κοιταξεις αυτο. Μπορει και να στο αλλαξουν.

6) Εγω ακομη και τα dummies που εχω πιασει μια χαρα μου φαινονται. Εσυ ξερεις καλυτερα ομως που το εχεις καθε μερα.

 

Επισης να πω οτι ο σαρκασμος μου βγαινει αυθορμητα και δεν ειναι προσωπικος. Αν σε εθιξα σου ζηταω προκαταβολικα συγγνωμη καθως δεν ηταν αυτος ο σκοπος μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγχαρητήρια για τη δουλειά σας… έχω ένα πρόβλημα με το Marloader της Nokia. Ενώ είναι συνδεδεμένο με το Pc το τηλέφωνο, αυτό μου εμφανίζει μήνυμα να συνδέσω το τηλέφωνο ή να τοποθετήσω την κάρτα μνήμης στον υπολογιστή.

Μήπως υπάρχει άλλος τρόπος να βάλω χάρτες στο τηλ.;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά, αλλά νομίζω ήρθε η ώρα να πούμε και γενικότερα τα αρνητικά της συσκευής. Εσείς οι μελλοντικόι αγοραστές σκεφτείτε τα πριν δώσετε ντούκου 730.

 

1) Η κάμερα είναι πραγματικά για τα κλάματα. Δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να ανταποκριθεί σε οιαδήποτε έλλειψη επαρκούς φωτισμού, ενώ δεν μπορώ να καταλάβω που είναι αυτή η ανάλυση των 5MP. Η ανάλυση στο zoom χαλάει ακριβώς εκεί που χαλάει και σε φωτογραφία από το K800i μου, με τη μόνη διαφορά ότι αυτή του k800i είναι πιο φωτεινή και πιο ζωντανή! (και προφανώς έχω επιλέξει τα 5MP στις ρυθμίσεις) Ένα xenon flash νομίζω κρίνεται απαραίτητο για ένα τηλέφωνο των 5MP και των 730 ευρώ. Εδώ η sonyericsson το έχει σε τηλέφωνα των 180 (k750)! Αυτό που έρχεται να με επιβεβαιώσει, είναι πως το n95 βγάζει αρχεία φωτογραφιών 200-700kb, ενώ το K800 μου ΠΑΝΤΑ πάνω από 700! Πώς γίνεται ρε παιδιά!??!??

 

Εν ολίγοις είμαι απίστευτα απογοητεύμένος από την κάμερα.. όταν άκουσα 5MP φαντάστηκα πως θαναι πραγματικά σαν να έχεις ανα πάσα στιγμή ψηφιακή μαζί σου, αλλά η κάμερα είναι ίδια και απαράλλαχτη με αυτή των προγενέστερων μοντέλων.

 

2) Κάτι που επίσης δεν άλλαξε είναι τα κολλήματα της συσκευής, ειδικά όταν έχει να κάνει και με wifi Η υπόθεση. οκ είπαμε series60, αλλά αυτό το πράγμα δεν θα αλλάξει ΠΟΤΕ? Πόσα λεφτά πρέπει να δώσω για να ΑΛΛΑΞΕΙ?

 

3) Το gps πιάνει μόνο σε συγκεκριμένη θέση και αν έχει όρεξη εκείνη τη στιγμή. Πρέπει να τοχω κάθετα δίπλα στο τιμόνι αλλιώς ή θα κάνει ένα τέταρτο ή δεν θα πιάσει ποτέ!

 

4) Το Live tv δεν δουλεύει πάντα! Συσκευή με διπύρηνο επεξεργαστή, με Ram, rom μπλα μπλα και τζίφος! Δείχνει 2 δευτερόλεπτα και μετά κάνει κανα 2λεπτο 'προσωρινή αποθήκευση' όπου στο τέλος απλά αποσυνδέεται. Βάζω Live tv με το k800 ή το p990 μου και βλέπω άψογα.. Βέβαια υπάρχουν φορές που μπορώ να δω και με το N95.

 

5) Είναι γεγονός πως το ακουστικό του κάνει ήχους!!! Και όχι πάντα αμελητέους! Πολλές φορές κάνει ακόμα και και κύματα όπως όταν έχουμε το κινητό δίπλα σε ηχείο! Δηλαδή έλεος τι πήρα alcatel????

 

6) Το τρίξιμο είναι σοβαρότατο, αν συνυπολογίσουμε το κόστος της συσκευής.. Είναι επιεικώς απαράδεκτο να κρατάω το N95 και να τρίζει πάνω κάτω! Στο e65 πως τοχανε φτιάξει δεν μπορούσαν να το κάνουν και σε αυτό?

 

 

 

Γενικά το πάω πολύ το τηλέφωνο αλλά είναι κρίμα να υπάρχουν όλα αυτά.. :(

 

Σιγουρα τα πραγματα δεν ειναι τοσο τραγικα και δεν το λεω επειδη εθελοτυφλω εξαλου συμφωνουν μαζι μου και οι προλαλησαντες!

Η καμερα εμενα μου φαινεται απιστευτη για κινητο τηλεφωνο και ειναι πραγματικα αστειο να τη συγκρινει κανεις με το πολυ κατωτερο κ800. Οι φωτο που εχω βγαλει ειναι απο 1,5 - 1,8 mb και εχτες το βραδυ εβγαλα σε απολυτο σκοταδι και ηταν παρα πολυ καλη.

Για το wifi δεν ξερω γιατι δεν το εχω δοκιμασει ακομα.

Το GPS μου δουλεψε κανονικοτατα και οπως ειπα και πιο πανω εκανε 2 λεπτα να με βρει.

Κολλημα δεν εχει φαει κανενα μεχρι στιγμης και το ακουστικο δεν μου κανει κανενα απολυτως θορυβο δοκιμασα και με το 141.

Τωρα οσον αφορα το τριξιμο ειναι κατι που το περιμενα και ειναι επιλογη του καθενα αν θα συμβιβαστει ή οχι με αυτο. Προσωπικα εγω του εβαλα μια λωριδα διαφανο σελοτειπ στο επιμαχο σημειο και τωρα δεν μου κουνιεται καθολου σε οποια θεση κι αν εχω το slide!

To πραγματικο προβλημα που εχω εγω με τη συσκευη ειναι η μπαταρια!

Βρε παιδια τι κακο ειναι αυτο να κραταει με τα βιας 12 ωρες?

Εσεις που το εχετε καιρο πειτε θα στρωσει αργοτερα? (απο τοτε που το πηρα το εχω φορτισει 2 φορες). Αλλη μπαταρια μεγαλυτερη υπαρχει???

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Η μονη μεγαλυετρη ειναι του Ε65 η οποιοα ειναι 100αρα οποτε η διαφορα ειναι μικρη,τωρα η μπαταρια σιγουρα θα στρωσει αργοτερα μετα απο 5 με 6 κυκλους φορτισης αλλα μην περιμενεις και μεγαλη διαφορα αντε με την ιδια χρηση αντι για μιση να σου κραταει μια μερα και πολυ λεω
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα, αν καθησει καποιος υποψηφιος αγοραστης του Ν95 (οπως εγω πχ)

να διαβασει το θεμα ,για το αν αξιζει να αγορασει κανεις το Ν95,

δεν θα βγαλει ακρη . Προσθεστε επιπλεον ,να μην εχει γνωση

και για symbian ...:blink:

Βεβαια ολα ειναι υποκειμενικα ,εξαρταται πως το βλεπει ο καθενας,

αλλα τουλαχιστον να υπηρχε μια κοινη γραμμη ..

 

Για την μπαταρια ,πανω κατω το ξεραμε οτι θα ηταν ..:down:

 

Παιδιά συγχαρητήρια για τη δουλειά σας… έχω ένα πρόβλημα με το Marloader της Nokia. Ενώ είναι συνδεδεμένο με το Pc το τηλέφωνο, αυτό μου εμφανίζει μήνυμα να συνδέσω το τηλέφωνο ή να τοποθετήσω την κάρτα μνήμης στον υπολογιστή.

Μήπως υπάρχει άλλος τρόπος να βάλω χάρτες στο τηλ.;

Ευχαριστώ

 

Τι λειτουργια συνδεσης εχεις διαλεξει?

(μεταφορα δεδομενων χρειαζεται)

Αυτος ειναι ο καλυτερος & ενδεδειγμενος τροπος

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα, αν καθησει καποιος υποψηφιος αγοραστης του Ν95 (οπως εγω πχ)

να διαβασει το θεμα ,για το αν αξιζει να αγορασει κανεις το Ν95,

δεν θα βγαλει ακρη . Προσθεστε επιπλεον ,να μην εχει γνωση

και για symbian ...:blink:

 

Για την μπαταρια ,πανω κατω το ξεραμε οτι θα ηταν ..:down:

 

 

Oντως ετσι ειναι και εγω πριν το παρω ειχα μπερδευτει αλλα τελικα αξιζε και με το παραπανω η αγορα του (για μενα τουλαχιστον, με καλυπτει πληρως).

Πραγματικα προσπαθω να καταλαβω με ποια λογικη η Νοκια εβγαλε ενα κινητο με τετοιες δυνατοτητες με τοσο μικρη μπαταρια! Κανονικα θα επρεπε να εχει τη θεϊκη μπαταρια του 7710 (οσοι το ειχαν θα ξερουν μια βδομαδα κρατουσε) 1300 ma και πολυομερων αριστη και πολυ ελαφρια θα ηταν και πιο ελαφρυ ετσι το Ν95.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο nervous

Ας πούμε σε εμένα ο τζόγος είναι μάλλον λιγότερος από ότι φαντάζομαι ότι είναι των άλλων κατόχων, σίγουρα λιγότερος από το Ν95 ενός φίλου που είχα περιεργαστεί πριν πάρω το δικό μου. Εκτός αν το... refresh rate του συνδρόμου Parkinsson's που με ταλαιπωρεί έχει αυξηθεί...

Η κάμερα προσωπικά μου φαίνεται ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ για ΚΙΝΗΤΟ, σίγουρα καλύτερη από το Κ800 που είχα, αλλά όχι "φοβερά καλύτερη", αλλά και μάλλον λίγο πιο αργή, αλλά αυτό μάλλον είναι και θέμα firmware και πολυπλοκότερου λειτουργικού γενικότερα στο Ν95.

Το δικό μου πχ. δεν κάνει αυτόν το "θόρυβο" που λένε τα παιδιά... Δεν τον έχω πάρει χαμπάρι και νομίζω ότι δεν έχω κάρτα μέλους στο σύλλογο κωφών Δυτικής Αττικής.

Που θέλω να καταλήξω... ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ.

Οι μέλλοντες/επίδοξοι κάτοχοι καλό θα είναι να το δουν από κοντά, να το περιεργαστούν και μετά να διαβάσουν ΟΛΟ, το τονίζω όσο κουραστικο και αν ακούγεται, ΟΛΟ το thread, να ζυγίσουν τα καλά και τα κακά του εν λόγω κινητού και μετά να σχηματίσουν (?) άποψη...

Φιλικά

 

EDIT: @freyarip

Προσωπικά, η μπαταρία μου βγάζει 1,5 μέρα, ίσως και 2 full 24 ωρα αν δεν μιλήσω πάνω από το μέσο όρο μου (περί τα 15-20 λεπτά ημερησίως). Προσοχή όμως: ακόμα δεν έχω παίξει σε WiFi, καθώς αύριο θα έχω επιτέλους σύνδεση ADSL, και γενικά δεν χρησιμοπιώ την πλοήγηση, παρά μόνο απλά για να ελέγξω την εφαρμογή 3-4 φορές. Το βράδυ ΔΕΝ το κλείνω πάντως. Έχω κάνει 5 πλήρης κύκλους φόρτισης-αποφόρτισης της μπαταρίας και πιστεύω ότι έχει βελτιωθεί από τις πρώτες 2-3 φορές. Νομίζω ότι και το δικό σου θα στρώσει. Πάντως, ΝΑΙ είναι κρίμα ένα multimedia + business oriented κινητό να αφήνει τον κάτοχο από μπαταρία εν μέσω κλήσης, ή ανάκτησης e-mail... But, we can't have it all, can we?

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα τα πραγματα δεν ειναι τοσο τραγικα και δεν το λεω επειδη εθελοτυφλω εξαλου συμφωνουν μαζι μου και οι προλαλησαντες!

Η καμερα εμενα μου φαινεται απιστευτη για κινητο τηλεφωνο και ειναι πραγματικα αστειο να τη συγκρινει κανεις με το πολυ κατωτερο κ800. Οι φωτο που εχω βγαλει ειναι απο 1,5 - 1,8 mb και εχτες το βραδυ εβγαλα σε απολυτο σκοταδι και ηταν παρα πολυ καλη.

Για το wifi δεν ξερω γιατι δεν το εχω δοκιμασει ακομα.

Το GPS μου δουλεψε κανονικοτατα και οπως ειπα και πιο πανω εκανε 2 λεπτα να με βρει.

Κολλημα δεν εχει φαει κανενα μεχρι στιγμης και το ακουστικο δεν μου κανει κανενα απολυτως θορυβο δοκιμασα και με το 141.

Τωρα οσον αφορα το τριξιμο ειναι κατι που το περιμενα και ειναι επιλογη του καθενα αν θα συμβιβαστει ή οχι με αυτο. Προσωπικα εγω του εβαλα μια λωριδα διαφανο σελοτειπ στο επιμαχο σημειο και τωρα δεν μου κουνιεται καθολου σε οποια θεση κι αν εχω το slide!

To πραγματικο προβλημα που εχω εγω με τη συσκευη ειναι η μπαταρια!

Βρε παιδια τι κακο ειναι αυτο να κραταει με τα βιας 12 ωρες?

Εσεις που το εχετε καιρο πειτε θα στρωσει αργοτερα? (απο τοτε που το πηρα το εχω φορτισει 2 φορες). Αλλη μπαταρια μεγαλυτερη υπαρχει???

 

αν ειναι να δωσω 700 ευρω για να του βαζω σελοτειπ,αστο καλυτερα!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι να δωσω 700 ευρω για να του βαζω σελοτειπ,αστο καλυτερα!!:mad:

 

 

ΚΑΠΟΥ εκεί θέλω να καταλήξω φίλε μου σε όλους τους τομείς, αλλά αυτό που καταλάβανε είναι πως είπα το ν95 'κακό' κινητό. Αν πίστευα πως ήταν κακό θα το αγόραζα απτους πρώτους? Το κινητό είναι πάρα πολύ καλό, αλλά όχι κορυφαίο αφού μπαίνουν στη μέση ένα σωρό αλλά! Επίσης, πιστεύω πως όποιος βάζει σελοτέιπ για να μην τρίζει το κινητό που αγόρασε 730 ε πραγματικά εθελοτυφλεί. Ακόμα όποιος έχει κρυστάλλινο ήχο με το ν95 είναι απλά τυχερός, όπως επισης όποιον δεν τον νοιαζει το πόσο φωτεινή θα βγει η φωτογραφία που θα βγάλει το βράδυ σε μια έξοδο είναι απλά αδιάφορος, αλλά όλα αυτά σημαινουν πως εγώ θα κάτσω με το στόμα κλειστό για να μην θιγούν κάποιοι που είτε έχουν διαφορετικά ενδιαφέροντα, είτε αλλάζουν κινητό κά8ε 2 χρόνια και το ν95 φαίνεται σαφώς ανώτερο από αυτό που είχαν πριν???

 

Φίλε μου εσύ με τις ειρωνίες, μόνο με Pm θα μπορούσα να σου απαντήσω για να κρατήσω και τα fora σε ένα επίπεδο.. Σε ευχαριστώ πάντως που με ενημερώνεις για το τι είναι οι επεξεργαστές, η μνήμη ram και η μνήμη rom, γιατί δεν έχουμε σχέση με το αντικέιμενο και πάνω απόλα δεν σπουδάζουμε μηχανικοί υπολογιστών!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

πηρα σημερα το ν95 απο τιμ κ δεν εχεικαθολου ελληνικα .τι πρεπει να κανωγια να τα περασω χωρισ ομως να κανω την τελευταια αναβαθμιση.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

...Φίλε μου εσύ με τις ειρωνίες, μόνο με Pm θα μπορούσα να σου απαντήσω για να κρατήσω και τα fora σε ένα επίπεδο..

Θα ακουστώ λίγο βλακώδης φίλε emperor, αλλά αν αναφέρεσαι σε εμένα, believe me δεν ειρωνεύομαι ΚΑΝΕΝΑΝ. Προσπάθησα μόνο να δώσω ένα τόνο ιλαρότητας στη συζήτηση :happy:. Nothing more, nothing less...

Συνεχίζω, αν και μόνο αν αναφέρεσαι σε εμένα, πιστεύω να έχεις καταλάβει ότι ανήκω σε αυτή την τύποις ομάδα ΜΗ-ΕΘΕΛΟΤΥΦΛΟΥΝΤΩΝ και κρίνω το κινητό ίσως και αυστηρότερα από άλλους εδώ μέσα.

Αν πάλι δεν αναφέρεσαι στον υπογράφοντα, τοτε... sorry :(

 

EDIT: Είδα ότι ΔΕΝ αναφέρεσαι σε εμένα... και πάλι sorry

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

:)

Επίσης, πιστεύω πως όποιος βάζει σελοτέιπ για να μην τρίζει το κινητό που αγόρασε 730 ε πραγματικά εθελοτυφλεί.

 

Τι φταιμε κι εμεις που η Νοκια δεν μπορει να βγαλει ενα σωστο κινητο? Αλλοι βαζουμε σελοτειπ για να μην κουνιεται και αλλοι παιρνουν δευτερη μπαταρια ή ηλιακους φορτιστες για να μην τους αφησει στη μεση το κινητο (κι αυτο απαραδεκτο για 700 + ευρω κινητο ετσι?)

Παντως δεν εθελοτυφλουμε φιλε μου ειναι απλα θεμα επιλογων εγω οπως ειπα το ηξερα για το κουνημα και πριν το παρω ειχα αποφασισει οτι μπορω να συμβιβαστω και αφου στο κατω κατω υπαρχει λυση γιατι να μην το κανω? Δεν φαινεται και καθολου ουτε χαλαει το κινητο (εδω παλια με το SX1 πολλοι βαζανε σιλικονες και κολλες για να μην τους γλιστραει το πολυπληκτρο).

Αυτο το οποιο δεν περιμενα ειναι η απαραδεκτη μπαταρια και αυτο οπως καταλαβαινω ΔΕΝ λυνεται με καμια πατεντα αρα αυτο ειναι σοβαροτερο!

 

 

Δεν μας λες και σε ποιον αναφερεσαι για την ειρωνεια γιατι θα παρεξηγηθουμε ολοι εδω μεσα! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη πολλοι ειστε-εισασταν κατοχοι του Ν73 μπορειτε να μου πειτε αν οι φωτογραφιες ειναι καλυτερες αυτες που βγαζει το Ν95,γιατι ο μονος λογος που το περιμενω ειναι αυτος.+το gps το οποιο απ"οτι ακουω ειναι ψιλομουφα!δηλ.Ν73+εξωτερικο gps +tom tom= καλυτερα?
Link to comment
Share on other sites

Θα ακουστώ λίγο βλακώδης φίλε emperor, αλλά αν αναφέρεσαι σε εμένα, believe me δεν ειρωνεύομαι ΚΑΝΕΝΑΝ. Προσπάθησα μόνο να δώσω ένα τόνο ιλαρότητας στη συζήτηση :happy:. Nothing more, nothing less...

Συνεχίζω, αν και μόνο αν αναφέρεσαι σε εμένα, πιστεύω να έχεις καταλάβει ότι ανήκω σε αυτή την τύποις ομάδα ΜΗ-ΕΘΕΛΟΤΥΦΛΟΥΝΤΩΝ και κρίνω το κινητό ίσως και αυστηρότερα από άλλους εδώ μέσα.

Αν πάλι δεν αναφέρεσαι στον υπογράφοντα, τοτε... sorry :(

 

EDIT: Είδα ότι ΔΕΝ αναφέρεσαι σε εμένα... και πάλι sorry

τι λες φίλε μου τι να πω για σένα!! :p

 

:)

 

Τι φταιμε κι εμεις που η Νοκια δεν μπορει να βγαλει ενα σωστο κινητο? Αλλοι βαζουμε σελοτειπ για να μην κουνιεται και αλλοι παιρνουν δευτερη μπαταρια ή ηλιακους φορτιστες για να μην τους αφησει στη μεση το κινητο (κι αυτο απαραδεκτο για 700 + ευρω κινητο ετσι?)

Παντως δεν εθελοτυφλουμε φιλε μου ειναι απλα θεμα επιλογων εγω οπως ειπα το ηξερα για το κουνημα και πριν το παρω ειχα αποφασισει οτι μπορω να συμβιβαστω και αφου στο κατω κατω υπαρχει λυση γιατι να μην το κανω? Δεν φαινεται και καθολου ουτε χαλαει το κινητο (εδω παλια με το SX1 πολλοι βαζανε σιλικονες και κολλες για να μην τους γλιστραει το πολυπληκτρο).

Αυτο το οποιο δεν περιμενα ειναι η απαραδεκτη μπαταρια και αυτο οπως καταλαβαινω ΔΕΝ λυνεται με καμια πατεντα αρα αυτο ειναι σοβαροτερο!

 

 

Δεν μας λες και σε ποιον αναφερεσαι για την ειρωνεια γιατι θα παρεξηγηθουμε ολοι εδω μεσα! :)

 

Συμφωνώ και εγώ με αυτά που λες..

 

Αναφέρομαι στον viper Που παρεπιπτόντως δεν έχει καν το N95, αλλά καλύτερα θα ήταν να μην παρεξηγηθεί κανένας! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Ελα ηρεμηστε, η μεγαλη αναμονη του συγκεκριμενου τηλεφωνου εχει δημιουργησει διάφορα στερητικά σύνδρομα και οδηγεί σε παρανοιες αναλογες με αυτές που δημιούργησε ο κομήτης του Χάλευ στις αρχές του αιώνα.

Σε γνωστό μαγαζί Βοντα στο κέντρο έπαιξαν ξύλο 2 πελάτες για ένα Ν95, το μοναδικό που παρέλαβε το κατάστημα απο Αλφα Κοπυ, ενω τα πλαστικά μάμις της βιτρίνας πουλήθηκαν και αυτά σε εξωφρενικά ποσά.

Ο Ευαγγελισμός κατασκεύασε καινούργια πτέρυγα την οποια ονόμασε 95 και δημιουργησε νέες θεσεις εργασίας για 95 ειδικούς ψυχολόγους οι οποίοι ασχολούνται αποκλειστικά για την επανένταξη των ασθενών που πάσχουν απο το καινούργιο σύνδρομο (Ν-95) το οποιο μαστίζει την χώρα και έχει πάρει διαστάσεις επιδημίας.

Εμφανίστηκαν και κρούσματα ξυλοδαρμού νεαρών Αγγλοσαξώνων οι οποίοι είχαν στην κατοχή τους ενα κομμάτι Ν-95 χωρίς σχετική άδεια και τραβούσαν φωτογραφίες κατα την διάρκεια του τελικού.

Link to comment
Share on other sites

Αν απο το νεμεσις αλλαξω τον κωδικο,οπως αναφερετε στην πρωτη σελιδα,θα εχω ελληνικο μενου κ γραμματα?Πρεπει να κανω κ την τελευταια αναβαθμισει η δεν ειναι απαραιτητο?Η εγγυηση θα ισχυει μετα?Πηγα σε νοκια για να μου το κανουν κ μου ειπαν να ξαναπαω απο εβδομαδα κ το κοστος ειναι 15,50 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Αν απο το νεμεσις αλλαξω τον κωδικο,οπως αναφερετε στην πρωτη σελιδα,θα εχω ελληνικο μενου κ γραμματα?Πρεπει να κανω κ την τελευταια αναβαθμισει η δεν ειναι απαραιτητο?Η εγγυηση θα ισχυει μετα?Πηγα σε νοκια για να μου το κανουν κ μου ειπαν να ξαναπαω απο εβδομαδα κ το κοστος ειναι 15,50 ευρω.

 

θα εχει ελληνικα τα παντα στο μενου κανονικα.

απλως θα περασεις παλι την αναβαθμιση.

η εγγυηση ισχυει κανονικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

toulaxiston i mpataria krataei pio polu apo to n80 pou eixa..meta tin prwti fortisi pou tou ekana(12 wres) to kinito emeine sunexeia anoixto gia 58 wres(k to vradu anoixto)!!!mesa se auto to diastima milaga kanonika opws k estelna minimata,xrisimopoihsa to gps gia 5 lepta k tin kamera gia kamia dekaria fwto k 2 video..me auta pou diavaza sto forum to perimena polu xeirotero opote entaksei ikanopoihmenos eimai...
Link to comment
Share on other sites

toulaxiston i mpataria krataei pio polu apo to n80 pou eixa..meta tin prwti fortisi pou tou ekana(12 wres) to kinito emeine sunexeia anoixto gia 58 wres(k to vradu anoixto)!!!mesa se auto to diastima milaga kanonika opws k estelna minimata,xrisimopoihsa to gps gia 5 lepta k tin kamera gia kamia dekaria fwto k 2 video..me auta pou diavaza sto forum to perimena polu xeirotero opote entaksei ikanopoihmenos eimai...

 

Εγω δεν το αφησα τοσο πολυ στην πρωτη φορτιση. Το αφησα μια ωρα παραπανω απο τη στιγμη που σταματησε να αναβοσβηνει η ενδειξη της φορτισης. Μηπως δεν εκανα καλα και για αυτο δεν μου κραταει πολυ?

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

sto video quality kseri kanis se ti diaferi i ipsiloteri piotita apo tin deuteri kaliteri? ke ta 2 ine mp4 sta 640*480? Alla i mia exi diplasio bitrate apo tin alli. opote pou ofilete i diafora? ston ixo? stin simpiesi tis ikonas?... kamia idea?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...