Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελει κανεις να ακούσει ηχογραφηση από το Ν95??? Πραγματοποιέι ηχογράφηη σε πολύ καλή ποιοτητα wav και σε οχι τοσο που ειναι συμβατή για mms. αυτο που θα ακουσεται εχει ηχογραφηθει με πολύ θόρυβο, ο οποίος προς εκπληξή μου δεν ακουγεται, σχεδον καθόλου..χαχχα

 

Dεν λέω οτι ειναι κανενα Τρελά τελειο αποτέλεσμα, αλλά ας πούμε και κατι νεο... Βαρεθηκαμε τα ιδια και τα ιδια

 

http://rapidshare.com/files/31442522/Nokia_N95___919___967___959___947___961___940___966___951___963___951_.rar.html

 

Αυτό φίλε μου είναι κάτι τόσο, μα τόσο σχετικό. Τα δεδομένα αλλάζουν με την ταχύτητα του φωτός, κάθε αλυσίδα έχει διαφορετική ενημέρωση, ακόμα και τα καταστήματα της ίδιας αλυσίδας έχουν διαφορετική ενημέρωση. Η Voda μιλάει για 21/5 στο site της, αλλά από καταστήματα της Voda ακούγονται κάτι κουλά περί "τέλος Μαΐου", έτσι...γενικά...

Αν ψάξεις το thread αυτό θα δεις ότι κατά 70% τα posts αφορούν αυτό το θέμα, και όχι τις λειτουργίες και τα συν/πλην της συσκευής...

Δεν λέω ότι φταις εσύ, ούτε ότι φταίει σε κάτι οποισδήποτε άλλος φίλος εδώ μέσα, αλλά απλά το θέμα το τράβηξαν οι αντιπροσωπείες και τα καταστήματα τόοοοοσο πολύ που εν τέλει... ξεχύλωσε!

Όλα δείχνουν ότι το τηλέφωνο θα έρθει επισήμως περί, τονίζω το "περί" το τέλος Μαΐου. Ρε παιδιά, τόση υπομονή κάνατε, λίγη ακόμα και αφήστε την Alpha Copy να λέει ότι γουστάρει...

Φιλικά

 

Αν δειτε προηγούμενα posts μου και εδω και στο προηγούμενο toppic θα διαβασετε κατι που μου ειχε πει από μεσα μαρτιου μια φιλη μου από Γερμανο... "Το κινητο θα ερθει αρχες/μεσα Ιουνιου" (Για την ακριβεια καλοκαιρι μου ειπε). Κι εγω δεν την πίστευα τοτε, μα ελα που επεσε μέσα... Ειχε μιλήσει τοτε με εκπρόσωπο της ΝΟΚΙΑ που ειχε περασει από το μαγαζί. οπότε ηταν σχεδιασμένο να κυκλοφορίσει τον ιουνιο από τον Μαρτιο... Αραγε η φήμες περι κυκλοφορίας (από τοτε) να γίνονται ΜΟΝΟ για το marketing???

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπον ας γραψουμε και κατι σχετικό με τις λειτουργιες του τηλ. Εχθες το βραδυ ενεργοποιησα την πλοηγηση. Πηρα την αδεια για 30 ημερες (ετσι για να το δοκιμασω) με κοστος 7,99 € και κατεβασα τις φωνητικες εντολες μεσω wi -fi. Το μονο κακο ειναι οτι οι ελληνικες οδηγιες λιγο πριν τη μεση κολλαγαν, οποτε κατεβασα τις αγγλικες μεσα σε 3 sec.

 

Σημερα λοιπον ειπα να τη δοκιμασω να δω τι λεει. Υπολογισα κανονικα την διαδρομη μου και ξεκινησα. Στο κατω μερος εμφανιζει πληροφοριες σχετικα με την αποσταση μεχρι τον προορισμο, την ταχυτητα του οχηματος (ακριβεστατη!!) ,τον χρονο μεχρι το τελος της διαδρομης και το ονομα του δρομου στον οποιο βρισκεσαι. Στο πανω μερος εχει ενα βελος που σου δειχνει προς τα που πρεπει να στριψεις. Επισης σου λεει σε ποσα μετρα πρεπει να στριψεις και το ονομα του δρομου που θα γινει αυτο. Οι φωνητικες εντολες ειναι πολυ καθαρες, δυνατες και ακριβεστατες. ( μου ελεγε keep left οταν ημουν στην εθνικη ετσι ωστε να βγω στην εξοδο). Επισης αν η αποσταση μεχρι την αλλαγη κατευθυνσης ειναι μεγαλη επαναλαμβανονται ανα τακτα χρονικα διαστηματα.

 

Εκει που εξεπλαγην παρα πολυ ευχαριστα ειναι οτι πλεον αυτοματα και ταχιστα επαναυπολογιζει διαδρομη αν τυχον ξεφυγεις απο την αρχικη!!!:D Ολα γινονται χωρις να χρειαζεται πατημα κουμπιου. Με το που αντιληφθει οτι δεν ακολουθεις την αρχικη χάραξη, υπολογιζει νεα διαφορετικη διαδρομη ετσι ωστε να φτασεις στον προορισμο σου. Επισης σε καθε σημειο εχεις δικαιωμα πατωντας ''εναλακτικη διαδρομη'' να του πεις να σου υπολογισει αλλη διαδρομη.( γινεται πολυ γρηγορα, 2-3 sec μονο)

 

Αυτα και απο εμενα. Μετα απο σχεδον 1 μηνα με το κινητο η αποψη μου ειναι η καλυτερη!! Ειμαι πλεον σιγουρος οτι ειναι το πιο all-around τηλεφωνο που ειχα στην κατοχη μου. Ταχυτατο, πολυ καλη καμερα (για κινητο μιλαω παντα, μην με κραξετε παλι!!),αριστο βιντεο, απιστευτος ηχος, οθονάρα, πολυ καλο GPS ( για καθημερινες αναγκες) και ολα αυτα σε πολυ μικρο μεγεθος.

 

Γενικα δεν μετανιώνω ουτε για 1 απο τα € που εδωσα για να το αγορασω!!:up: Σε οποιον θελει μια all-around λυση το συνιστω ανεπιφυλακτα!!!

 

 

PS Α επισης κοιτωντας το μητρωο διαπιστωσα οτι οταν υπολογιζει διαδρομη δεν χρησιμοποιει το GPRS η WI-FI ασχετα αν λεει οτι το χρειαζεται για τον υπολογισμο. Η μονη περιπτωση που θελει Internet ειναι οταν κανει αναζητηση αλλα και παλι μιλαμε για ελαχιστη χρεωση.

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δειτε προηγούμενα posts μου και εδω και στο προηγούμενο toppic θα διαβασετε κατι που μου ειχε πει από μεσα μαρτιου μια φιλη μου από Γερμανο... "Το κινητο θα ερθει αρχες/μεσα Ιουνιου" (Για την ακριβεια καλοκαιρι μου ειπε). Κι εγω δεν την πίστευα τοτε, μα ελα που επεσε μέσα... Ειχε μιλήσει τοτε με εκπρόσωπο της ΝΟΚΙΑ που ειχε περασει από το μαγαζί. οπότε ηταν σχεδιασμένο να κυκλοφορίσει τον ιουνιο από τον Μαρτιο... Αραγε η φήμες περι κυκλοφορίας (από τοτε) να γίνονται ΜΟΝΟ για το marketing???

 

Θα μου επιτρέψεις να ΔΙΑΦΩΝΙΣΩ

το ΝΟΚΙΑ Ν95 ειναι εδώ ΑΠΟ 4-4-2007 <Μεγάλη εβδομάδα> δηλαδή.

και μιλάμε πλέον για ΕΠΙΣΗΜΗ ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ εισαγωγή.

Απλώς ΔΕΝ υπάρχουν τα μεγάλα κεφάλαια για την τόσο Μεγάλη ζήτηση της συσκευής αυτής.

Πιστεύω οτι ΠΑΝΩ απο 100 άτομα χρήστες του my phone μονο το έχουν πολλές

ημέρες πρίν.

filika

mast

ante me kanate na grapsw ellinika meta apo 3 xronia!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά από εμάς που το έχουμε έχει κανείς την λύση για το πρόβλημα κατά την διάρκεια της πλοήγησης με το gps που δείχνει να κίνησε στον χάρτη ανάποδα;
Link to comment
Share on other sites

Θα μου επιτρέψεις να ΔΙΑΦΩΝΙΣΩ

το ΝΟΚΙΑ Ν95 ειναι εδώ ΑΠΟ 4-4-2007 <Μεγάλη εβδομάδα> δηλαδή.

και μιλάμε πλέον για ΕΠΙΣΗΜΗ ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ εισαγωγή.

Απλώς ΔΕΝ υπάρχουν τα μεγάλα κεφάλαια για την τόσο Μεγάλη ζήτηση της συσκευής αυτής.

Πιστεύω οτι ΠΑΝΩ απο 100 άτομα χρήστες του my phone μονο το έχουν πολλές

ημέρες πρίν.

filika

mast

ante me kanate na grapsw ellinika meta apo 3 xronia!!!!!!!!!!!!!

 

Οταν λέω "κυκλοφορίσει" εννοώ θα αρχίσει να δίνεται σε καταστηματα κτλ... Το κινητο το ξερω κι εγω οτι εχει ερθει εδω και παρα πολύ καιρό και απλά ειναι "στις αποθήκες" της ΝΟΚΙΑ. Το διατυπωσα λάθος...:p

 

Λοιπον ας γραψουμε και κατι σχετικό με τις λειτουργιες του τηλ. Εχθες το βραδυ ενεργοποιησα την πλοηγηση. Πηρα την αδεια για 30 ημερες (ετσι για να το δοκιμασω) με κοστος 7,99 € και κατεβασα τις φωνητικες εντολες μεσω wi -fi. Το μονο κακο ειναι οτι οι ελληνικες οδηγιες λιγο πριν τη μεση κολλαγαν, οποτε κατεβασα τις αγγλικες μεσα σε 3 sec.

 

Σημερα λοιπον ειπα να τη δοκιμασω να δω τι λεει. Υπολογισα κανονικα την διαδρομη μου και ξεκινησα. Στο κατω μερος εμφανιζει πληροφοριες σχετικα με την αποσταση μεχρι τον προορισμο, την ταχυτητα του οχηματος (ακριβεστατη!!) ,τον χρονο μεχρι το τελος της διαδρομης και το ονομα του δρομου στον οποιο βρισκεσαι. Στο πανω μερος εχει ενα βελος που σου δειχνει προς τα που πρεπει να στριψεις. Επισης σου λεει σε ποσα μετρα πρεπει να στριψεις και το ονομα του δρομου που θα γινει αυτο. Οι φωνητικες εντολες ειναι πολυ καθαρες, δυνατες και ακριβεστατες. ( μου ελεγε keep left οταν ημουν στην εθνικη ετσι ωστε να βγω στην εξοδο). Επισης αν η αποσταση μεχρι την αλλαγη κατευθυνσης ειναι μεγαλη επαναλαμβανονται ανα τακτα χρονικα διαστηματα.

 

Εκει που εξεπλαγην παρα πολυ ευχαριστα ειναι οτι πλεον αυτοματα και ταχιστα επαναυπολογιζει διαδρομη αν τυχον ξεφυγεις απο την αρχικη!!!:D Ολα γινονται χωρις να χρειαζεται πατημα κουμπιου. Με το που αντιληφθει οτι δεν ακολουθεις την αρχικη χάραξη, υπολογιζει νεα διαφορετικη διαδρομη ετσι ωστε να φτασεις στον προορισμο σου. Επισης σε καθε σημειο εχεις δικαιωμα πατωντας ''εναλακτικη διαδρομη'' να του πεις να σου υπολογισει αλλη διαδρομη.( γινεται πολυ γρηγορα, 2-3 sec μονο)

 

Αυτα και απο εμενα. Μετα απο σχεδον 1 μηνα με το κινητο η αποψη μου ειναι η καλυτερη!! Ειμαι πλεον σιγουρος οτι ειναι το πιο all-around τηλεφωνο που ειχα στην κατοχη μου. Ταχυτατο, πολυ καλη καμερα (για κινητο μιλαω παντα, μην με κραξετε παλι!!),αριστο βιντεο, απιστευτος ηχος, οθονάρα, πολυ καλο GPS ( για καθημερινες αναγκες) και ολα αυτα σε πολυ μικρο μεγεθος.

 

Γενικα δεν μετανιώνω ουτε για 1 απο τα € που εδωσα για να το αγορασω!!:up: Σε οποιον θελει μια all-around λυση το συνιστω ανεπιφυλακτα!!!

 

 

PS Α επισης κοιτωντας το μητρωο διαπιστωσα οτι οταν υπολογιζει διαδρομη δεν χρησιμοποιει το GPRS η WI-FI ασχετα αν λεει οτι το χρειαζεται για τον υπολογισμο. Η μονη περιπτωση που θελει Internet ειναι οταν κανει αναζητηση αλλα και παλι μιλαμε για ελαχιστη χρεωση.

 

 

Που είσαι ρε SOTOS??? Πες τα κι εσυ γιατι εδω μεσα ακούμε ΤΑ παράλογα....

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζεστε μέχρι να έρθει να θεωρείται πλέον ξεπερασμένο μοντέλο; :p

 

Μεταξύ σοβαρού κι αστείου, προς τα εκεί το βλέπω το αποτέλεσμα. Το Ν95 έχει το Symbian OS v9.2 και ήδη το Symbian OS v9.5 είναι στα σκαριά για άλλα κινητά...

 

Τι να πω :worry:

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα μου επιτρέψεις να ΔΙΑΦΩΝΙΣΩ

το ΝΟΚΙΑ Ν95 ειναι εδώ ΑΠΟ 4-4-2007 <Μεγάλη εβδομάδα> δηλαδή.

και μιλάμε πλέον για ΕΠΙΣΗΜΗ ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ εισαγωγή.

Απλώς ΔΕΝ υπάρχουν τα μεγάλα κεφάλαια για την τόσο Μεγάλη ζήτηση της συσκευής αυτής.

Πιστεύω οτι ΠΑΝΩ απο 100 άτομα χρήστες του my phone μονο το έχουν πολλές

ημέρες πρίν.

filika

mast

ante me kanate na grapsw ellinika meta apo 3 xronia!!!!!!!!!!!!!

Επιτρέψτε μου ρε παιδιά να συμφωνήσω με τον φίλο mast...

Καταλαβαίνω όσους έχουν την μεγάλη επιδότηση και περιμένουν την Voda/Cosmo/Tim... Αλλά όλοι οι υπόλοιποι που απλά θέλετε το κινητό, τι σας εμποδίζει να κάνετε ένα search και να δείτε ότι πράγματι στην Ελλάδα (ειδικότερα στην Αθήνα) υπάρχουν κομμάτια σε ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ και σε τιμή "μέσα στην αγορά"? Από τη στιγμή μάλιστα που στα τηλέφωνα αυτά δεν υπάρχει θέμα/πρόβλημα με την εγγύηση, τι σας χαλάει τόσο πολύ πια? Νομίζω άλλωστε ότι όλα αυτά έρχονται με ελληνικά περασμένα... Μήπως η μη-ύπαρξη ελληνικών χαραγμένων στα πλήκτρα? Αγοράστε με το καλό αργότερα ένα keyboard από ένα Nokia Shop και αλλάχτε το. Μήπως το φωτοτυπημένο manual? Κατεβάστε το pdf και τυπώστε το σε high quality και κάντε το και μία κόπια στο τηλέφωνο και διαβάστε το και από εκεί όταν κολλήσετε κάπου.

Μην μασάτε και μην μπαίνετε στο τριπάκι του "πότε θα έρθει". Εδώ αγοράζει η μισή Ελλάδα BMW από τη Γερμανία, εκτός εγγύησης, με δεκάδες χιλιάδες σβησμένα χλμ., χωρίς βιβλίο συντήρησης και ιστορικό, μοντέλα 10ετίας και μάλιστα πανάκριβα γιατί έχουν την καψούρα απλά να πάρουν το αμάξι με τον έλικα στη μάσκα... Το τηλέφωνο που δεν έχει κανονικό manual θα μας χαλάσει....?

Πέραν της πλάκας και πάντα φιλικά...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Οταν λέω "κυκλοφορίσει" εννοώ θα αρχίσει να δίνεται σε καταστηματα κτλ... Το κινητο το ξερω κι εγω οτι εχει ερθει εδω και παρα πολύ καιρό και απλά ειναι "στις αποθήκες" της ΝΟΚΙΑ. Το διατυπωσα λάθος...:p

 

 

 

 

Που είσαι ρε SOTOS??? Πες τα κι εσυ γιατι εδω μεσα ακούμε ΤΑ παράλογα....

Oxi den einai etsi

tynxanei na exw ton idio metaforea me tin alpha copy!!!!!!!!

alloste kai esy apo ta ilissia den pires to n?

Link to comment
Share on other sites

Oxi den einai etsi

tynxanei na exw ton idio metaforea me tin alpha copy!!!!!!!!

alloste kai esy apo ta ilissia den pires to n?

 

Οχι δεν το πήρα από Ιλλίσια.. Ο κολλητος μου το πήρε από εκει.. Εγω το έχω πάρει από αλλού.. Από ΝΟΚΙΑ μερια...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ας γραψουμε και κατι σχετικό με τις λειτουργιες του τηλ. Εχθες το βραδυ ενεργοποιησα την πλοηγηση. Πηρα την αδεια για 30 ημερες (ετσι για να το δοκιμασω) με κοστος 7,99 € και κατεβασα τις φωνητικες εντολες μεσω wi -fi. Το μονο κακο ειναι οτι οι ελληνικες οδηγιες λιγο πριν τη μεση κολλαγαν, οποτε κατεβασα τις αγγλικες μεσα σε 3 sec.

 

Σημερα λοιπον ειπα να τη δοκιμασω να δω τι λεει. Υπολογισα κανονικα την διαδρομη μου και ξεκινησα. Στο κατω μερος εμφανιζει πληροφοριες σχετικα με την αποσταση μεχρι τον προορισμο, την ταχυτητα του οχηματος (ακριβεστατη!!) ,τον χρονο μεχρι το τελος της διαδρομης και το ονομα του δρομου στον οποιο βρισκεσαι. Στο πανω μερος εχει ενα βελος που σου δειχνει προς τα που πρεπει να στριψεις. Επισης σου λεει σε ποσα μετρα πρεπει να στριψεις και το ονομα του δρομου που θα γινει αυτο. Οι φωνητικες εντολες ειναι πολυ καθαρες, δυνατες και ακριβεστατες. ( μου ελεγε keep left οταν ημουν στην εθνικη ετσι ωστε να βγω στην εξοδο). Επισης αν η αποσταση μεχρι την αλλαγη κατευθυνσης ειναι μεγαλη επαναλαμβανονται ανα τακτα χρονικα διαστηματα.

 

Εκει που εξεπλαγην παρα πολυ ευχαριστα ειναι οτι πλεον αυτοματα και ταχιστα επαναυπολογιζει διαδρομη αν τυχον ξεφυγεις απο την αρχικη!!!:D Ολα γινονται χωρις να χρειαζεται πατημα κουμπιου. Με το που αντιληφθει οτι δεν ακολουθεις την αρχικη χάραξη, υπολογιζει νεα διαφορετικη διαδρομη ετσι ωστε να φτασεις στον προορισμο σου. Επισης σε καθε σημειο εχεις δικαιωμα πατωντας ''εναλακτικη διαδρομη'' να του πεις να σου υπολογισει αλλη διαδρομη.( γινεται πολυ γρηγορα, 2-3 sec μονο)

 

Αυτα και απο εμενα. Μετα απο σχεδον 1 μηνα με το κινητο η αποψη μου ειναι η καλυτερη!! Ειμαι πλεον σιγουρος οτι ειναι το πιο all-around τηλεφωνο που ειχα στην κατοχη μου. Ταχυτατο, πολυ καλη καμερα (για κινητο μιλαω παντα, μην με κραξετε παλι!!),αριστο βιντεο, απιστευτος ηχος, οθονάρα, πολυ καλο GPS ( για καθημερινες αναγκες) και ολα αυτα σε πολυ μικρο μεγεθος.

 

Γενικα δεν μετανιώνω ουτε για 1 απο τα € που εδωσα για να το αγορασω!!:up: Σε οποιον θελει μια all-around λυση το συνιστω ανεπιφυλακτα!!!

 

 

PS Α επισης κοιτωντας το μητρωο διαπιστωσα οτι οταν υπολογιζει διαδρομη δεν χρησιμοποιει το GPRS η WI-FI ασχετα αν λεει οτι το χρειαζεται για τον υπολογισμο. Η μονη περιπτωση που θελει Internet ειναι οταν κανει αναζητηση αλλα και παλι μιλαμε για ελαχιστη χρεωση.

Μαλιστα αυτο το τελευταιο με χαροποιησε ιδιαιτερα τρεις ερωτησεις εχω;1)Για το βιντεο που λες τελειο σε σχεση με το Ν93 ΠΩς ΤΟ ΒΛΕΠΕΙς?,2)Πηγες καθολου σε πυκνοκατοικημενες περιοχες?Το σημα το κρατησε το gps?3)Τις φωνητικες οδηγιες με πιστωτικη τις αγορασες?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το Play247 είναι δίπλα μου, να πάω να το πάρω λέτε ή όχι?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα αυτο το τελευταιο με χαροποιησε ιδιαιτερα τρεις ερωτησεις εχω;1)Για το βιντεο που λες τελειο σε σχεση με το Ν93 ΠΩς ΤΟ ΒΛΕΠΕΙς?,2)Πηγες καθολου σε πυκνοκατοικημενες περιοχες?Το σημα το κρατησε το gps?3)Τις φωνητικες οδηγιες με πιστωτικη τις αγορασες?

 

1) Καλητερο απο αποψη θορυβου, τα ιδια πανω κατω απο ηχο (παρα την stereo εγγραφη του Ν93). Το μονο κακο ειναι οτι το φως δεν αναβει κατα τη διαρκεια του βιντεο κατι που γινοταν στο Ν93. Αλλα small the bad!

2) Το σημα δεν το χανει. Επισης οσον αφορα την ταχυτητα, αλλες φορες πιανει σημα σε 1 λεπτο και αλλες κανει 2,5- 3. Γενικα ο μεσος ορος θα ελεγα οτι ειναι στο 1,5.

3) Ναι.

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επιτρέψτε μου ρε παιδιά να συμφωνήσω με τον φίλο mast...

Καταλαβαίνω όσους έχουν την μεγάλη επιδότηση και περιμένουν την Voda/Cosmo/Tim... Αλλά όλοι οι υπόλοιποι που απλά θέλετε το κινητό, τι σας εμποδίζει να κάνετε ένα search και να δείτε ότι πράγματι στην Ελλάδα (ειδικότερα στην Αθήνα) υπάρχουν κομμάτια σε ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ και σε τιμή "μέσα στην αγορά"? Από τη στιγμή μάλιστα που στα τηλέφωνα αυτά δεν υπάρχει θέμα/πρόβλημα με την εγγύηση, τι σας χαλάει τόσο πολύ πια? Νομίζω άλλωστε ότι όλα αυτά έρχονται με ελληνικά περασμένα... Μήπως η μη-ύπαρξη ελληνικών χαραγμένων στα πλήκτρα? Αγοράστε με το καλό αργότερα ένα keyboard από ένα Nokia Shop και αλλάχτε το. Μήπως το φωτοτυπημένο manual? Κατεβάστε το pdf και τυπώστε το σε high quality και κάντε το και μία κόπια στο τηλέφωνο και διαβάστε το και από εκεί όταν κολλήσετε κάπου.

Μην μασάτε και μην μπαίνετε στο τριπάκι του "πότε θα έρθει". Εδώ αγοράζει η μισή Ελλάδα BMW από τη Γερμανία, εκτός εγγύησης, με δεκάδες χιλιάδες σβησμένα χλμ., χωρίς βιβλίο συντήρησης και ιστορικό, μοντέλα 10ετίας και μάλιστα πανάκριβα γιατί έχουν την καψούρα απλά να πάρουν το αμάξι με τον έλικα στη μάσκα... Το τηλέφωνο που δεν έχει κανονικό manual θα μας χαλάσει....?

Πέραν της πλάκας και πάντα φιλικά...

 

Και εγω συμφωνω, εγω το εχω τοσο καιρο και το τηλ ειναι αριστο σε ολα, δεν βλεπω τον λογο να περιμενα τοσο καιρο.;)

Link to comment
Share on other sites

σημερα η αποθηκη της vodafone παρελαβε nokia n95 (λιγα τεμαχια)

 

καλα νεα.....λογικα ομως πρωτα θα τα βγαλει η

nokia shop.(λεω εγω).

γνωριζεις αμα ειναι vodafone live η free??

ευχαριστω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

nokia shop χαλανδριου:παρελαβε σημερα 4 κομματια και τα πουλησε ολα(ταδε εφη....)2106847000

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

αρα η ειδηση απο το myphone οτι θα βγαιναμε σημερα καποια κομματια

ηταν αληθινες :) :)

 

γιατι πιστευεις οτι η ειδηση θα ηταν λαθος?απλα εδω λεει ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του.τελος παντων εν αναμονη και των υπολοιπων νοκια σοπ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

γιατι πιστευεις οτι η ειδηση θα ηταν λαθος?απλα εδω λεει ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του.τελος παντων εν αναμονη και των υπολοιπων νοκια σοπ

 

οχι ισα ισα....δεν ειπα αυτο.:)

αντε με το καλο να το υποδεχτουμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες μόλις γύρισα από ένα Vodafone shop. Ρωτώντας για το κινητό ο πωλητής μου δίαβασε ένα email που μόλις είχε πάρει το οποίο ανακοινώνει την επίσημη κυκλοφορία του κινητου από αυριο . Μάλιστα με διαβεβαίωσε ότι το κινητό ΔΕΝ είναι live . Άντε καλώς να το δεχτούμε . Η τιμή του είναι 729 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Nokia shop Φάληρο πήρε 2-3 και τα έδωσε σε αυτούς που είχαν προπαραγγείλει.. Για τα καταστήματα όμως κανα νεό? Γιατί μας νοιάζουν και οι άτοκες δόσεις..

 

Μάγκες μόλις γύρισα από ένα Vodafone shop. Ρωτώντας για το κινητό ο πωλητής μου δίαβασε ένα email που μόλις είχε πάρει το οποίο ανακοινώνει την επίσημη κυκλοφορία του κινητου από αυριο . Μάλιστα με διαβεβαίωσε ότι το κινητό ΔΕΝ είναι live . Άντε καλώς να το δεχτούμε . Η τιμή του είναι 729 ευρώ.

 

Άρα απο αύριο παίρνουμε σβάρνα τα vodafone shops?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα τώρα είναι πόσα κομμάτια θα είναι διαθέσιμα. Από ότι ακούω στα Νοκια shops τα κινητά που διατίθενται είναι πολύ λίγα.
Link to comment
Share on other sites

εχω το n95 1 εβδομαδα και επειτα απο υπερβολικη χρηση μπορω να πω οτι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος σε ολους τους τομεις εκτος απο το gps το οποιο δεν εχω δοκιμασει διοτι δεν εχω πληρωσει για να αγορασω αδεια.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...