Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα...

Να κάνω μία μάλλον χιλιοειπωμένη ερώτηση, η οποία όμως δεν έχει απαντηθεί ξεκάθαρα, όχι γιατί δεν θέλουμε να την απαντήσουμε, αλλά μάλλον γιατί απλά δεν είναι το τοπίο very clear:

Τι γίνεται αναφορικά με την κάλυψη εγγύησης όσον αφορά τις "Non-AlphaCopy/Made in Finland" συσκευές?

Ξέρει κάνας Χριστιανός (και Μωαμεθανός να απαντήσει θα το δεχτώ :))

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια αυτη η καρτα

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&category=56583853&product=965731

π.χ.την βαζεις στο ν95 και αμα θελεις την περνας στο adapter και την περνας σε sony??ειδα εχει βγει και για minisd.

μπερδευτηκα.:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτη η καρτα

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&category=56583853&product=965731

π.χ.την βαζεις στο ν95 και αμα θελεις την περνας στο adapter και την περνας σε sony??ειδα εχει βγει και για minisd.

μπερδευτηκα.:wacko:

 

Πλάκα-πλάκα... ΝΑΙ.. όπως ακριβώς το λες είναι. Είναι microSD που έχει ανταπτοράκι και διαβάζεται από τα Card Readers ως Memory Stick ProDuo. :O

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Να κάνω μία μάλλον χιλιοειπωμένη ερώτηση, η οποία όμως δεν έχει απαντηθεί ξεκάθαρα, όχι γιατί δεν θέλουμε να την απαντήσουμε, αλλά μάλλον γιατί απλά δεν είναι το τοπίο very clear:

Τι γίνεται αναφορικά με την κάλυψη εγγύησης όσον αφορά τις "Non-AlphaCopy/Made in Finland" συσκευές?

Ξέρει κάνας Χριστιανός (και Μωαμεθανός να απαντήσει θα το δεχτώ

kanonika apo to IMEI tis syskeuis ola ta nokia euro spec exoun eggyissi apo tin ekastote antiproswpeia se oles tis eyrwpaikes xwres+ tis elladas.

Se periptwsi pou yparxei kapoio problima stin kalypsi tis eggyisews tin eggyissi tin PAREXEI o EISAGWGEAS pou kanei PARALLILI EISAGWGI.

i kataskeuastria etaireia vasi Eyrwpaikis ODIGIAS parexei eggyissi se OLA tis ta proiwnta MONO kai efoson einai gia tin eyrwpaikiki agora.

diladi 1 kinito pou anagrafei BY nokia kai exei hk asia spec i eggyissi kalyptetai MONO stin ASIA oxi stin eyrwpi.

to idio isxyei kai gia ta usa/canada spec .

Ta kinita NOKIA MADE IN FILAND kataskeuazwntai apo tin etereia MONO gia tis MEGALES eyrwpaikes AGORES.UK/GERMANY/FILAND/FRANCE/ITALY.

TA nokia made in hungary gia tis ypoloipes eyrwpaikes agores+ tis elladas

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Να κάνω μία μάλλον χιλιοειπωμένη ερώτηση, η οποία όμως δεν έχει απαντηθεί ξεκάθαρα, όχι γιατί δεν θέλουμε να την απαντήσουμε, αλλά μάλλον γιατί απλά δεν είναι το τοπίο very clear:

Τι γίνεται αναφορικά με την κάλυψη εγγύησης όσον αφορά τις "Non-AlphaCopy/Made in Finland" συσκευές?

Ξέρει κάνας Χριστιανός (και Μωαμεθανός να απαντήσει θα το δεχτώ :))

 

Για συσκευες εντος Ευρωπης :

Δεν εχεις καλυψη απο πλευρας software , εχεις ομως απο πλευρα hardware .

 

@mast : χρησιμοποιησε Ελληνικους χαρακτηρες για να καταλαβαινουμε τι γραφεις ..:O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Να κάνω μία μάλλον χιλιοειπωμένη ερώτηση, η οποία όμως δεν έχει απαντηθεί ξεκάθαρα, όχι γιατί δεν θέλουμε να την απαντήσουμε, αλλά μάλλον γιατί απλά δεν είναι το τοπίο very clear:

Τι γίνεται αναφορικά με την κάλυψη εγγύησης όσον αφορά τις "Non-AlphaCopy/Made in Finland" συσκευές?

Ξέρει κάνας Χριστιανός (και Μωαμεθανός να απαντήσει θα το δεχτώ :))

 

Η Alpha Copy είναι η εταιρεία που παρέχει το επίσημο service της Nokia στην Ελλάδα. Κάτα συνέπεια αν ένας (π.χ.) Γερμανός έρθει στην Ελλάδα για διακοπές και χρειαστεί service για την συσκευή του, τότε η AC είναι υποχρεωμένη να του το παρέχει μέσα στα πλαίσια της εγγύησής του. Το ίδιο ακριβώς ισχύει και για σένα που το αγόρασες απ' έξω (ή από eshop εδώ) αρκεί να μιλάμε για συσκευή αγορασμένη στην Ευρωπαϊκή Ένωση.

 

Έτσι είναι πλέον οι κανόνες της αγοράς. Welcome to the EU my friend... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

@mast, nervous & arcana112

Thnx guys! :)

 

Edit: Τελικά, το απόγευμα θα το έχω! Made in Finland, με καρτούλα 2GB για να δέσει το γλυκό. Άρα, από Δευτέρα, θα επιστρέψω δριμύτερος [αφού στο σπίτι δεν έχω web access, ακόμα περιμένω το Forthnet ΑΕΚ3Play :mad: ], με τις πρώτες εντυπώσεις

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρια alpha copy απλα ειναι η χειροτερη αντιπροσωπια τις nokia πιστευω στην ευρωπη!Ειναι παρα πολλα τα παραπονα μου απο που να αρχισω, απο την εγκυηση των συσκευων (ειχα πολλα nokia) 2 φορες μου ειπαν οτι δεν μου καλυπτη η εγκυηση γιατι ειχε υγρασια η συσκευη και δεν ειχε ιχνος γιατι τα προσεχα σαν τα ματια μου!και μαλιστα τα πηγα και τα δυο τηλ. σε nokia shop και αυτη τα εστειλε στην alpha copy και μου τα εφτιαξαν εντος εγκυησης!τι εγινε εξαφανιστικε η υγρασια δια μαγειας?Μια αλλη συσκευη που ειχα δεν μου την καλυπτε γιατι ειχα χασει την αποδειξη αγορας και δεν μπορουσαν λεει να δουν εαν εχει 2 χρονια αντι για 1 εγκυηση παρολου που το imei του τηλ εγραφε την ημερομηνια κατασκευης!!!!Στην κυπρο το ν95 εχει 625 και εδω θα μας το φερουν 722!!!τα s.e οταν περασι κανα εξαμηνο γιατι πεφτουν στη μιση τιμη?Εδω το 3230 που ειχα παρει πριν 2,5 χρονια 340ευρω ακομα το εχουν 285!!Κατι δεν παει καλα!ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΟΠΟΛΙΟ?

 

Είναι τεράστιοι ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ. Καθώς όλα μου τα κινητά ήταν Nokia, κάθε φορά κάνω το σταυρό μου μην τυχόν και βγει κάποιο πρόβλημα, γιατί ξέρω ότι με την Alpha Copy δεν πρόκειται να βγει άκρη. Για ένα ελατωματικό handsfree των 8€ περίμενα 15 μέρες να το στείλουν στα κεντρικά της Θεσσαλονίκης (2χλμ απόσταση) και να το ελέγξουν, για να μου κάνουν τελικά τη χάρη να το αντικαταστήσουν. Πρόσφατα, για ένα bluetooth handsfree περίμενα 1,5 μήνα(!!!). Το εξάρτημα είχε προφανώς πρόβλημα, δεν άνοιγε καν. Και έκαναν 1,5 μήνα να το διαπιστώσουν και να μου το αντικαταστήσουν με ένα άλλο που μου το έδωσαν χύμα(!!!), χωρίς συσκευασία. Και το οποίο μέσα σε 2 βδομάδες χάλασε, το ακουστικό του είναι νεκρό.

Φανταστείτε τώρα να τους πας το τηλέφωνό σου, που το έχεις άμεση ανάγκη καθημερινά, και να σου το κρατήσουν 1 μήνα. Αυτό με τις καθυστερήσεις το κάνουν συστηματικά με ένα και μόνο σκοπό, να το ξανασκεφτείς πριν τους πας οτιδήποτε για επισκευή εντός εγκύησης, και να προτιμήσεις να αγοράσεις κάτι καινούριο. Απεναντίας, αν είναι εκτός εγκύησης είναι ταχύτατοι!!! Είχα πρόσφατα εμπειρία με το τηλέφωνο της μάνας μου που χάλασε και μου το έλεγξαν σε 1 μέρα (αν και πάλι απάντησαν ότι δεν επισκευάζεται).

 

Πραγματικά το πρόβλημα με τη συγκεκριμένη αντιπροσωπεία είναι τεράστιο και πολύ σοβαρό. Κάτι πρέπει να γίνει νομικά. Παραβιάζουν τη νομοθεσία και τα δικαιώματά μας εσκεμμένα. Μας αντιμετωπίζουν σαν ηλίθιους. Ξέρει κανείς τι μπορούμε να κάνουμε; (Το να αλλάξουμε μάρκα δεν το συζητάω, δε φταίνε οι φινλανδοί για τη μ*** των ελλήνων αντιπροσώπων τους.)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ποια είναι η διαφορά του n95 που θα έρθει στο Πλαίσιο από αυτό του Play247 πχ?????? Θέλω να το αγοράσω και δεν ξέρω αν έχει το παραμικρό νόημα να περιμένω. Όμως πως γίνεται να το έχουν τα eshops και όχι η Nokia? Κάποιο λάκκο έχει η φάβα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, πως κανει καποιος update μεσω Wi-Fi???:confused:

Το πηρε ενας φιλος μου -συσκευαρα ειναι το ατιμο- αλλα δεν ειναι οπως στο Ν80 που πας στο Device Manager->Options->Check new updates!

Mια βοηθεια οσοι ξερουν!???:worry:

 

Εχει την 10 και θελουμε να βαλουμε την 11!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, πως κανει καποιος update μεσω Wi-Fi???:confused:

Το πηρε ενας φιλος μου -συσκευαρα ειναι το ατιμο- αλλα δεν ειναι οπως στο Ν80 που πας στο Device Manager->Options->Check new updates!

Mια βοηθεια οσοι ξερουν!???:worry:

 

Εχει την 10 και θελουμε να βαλουμε την 11!

νομιζω οτι δεν γινεται μεσω wi-fi αναβαθμηση.θα πρεπει να συνδεθει το τηλεφωνο με καλωδιο usb σε pc και να αναβαθμηστει μεσω nokia software updater.

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι δεν γινεται μεσω wi-fi αναβαθμηση.θα πρεπει να συνδεθει το τηλεφωνο με καλωδιο usb σε pc και να αναβαθμηστει μεσω nokia software updater.

 

Τουλαχιστον μολις περασουμε την 11 θα μπορουμε να κανουμε στο μελλον αναβαθμιση μεσω Wi-Fi?? Ανοιξε την επιλογη??

Δεν πιστευω να το βγαλει η ΝΟΚΙΑ γιατι θα ειναι μεγαλη οπισθοδρομηση!!:confused: :worry: :cry:

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

το έχω δει σε διαφήμιση το τηλέφωνο, αλλά σε κανένα μαγαζί, έχει έρθει ή όχι?

 

Αν διαβασεις λιγο τα προηγουμενα :rolleyes: ,

θα καταλαβεις οτι εκτος alpha copy

κυκλοφορει σε καποια καταστηματα . Επιπλεον , απο alpha copy

τα τελευταια (?) νεα λενε για το διαστημα 14-25 Μαιου ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

το έχω δει σε διαφήμιση το τηλέφωνο, αλλά σε κανένα μαγαζί, έχει έρθει ή όχι?

 

Στο site της vodafone λεει για 21 Μαϊου...

http://www.vodafone-shop.gr/eshop/el/index.jsp?action=FutureMobilePhone

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο με τα made in Hungary απο που προεκυψε? Εμενα ολα τα κινητα νοκια που ειχα (τελευταιο ηταν το 6280) ηταν ολα made in Finland. Τωρα τους ηρθε η εμπνευση οτι η Ελλαδα πρεπει να παιρνει τα ουγγρικα? Μηπως υπαρχει λαθος πληροφορηση και τελικα μας ερθουν κανονικα Φιλανδικα?
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Τα παμε και πριν vodafone εταιρικα απο εβδομαδα... 18 Μαιου

 

Αρα τα καταστηματα ιδια περιοδο θεωρω!

AEK UBER ALLES :D

 

Champions League here we come

 

Nokia 7650, 7610,Panasonic x700, 6680, 3230, N70, Ν80, Ν73

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα που λεει πανω Mabe by nokia πως μπορω να μαθω που κατασκευαστικε?

 

Ίσως να λέει στο κουτί του.

 

*Έκανα αναζήτηση στο google: "made by nokia?" και σε μερικά forum που διάβασα τα made by nokia είναι φτιαγμένα στην Ασία (λογικά china).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πόση ώρα συνεχους αναπαργωγης video(smart movie ας πουμε) καλυπτει μια πλήρης φόρτιση?Θα μπορώ να παρακολουθήσω δυο ταινιες(3 ώρες)?Με το dvx τρέχει avi χωρις επεξεργασία?
Link to comment
Share on other sites

το κινητο κυκλοφορησε. απο δευτερα σε καποια ¨ενημερωμενα΄ νοκια σοπ.(ενημερωση μεσα απο νοκια σοπ)

 

 

στα προσεχη και στην κοσμοτε:http://www.e-cosmote.gr/cosmote/eshop.portal;jsessionid=GG7ZYz08TqvDnLfh1RzRSSy2qZkpqMh6SDV4gQg2V91LdsnP1Q7v!1145352537?_nfpb=true&_pageLabel=Handsets&subcategoryId=CP00-CP00-CP00-CP034&portlet_66_1_actionOverride=%2Fportlets%2Feshop%2FeshopWizard%2FshowComingSoonHandsets&_windowLabel=portlet_66_1

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ποια είναι η διαφορά του n95 που θα έρθει στο Πλαίσιο από αυτό του Play247 πχ?????? Θέλω να το αγοράσω και δεν ξέρω αν έχει το παραμικρό νόημα να περιμένω. Όμως πως γίνεται να το έχουν τα eshops και όχι η Nokia? Κάποιο λάκκο έχει η φάβα.

 

καμια απολυτως διαφορα φιλε μου:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...