Jump to content

E-TEN X800


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω προβλημα με το τηλεφωνο του χ800,

μου βγαζει no service και δεν λειτουργει σαν τηλεφωνο,οποια καρτα simm και να βαλω μεσα.εκανα hard reset,περασα ξανα την 402 rom,αλλα τιποτα...

μπορει καποιος να βοηθησει?:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 731
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω προβλημα με το τηλεφωνο του χ800,

μου βγαζει no service και δεν λειτουργει σαν τηλεφωνο,οποια καρτα simm και να βαλω μεσα.εκανα hard reset,περασα ξανα την 402 rom,αλλα τιποτα...

μπορει καποιος να βοηθησει?:(

 

οι καρτες sim σε αλλα τηλ.δουλευουνε??

αν ναι τοτε σε βλεπω να πηγαινεις πλαισιο για

αλλαγη συσκευης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οι καρτες sim σε αλλα τηλ.δουλευουνε??

αν ναι τοτε σε βλεπω να πηγαινεις πλαισιο για

αλλαγη συσκευης.

 

καλη χρονια

δουλευει η καρτασιμ σε αλλο τηλ.

το πηγα στο vnp που το αγορασα,δεν καταφεραν τιποτα,μου εδωσαν ενα χ500 να κανω τη δουλεια μου,και θα παει αγγλια για service.το εχω αγορασει απο τις 14 νοεμβρη και δεν κανει αλλαγη μετα την παροδο 20 ημερων.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλη χρονια

δουλευει η καρτασιμ σε αλλο τηλ.

το πηγα στο vnp που το αγορασα,δεν καταφεραν τιποτα,μου εδωσαν ενα χ500 να κανω τη δουλεια μου,και θα παει αγγλια για service.το εχω αγορασει απο τις 14 νοεμβρη και δεν κανει αλλαγη μετα την παροδο 20 ημερων.:)

 

Υπομονή τώρα... :(

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οταν σας καλει καποιος υπαρχει καποιο κενο απ την στιγμη που μιλατε μεχρι να σας ακουσει ο συνομιλητης σας??Σε μενα ετσι κανει!Δηλαδη το <<ναι>> που θα πω οταν το σηκωνω δεν το ακουνε.Μετα απο 2-3 δευτερολεπτα με ακουν...
Link to comment
Share on other sites

Οταν σας καλει καποιος υπαρχει καποιο κενο απ την στιγμη που μιλατε μεχρι να σας ακουσει ο συνομιλητης σας??Σε μενα ετσι κανει!Δηλαδη το <<ναι>> που θα πω οταν το σηκωνω δεν το ακουνε.Μετα απο 2-3 δευτερολεπτα με ακουν...

 

το ιδιο προβλημα εχω και εγω αλλα δεν εχω βρει λυση.αν καποιος γνωριζει τιποτα ας βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανεις την 402 την ελληνικη?Ρωτησατε στο πλαισιο εαν τους την εχουν δωσει γιατι στο εξωτερικο η αγγλικη,γερμανικη και ρωσικη εχουν κυκλοφορησει.

Join Playstation 3 underground :cool:

Wifi SDIO για mio A701 και Windows mobile 5

Πρωτα χαθηκε το happy hardcore-Υστερα ο life fm

Μετα η AMIGA-Tωρα η Siemens Mobile

Eνταξει το επομενο θα ειναι το τελος του κοσμου!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδια εχω μια περιεργη απορια αλλα δεν ξερω που αλλου να ρωτησω. Επιδη ασχολουμε με σκαφη θαλασσης, μπορω να βάλω στο x800 gps για θαλλασσα? υπαρχει καποιος χαρτης για το destinator ή κάποιο προγραμμα για θάλασσα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το έχω πάρει και εγώ σήμερα.. Ωστοσο μου κάνει κάπια περίεργα!

1. δεν μου κανει αναγνώρηση στην κλήση αν δεν κτυπήσει 3 φορές το τηλ

2. Αν απαντήσω στο τηλ μετα απο μερικά δευτερόλεπτα ενεργοποιειται η γραμμή

 

Καμια γνώμη??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γιατί πουλάτε όλοι το X800 σας;

Τόσο χάλια είναι τελικά;

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το έχω πάρει και εγώ σήμερα.. Ωστοσο μου κάνει κάπια περίεργα!

1. δεν μου κανει αναγνώρηση στην κλήση αν δεν κτυπήσει 3 φορές το τηλ

2. Αν απαντήσω στο τηλ μετα απο μερικά δευτερόλεπτα ενεργοποιειται η γραμμή

 

Καμια γνώμη??

 

και σε μενα αυτα ακριβως κανει.:X:X

Παιδιά, γιατί πουλάτε όλοι το X800 σας;

Τόσο χάλια είναι τελικά;

 

μαλλον ναι.:mad::mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γιατί πουλάτε όλοι το X800 σας;

Τόσο χάλια είναι τελικά;

 

Καλά κάνουν και το πουλάνε:)

Μπάς και πάρουμε κανένα σε καλή τιμή:p

 

Πέρα της πλάκας το μηχανάκι είναι φοβερό,αρκεί να ξέρεις να στήνεις σωστά ένα ΕΤΕΝ....θέμα εμπειρίας..απλά;)

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω και εγώ ότι απλά δεν παίζει Destinator 6 χωρίς αλχημείες.

 

να σας ενημερωσω οτι χθες αγορασα το cruiseεβαλα το destinator 6

του εκανα αναζητηση στο gps και παιζει τελεια, εχω κανει και reset γιατι αλλαξα γλωσσα και οι ρυθμισεις παρεμειναν.

Link to comment
Share on other sites

Όταν μου κάνουν κλήση δεν μπορώ να κάνω να κάνω αναγνώριση της κλήσεις αν το τηλέφωνο δεν κτυπήσει τουλάχιστον 3 φορές !!! 'Ετσι αν κάποιος θέλει να μου κάνει αναπάντητη κλήση για να τον πάρω εγώ δεν μπορώ να ξέρω ποιός είναι !!!

Έχω δοκιμάσει όλους τους τρόπους (Tweaks, SKtools, Rusian Rom, αλλαγή στο registry για delay 3 seconds, patch toy X500 και ότι άλλο μπορείτε να φανταστήτε) και ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ !!!!

Νομίζω ότι είναι η μεγαλύτερη πατάτα του X800, μεγαλύτερη και από την βλακεία των 64 ΜΒ μόνο της RAM !!!!

Η υποστήριξη της εταιρίας είναι ανύπαρκτη......

Πουλάω το X800 που το αγόρασα πριν ένα μήνα στην μισή τιμή και με 2Giga SDRAM !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν μου κάνουν κλήση δεν μπορώ να κάνω να κάνω αναγνώριση της κλήσεις αν το τηλέφωνο δεν κτυπήσει τουλάχιστον 3 φορές !!! 'Ετσι αν κάποιος θέλει να μου κάνει αναπάντητη κλήση για να τον πάρω εγώ δεν μπορώ να ξέρω ποιός είναι !!!

Έχω δοκιμάσει όλους τους τρόπους (Tweaks, SKtools, Rusian Rom, αλλαγή στο registry για delay 3 seconds, patch toy X500 και ότι άλλο μπορείτε να φανταστήτε) και ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ !!!!

Νομίζω ότι είναι η μεγαλύτερη πατάτα του X800, μεγαλύτερη και από την βλακεία των 64 ΜΒ μόνο της RAM !!!!

Η υποστήριξη της εταιρίας είναι ανύπαρκτη......

Πουλάω το X800 που το αγόρασα πριν ένα μήνα στην μισή τιμή και με 2Giga SDRAM !!!

 

Πες το πρόβλημά σου και εδώ. Οι κάτοχοι του Χ800 εκεί μπορεί να σε βοηθήσουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθω το φορουμ απο την αρχη...

Ειμαι γνωστος αλλωστε ΕΤΕΝακιας..Παρ ολα αυτα το συγκεκριμενο μηχανακι δεν το αγορασα..Προτιμησα το Καιζερ,αποδεικνυοντας πως δεν ειμαι κολλημενος σα μερικους εδω μεσα με συγκεκριμενες μαρκες...

Οταν εγω ελεγα οτι το μηχανημα ΕΙΝΑΙ ΠΑΤΑΤΑ,καποιοι ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ,ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΙ,ΑΝΩΡΙΜΟΙ(για να μη πω τιποτα χειροτερο),ΔΗΘΕΝ ΕΙΔΗΜΟΝΕΣ εδω μεσα,με εβγαζαν ΤΡΕΛΛΟ και με "στολιζαν"...

ΔΥΣΤΥΧΩΣ τα αποτελεσματα με δικαιωνουν..

Οσοι παρασυρθηκατε απο τις "αξιοπιστες" γνωμες και αποψεις τους και το αγορασατε...ξερετε τι να τους κανετε..:hunter::knife::kill::chair::shoot::rocket:

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

egw to exw edw kai 1,5 mina .tou exw balw tin ekdosi rom 402 me agglika win.to mixanima den me exei parousiasi apolitos tpt to exw fortosi ena soro programata kai ena soro paixnidia kai douleyei mia xara kai exei katapliktiki othoni kai para poly kalo gps i mpataria krataei ligo ala min ta theloume kai ola dika mas.tora ean merikoi psaxnete tis dinatotes enos laptop se ena ppc kanete lathos kai oso gia ta 64ram oles sxedon toso exoun.simasia pantos exei i sinergasia epeksergasti mnimi kai ta ipoloipa giati exw dei metrisis se ena site ena kin me intel kapou sta 600 me 128 ram na pigeni pio arga apo to x500
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

egw to exw edw kai 1,5 mina .tou exw balw tin ekdosi rom 402 me agglika win.to mixanima den me exei parousiasi apolitos tpt to exw fortosi ena soro programata kai ena soro paixnidia kai douleyei mia xara kai exei katapliktiki othoni kai para poly kalo gps i mpataria krataei ligo ala min ta theloume kai ola dika mas.tora ean merikoi psaxnete tis dinatotes enos laptop se ena ppc kanete lathos kai oso gia ta 64ram oles sxedon toso exoun.simasia pantos exei i sinergasia epeksergasti mnimi kai ta ipoloipa giati exw dei metrisis se ena site ena kin me intel kapou sta 600 me 128 ram na pigeni pio arga apo to x500

 

Αλλαξα αυτοκινητο...Απο τα 1000 κυβικα,πηρα ενα 1400αρι..

Το 1400αρι πηγαινει "σφαιρα"...Και δε μπορω να καταλαβω γιατι ο κολλητος μου που εχει το Honda Civic Type-R,μου λεει πως το λατρευτο καινουριο μου αμαξακι,παει σα χελωνα...

Οπως μαθει τελικα ο καθενας...

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα αυτοκινητο...Απο τα 1000 κυβικα,πηρα ενα 1400αρι..

Το 1400αρι πηγαινει "σφαιρα"...Και δε μπορω να καταλαβω γιατι ο κολλητος μου που εχει το Honda Civic Type-R,μου λεει πως το λατρευτο καινουριο μου αμαξακι,παει σα χελωνα...

Οπως μαθει τελικα ο καθενας...

 

 

:offtopic::chair:

Link to comment
Share on other sites

:offtopic::chair:

 

Ενω ειναι ON-TOPIC,καποιοι που εχουν γνωμη για την αποδοση του Χ800,χωρις να εχουν περασει απο τα χερια τους τουλαχιστον αλλα 10-15 pocket pc,ωστε να εχουν ενα αξιοπιστο μετρο συγκρισης και να εκφρασουν μια αντικειμενικη αποψη...:blink:

Τα διαβαζει αυτα ο καθε ανυποψιαστος μελοντικος αγοραστης,που δεν ειναι γνωστης του αντικειμενου (δεν απαγορευεται νομιζω ΝΑ ΜΗΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΤΙ),και περιμενει την αποψη απο τους "ειδημονες" του σαιτ,για να παρει μια αποφαση να παει να σκασει τα ωραια του λεφτακια..

Βλεποντας τις διθυραμβικες κριτικες,το αγοραζει και εκει που χτυπαει το τηλεφωνο και παταει με χαρα το πρασινο κουμπακι για να απαντησει στη κληση...περιμενει 3 δευτερολεπτα μεχρι να ακουσει τη φωνη απο την αλλη ακρη της γραμμης...

Τι του λες μετα του ανθρωπου αυτου που σε εμπιστευτηκε?

"Ας προσεχες μεγαλε"?

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Το μηχανακι αυτο για να το απολαυσεις απλα πρεπει να ξερεις να το σεταρεις (το ειπε κι ενα παιδι παραπανω και συμφωνω απολυτα μαζι του). Για αγορα απο εξωτερικο στα 550 ευρω περιπου αξιζει 100%. VGA εργαλειο σημερα δεν υπαρχει χωρις παραχωρησεις. Οποιος λοιπον δε θελει να ειναι αγκαλια με τα pixels μπορει να υποστει και μερικα περιεργα των συσκευων αυτων.

Ο,τι αλλο λεμε απο εκει και περα...

Link to comment
Share on other sites

Το μηχανακι αυτο για να το απολαυσεις απλα πρεπει να ξερεις να το σεταρεις (το ειπε κι ενα παιδι παραπανω και συμφωνω απολυτα μαζι του). Για αγορα απο εξωτερικο στα 550 ευρω περιπου αξιζει 100%. VGA εργαλειο σημερα δεν υπαρχει χωρις παραχωρησεις. Οποιος λοιπον δε θελει να ειναι αγκαλια με τα pixels μπορει να υποστει και μερικα περιεργα των συσκευων αυτων.

Ο,τι αλλο λεμε απο εκει και περα...

Συμφωνω απολυτα...

Το Χ800 αν το "μαγειρεψεις" σωστα,παει μια χαρα..Και το λεω απο προσωπικη εμπειρια..Πηρα ενα,ενος φιλου και αφου το παλεψα 2-3 μερες το εφερα στα ισια του..

Εκει ομως ακριβως ειναι η ενσταση μου..

Γιατι δηλαδη?Αφου υπαρχει τροπος..Γιατι δεν το εκανε η ιδια η ΕΤΕΝ,πριν το κυκλοφορησει?

Για ποιο λογο η συγκεκριμενη εταιρια να μας αντιμετωπιζει σαν beta-testers των συσκευων της?

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα...

Το Χ800 αν το "μαγειρεψεις" σωστα,παει μια χαρα..Και το λεω απο προσωπικη εμπειρια..Πηρα ενα,ενος φιλου και αφου το παλεψα 2-3 μερες το εφερα στα ισια του..

Εκει ομως ακριβως ειναι η ενσταση μου..

Γιατι δηλαδη?Αφου υπαρχει τροπος..Γιατι δεν το εκανε η ιδια η ΕΤΕΝ,πριν το κυκλοφορησει?

Για ποιο λογο η συγκεκριμενη εταιρια να μας αντιμετωπιζει σαν beta-testers των συσκευων της?

 

Αυτο ειναι ενα καλο ερωτημα. Αλλα προσωπικα, προτιμω να ταλαιπωρηθω δοκιμαζοντας πραγματα και ψαχνοντας στα φορα, εχοντας πληρωσει ενα λογικο ποσο (παλι υπερτιμημενο, αλλα ετσι εχει διαμορφωθει η αγορα), παρα κατι 800αρες για αναλυσεις 4ετιας.

Προσωπικη αποψη βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to E-TEN X800

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...