Jump to content

Sony Ericsson W610i


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδιά,πήγα να πάρω σήμερα κινητό αφού η αγορά του W810 αποδείχθηκε σκέτο φιάσκο (όχι εξαιτίας του...).Εκεί μου είπαν πως το W610 είναι ένα W810 αλλά σε άλλο καλούπι.Τί λέτε?

Μπορει να ειναι κι'ετσι...αλλα πιο χειροτερο.αλλωστε ολα τα νεα κινητα της se ειναι περιπου ιδια..:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 227
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρε παιδιά,πήγα να πάρω σήμερα κινητό αφού η αγορά του W810 αποδείχθηκε σκέτο φιάσκο (όχι εξαιτίας του...).Εκεί μου είπαν πως το W610 είναι ένα W810 αλλά σε άλλο καλούπι.Τί λέτε?

 

einai ena beltiomeno pio omorfo kai elafri w810, me arketes perissoteres eukolies kai kaloudia

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ελαφρυτερο σιγουρα, το αν ειναι πιο ομορφο ειναι τελειως υποκειμενικο (για μενα προσωπικα ειναι) και οντως εχει αρκετες ευκολιες, και προσθηκες, οχι ομως ιδιαιτερα πολλες για να το κανουν πολυ καλυτερο.

 

Οι διαφορες τους (τουλαχιστον αυτες που μπορω να θυμηθω) ειναι οι εξεις:

 

-Πιο φωτεινη οθονη

-Νεοτερο λογισμικο με δυνατοτητα multitasking (πολλες εφαρμογες μαζι)

-Νεοτερη εκδοση Walkman

 

Οπως βλεπεις, ειναι ελαχιστες...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά του έχει βάλει κάποιος memory stick των 2 GB;

Λειτουργεί κανονικά;

Κάποιος μου είχε πει ότι με το 2GB θα κολλάει , θα σέρνεται κλπ.

Ισχύουν αυτά;

μέχρι τώρα έχω του 1 GB.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά του έχει βάλει κάποιος memory stick των 2 GB;

Λειτουργεί κανονικά;

Κάποιος μου είχε πει ότι με το 2GB θα κολλάει , θα σέρνεται κλπ.

Ισχύουν αυτά;

μέχρι τώρα έχω του 1 GB.

δεν νομιζω να σερνεται.μια χαρα θα δουλευει.απλα θα αργει λιγο...σε σημειο να μην σου σπαει τα νευρα.και αμα παρεις και high speed δεν θα εχεις κανενα προβλημα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να σερνεται.μια χαρα θα δουλευει.απλα θα αργει λιγο...σε σημειο να μην σου σπαει τα νευρα.και αμα παρεις και high speed δεν θα εχεις κανενα προβλημα.:)

 

Τα κινητά, τουλάχιστον αυτό δεν καταλαβαίνει απο high speed

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε μηνυμα για αναβαθμιση, να την κανω;

 

ξερουμε διαφορες της νεας;

Αυτό το μηνυμα το βγάζει το κινητό από μόνο του (υπάρχει επιλογή να το απενεργοποιήσεις) και στην ουσία αυτό που κάνει είναι να σου υπενθυμίζει οτί πρέπει να κάνεις αναβάθμιση.

Δεν είναι απάραίτητο να έχει βγει (μπορεί όμως), μόνο άμα συνδεθείς με το se update service (μέσω windows) θα δεις αν όντως υπάρχει καινούργια.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχω και εγω αυτο το κινητό εδω και μια βδομάδα με το τελευτεο firmware περασμένο σε αυτο.

Το πρόβλημα ειναι οτι καθώς ειναι σε κατάσταση αναμονής το κινητό κλίνη απο μόνο του και δεν ξανά ανάβει εκτός και αν βγάλω την μπαταριά και και την ξαναβάλω τότε παίρνει μπρος

 

μήπως συμβαίνει και σε σας αυτο?

να το πάω πίσω? τι με συμβουλεύεται να κάνω?

ευχαριστώ

tex
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχω και εγω αυτο το κινητό εδω και μια βδομάδα με το τελευτεο firmware περασμένο σε αυτο.

Το πρόβλημα ειναι οτι καθώς ειναι σε κατάσταση αναμονής το κινητό κλίνη απο μόνο του και δεν ξανά ανάβει εκτός και αν βγάλω την μπαταριά και και την ξαναβάλω τότε παίρνει μπρος

 

μήπως συμβαίνει και σε σας αυτο?

να το πάω πίσω? τι με συμβουλεύεται να κάνω?

ευχαριστώ

Πηγαινε'το σε service.Σε τετοιες περιπτωσεις δικαιουσε νεο τηλεφωνο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο,αλλά θέλω να μάθω αν είστε ευχαριστημένοι από την φωτογραφική του κινητού.Δεν ξέρω αν φταινε οι ρυθμίσεις,αλλά νομίζω πως τραβάει θολές φωτογραφίες..Και εννοείται ότι χωρίς καλό φωτισμό δεν αξίζει ν'σχοληθείς.Λυπάμαι που το λέω αυτό,μα νομίζω ότι BenQ EF81 που σκότωσα,στον τομέα των οπτικών πολυμέσων ήταν ανώτερο..
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχω και εγω αυτο το κινητό εδω και μια βδομάδα με το τελευτεο firmware περασμένο σε αυτο.

Το πρόβλημα ειναι οτι καθώς ειναι σε κατάσταση αναμονής το κινητό κλίνη απο μόνο του και δεν ξανά ανάβει εκτός και αν βγάλω την μπαταριά και και την ξαναβάλω τότε παίρνει μπρος

 

μήπως συμβαίνει και σε σας αυτο?

να το πάω πίσω? τι με συμβουλεύεται να κάνω?

ευχαριστώ

 

Σε μένα εδώ και δύο εβδομάδες που το έχω δεν έχει παρουσιάσει τίποτα περίεργο.\Οπωσδήποτε το πας πίσω και ο θεος βοηθός.

Εύχομαι την καλύτερη λύση.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχω και εγω αυτο το κινητό εδω και μια βδομάδα με το τελευτεο firmware περασμένο σε αυτο.

Το πρόβλημα ειναι οτι καθώς ειναι σε κατάσταση αναμονής το κινητό κλίνη απο μόνο του και δεν ξανά ανάβει εκτός και αν βγάλω την μπαταριά και και την ξαναβάλω τότε παίρνει μπρος

 

μήπως συμβαίνει και σε σας αυτο?

να το πάω πίσω? τι με συμβουλεύεται να κάνω?

ευχαριστώ

 

το εχω πάει πίσω και μου έχουν κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

και μου έχουν πει αν το ξαναπαρουσιαση να το παρω να το ελενξουν.

 

με το που έφυγα απο εκει μετα απο κaνενα μισάωρο το εχει ξανακάνει μια φορα.

Να τους το ξαναπαω και να τους πω να το στείλουν στο service??

tex
Link to comment
Share on other sites

το εχω πάει πίσω και μου έχουν κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

και μου έχουν πει αν το ξαναπαρουσιαση να το παρω να το ελενξουν.

 

με το που έφυγα απο εκει μετα απο κaνενα μισάωρο το εχει ξανακάνει μια φορα.

Να τους το ξαναπαω και να τους πω να το στείλουν στο service??

Να το πας σε ενα επισημο service με αποδειξη αγορας και να το αφησεις να στο φτιαξουν.και ασε τις επισκεψεις...απο το καταστημα που το πηρες γιατι αυτοι ειναι ασχετοι...και περισσοτερο χρονο χανεις. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδώ και μια βδομάδα περίπου είμαι και εγώ κάτοχος ενός W610. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πάρα πολύ θετικές.

Η ποιότητα του είναι πάρα πολύ καλή (καλά υλικά, κανένα τρίξιμο, άψογη εφαρμογή του καπακιού της μπαταρίας, θετικό πάτημα πλήκτρων), σαφώς ανώτερη από του Ζ710 που είχα πριν. Αρκετά καλή αυτονομία (περίπου 30% παραπάνω από το Ζ710). Καλή κάμερα για τα χαρακτηριστικά και την τιμή του κινητού, με αρκετά δυνατά led. Bluetooth απροβλημάτιστο και ίσως πιο ισχυρό από του Ζ, του οποίου το τελευταίο διάστημα έκανε νερά. Καλή οθόνη αν και με σχετικά χαμηλή ανάλυση για την τιμή και την εποχή του...

Το βασικό αρνητικό του είναι τα μικρά πλήκτρα τα οποία θέλουν μια συνήθεια για να βρίσκεις.

 

Ακόμα δεν έχω αξιολογήσει τις walkman δυνατότητες. Μέσα στο ΣΚ θα γίνουν τα πειράματα... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σας και από εμένα.

Ήθελα να σας ρωτησω αν υπάρχει κάποιο προγραμμα για το κινητό μας όπως είναι το Blackballer για τα παλιά nokia s60 το οποίο λειτουργεί σαν φίλτρο κλήσεων , δηλαδή επιλέγεις έναν αριθμό τηλεφώνου που δεν θέλεις να σε καλεί και ... δεν σε ενοχλει πια!;)

Το ίδιο ισχύει και για sms.:!:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να σας ρωτήσω κάτι μιας που είμαι και νέος με τa sony?Να κάνω update το ολοκαίνουριο W610i μου ή όχι?Ένας φίλος που εχει το Κ800i πήγε να το κάνει update και του κόλλησε στο 92% και αναγκάστηκε να πάει στην αντιπροσωπεία.Έχει κανείς κάνει update σε αυτό το μοντέλο??Αξίζει τον κόπο ή όχι?
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Kαλησπερα παιδια.

Επαναφερω το θεμα για το κινητο με μια ερωτηση..

Πως μπορω να κανω το walkman του κινητο να προβαλει το album art του cd που παιζει?Εχω βαλει το .jpg μεσα στο φακελο με τη μουσικη, εχω ονομασει το .jpg ακομα και με το ονομα του φακελου, εχω επιλεξει την επιλογη να φαινεται το εξωφυλλο του cd απο το κινητο αλλα τπτ...τι κανω λαθος;;μηπως ειναι θεμα αναλυσης εικονας;

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση οτί δεν είναι θέμα μεγέθους της φωτό που βάζεις, γιατί πολύ απλά νομίζω οτι δεν λειτουργεί έτσι.

 

Για να παίζει την εικόνα πρέπει αυτός που έχει κάνει το mp3 αρχείο, να έχει καθήσει και να περάσει την εικόνα του άλμπουμ στο πρόγμαμμα που το μετατρέπει.

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και αυτο..ειχα κατι τραγουδια στα 320 kbps και τα εκανα 128 και περασα μεσα και τα εξωφυλλα που θελω και παλι δε τα δειχνει...καμια ιδεα?

 

εσενα JoeBar δλδ δουλευει;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω προσπαθήσει να φτιάξω δικό μου mp3 και να το περάσω. Απλά σε κάποια μου το βγάζει. Σε άλλα βέβαια όχι...
Link to comment
Share on other sites

Το 810 έχει λίγο καλύτερη κάμερα και σίγουρα όχι τοσο υψηλό SAR Level.

 

Κατά τα άλλα είναι πιο κομψό το 610 και έχει και A2DP...

 

Παιδιά, συγγνώμη αν υπάρχει πουθενά γραμμένο, αλλά δεν το βρήκα, τι SAR έχει το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...