Jump to content

Η γνώμη σας για το Φοίβο


sofikat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια συγγνωμη αλλα νομιζω οτι κ ο ιδιος ο φοιβος εχει αρκετη αυτογνωσια για να καταλαβει οτι τα τραγουδια του δεν ειναι ποιοτικα!! :blink:

μπορει να αρεσουν σε πολυ κοσμο,μπορει να ακουγονται,αλλα την ποιοτητα που την εχουν κρυμμενη?στο "μωρο μου σορυ,μα εχω βρει καλυτερο αγορι?"(μιας που μιλαμε για την κοκκινου:p).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 248
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορει να αρεσουν σε πολυ κοσμο,μπορει να ακουγονται,αλλα την ποιοτητα που την εχουν κρυμμενη?στο "μωρο μου σορυ,μα εχω βρει καλυτερο αγορι?"(μιας που μιλαμε για την κοκκινου:p).

Oχι.

Την εχουν κρυμμενη στο "Παραλος" και στην "Επιστροφη",τραγουδια του Φοιβου που δεν εχεις ακουσει γι αυτο καλυτερα να μη μιλας.

Link to comment
Share on other sites

Oχι.

Την εχουν κρυμμενη στο "Παραλος" και στην "Επιστροφη",τραγουδια του Φοιβου που δεν εχεις ακουσει γι αυτο καλυτερα να μη μιλας.

Kαλά, το "Πάραλος" είναι ΚΟΡΥΦΑΙΟ κομμάτι...Πραγματικά του έβγαλα το καπέλο του Φοίβου...Είχα κολλήσει από τότε που κυκλοφόρησε κι ακόμα όποτε το ακούω , παθαίνω την πλάκα μου...! ΚΟΡΥΦΗ....Τίποτα άλλο...

...ευτυχής κάτοχος Μ600i...:)

 

Κλείσε μέσα στην ψυχή σου την Ελλάδα και θα δεις να λαχταρεί κάθε είδους μεγαλείο...

Link to comment
Share on other sites

Oχι.

Την εχουν κρυμμενη στο "Παραλος" και στην "Επιστροφη",τραγουδια του Φοιβου που δεν εχεις ακουσει γι αυτο καλυτερα να μη μιλας.

Οι εξαιρέσεις που επιβεβαιώνουν τον κανόνα δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Οι εξαιρέσεις που επιβεβαιώνουν τον κανόνα δηλαδή

Δεν υπαρχει κανονας,ουτε και εξαιρεσεις.

Υπαρχουν τραγουδια διαφορετικου υφους.

Link to comment
Share on other sites

Το ΓΕΙΑ της Βανδη εφτασε νουμερο 1 στην υφηλιο το 2004.

 

Αν τρως αύτα που σου πουλάνε τα ελληνικά media τι να πω:rolleyes: Πήγαινε και ρώτα όποιονδηποτε σε Άγγλια, Αμερική, Γαλλία κτλ αν ξέρει τι έστι Βανδή ή αν έχει ακούσει το "Gia".

 

Ακούσα ότι η Madonna και η J.Lo ακόμα το φυσάνε και δεν κρύωνει. Μια με τη Βίσση μια με τη Βανδή δε θα σταυρώσουνε πότε #1 στα charts.:lol: Sorry αλλά το προκαλείς με αυτά που γράφεις.

 

http://img149.imagevenue.com/loc892/th_51917_hotdance_122_892lo.jpg

Kαι μια αποδειξη για να κλεισουν μερικα στοματα...

Link to comment
Share on other sites

http://img149.imagevenue.com/loc892/th_51917_hotdance_122_892lo.jpg

Kαι μια αποδειξη για να κλεισουν μερικα στοματα...

 

eeeeetsi:D:D:D:D

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

http://img149.imagevenue.com/loc892/th_51917_hotdance_122_892lo.jpg

Kαι μια αποδειξη για να κλεισουν μερικα στοματα...

Φίλε μου, όσο και να τα λέμε, τα στόματα μερικών δεν θα κλείσουν ποτέ...!!! Γιατί πολύ απλά, ξέρουν ότι είναι μειοψηφία και θα προσπαθούν μια ζωή να κάνουν αισθητή την παρουσία τους με ΚΑΘΕ τρόπο... Η πλειοψηφία του κόσμου τα ξέρει αυτά που δείχνεις φίλε μου...Κι εκείνοι τα ξέρουν ,απλά δεν τα παραδέχονται...!!! Δικό τους πρόβλημα...Άσε τους να σκούζουν, η φωνή τους θα κλείσει, όχι η δική μας...:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

...ευτυχής κάτοχος Μ600i...:)

 

Κλείσε μέσα στην ψυχή σου την Ελλάδα και θα δεις να λαχταρεί κάθε είδους μεγαλείο...

Link to comment
Share on other sites

Oχι.

Την εχουν κρυμμενη στο "Παραλος" και στην "Επιστροφη",τραγουδια του Φοιβου που δεν εχεις ακουσει γι αυτο καλυτερα να μη μιλας.

 

το αν πρεπει να λεω τη γνωμη μου η οχι θα το κρινω εγω.

οχι,δεν τα εχω ακουσει τα συγκεκριμενα τραγουδια,αλλα πιστεψε με εχω ακουσει απειρα τραγουδια του φοιβου κ μονο ποιοτικο δεν τον θεωρω!τωρα αν οντως τα 2 αυτα τραγουδια του ειναι ποιοτικα,δε νομιζω οτι λεει κατι..

μη φανατιζεσαι τοσο πολυ,καλο ειναι να υπερασπιζεσαι τον καλλιτεχνη που σ'αρεσει,αλλα καλο ειναι να εισαι κ αντικειμενικος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κανονας,ουτε και εξαιρεσεις.

Υπαρχουν τραγουδια διαφορετικου υφους.

Μόνο που η συζήτηση ήταν για την ποιότητα και όχι για το πόσα είδη τραγουδιών μπορεί να γράψει ο Φοίβος (μπορει να αρεσουν σε πολυ κοσμο,μπορει να ακουγονται,αλλα την ποιοτητα που την εχουν κρυμμενη?). Και το να έχει 5-10 ποιοτικά κομμάτια ανάμεσα σε 200 σουξεδάκια της σειράς, δε λέει απολύτως τίποτα.

 

Μπορεί μεν η ποιότητα να είναι υποκειμενικό κριτήριο, αλλά υπάρχουν και μερικές προυποθέσεις κοινά αποδεκτές από την πλειοψηφία του μουσικού κοινού ώστε να θεωρηθεί κάτι ποιοτικό. Και τα περισσότερα τραγούδια του Φοίβου, απλά δεν τις έχουν.

 

Οι περισσότεροι που ακούν τέτοια κομμάτια, το κάνουν συνειδητά, ξέροντας πως δεν είναι και το απαύγασμα της ποιότητας. Καλά κάνουν και μαγκιά τους. Το πρόβλημα είναι πως εσύ προσπαθείς να μας πείσεις για πράγματα που ακόμα και ο ίδιος δεν τα πιστεύει.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε παιδιά μας πείσατε!Φοίβος = ποιότητα.

 

Δέσποινα Μαλέα και μετά το ΧΑΟΣ.

Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πώς λέγεται το κομμάτι;

Destiny

(προφανώς δεν είναι συνεργασία με τον Φοίβο :p)

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Destiny

(προφανώς δεν είναι συνεργασία με τον Φοίβο :p)

 

Hmmm... :p

 

Και τραγουδάει η Βανδή σε αυτό;

Πώς προέκυψε να λέγεται πως είναι συνεργασία Schiller/Φοίβος;

 

Πείτε μου και μένα που δεν ξέρω... :(

 

 

Edit:

 

ΟΚ, το βρήκα. :)


Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εντάξει ρε παιδιά μας πείσατε!Φοίβος = ποιότητα.

 

Δέσποινα Μαλέα και μετά το ΧΑΟΣ.

 

Λιτός και περιεκτικός.;):p

Το πρόβλημα πλέον έχει αναχθεί σε εθνικό. Σε λίγο αναμένουμε "εθνικό διχασμό".

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα τραγούδια του Φοίβου ήταν πολύ ωραία! Όσο παιρνούν όμως τα χρόνια η ποιότητα πέφτει απίστευτα! Αντιγραφές, επαναλήψεις... Πάνε τα παλιά τα χρόνια..

Νομίζω ότι χρειάζεται διακοπες!!!!!!:worry:

Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα τραγούδια του Φοίβου ήταν πολύ ωραία! Όσο παιρνούν όμως τα χρόνια η ποιότητα πέφτει απίστευτα! Αντιγραφές, επαναλήψεις... Πάνε τα παλιά τα χρόνια..

Νομίζω ότι χρειάζεται διακοπες!!!!!!:worry:

 

 

se ayto tha sumfwnisw kai egw... exei pesei stin pagida na epanalamvanei orismena moysika themata kai na xrisimopoiei moysikes formes aprokalupta.. mia mikri apoxi kai ksekoyrasi tha htan gia kalo pisteyw...

 

Den epitithomai SYNH8WS alla stin periptwsi soy ekana mia eksairesi kai kapoios poy diavase ta posts tha katalave giati... Oute thewrw ton eayto moy yperanw aytistikwn oute exw provlima me atoma poy antimetopizoyn tetoies katastaseis genikws alla eidikws periegrapsa tin katastasi stin opoia vriskesai! ayti einai h teleytaia apantisi moy se sena oti mpoyrda kai na peis gia mena :cry::cry::cool:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι χρειάζεται διακοπες!!!!!!:worry:

 

Απ'το στόμα μου το πήρες!Διακοπές!Αλλά όχι ολιγοήμερες!!!Διακοπές επ'αόριστον για να ησυχάσουν τα αυτάκια μας που έχουν υποφέρει τα πάνδεινα εξαιτίας του συνθετικού του ταλέντου! :lol:

Link to comment
Share on other sites

to aksiosimeiwto den einai to kata poso o foivos exei i oxi telento alla to posous fan/anti-fan exei..

 

logiko na soy aresei kapoios kai na ton ypostirizeis..

logiko na min soy aresei kapoios kai na to ekfrazeis apla i na adiaforeis... alla na xtypietai kapoios kata alloy?? :)

Link to comment
Share on other sites

se ayto tha sumfwnisw kai egw... exei pesei stin pagida na epanalamvanei orismena moysika themata kai na xrisimopoiei moysikes formes aprokalupta.. mia mikri apoxi kai ksekoyrasi tha htan gia kalo pisteyw...

 

Den epitithomai SYNH8WS alla stin periptwsi soy ekana mia eksairesi kai kapoios poy diavase ta posts tha katalave giati... Oute thewrw ton eayto moy yperanw aytistikwn oute exw provlima me atoma poy antimetopizoyn tetoies katastaseis genikws alla eidikws periegrapsa tin katastasi stin opoia vriskesai! ayti einai h teleytaia apantisi moy se sena oti mpoyrda kai na peis gia mena :cry::cry::cool:

 

Πρώτον θα συμφωνήσω σε 2 πράγματα μαζί σου: (ειδες?όλο εκπληξεις σου ειμαι..:lol:)

 

- Στην κούραση του Φοίβου. Κ θα επαυξήσω όχι μόνο στα ίδια κουραστικά πλέον θέματα, αλλά κ στην κουραστικη κλεψιά άλλων μουσικών θεματων/τραγουδιών τόσο απροκάλυπτα..

 

-Παραδεχεσαι δηλαδη οτι επιτεθηκες τελικα.. αλλα κατα τα αλλα δεν προσβαλες τους αυτιστικους ανθρωπους... ρε ποιον νομιζεις οτι κοροιδευεις? Παντως ντρεπομαι που συνομιλω με εναν ανθρωπο που δεν εχει δει ποτε ή μιλησει με αυτιστικο ανθρωπο κ παρ' όλα αυτα τον χρησιμοποιει ως ύβρις.. (Ο αδερφος μου ειναι εργοθεραπευτης κ βλέπω συχνα αυτα τα παιδια. Είναι τραγικο να αποζητάνε αγαπη απο ανθρωπους σα του λογου σου..)

 

 

Κ Διαφωνώ στα εξής:

 

-Το άν λέω μπούρδες ή όχι δε θα το κρινεις ουτε εσυ, αλλα ουτε κ γω.. αλλα ο λαός! (κοινως οι συμφορουμίτες :-) είτε το θες, είτε όχι )

 

-εεε ειναι η δεύτερη (ή μπορει κ 3η) "τελευταια" απάντηση σου.. ποτε θα ναι η τελευταία μα εντελως τελευταια?? Βλέπεις πάντως ότι σου απαντω χαλαρα κ συ νευριαζεις.. τσ τσ τσ!

 

ΥΓ Κ η απορία μου ακόμη να λυθεί!! Μα γιατι δε μου λες πόσο είσαι?? Να ξέρω αν εχω μαντικές ικανότητες.. έλα please!!!

Link to comment
Share on other sites

re paidia entaksei den sas aresei o foivos alla mh mas to epanalamvanete 15 fores mesa se 1-2 selides...... afou den sas aresei adiaforiste...genika milontas...13 selides gemisan apo 10 atoma pou ton vrizoun se kathe post.....kourastiko einai...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...