Jump to content

CableTV από τη Vivodi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

O OTE καθυστερεί γενικά, αλλά όχι τόσο πολύ. Αν σας λένε εδώ και 2 μήνες (όπως κάνουν και σε μένα), ότι κθυστερεί ο ΟΤΕ, τότε το πιθανότερο είναι να μην έχουν "πόρτες" στο DSLAM που ανήκετε και να μην έχουν στείλει καν την αίτηση στον ΟΤΕ ακόμα (σας έχουν κοινώς στην αναμονή, και περιμένουν να βρουν αυτοί ports πρώτα, και μετά να στείλουν την αίτηση στον ΟΤΕ και να ξεκινήσουν οι 30 εργάσιμες). :mad: :mad:

 

+1000000000000000:happy: :happy:

this is how we do...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 67
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν ειναι ετσι και σεβονται πρωτα πρωτα τον εαυτο τους ας μην υποσχονται με σιγουρια εντος 30 μερων και να λενε το προβλημα απο την αρχη αφου ολοι οι ανταγωνιστες εχουν το ιδιο. επισης ειναι δικη τους δουλεια να πιεζουν τον ΟΤΕ
Link to comment
Share on other sites

oloi osoi exoun balei cable tv exoun exafanistei apo ta forums

giati arage?????

Γιατί μάλλον δεν εχει βάλει κανείς ...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια γιατι τετοιος πονος με το cable tv??? Εχω ακουσει οτι η ποιοτητα του σηματος ειναι VHS αρα δεν λεει

Ακομα ειδα σε Πλαισιο στο Συνταγμα που ειχε εικονα απο cable tv και ηταν τραγικη

 

Παιδια υπομονη ειμαστε ακομα σε "σπερματικο" σταδιο , μεχρι να γεννηθει το σωστο ADSL (SDAL, xDSL) θα περασει καιρος

Πρεπει να δωσουν λεφτα , και αυτο που κανουν αυτη την στιγμη ειναι να μαζευουν λεφτακια

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Βρε παιδια γιατι τετοιος πονος με το cable tv??? Εχω ακουσει οτι η ποιοτητα του σηματος ειναι VHS αρα δεν λεει

Ακομα ειδα σε Πλαισιο στο Συνταγμα που ειχε εικονα απο cable tv και ηταν τραγικη

 

Παιδια υπομονη ειμαστε ακομα σε "σπερματικο" σταδιο , μεχρι να γεννηθει το σωστο ADSL (SDAL, xDSL) θα περασει καιρος

Πρεπει να δωσουν λεφτα , και αυτο που κανουν αυτη την στιγμη ειναι να μαζευουν λεφτακια

 

φιλικα

 

ΣΩΣΤΟΣ...Εγώ έχω δοκιμάσει Βιβόντι πέρυσι και δεν έμεινα ικανοποιημένος με την εξυπηρέτηση που παρέχουν...καθυστερούν πάρα πολύ...Δοκίμασα και Ελλάς Ον Λάιν και μέσα σε 3 ημέρες είχα ADSL γραμμή...

mpx 200
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ: ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΗ VIVODI!!!

 

Εγώ αναμένον μόνο(!) δύο μήνες (φανταστείτε, δυο μήνες και λέω μόνο γιατί με αυτά που διάβασα για άλλους...), όμως φυσικά τίποτα ακόμα.

 

Το χειρότερο όμως είναι ο τρόπος που σε αντιμετωπίζουν στο τηλέφωνο. Δε με πειράζει η υπερβολική αναμονή πριν το σηκώσουν. Απλά οι υπάλληλοι, προφανώς έχουν τόσο πολλούς δυσαρεστημένους πελάτες που δεν έχουν όρεξη να ακούσουν έναν ακόμα! Φυσικά δεν δίνουν καμιά συγκεκριμένη απάντηση, δεν δίνουν το όνομα τους και δεν δίνουν τον προϊστάμενο. Το αστείο είναι ότι σε μια από τις συνδιαλέξεις μου έγινε και αυτό:

 

- Εγώ: Μπορείτε να μου πείτε τέλος πάντων από ποια στάδια πρέπει να περάσει μια αίτηση για να ολοκληρωθεί η σύνδεση και σε ποιο βρίσκεται η δική μου;

- Όχι. Δεν έχουμε ενημέρωση για την πρόοδο διεκπεραίωσης των αιτήσεων.

- Ναι, αλλά με ποιον πρέπει να μιλήσω εγώ για να ενημερωθώ για την πορεία της αίτησης μου;

- Με εμάς;

- Εννοείτε το τμήμα σας συγκεκριμένα;

- Μάλιστα.

- Μα, αφού μόλις μου είπατε ότι δεν έχετε αυτή τη πληροφόρηση!

- Ναι... δεν έχουμε... (εδώ η τύπισα κολάει και υπάρχει μια παύση).

- Συγνώμη, καταλαβαίνετε ότι αυτό που μου λέτε είναι αστείο; Το τμήμα της εταιρείας που αναλαμβάνει να ενημερώνει τους πελάτες για την πορεία της αίτησης τους... δεν έχει πληροφόρηση σχετικά με αυτήν!

- Έχουμε, όμως πρέπει να ολοκληρωθούν οι διαδικασίες σύνδεση πρώτα. Μόλις ολοκληρωθούν θα φαίνεται στη καρτέλα σας ότι έχει ενεργοποιηθεί η σύνδεση...

 

Αποφάσισα ότι δεν θέλω να έχω καμιά σχέση με αυτή την εταιρεία και συνιστώ σε όλους να το αποφεύγουν. Προτίμησα σήμερα να ακυρώσω την αίτηση (και μου είπαν ότι πρέπει να περιμένω 15 εργάσιμες και για αυτό!) και να κάνω αίτηση αλλού. Ακόμη και αν μου έλεγαν ότι "Ερχεται τώρα άτομο να σας συνδέσει!" δεν θα το δεχόμουν, διότι θα αισθανόμουν ότι έχω χάσει κάθε ίχνος αξιοπρέπειας! Δεν μπορώ να μου φαίρονται σαν ζώο για... πέντε ευρώ το μήνα!

 

Αυτή τη στιγμή δοκιμάζω τη τύχη μου στην NetOne. Έστειλα την αίτηση για σύνδεση την ίδια μέρα που ζήτησα ακύρωση από τη Vivodi. Θα έχει ενδιαφέρον τώρα να δω την εξέλιξη...

Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσει η στιχομυθία που παρέθεσες, :)

 

αλλά στο τέλος μ' έστειλες αδιάβαστο μιλάμε μ' αυτό το NetOne. :lol:

 

Νομίζω ότι και εκεί θα ζήσεις αντίστοιχα συναρπαστικές στιγμές από το τηλέφωνο. :X

Link to comment
Share on other sites

σιγα σιγα κατι αλλαζει ........μην ειστε τοσο απαισιοδοξοι.

εμενα με ενργοποιησαν σε 35 εργασιμες.για cable tv παντα.

και γενικα ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.σαφως και υπάρχει θέμα σαν του karypid ,όπως και εμενα ετσι μου ελεγαν , ώσου τους είπα γιαα ακυρωση και την επομενη μερα τηλεφωνο για ραντεβου με τεχνικο.Σύμπτωση η τυχαιο????δεν γνωριζω αλλα και αρκετοι αλλοι σε λογικους χρονους ενεργοποιηθηκαν....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εγώ προτιμώ να περιμένω... Έστειλα την αίτησή μου στις 29 Μαρτίου 2007 και προχτές μίλησα με Vivodi για να μάθω την εξέλιξη της αίτησής μου: "Η αίτησή σας προωθείται κανονικά" με ενημέρωσαν, κι όταν ρώτησα πότε να υπολογίζω πως θα γίνει η σύνδεση με σαφώς πιο άγριο ύφος δήλωσαν πως: "Αυτό δε μπορούμε να το ξέρουμε!". Μιας και δεν πρόλαβα να τους το ευχηθώ τηλεφωνικά, τους εύχομαι "Καλά Χριστούγεννα και ευτυχισμένο το 2008."
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας αναφέρω την εμπειρία μου με την Vivodi.

 

Πριν 4 μήνες έκανα αίτηση για cabletv με ADSL και σταθερή τηλεφωνία (3 play). Με είχαν ενημερώσει ότι η υπηρεσία ήθελε ένα μήνα να ενεργοποιηθεί.

 

Μετά από δύο μήνες τους έπερνα κάθε εβδομάδα τηλέφωνο και μετά από πολλές ώρες αναμονή όταν τους έβρισκα μου έλεγαν να περιμένω και ότι δεν ήξεραν ποτε θα ενεργοποιηθεί. Επειδή κάθε κλήση ατο 5ψήφιο νούμερο χρεώνεται πλήρωνα κάθε φορά γύρω στα 10-20€ για να μην λάβω καμμία απάντηση.

 

Στο τέλος έμαθα ότι αρκετοί γνωστοί μου είχαν την ίδια εμπειρία ενώ κανένας δεν είχε αποκτήσει σύνδεση μετά από χρόνο πάνω από 4 μήνες οπότε και ακύρωναν την αίτησή τους.

 

Στο τέλος τους ζήτησα να ακυρώσω την αίτησή μου και μου ζήτησαν φωτοτυπία ταυτότητας και ΑΦΜ. Τους έστειλα λοιπόν μια επιστολή με παράπονα ενώ τους διευκρίνησα ότι επιθυμώ να διακοπεί άμεσα το αίτημα ενώ δεν στέλνω σε ανώνυμη θέση (το τηλεφωνικό τους κέντρο δεν έλεγε ποτέ ονομα υπευθύνου παρά μόνο αριθμούς θέσης) προσωπικά δεδομένα. Τελικά το ακυρώσαν ενώ σε απάντηση ρίξανε το φταίξιμο στον ΟΤΕ ο οποίος με διαβεβαίωσε ότι δεν είχε λάβει πότέ σχετικό αίτημα της VIVODI.

Τι να πω αυτός που φταίει είναι η ΕΕΕΤ και το κράτος που τους επιτρέπει να κοροιδεύουν τον κόσμο.

 

Σε κάθε περίπτωση έκανα αίτημα τώρα στην Forthnet που είναι λίγο πιο ακριβή στο πάγιο και δεν έχει tv. Ελπίζω να μην συναντήσω τα ίδια και να έχω κάποια ημέρα την υπηρεσία.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας αναφέρω την εμπειρία μου με την Vivodi.

 

Πριν 4 μήνες έκανα αίτηση για cabletv με ADSL και σταθερή τηλεφωνία (3 play). Με είχαν ενημερώσει ότι η υπηρεσία ήθελε ένα μήνα να ενεργοποιηθεί.

 

Μετά από δύο μήνες τους έπερνα κάθε εβδομάδα τηλέφωνο και μετά από πολλές ώρες αναμονή όταν τους έβρισκα μου έλεγαν να περιμένω και ότι δεν ήξεραν ποτε θα ενεργοποιηθεί. Επειδή κάθε κλήση ατο 5ψήφιο νούμερο χρεώνεται πλήρωνα κάθε φορά γύρω στα 10-20€ για να μην λάβω καμμία απάντηση.

 

Στο τέλος έμαθα ότι αρκετοί γνωστοί μου είχαν την ίδια εμπειρία ενώ κανένας δεν είχε αποκτήσει σύνδεση μετά από χρόνο πάνω από 4 μήνες οπότε και ακύρωναν την αίτησή τους.

 

Στο τέλος τους ζήτησα να ακυρώσω την αίτησή μου και μου ζήτησαν φωτοτυπία ταυτότητας και ΑΦΜ. Τους έστειλα λοιπόν μια επιστολή με παράπονα ενώ τους διευκρίνησα ότι επιθυμώ να διακοπεί άμεσα το αίτημα ενώ δεν στέλνω σε ανώνυμη θέση (το τηλεφωνικό τους κέντρο δεν έλεγε ποτέ ονομα υπευθύνου παρά μόνο αριθμούς θέσης) προσωπικά δεδομένα. Τελικά το ακυρώσαν ενώ σε απάντηση ρίξανε το φταίξιμο στον ΟΤΕ ο οποίος με διαβεβαίωσε ότι δεν είχε λάβει πότέ σχετικό αίτημα της VIVODI.

Τι να πω αυτός που φταίει είναι η ΕΕΕΤ και το κράτος που τους επιτρέπει να κοροιδεύουν τον κόσμο.

 

Σε κάθε περίπτωση έκανα αίτημα τώρα στην Forthnet που είναι λίγο πιο ακριβή στο πάγιο και δεν έχει tv. Ελπίζω να μην συναντήσω τα ίδια και να έχω κάποια ημέρα την υπηρεσία.

 

 

Φιλε μου θα σε στεναχωρησω αλλα την εμπειρια σου την ειχα με την Forthnet

Μετα απο ενα μηνα δεν ειχαν καν κανει καταχωρηση την αιτηση μου

Η δικαιολογια "εχουμε πολλες αιτησεις και δεν προλαβαινουμε"

Βεβαια εμενα δεν με νοιαζει και ετσι κατεληξα , αναγκαστηκα , στο Οτε οπου εκανα την Πεμπτη την αιτηση και Κυριακη βραδυ ειμουν on-line

Δεν με ενδιαφερει ποιος φταιει με ενδιαφερει αυτο που πουλανε να παιζει

Δεν με ενδιαφερει η εταιρεια , αλλα να παιζει

Και η ΕΕΤΤ να κοιταξει να σκισει κ@λ@@ς γιατι εχει παραγινει το κακο

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Διαβαζω με πολυ προσοχη και ανακουφιση οτι δεν ειμαι ο μονος που περναει τον γολγοθα της Vivodi .

Εγω σε διαφορα με αλλους φιλους στο φορουμ Δεν ειχα ΟΤΕ καθως αγορασα το διαμερισμα φυσικα μεταχειρισμενο και δεν εβαλα ΟΤΕ αλλα περιμενα το Cable TV :lol: Φυσικα την πατησα εχω κανει αιτηση απο της 2/3/2007 & σημερα εχουμε 19/7/2007 δηλ 4 1/2 Μηνες !!

Εχει ερθει Τεχνικος της Vivodi δύο φορες & ο ΟΤΕ αλλη μια για να δουν τον διακλαδωτη ο οποιος οπως μου ειπαν τεχνικοι του ΟΤΕ εχει σημα τηλεφωνικο και η Vivodi μετα απο πολλες προσπαθειες με ενημερωσε οτι πρεπει να μπει ADSL γραμμη για να μπορεσει να δουλεψει .

Εχω δωσει διορια εως αυριο μετα θα το κοψω δεν παει αλλο .

Εαν υπαρχει καποιος αλλος με τις ιδιες παραμετρους & το εχει λυσει το προβλημα ας απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι κανονικά ενεργοποιημένος στο Cable TV εδώ και περίπου 10 ημέρες στην περιοχή της Μεταμόρφωσης στον κόμβο του Ν. Ηρακλείου...

Την αίτηση την είχα κάνει στις 23.03.2007 και την γραμμή μου την φέρανε στις 11.07.2007...

 

Παρότι είχα αρχίσει να απελπίζομαι τελικά άξιζε η αναμονή όσο αφορά το internet καθώς και την τηλεφωνία...Όλα λειτουργούν ρολόι με πολύ σταθερή σύνδεση συγχρόνισα στα 10ΜBps μιας και είμαι αρκετά μακριά από τον κόμβο του Νέου Ηρακλείου (περίπου 3.800 μέτρα και πάλι καλά είμαι με αυτή την ταχύτητα)

Τα κατεβάσματα μου είναι σταθερά πάνω από 1MB/sec και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής αφού με 33 ευρώ το μήνα (λόγω της προσφοράς που ίσχυε τότε) για τον επόμενο χρόνο θα είμαι οκ...

 

Οσο αφορά την τηλεόραση δεν την έχω δοκιμάσει και πολύ αλλά το λίγο που την έβαλα έχει κάτι χαζά κανάλια και κάτι βαρετά ντοκιμαντέρ...Τις ταινίες που έχει είναι με πληρωμή οπότε ουσιαστικά εγώ το έχω ανενεργό το σκέλος της ψηφιακής τηλεόρασης προς το παρόν...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Άξιζε η αναμονή 4 μήνες; Πλάκα με κάνεις ρε σειρά; Αλλά εντάξει θα μου πεις Γιουνανιστάν είμαστε και όχι Ευρώπη.

 

Ελπίζω να μην αρχίσουν τα flames γιατί δεν έχω καμία όρεξη, έτσι; Άλλωστε στο ίδιο καζάνι βράζουμε όλοι.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εμενα μου το εφεραν μετα απο 5 μηνες και ο τεχνικος μου ειπε μετα απο 2 ραντεβου οτι τελικα δεν μπορω να το εχω γιατι ο γκασμας δεν ειδε απο την αρχη οτι η γραμμη του οτε δεν μπορει να μου δωσει πανω απο 4ΜP.

 

Λιγο παραξενο αυτο να μην μπορει το καλωδιο να φερει τα 20mp και τωρα πρεπει να αλλαξω προγραμμα..:mad:

 

Βρε μαλ....πιτουρα δεν το ειδες την ημερα που με συνδεσες ...3λαλουν και 2 χορευουν δεν εκανε ποτε σωστη μετρηση...

 

ΠΑΙΖΕΙ ΑΥΤΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΤΟΥ ΟΤΕ??

 

Και το αστειο ειναι οτι το σπιτι ειναι κατασκευη 2007, και το καλωδιο του 60? Τι να πω...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Και εγω συνδέθηκα μετά από αναμονή 4 μηνών (αίτηση αρχές Μαίου), αλλά η γραμμή συγχρονίζει στα 6,5ΜΒ.

Λόγω καλωδίωσης και θορύβου γραμμής είναι η επίσημη δικαιολογία.....

 

Τι να πείς όμως από το τιποτα...

------------------------------------------------------------------------

Iphone 3GS... Άξιζε τον κόπο

Link to comment
Share on other sites

:kill: (((((....VIVODI

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημερα εχω ενεργοπηοιηθη σαν cabletv εδω και 2 μηνες περιπου, ολα ειναι μια χαρα εχω πολυ καλη αποδοση γυρω στο 95% απο 20Mbps τα 18, τηλεφωνια τους δουλευει τελεια με 5 συσκευες τηλεφωνων που εχω τοποθετησει, εχω online 2pc πολυ καλα πανε, η tv οκ αλλα δεν την πολυ δουλευω, o Boydas [vood] δεν ειναι κουδας ειναι καλος μαζι μου, δεν τον χαιδευω για να παιξει, αυτα και αλλα πολλα καλα, οπιος εχει το ξερει.Ο λογαριασμος ηρθε ο πρωτος με κανονικη χρεωση οτι υπεγραψα χρεωθηκα, δηλαδη τιποτε μονο το παγιο τελος του μηνος 33 ευρω,διοτι ειμουν απο μεταβολη και στην προσφορα μεχρι 31/03/07.Η ταλαιπωρια ηταν πριν 110 μερες με 3 επισκεψεις τεχνικων, καλωδια αποσυνδεδεμενα μπορω να πω μαλλον και κομμενα, πως κοπηκαν τα καημενα μονα τους, βγαλτε τα συμπερασματα σας.
Link to comment
Share on other sites

Σας υπενθυμίζω πως βρίσκεστε στην ΕΛΛΑΔΑ! Εδώ με το ζόρι δουλεύει το adsl και ψάχνετε για cable tv? Εκτός κι αν δεν έχετε τι να κάνετε με τα λεφτά σας και το χρόνο σας... :ninja:

 

Επι τελους εχω cabpletv :)

Link to comment
Share on other sites

Κανεισ δεν εχει συνδεθει να μασ πει ?

 

Εχω συνδεθη εδω και 2 μηνες τουρμπο σκετο ειναι. :)

 

Και εγω συνδέθηκα μετά από αναμονή 4 μηνών (αίτηση αρχές Μαίου), αλλά η γραμμή συγχρονίζει στα 6,5ΜΒ.

Λόγω καλωδίωσης και θορύβου γραμμής είναι η επίσημη δικαιολογία.....

 

Τι να πείς όμως από το τιποτα...

 

Δεν σου ειπανε οτι θα βελτιωθει, ποσα μετρα εισαι απο το dislam?

 

Εμενα μου το εφεραν μετα απο 5 μηνες και ο τεχνικος μου ειπε μετα απο 2 ραντεβου οτι τελικα δεν μπορω να το εχω γιατι ο γκασμας δεν ειδε απο την αρχη οτι η γραμμη του οτε δεν μπορει να μου δωσει πανω απο 4ΜP.

 

Λιγο παραξενο αυτο να μην μπορει το καλωδιο να φερει τα 20mp και τωρα πρεπει να αλλαξω προγραμμα..:mad:

 

Βρε μαλ....πιτουρα δεν το ειδες την ημερα που με συνδεσες ...3λαλουν και 2 χορευουν δεν εκανε ποτε σωστη μετρηση...

 

ΠΑΙΖΕΙ ΑΥΤΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΤΟΥ ΟΤΕ??

 

Και το αστειο ειναι οτι το σπιτι ειναι κατασκευη 2007, και το καλωδιο του 60? Τι να πω...

 

ΟΥ αν παιζει απο εκει παιζουν ολα,αμα θελουν αυτοι ολα γινοντε.

Link to comment
Share on other sites

Εχω συνδεθη εδω και 2 μηνες τουρμπο σκετο ειναι. :)

 

 

 

Δεν σου ειπανε οτι θα βελτιωθει, ποσα μετρα εισαι απο το dislam?

 

Μου είπαν ότι θα βελτιωθεί αλλά η αλήθεια είναι ότι η απόσταση απο το dslam δεν είναι και λιγη (περιπου 2,5km)

------------------------------------------------------------------------

Iphone 3GS... Άξιζε τον κόπο

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν ότι θα βελτιωθεί αλλά η αλήθεια είναι ότι η απόσταση απο το dslam δεν είναι και λιγη (περιπου 2,5km)

 

Ε δεν θα εχεις και ασχημη συνδεση, καλη θα ειναι, στα 900 μετρα ειμαι και εβγαλα καλα στατιστικα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...