Jump to content

Nav N Go iGO 8


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρίξε μια ματιά πιο πίσω, ο Οδυσσέας δίνει ένα sys.txt έτοιμο για τη συσκευή σου.

 

-------------------------

Αναλυτικά μετά την αλλαγή πληθώρας sys !

1. Ανοίγει το πρόγραμμα και βγάζει το μήνυμα

failed to open file : ui_igo8.da/480.800/main shem..... :!:

 

2. Θέλω να σε ρωτήσω μερικά πράγματα ακόμη [ Η συσκευή μου HTC HD/BLACKSTONE]

 

2.1 Η εναλλαγή portrait- land δεν μπορεί να γίνει απο το μηχάνημα με τα έξυπνα κουμπιά ;:cool:

2.2 Μπορεί να γίνει μια αντιγραφή τύπου Ghost στα Win mobile ? Πώς

 

2.3 Εστω ότι έχω την έκδοση Χ1 του igo8 . Στην όποια αναβάθμιση είμαι υποχρεωμένος να αναβαθμίσω τα πάντα ; Δηλ τους χάρτες , κλπ ή μονο το πρόγραμμα ;

2.4 Μπορούμε στο HTC HD/BLACKSTONE να εγκαταστήσουμε φωνητική πλοήγηση ;:!:

3. Δεν υπάρχει πουθενά "φτιαγμένο" το igo8 για κατέβασμα ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΟΥ ;

:!:

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα παιδιά....σαν καινούριος στο igo θα ήθελα να κάνω 2-3 ερωτησούλες....

 

α.το χρησιμοποιώ στο κινητό μου (ένα HTC touch2). η έκδοση χαρτών για την Ελλάδα που έχω είναι το αρχειάκι που βλέπω και γράφει Greece83TA_2009.09_091026?

β.για να τους αναβαθμίσω αρκεί να αντικαταστήσω αυτό το αρχειάκι μέσα στο φάκελο maps που υπάρχει?

GPS Pocket PC Team
Link to comment
Share on other sites

α.η έκδοση χαρτών για την Ελλάδα που έχω είναι το αρχειάκι που βλέπω και γράφει Greece83TA_2009.09_091026?

Ναι, αυτό είναι.

β.για να τους αναβαθμίσω αρκεί να αντικαταστήσω αυτό το αρχειάκι μέσα στο φάκελο maps που υπάρχει?

Σωστά.

mind is like parachute...it works better when it's open....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημέρα παιδιά....να πω ένα προβληματάκι που έχω γτ βλέπω να σπάω το κινητό στο τέλος...

 

λοιπόν έχω ένα htc touch 2 και έχω την έκδοση 8.3.4.102680. όλα δούλευαν μια χάρα μέχρι που σήμερα το πρωί άλλαξα χάρτη...απο τότε δεν μου δουλευει η αναζήτηση....βγαίνει εκείνο το Α μόνιμα....αν σβήσω το φάκελο save δουλεύει μια χαρά αλλά στην επόμενη αναζήτηση επειδή ο φάκελος δημιουργείται πάλι έχω το ίδιο πρόβλημα....:(

 

έχει κανείς καμιά ιδέα??

 

επανέρχομαι μετά απο ψάξιμο 2 ωρών για να αναφέρω το εξής....το πρόβλημα τελικά δημιουργείτε όταν αλλάζω τις ρυθμίσεις ενέργειας και βάζω οπίσθιο φωτισμό....και όχι με το φάκελο save....

 

έχουμε πει πρώτα διαβάζουμε καλά και μετά ρωτάμε....:)....λοιπόν το έλυσα προσ8έτωντας ένα αρχείο sys ...

Edited by furiousdemitris
GPS Pocket PC Team
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά....να πω ένα προβληματάκι που έχω γτ βλέπω να σπάω το κινητό στο τέλος...

 

λοιπόν έχω ένα htc touch 2 και έχω την έκδοση 8.3.4.102680. όλα δούλευαν μια χάρα μέχρι που σήμερα το πρωί άλλαξα χάρτη...απο τότε δεν μου δουλευει η αναζήτηση....βγαίνει εκείνο το Α μόνιμα....αν σβήσω το φάκελο save δουλεύει μια χαρά αλλά στην επόμενη αναζήτηση επειδή ο φάκελος δημιουργείται πάλι έχω το ίδιο πρόβλημα....:(

 

έχει κανείς καμιά ιδέα??

 

επανέρχομαι μετά απο ψάξιμο 2 ωρών για να αναφέρω το εξής....το πρόβλημα τελικά δημιουργείτε όταν αλλάζω τις ρυθμίσεις ενέργειας και βάζω οπίσθιο φωτισμό....και όχι με το φάκελο save....

 

έχουμε πει πρώτα διαβάζουμε καλά και μετά ρωτάμε....:)....λοιπόν το έλυσα προσ8έτωντας ένα αρχείο sys ...απλά δεν έχω πλέον μπάρες φωτεινότητας....

χωρις να ειμαι σιγουρος βαλε αυτο στο sys

 

[device]

type="HTC Touch HD T8282"

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
χωρις να ειμαι σιγουρος βαλε αυτο στο sys

 

Αν βάλει αυτό αποκλείεται να του δουλέψει γιατί έχει ρυθμίσεις για άλλη ανάλυση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

-------------------------

Αναλυτικά μετά την αλλαγή πληθώρας sys !

1. Ανοίγει το πρόγραμμα και βγάζει το μήνυμα

failed to open file : ui_igo8.da/480.800/main shem..... :!:

 

2. Θέλω να σε ρωτήσω μερικά πράγματα ακόμη [ Η συσκευή μου HTC HD/BLACKSTONE]

 

2.1 Η εναλλαγή portrait- land δεν μπορεί να γίνει απο το μηχάνημα με τα έξυπνα κουμπιά ;:cool:

2.2 Μπορεί να γίνει μια αντιγραφή τύπου Ghost στα Win mobile ? Πώς

 

2.3 Εστω ότι έχω την έκδοση Χ1 του igo8 . Στην όποια αναβάθμιση είμαι υποχρεωμένος να αναβαθμίσω τα πάντα ; Δηλ τους χάρτες , κλπ ή μονο το πρόγραμμα ;

2.4 Μπορούμε στο HTC HD/BLACKSTONE να εγκαταστήσουμε φωνητική πλοήγηση ;:!:

3. Δεν υπάρχει πουθενά "φτιαγμένο" το igo8 για κατέβασμα ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΟΥ ;

:!:

Σε ευχαριστώ πολύ

αν μου πει καποιος πως "σπαω" ενα αρχειο 400mb σε 100αρια κομματια για να το ανεβασω στο rapidshare σου εχω ετοιμο igo8 σαν το δικο μου HD!

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλει αυτό αποκλείεται να του δουλέψει γιατί έχει ρυθμίσεις για άλλη ανάλυση.

 

έβαλα στο sys μέσα ένα συνδυασμό από οσα διάβασα σε όλο το thread και είμαι μια χαρά πλεον....

GPS Pocket PC Team
Link to comment
Share on other sites

αν μου πει καποιος πως "σπαω" ενα αρχειο 400mb σε 100αρια κομματια για να το ανεβασω στο rapidshare σου εχω ετοιμο igo8 σαν το δικο μου HD!

 

 

σορρυ που βγαινω εκτός θέματος....απο τις επιλογές πχ του winrar στην συμπίεση επέλεξε μέγιστο μέγεθος αρχείου 100 Mb....

GPS Pocket PC Team
Link to comment
Share on other sites

α ναι νομιζα οτι ελεγε για hd!

 

-------------------

Σε ευχαριστώ πολύ που με σκέφθηκες.

Αν το καταφέρεις ενημέρωσέ με να το κατεβάσω.

Επίσης γιατί το δικό μου [ ιδιο με το δικό σου] ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ με βάσει τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου ΕΝΩ έχω τσεκάρει το σχετικό τετραγωνάκι των ρυθμίσεων...

Πάντως ΚΑΝΕΝΑΣ δεν σκέφτεται να ορίζεις την διαδρομή σου όπως στο auto route ?

Επίσης η εικόνα εκίννησης δεν μου αρέσει ... η πλατεία σε παλαιότερη έκδοση ήταν καλύτερη.

Υπάρχουν έτοιμες "διαδρομές" αποφυγείς διοδίων ;

Νασαι καλά

Link to comment
Share on other sites

-------------------

Σε ευχαριστώ πολύ που με σκέφθηκες.

Αν το καταφέρεις ενημέρωσέ με να το κατεβάσω.

Επίσης γιατί το δικό μου [ ιδιο με το δικό σου] ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ με βάσει τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου ΕΝΩ έχω τσεκάρει το σχετικό τετραγωνάκι των ρυθμίσεων...

Πάντως ΚΑΝΕΝΑΣ δεν σκέφτεται να ορίζεις την διαδρομή σου όπως στο auto route ?

Επίσης η εικόνα εκίννησης δεν μου αρέσει ... η πλατεία σε παλαιότερη έκδοση ήταν καλύτερη.

Υπάρχουν έτοιμες "διαδρομές" αποφυγείς διοδίων ;

Νασαι καλά

 

αυτο που εχω εγω ειναι φτιαγμενο απλο δεν ξερω καμμια απαντηση σε αυτα που ρωτας :(

παντως το ανεβαζω τωρα!στειλε πμ με το μεηλ σου να σου πω

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να λυθεί το positional lag, που σε βγάζει περίπου 5-10 μέτρα πίσω από το σημείο όπου πραγματικά είσαι; Είτε με κάποιο πείραγμα στην registry είτε στο sys.txt; Δεν μου το κάνει συνέχεια σε σημείο να χάνω στροφές αλλά το έχω προσέξει αρκετές φορές, ιδίως όταν το έχω ανοιχτό χωρίς διαδρομή.

 

Άλλα προγράμματα (navigon π.χ) στο Touch Pro δεν έχουν αυτό το πρόβλημα οπότε είμαι πεποισμένος πως είναι θέμα igo... καμιά ιδέα; :cool:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ενα γρήγορα λινκ μπορεί να μου δώσει κάποιος με το πως εγκαθίσταται το IGO στο wm 6.5 κινητό που εχω?

 

Ειναι η πρώτη μου wm συσκευη και δεν έχω ιδέα παρόλο που διάβασα αρκετες σελίδες απο δω.

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδια στο igo8 στο hd στο σπιτι μου παντα ειχε θετικο προσημο στο υψος στην καστελα

στο hd2 λεει -67!βυθιζομαστε?

η επιλογη quickgps ειναι ενεργοποιημενη

η επιλογη "εντοπισμος θεσης" βοηθαει σε τιποτα στο gps?πχ να λοκαρει πιο γρηγορα δορυφορους?

Link to comment
Share on other sites

Ενα γρήγορα λινκ μπορεί να μου δώσει κάποιος με το πως εγκαθίσταται το IGO στο wm 6.5 κινητό που εχω?

 

Ειναι η πρώτη μου wm συσκευη και δεν έχω ιδέα παρόλο που διάβασα αρκετες σελίδες απο δω.

 

ποιο κινητο wm εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θα ηθελα εαν υπαρχουν οδηγιες για HD2.

Εκανα copy-paste τον φακελο του igo στην καρτα μνημης τρεχει το προγραμμα μια χαρα αλλα δεν βρισκει σημα..

κατι ακουω για sys.txt κατι για data.zip....:wacko:

 

EDIT:

Τελικα βρηκα και εβαλα ενα data.zip και ενα branding.zip και το προγραμμα παλι δούλευε αλλα παλι χωρις να βρίσκει σημα και μετα εβαλα και ενα sys.txt για HD2 που βρηκα και τωρα οταν παω να το τρεξω λεει "Program application database cannot be found.Please insert original application SD card."

 

???

Edited by Bictor
Link to comment
Share on other sites

το igo8 μπορει με καποια αλλαγη σε ολα τα αρχεια που περιεχουν την λεξη storage card να παιξει χωρις να αλλαξουμε με το cabακι την ονομασια της καρτας αποθηκευσης σε storage card?

δηλαδη να παιξει και με την ελληνικη ονομασια "καρτα αποθηκευσης"

μιλαω για το hd2 με ελληνικη ρομ

Link to comment
Share on other sites

παιδια μενω αγ παρασκευη και θελω οταν επιλεγω με τον πλοηγο igo να παω πχ στο mall η αγ.Στεφανο...να μπορω να επιλεξω διαδρομη χωρις να περασω απο τα διοδια....επιλεγω την οικονομικη αλλα δεν μου τα βγαζει εκτος τα διοδια....

 

μηπως πρεπει να αλλαξω τπτ? η να βαλω αλλο skin για να εχω αυτην την επιλογη?

 

εβαλα σκιν gpspocket 3v και εχει επιλογη για να βγαζεις τα διοδια...

Edited by sakisdani

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το cab οντως εκανε την αλλαγη αλλα παλι τα ιδια λεει..

 

"Program application database cannot be found.Please insert original application SD card."

 

Τι μπορει να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μενω αγ παρασκευη και θελω οταν επιλεγω με τον πλοηγο igo να παω πχ στο mall η αγ.Στεφανο...να μπορω να επιλεξω διαδρομη χωρις να περασω απο τα διοδια....επιλεγω την οικονομικη αλλα δεν μου τα βγαζει εκτος τα διοδια....

 

μηπως πρεπει να αλλαξω τπτ? η να βαλω αλλο skin για να εχω αυτην την επιλογη?

 

εβαλα σκιν gpspocket 3v και εχει επιλογη για να βγαζεις τα διοδια...

 

--------------------------------------------

Καλησπέρα !

Επιστρέφοντας στην Πάτρα απο Αθήνα λίγο πριν τα διόδια Ελευσίνας δίνω εντολή [ αφου δεν υπάρχει επιλογή , "αποφυγή διοδίων" , επιλέγω "δρόμοι χωρίς διόδια" και ταλαιπωρήθηκα ΑΓΡΙΑ ! Περίμενα μετά απο 5-10-20 χλμ να με ξαναβγάλει στην Εθνική....Μάλιστα όταν ήμουνα στην Εθνική Κορίνθου Πατρών σε κάθε χωριό μου έλεγε να βγώ έξω και να πάρω την Παλαιά Εθνική!

Πού θα βάλω το πιο πάνω σκιν ? στο sys ? σε ποιά θέση ;Που θα το βρώ ;

Απορώ γιατί ο προγραμματιστής δεν δίνει απλά την δυνατότητα στον χρήστη να κάνει απλή περιγραφή της διαδρομής του όπως στο Autoroute . Πάτρα-Παλαιά Εθνική-Λογκος Αιγίου -επιστροφή στην Εθνική-Κόρινθος -αποφυγή διοδίων -Αθήνα

 

Θα πρέπει ακόμα κάποιος να μας εξηγήσει , βήμα-βήμα ,ποια η επίδραση κάθε σειράς στο sys.txt στο πρόγραμμα. Βέβαια θα ρωτήσει κάποιος και γιατί να εργαστεί κάποιος και να σου προσφέρει μασημένη την τροφή σου....και θάχει και δίκηο.

Ακόμα θα ήθελα , σαν χρήστης , να έχω την δυνατότητα να ρυθμίζω μόνος μου την ταχύτητα "χαμηλής πτήσης" . Πώς γίνεται ,αν γίνεται , αυτό ;

Πως μπορώ να αλλάξω το μέγεθος της Γραμματοσειράς των πληροφοριών και πώς το μέγεθος των εικονιδίων ;

Το igo8 ,αυτό έχω και για αυτό μιλάω πιο πάνω ,ΔΕΝ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ -ΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΓΕΝΙΚΑ- ΣΤΟ 39 ΧΙΛ ΤΗΣ ΕΟΔΟΥ ΑΘ-ΠΑΤΡΑ. ΟΥΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΣΟ ΑΠΕΧΟΥΝ ΤΑ ΔΙΟΔΙΟ ΑΠΟ ΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ [εκτός και ψάξεις και τα βρεις ως poi , ενώ θα έπρεπε κανονικά να εμφανίζονται όπως οι "πόλεις"...

 

Σας ευχαριστώ και περιμένω τα φώτα σας!

 

Υ/Γ. Το τηλέφωνό μου HD blackstone .

Επίσης παρατηρώ πως παρά τις εκδόσεις νέων χαρτών δεν γίνονται ούτε διορθώσεις λαθών ούτε και σημπλήρωση ελείψεων.

Link to comment
Share on other sites

Στο menu "Διαδρομή -> Ρυθμίσεις -> Τύποι οδών για προσθήκη" έχει την επιλογή "Διόδια" και "Οδικός φόρος"

Τις δοκίμασες και δεν δουλεύουν ;

mind is like parachute...it works better when it's open....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...