Jump to content

Τα πιο αποτυχημένα Sequels


sofikat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε DesertSMisSRaiN , άσε να πούμε και μεις κανένα ... διατριβή έκανες? :p

 

Μην υπερβάλεις!

Το διδακτορικό μου είναι "Αποτυχημένα Sequels", that's all... ;) :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 79
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

mipos o titlos prepi na alaxi kai na gini Ta pio apotiximena Sequels

giati apo oti blepo oi pio oli grafete pano apo ena...:) :) :)

E καλά, μωρέ...1-2 γράψαμε... :lol: :lol:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

SAW 2 KAI 3:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

 

Το SAW 2 σου φάνηκε υποδέεστερο από το πρώτο;

Εμένα μου φάνηκε ανώτερο.Είχε πολύ περισσότερη δράση και ακόμα πιο ανατρεπτικό τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Ocean's Twelve (η ακατάπαυστη πάρλα σε όλο της το μεγαλείο)

 

ΥΓ: Έχω μια τάση να βλέπω σκουπίδια, ή είναι ιδέα μου; :p

 

Εντάξει το Οcean's Twelve απλά ΔΕ ΒΛΕΠΟΤΑΝ! :X Καμία σχέση με το πρώτο, το οποίο ήταν πολύ καλή ταινία με έξυπνο σενάριο.

 

Όσο για το ερώτημά σου... ΙΔΕΑ ΣΟΥ ΡΕ ΣΥ!!! :lol: :lol: :lol:

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το Οcean's Twelve απλά ΔΕ ΒΛΕΠΟΤΑΝ! :X Καμία σχέση με το πρώτο, το οποίο ήταν πολύ καλή ταινία με έξυπνο σενάριο.

 

Όσο για το ερώτημά σου... ΙΔΕΑ ΣΟΥ ΡΕ ΣΥ!!! :lol: :lol: :lol:

Το ocean's twelve δεν αντεξα να το δω αλλα και το ocean's eleven το βρηκα βαρετο.:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το SAW 2 σου φάνηκε υποδέεστερο από το πρώτο;

Εμένα μου φάνηκε ανώτερο.Είχε πολύ περισσότερη δράση και ακόμα πιο ανατρεπτικό τέλος.

 

το τελος που ειχε το 1 ηταν περισσοτερο ανατρεπτικο για μενα,ισως λογω που ηταν ενα τελος που δεν ειχαμε ξαναδει σε παρομοια ταινια.

στο 2 πολλα ατομα ειχαμε καταλαβει οτι η amanda ηταν στο κολπο,δεν το ειδα τυχαιο το να παιζει και στο 2.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

(όσο για κάτι άλλα που αναφέρετε ... Matrix 2&3, ...- συμφωνώ απολύτως, αν και εδώ που τα λέμε, ήταν καλές οι αρχικές ταινίες για να υπάρχει πιθανότητα να είναι καλά και τα sequels??)

 

Για τα Matrix 2 και 3. Ήταν όντως μπαζοsequel. Για να αρμέξουν την επιτυχία. Αλλά το αρχικό είναι αναμφισβήτητα classic και ξεχωριστή ταινία.

 

Το alien 2, 3, 15.

15(????) Τι λες ;

Τέσπα, ως κολλημένος fan του Alien saga (διατηρώντας όμως μια σκεπτικιστική ματιά για τα sequel) διαφωνώ απόλυτα

Το κάθε sequel είχε κάτι νέο να πει και όλοι οι σκηνοθέτες έκαναν πολύ καλή δουλειά (για το 4 το συζητάμε).

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ένα topic για καλά sequels θα ήταν πιο ενδιαφέρον, τα άθλια sequels αποτελούν τον κανόνα.

 

Σε σχέση με όσα έχουν αναφερθεί θα διαφωνήσω με το Scream 2 το οποίο θεωρώ σχεδόν αντάξιο του πρώτου - το 3 από την άλλη ήταν πολύ κατώτερο.

 

Επίσης θα προσθέσω τα Star Wars I: The Phantom Menace & II: Attack of the Clones, ιδίως το πρώτο. Technically πρόκειται για prequels αλλά σιγά τη διαφορά...

 

A, και όλα τα Jaws που ακολούθησαν το κλασσικό πρώτο.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ένα topic για καλά sequels θα ήταν πιο ενδιαφέρον, τα άθλια sequels αποτελούν τον κανόνα.

 

exeis dikio tha itan pio endiaferon kalo tha itan tote na gini o titlos

Ta kalitera kai ta xeirotera Sequels;) ;)

Link to comment
Share on other sites

The Crow 2,3... καμια σχεση με το πρωτο Superman Returns ελεος δηλαδη... ενω θα διαφωνισω με το Batman Begins και Spiderman 2 που αναφερθηκαν :)
Link to comment
Share on other sites

το "ηλιθιος και πανηλιθιος 2".

δεν αγγιξε πουθενα και καθολου το μεγαλειο της πρωτης ταινιας.:)

Εννοειται, Τζιμ Καρευ, δεν τον φτανει κανενας:D

 

Επισης το Spiderman 2 που εχει ηδη αναφερθει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται, Τζιμ Καρευ, δεν τον φτανει κανενας:D

 

νομιζω πως σε μια κωμωδια σαν και αυτη δε θα επρεπε να επιχειρησουν να δωσουν συνεχεια με δευτερο μερος και μαλιστα με αλλους ηθοποιους.:rolleyes:

γενικα νομιζω πως ειναι ισως η καλυτερη κωμωδια τετοιου ειδους που γυριστηκε ποτε!:)

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως σε μια κωμωδια σαν και αυτη δε θα επρεπε να επιχειρησουν να δωσουν συνεχεια με δευτερο μερος και μαλιστα με αλλους ηθοποιους.:rolleyes:

γενικα νομιζω πως ειναι ισως η καλυτερη κωμωδια τετοιου ειδους που γυριστηκε ποτε!:)

Συμφωνω, μαλιστα οταν πρωτοειδα το sequel νομιζα οτι προκειται για παρωδια.:( :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το τελος που ειχε το 1 ηταν περισσοτερο ανατρεπτικο για μενα,ισως λογω που ηταν ενα τελος που δεν ειχαμε ξαναδει σε παρομοια ταινια.

στο 2 πολλα ατομα ειχαμε καταλαβει οτι η amanda ηταν στο κολπο,δεν το ειδα τυχαιο το να παιζει και στο 2.

 

Μόνο που η ανατροπή στη δεύτερη ταινία δεν είναι αυτή που αναφέρεις.Κι εγώ το γνώριζα πως κάποιος από τους παίκτες συνεργαζόταν με τον Jigsaw.

 

Το ότι όλο το παιχνίδι είναι μαγνητοσκοπημένο είναι η αναπάντεχη εξέλιξη του έργου,που όμοια της δε θυμάμαι κάπου αλλού.

 

Link to comment
Share on other sites

mhpos xexasame kai to basiko enstikto 2:lol: :lol: sarose pantos sta xrusa batomoura:lol:

Δεν το ξεχάσαμε. Κάποιος πριν μερικά μηνύματα είπε το ίδιο ακριβώς και για τα βατόμουρα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ... ΠΑΤΑΤΑΡΑ! Καθόλου τυχαίο που σάρωσε τα βραβεία.... βατόμουρων! :happy:

 

...αυτός ο ακατονόμαστος το είπε! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Έμένα μου άρεσε το βασικό ένστικτο 2 (μη βαράτε)

 

Ανυπομονώ να δώ το καινούριο Die Hard, ελπίζω να μην με απογοητεύσει.

...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...