Jump to content

Καταστήματα Γερμανός και Cosmote


getolika
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα παρέλαβα το νέο κινητό μου, φυσικά με την έκπτωση του -24%.

Το ολο θέμα αποδόθηκε σε λάθος της υπαλλήλου, οπως με ενημέρωσε σχετικά ο υπεύθυνος που με πήρε τηλέφωνο απο τον ΓΕΡΜΑΝΟ.

Μεγειά μου!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρέλαβα το νέο κινητό μου, φυσικά με την έκπτωση του -24%.

Το ολο θέμα αποδόθηκε σε λάθος της υπαλλήλου, οπως με ενημέρωσε σχετικά ο υπεύθυνος που με πήρε τηλέφωνο απο τον ΓΕΡΜΑΝΟ.

Μεγειά μου!

Για να μπαίνουν τα πράγματα στη θέση τους, η προσφορά ίσχυε για συνδέσεις που θα ενεργοποιηθούν μέχρι τη συγκεκριμένη ημερομηνία (όχι για αιτήσεις που θα γίνονταν μέσα στο διαστημα της προσφοράς και θα ενεργοποιούνταν μετά την καταληκτική ημερομηνία). Αρα εσύ δεν είχες δικαίωμα στην προσφορά. Αρα, η υπάλληλος σε ενημέρωσε λάθος (και μάλλον δεν το έκανε σκόπιμα, οι μισοί τουλάχιστον υπάλληλοι δεν ξερουν καλά τις προσφορές τους).

 

Από τη στιγμή όμως που σε ενημέρωσε λάθος, ΟΦΕΙΛΕ να επωμιστεί και την ευθύνη, για αυτό σου έκανε το 24%. Του είναι πιο απλό να χάσει 24%, που μπορεί να σημαίνει π.χ. 70 ευρώ, παρά να τρώει πρόστιμα από το ινστιτούτο καταναλωτή και να χαλάει η εικόνα του μαγαζιού του.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος.

Το λαθος που έριξαν στην υπαλληλο, δεν ήταν οτι με ενημέρωσε λάθος. Ηταν οτι δεν μου εδινε την εκπτωση την στιγμη που ενεργοποιηθηκε η γραμμη.

Δεν υπαρχει κατι τέτοιο που λες και ούτε θα υπάρξει, για τον απλο λόγο οτι δεν ειναι στο χέρι του πελάτη το πότε θα ενεργοποιηθεί η γραμμή.

Οταν μπαίνεις σε ένα μαγαζί και αγοράζεις κάτι με συμφωνημένη τιμή, δεν ειναι ποτε δυνατόν να αλλάζει η τιμή οταν θα το παραλάβεις, και ας μην το έχεις πληρώσει.

 

Αυτο ισχύει στο οτιδήποτε.

 

Μπαίνεις σε εναν Κοτσώβολο και αγοράζεις ενα aircondition, χωρις να το πληρώσεις. (Πληρωμή με την παράδοση στο σπίτι σου).

Δεν ειναι δυνατόν να σου ζητήσουν περισσότερα οταν θα γίνει η παράδοση γιατι αλλαξε η τιμή.

Μπαίνεις σε ενα πρακτορείο ασφαλειών. Δίνεις τα δικαιολογητικα για να ασφαλίσεις το αυτοκίνητο σου, με κάποιες συγκεκριμένες καλύψεις (προδιαγραφές) σε συγκεκριμένη τιμή. Δεν ειναι δυνατόν οταν εκδοθεί το συμβόλαιο να αλλάξεις τα συμφωνημένα.

Αυτό ισχύει παντού και πάντα! ή τουλάχιστον πρέπει να ισχύει.

Αλλιως, μια που τυχαίνει να ασχολούμε με ασφάλειες, να βγάλω μια προσφορά οτι κάνω έκπτωση 90% στις ασφάλειες αυτοκινήτου.... εντάξει! και τι έγινε? οταν θα βγουν τα συμβόλαια θα έχει λήξει η προσφορά και θα σας τα πάρω χοντρά.

 

Απλά ή ήταν λαμογιά της εταιρίας , και απλά τα ρίξαν στην υπαλληλο για να την σκαπουλάρουν ή πραγματικά ήταν λάθος της υπαλλήλου που αρνήθηκε να μου το τιμολογήσει με την συμφωνημένη έκπτωση.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Πηγα ενα K700 με προβλημα φορτισης στο κεντρικο Γερμανο και μου λεει σε 20 μερες και 30euro. Ok. Μετα απο 20 μερες παω να το παραλαβω και μου απαντουν ειναι αχρητο. Οποτε εκανα το κοπο και πηγα μερικα τετραγωνα πιο περα στην Ericsson. Το πηρα την ιδια μερα επισκευασμενο (αλλαγη φυσας) με την ιδια τιμη 29 euro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...