Jump to content

[XBOX360] Τεχνικά Θέματα


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aπό CD δεν γίνεται. Πρέπει να συνδέσεις το ΧΒΟΧ με το PC μέσω ethernet καλωδίου και να περάσεις τα αρχεία μέσω FTP. Πριν ρωτήσεις πως γίνεται, ψάξε το thread, έχει αναφερθεί αρκετές φορές.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι τελικα να βαλω το xenium solderless.

θα το παραγγειλω απο εξωτερικο.

 

απο το xbox μου θελω να μπορω να αλλαξω σκληρο δισκο, να περναω παιχνιδια στο σκληρο και να μπορω να περναω και να βλεπω divx.

πιστευετε οτι με το xenium θα μπορω να τα κανω ολα αυτα???

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος shodanjr_gr (27 Μάι. 2004 , 15:53)

 

Aπό CD δεν γίνεται. Πρέπει να συνδέσεις το ΧΒΟΧ με το PC μέσω ethernet καλωδίου και να περάσεις τα αρχεία μέσω FTP. Πριν ρωτήσεις πως γίνεται, ψάξε το thread, έχει αναφερθεί αρκετές φορές.

 

Οχι οχι μπορει να γινει και απο το cd!Δεν θυμαμαι καλα πιο απο τα δυο που ειπα στο superpan, μολις βαζεις μεσα το cd σε ρωταει να περασει το προγραμμα στο σκληρο ;) !Απο εκει και περα μολις βγαλει το cd υπαρχει στο σκληρο και τρεχει απο εκει!Μαλλον τωρα που το σκεφτομαι πρεπει να ειναι το dvd2xbox!Ολα αυτα παντα αφου εχεις κανει το cd xiso!Αν βαριεσαι βαζεις το cd με το προγραμμα οπως ειναι και μετα το τρεχεις απο το xbox media center(θα αναγνωρισει το .xbe μονο στο section με τα programs)
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα lightgun για xbox.

Αυτά που έχω βρει είναι τα

 

http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B00008P02A/ref=br_lf_vg_h__13/026-4570223-6087600

 

http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B00020XKPU/ref=br_lf_vg_h__14/026-4570223-6087600

 

Μπορείτε να μου προτείνεται κάποιο άλλο και αν μπορώ να τα βρω σε κάποιο μαγαζί στην Ελλάδα;

 

Επίσης τα παιχνίδια που έχω και υποστηρίζουν lightgun είναι τα sniper scope complete και house of the dead 3. Γνωρίζετε αν υπάρχει και κάποιο άλλο;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia N-gage: NokiaN-Gage/1.0 (4.03) SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

1 erwtisi. To Mame pou exw sto PC, an to grapsw se ena diskaki mazi me roms kai valw to disk sto XBOX tha paizei kanonika to Mame i xreazetai tpt metatropes?

no sig...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παράθεση

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ScorpionCY ( 2 Μάι. 2004 , 11:45)

...........................

4. Τα αντίγραφα δεν διαβάζοντε απο τον οδηγό DvD. Χρειάζετε ρύθμιση το bias του laser. Ανοίξετε το DvD player (gia Phiulips & Thompson). Πίσω απο το laser head βρίσκοντε δύο μικρά ποτενσιόμετρα. Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι το ποτενσιόμετρο που βρίσκετε στο δεξιό μέρος. Με ένα πολύ μικρό κατσαβίδι περιστρέψετε το ποτενσιόμετρο δεξιόστροφα (όχι περισσότερο απο 5 μοίρες).

 

Sthn selida parakato exei mia lish gia na mhn xreiasth na piraxth to trimer tou thomson mias kai einai ligo epikindino na xalash kata thn diadikasia...

Epishs odigies gia opion thelei na fiaksh to diko tou modchip :)

 

http://www.linuxer.gr/index.php?pagename=LinuxToXbox&op=modload&name=pnPhpWiki&file=index

Power to tuxers!

->http://www.linuxer.gr

Philips LightFrame for X ->

http://xlightframe.sourceforge.net

AleVt Teletext with Greek-> http://go.to/sl45sms

Link to comment
Share on other sites

Για να τα κανεις αυτα θελει και καποιες βασικες γνωσεις απο ηλεκτρονικα!

Συνηστω προσοχη :!:

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sl45sms (12 Ιούν. 2004 , 17:47)

 

Sthn selida parakato exei mia lish gia na mhn xreiasth na piraxth to trimer tou thomson mias kai einai ligo epikindino na xalash kata thn diadikasia...

Epishs odigies gia opion thelei na fiaksh to diko tou modchip :)

 

http://www.linuxer.gr/index.php?pagename=LinuxToXbox&op=modload&name=pnPhpWiki&file=index

 

 

Μόνο εγώ δεν βρήκα τον τρόπο για το thomson? :worry:

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Totos ( 2 Ιούν. 2004 , 22:46)

 

Wirelessly posted (Nokia N-gage: NokiaN-Gage/1.0 (4.03) SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

1 erwtisi. To Mame pou exw sto PC, an to grapsw se ena diskaki mazi me roms kai valw to disk sto XBOX tha paizei kanonika to Mame i xreazetai tpt metatropes?

 

Πρεπει να βρεις το .xbe προγραμμα και να βαλεις στο folder με τα roms οτι παιχνιδια εχεις!Το xbox δεν παιζει .exe αρχεια του υπολογιστη αλλα .xbe γι αυτο δεν θα παιξει!Για μα βρεις το προγραμμα http://www.x-b-o-x.net
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!

 

 

Είμαι εντελώς νέος στο χώρο και θα ήθελα λίγη βοήθεια!

 

Θέλω να πάρω το Xbox και να του βάλω τσιπάκι. Ποιό προτείνεται; Κάνουν όλα τη δουλειά τους; Βασικά εκτός των γραμμένων παιχνιδιών θέλω να παίζω και ταινίες DivX με εξωτερικούς υπότιτλους. Ξέρεται αν αυτό γίνεται; Μπορείτε να προτείνετε και κανένα site για αγορά της κονσόλας;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος katalitis (27 Ιούν. 2004 , 00:32)

 

Καλησπέρα!

 

 

Είμαι εντελώς νέος στο χώρο και θα ήθελα λίγη βοήθεια!

 

Θέλω να πάρω το Xbox και να του βάλω τσιπάκι. Ποιό προτείνεται; Κάνουν όλα τη δουλειά τους; Βασικά εκτός των γραμμένων παιχνιδιών θέλω να παίζω και ταινίες DivX με εξωτερικούς υπότιτλους. Ξέρεται αν αυτό γίνεται; Μπορείτε να προτείνετε και κανένα site για αγορά της κονσόλας;

 

 

Λοιπον δυστυχως μπορω να απαντησω σε μερικες απο τις ερωτησεις σου:

1ον: Τα chipακια κανουν μια χαρα την δουλεια τους... Τα παραγγελνεις απο καποιο online shop οπως αυτο. Εγω προσωπικα εχω το Xenium. Η εγκατασταση του ηταν πολυ πιο ευκολη απο οτι περιμενα. Προτιμησε καποιο chipακι 4ης γενιας. Υπαρχουν και fake chipακια αλλα απο το συγκεκριμενο μαγαζι δεν εχω ακουσει κανενα παραπονο.

2ον: Για DivX κτλ δεν το εχω ψαξει καθοτι δεν εχω χρονο... το εχω το chipακι για να παιζω μονο αντιγραφες. Απο οτι ξερω παιζει DivX το XboX με chipακι, με εξωτερικους υποτιτλους δυστυχως ομως δεν ξερω να σου πω :(

3ον: Οσο αφορα την αγορα της κονσολας απο τα λιγα που ξερω η τιμη ειναι fixed... Ακομα και Αμερικη να πας θα την παρεις με ακριβως ιδια τιμη... Συζητειται μειωση τιμης στα €150 αλλα απο Σεπτεμβριο και αυτο ειναι μονο φημολογια... Τωρα αν την αγορασεις απο Ελλαδα και εχεις καποια ακρη θα σου προτεινα να πας Makro (αυτο που ειναι για εμπορους). Θα το βρεις καμια 20αρια € φτηνοτερα :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Παιζει DivX με το προγραμμα xbox media center και οι υποτιτλοι μπορουν να ειναι και εξωτερικοι!
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για τον φιλο που ρωταει απο πανω, μιλάμε για ελληνική γραμματοσειρά!

 

Παιδες εχω ενα σπαστικο προβλημα :mad: !Επιδη εχω τσιπακι σχετικα παλιο, χαθηκαν οι ρυθμησεις της ωρας και δεν παιζει το euro 2004 :( !Εβαλα το προγραμμα xboxwatch 0.3 που κανει synchronization με την internet time του pc που το εχω συνδεσει με το xbox αλλα ματαια προσπαθω!Βγαζει ενα error οτι δεν μπορει να παρει τιποτα απο το pc!Τωρα βασικα θελω να ρωτησω τι παιζει με τους time servers που μου ζητα το προγραμμα.Εβαλα εκει το ip της συνδεσης μου στο internet και παλι τιποτα!Τι να κανω :cry: ?Οχι τιποτα αλλο αλλα θελω να κανω ενα virtual replay αυτων που εγιναν στην πορτογαλια! :D

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπαίνεις στο dashboard της microsoft να τη ξαναρυθμίσεις? Η βάλε κάνα avalaunch που συνδέεται με servers αυτόματα για να φτιάχνει την ώρα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ανοίξεις το internet connection sharing για την σύνδεση net που χρησιμοποιείς στο PC στο οποίο έχεις συνδέσει το ΧΒΟΧ. Λογικά έτσι το πρόγραμμα θα μπορέσει να συνδεθεί με το νετ και να συνγχρονίσει την ώρα. Εναλλακτικά φόρτωσε το xboxdash ή κάποιο άλλο dashboard και άλλαξέ την ;)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Thanx παιδια! :)

Θα ψαξω να δω κανενα tutorial για βαλω παραλληλα και evox και avalunch!Ελπιζω μονο να μην υπαρχει προβλημα και να τα καταφερω με το τσιπακι που εχω!Παιζει και να βαλω και το dashboard της ms που το εχω καπου κανει backup!Το κερατο μου κανει και ζεστη και βαριεμαι παλι να ψαχνω! :cry:

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

αγορασα και εγω xbox

να το τσιπαρω Η οχι λογω εγγυησης?

και αν ναι ,ποιο ειναι hi chip?

 

 

 

νεο μελος, σας χαιρετω ολους

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω,το καλυτερο παιχνιδι για το xbox 2 ποιο ειναι;Και κατι αλλο το PROJECT GOTHAM RACING 2 για αυτοκινητα ειναι καλο; :whistle:
Link to comment
Share on other sites

gamato einai alla den einai gia to XBOX 2 alla gia to XBOX! :p

 

an se endiaferoun ta pexnidia rallakia tote des kai to apexto rallisprot challence 2!

 

episeis 8a bgei sintoma ena ralli anotero tou granturismo 4! to Forza Motorsport kapws mou fenete, an psakseis sto net 8a to breis

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...