Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τελευταίο δεν θα το έλεγα. Το Nokia Maps 3, παρόλο που είναι εντελώς νέο και δεν υποστηρίζει παρα μονο τις FP2 συσκευές, είναι τρομερά βελτιωμένο και όσο καιρό το χρησιμοποιώ, δεν έχω βρει κανένα απολύτως ψεγάδι. Με βόλεψε τόσο πολύ που κατάργησα οριστικά garmin, sygic και ότι άλλο χρησιμοποιούσα κατά καιρούς.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιώργο, έχεις υπόψη σου πότε θα πρέπει να περιμένουμε την έκδοση 3 στο FP1?
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

1--στο ε61ι λειτουργει η 3 εκδοση?3rd symbian einai alla δεν ξερω αν ειναι fp1?

2--ο ρυθμος κυλισης του δεικτη ειναι ομαλος η παει βημα-βημα πανω στον χαρτη?

3--μην μου πειτε οτι εχει και να σου δειχνει πορεια με satellite imagery?τα κτιρια κλπ τα αληθινα γυρω σου?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το E61i είναι FP0 και δεν το υποστηρίζει. Πάνο, δεν ξέρω κάτι περισσσότερο. Λένε σύντομα. Ελπίζω μέσα στον Ιανουάριο να υποστηριχθούν όλα τα 3rd edition αλλά και το 5800. Προς το παρόν, είμαστε προνομιούχοι. :D
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το nokia maps updater συνδέω το τηλέφωνο (N78) το εντοπίζει τσεκάρει για νέο λογισμικό και μου βγάζει error: cannot get enough information about the phone (3).

No update info foud for the phone (16). The phone appears not to be supported.

 

Μήπως κάνω κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το nokia maps uploader συνδέω το τηλέφωνο (N78) το εντοπίζει τσεκάρει για νέο λογισμικό και μου βγάζει error: cannot get enough information about the phone (3).

No update info foud for the phone (16). The phone appears not to be supported.

 

Μήπως κάνω κάτι λάθος;

 

Σημαντικό είναι να το συνδέσεις σε PC Suite mode για να λειτουργήσει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Καλή η νέα έκδοση του προγράμματος και των χαρτών της Νokia, βρέθηκε τρόπος για την μόνιμη άνευ χρονικού περιορισμού πλοήγηση (όποιος γνωρίζει τον τρόπο με π.μ.); Όταν θα βγει και η ελληνική έκδοση θα είναι ακόμη καλύτερα τα πράγματα, πάντως πλέον έχει αρκετούς δασικούς δρόμους της περιοχής μου.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασες τις φωνές απο το maploader 3; Είναι σε ξεχωριστή καρτέλλα απο τους χάρτες. Κάνεις δεξιά και την βρίσκεις. Για σύνδεσέ το και τσέκαρε.
Link to comment
Share on other sites

Τα ξαναγράφω από την αρχή, αλλά φωνητική καθοδήγηση δεν υπάρχει, συνεχώς μου λέει ότι δεν υπάρχουν δεδομένα, όταν πάω να επιλέξω την Αγγλική ή την Ελληνική που έβαλα...
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Τι μέγεθος έχει ο φάκελος Cities μετά το πέρασμα των αχρτών και φωνητικών οδηγιών; Εμένα 91ΜΒ.

 

Σβήσε ολόκληρο τον φάκελο και χρησιμοποίησε τον Maploader 3 για να τα περάσεις απο την αρχή. Κάνε και ένα φορματ στην κάρτα μήπως και υπάρχει κανένα κόλλημα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει μέγεθος 105 MB, έβαλα και αγγλική καθοδήγηση. Τον έχω σβήσει εντελώς τον φάκελο "cities" και έχει ξανά δημιουργηθεί από την εγκατάσταση.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση απο εμενα.

Εχω αγορασει την αδεια (για 3 χρονια) για ενα Ν95 που εχω. Θελω ομως να την μεταφερω σε ενα Ν85 που εχω τωρα. Γινετε; και αν ναι πως.

Αν ξερει καποιος ας βοηθησει.

 

Ευχαριστω.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση απο εμενα.

Εχω αγορασει την αδεια (για 3 χρονια) για ενα Ν95 που εχω. Θελω ομως να την μεταφερω σε ενα Ν85 που εχω τωρα. Γινετε; και αν ναι πως.

Αν ξερει καποιος ας βοηθησει.

 

Ευχαριστω.

 

 

How do I transfer my navigation license to my new Nokia mobile device?.

If you have a new Nokia mobile device but have kept the same SIM card, all you need do is to update your license...

How do I transfer my navigation license to my new Nokia mobile device?

 

If you have a new Nokia mobile device but have kept the same SIM card, all you need do is to update your

license within the Maps application.

 

For Maps 1.2, the update is done in the purchase menu. Select Options > Extra Services > Add Navigation >

select region > Options > Update.

 

For Maps 2.0 the update can be done in the My Licenses section. Select Options > Extras > My Licenses > Update.

 

To check your Maps version, open Maps and select Options > About.

 

If both the device and the SIM have been changed you will need to contact Customer Support to transfer the license.

 

Note: Maps uses a mobile internet connection and large amounts of data may be downloaded to your mobile device,

resulting in costs arising from the download. See our FAQ on how to keep such costs down and contact your network provider

for more information about your data plan.

http://europe.nokia.com/link?cid=PLAIN_TEXT_1091182#uniq=1231336679172&qt=new&lang=en&wsid=1008&comp=nokia%20maps%202.0&cnt=10&page=1&summlength=200&region=EUROPE&sort=relevance&nl=true&fullcontent=false&cat=faqs,indevicehelp&scope=faqs&fc=solutions

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την εκδοση 3, οπως γραφουν και τα παιδια πιο πανω, μαζι με τον ελληνικο χαρτη, αλλα τωρα οταν παταω να ανοιξω την εφαρμογη με γυρναει παλι πισω στο μενου!!!

Εχει κανεις ιδεα γιατι συμβαινει αυτο?! Τι μπορω να κανω?

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την εκδοση 3, οπως γραφουν και τα παιδια πιο πανω, μαζι με τον ελληνικο χαρτη, αλλα τωρα οταν παταω να ανοιξω την εφαρμογη με γυρναει παλι πισω στο μενου!!!

Εχει κανεις ιδεα γιατι συμβαινει αυτο?! Τι μπορω να κανω?

 

Εκανες update και τους χαρτες μεσω του καινουργιου maploader?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδια οι νεοι χαρτες που ειναι 90 mb+ ειναι διαθεσιμοι στο nokia maps 2?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αυτούς που έχουν τα τοπωνύμια με ελληνικούς χαρακτήρες, όχι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Οι ιδιοι με αγγλικους υπαρχουν?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Οι νέοι δεν είναι απλά με ελληνικές ονομασίες αλλά έχουν και ασύγκριτα καλύτεροι καλυψη. Δυστυχώς δεν είναι συμβατοί με την έκδοση 2 του Nokia Maps.
Link to comment
Share on other sites

Εκανες update και τους χαρτες μεσω του καινουργιου maploader?

 

Ναι με το καινουριο τους εκανα update!

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξες μια φορά το nokia maps 3 πριν φορώσεις τους χάρτες; ΣΒήστους, τρέξτο μια φορά, κάνε επανεκκίνηση στην συσκευή και μετά ξαναφόρτωσέ τους με το maploader 3.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί με τίποτε το πρόγραμμα να βρει την φωνητική καθοδήγηση. Σε ποιον φάκελο πρέπει να βρίσκεται; Απ' ότι διαπιστώνω βρίσκεται στον φάκελο : cities\diskcache\voices...

 

Πως μπορώ να σβήσω ολοκληρωτικά το Nokia Μaps 3;

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...