Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα ανοίγοντας την εφαρμογή Λήψη στο κινητό μου (Ν78), μου εμφανίστηκε ένα νέο εικονίδιο ονόματι Nokia Maps upgrade. Φυσικά, το επέλεξα, κατέβασε λέει το upgrade και εγκατέστησε τις εκδόσεις Nokia Maps 2.00(1) και License Manager 6.16(0)

 

Στο σχετικά μου βγάζει v2.0 wk32 b04 OpenGL LM MN

 

Δεν θυμάμαι τι ακριβώς έγραφε πριν. Ας τσεκάρει κάποιος να μας πει τι γράφει στο δικό του. Έκανε οντως upgrade στην εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιώργο εμένα με το Maps 2.0 μου βγάζει:

v2.0 wk22 b04 OpenGL LM MN.

 

 

Μάλλον πρόκειται για μικροαναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Nai re paidia ola teleia, omws gia na se paei kapou prepei na exeis plhrwsei to xarth alliws den sto kanei... Epilejte ena shmio kai kante plohgish pros, kai amesws zhtaei xrhma...

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος ξεκλειδώματος για το nokia maps? Κάτι που να ξεκλειδώνει το navigation?

 

Ευχαριστώ

G.S.M. God Send Mobiles
Link to comment
Share on other sites

Θα αφήσεις στην άκρη το Nokia Maps και θα βάλεις στην συσκευή σου το Garmin και το Sygic τα οποία και δωρεάν πλοήγηση με φωνητικές εντολές έχουν, και ασύγκριτα καλύτερους χάρτες διαθέτουν.

 

Αν πάλι, σου αρέσει το Nokia Maps σαν πρόγραμμα και θέλεις να συνεχίσεις να το χρησιμοποιείς, μπορείς να μπεις στο xxxxxxxxxxx και να ψάξεις για το σχετικό θέμα οπου δίνονται οδηγίες πως να έχεις δωρεάν πρόσβαση στην πλοήγηση.

Link to comment
Share on other sites

εχω κρατησει τους χαρτες απο την αρχικη καρτα της nokia. και θελω να βαλω το nokia maps. μεσα στο φακελο cities εχει καποιους αλλου φακελους χωρων (ελλαδα, αγγλια, ουγγαρια, τσεχια, ρωσια, πολωνια και τουρκια) και εχει και εναν φακελο diskcashe. θα περασω και αυτον τον φακελο μαζι με τις ελλαδας?
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι, πρέπει να τον περάσεις!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

τα αρχεια αυτα ηταν στην μαμα καρτα με τα γνωστα προβληματα. δεν πιστευω τα αρχεια αυτα που θα περασω στην νεα καρτα, να μου δημιουργισουν το οτιδηποτε (καθυστερηση σηματος gps)?
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω το ν95 και το νοκια μαπς αλλα και το garmin.μεσα στην αθηνα με βολευει καλυτερα το νοκια προγραμμα γιατι ειναι πιο ευχρηστο.για επαρχια δεν το συζητω...garmin χωρις αλλο.ηθελα να σας ρωτησω αν ξερετε....εχω αποθηκευσει πολλα οποσημα στο νοκια...ξερετε μπαινοντας στον υπολογιστη σε ποιο φακελο μπορω να τα δω?...ευχαριστω εκ των προτερων.....βασιλης
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα πως μπορω να ενργοποιησω την πλοηγηση και τις φωνητικες εντολες για τους χαρτες της Nokia??
Hello !
Link to comment
Share on other sites

Θα αφήσεις στην άκρη το Nokia Maps και θα βάλεις στην συσκευή σου το Garmin και το Sygic τα οποία και δωρεάν πλοήγηση με φωνητικές εντολές έχουν, και ασύγκριτα καλύτερους χάρτες διαθέτουν.

 

Αν πάλι, σου αρέσει το Nokia Maps σαν πρόγραμμα και θέλεις να συνεχίσεις να το χρησιμοποιείς, μπορείς να μπεις στο xxxxxxxxxxx και να ψάξεις για το σχετικό θέμα οπου δίνονται οδηγίες πως να έχεις δωρεάν πρόσβαση στην πλοήγηση.

απο που βρισκουμε το garmin? εχω το ν82 μολις τελειωσε η τριμηνη δωρεαν πλοηγηση. παντως χθες που ερχομουν απο κηφισιας, και ειχα ανοικτο το τηλεφωνο μετα απο λιγο εσβηνε η οθονη και δεν εβλεπα τους δρομους. μηπως γιατι εληξε η δωρεαν πλοηγηση?

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το επίσημο θέμα: Garmin Maps Mobile™ XT.

Καλό διάβασμα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σημαντική αναβάθμιση στους χάρτες του προγράμματος, πλέον το μέγεθος του χάρτη από το Map Loader είναι 31,9ΜΒ για την Ελλάδα

 

Και να πλέον έχει και την Κρήτη :)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς για τους χάρτες που βρίσκονται στο nokia map loader v2.0.2?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς για τους χάρτες που βρίσκονται στο nokia map loader v2.0.2?

 

Ναι αυτό εννοώ..

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Οκ thanks dmarccos.

Θα το κατεβάσω να δω τυχόν διαφορές.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχω το ν95 και το νοκια μαρς 1.3.με το 2 τι παιζει?διαβασα οτι εχει νεουσ χαρτες.μπορω εγω να τους κατεβασω η πρεπει να κανω αναβαθμιση στο κιν?ευχαριστω εκ των προτερων.......
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχω το ν95 και το νοκια μαρς 1.3.με το 2 τι παιζει?διαβασα οτι εχει νεουσ χαρτες.μπορω εγω να τους κατεβασω η πρεπει να κανω αναβαθμιση στο κιν?ευχαριστω εκ των προτερων.......

Κατέβασε και εγκατέστησε και το τελευταίο Map Loader καθώς και τη τελευταία έκδοση του προγράμματος Χάρτες.

 

ΥΓ: Για να λες πως έχεις την έκδοση 1.3 σημαίνει πως δεν έχεις ούτε τη τελευταία έκδοση λογισμικού (δλδ τη 30.0.015 15-07-08) του N95. Θα σε συμβούλευα να κάνεις αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

αξιξει παιδια να μπω σε αυτη την διαδικασια?θα δω καμια διαφορα ως αφορα την καλυψη?.στην παλαια εκδοση λογισμικου δεν θα παιξει?
Link to comment
Share on other sites

Το ελάχιστο που έχεις να κάνεις -εφόσον δεν θέλεις να κάνεις αναβάθμιση στο κινητό- είναι να κατεβάσεις τη έκδοση 2.0 του προγράμματος Χάρτες καθώς και το Map Loader.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

στην καλυψη διαφερουν οι χαρτες,για ελλαδα παντα,στην παλαια εκδοση εχω βαλει ενα σωρο οροσημα.στην εγκατασταση νεου χαρτη σβηνωνται?
Link to comment
Share on other sites

Σημαντική αναβάθμιση στους χάρτες του προγράμματος, πλέον το μέγεθος του χάρτη από το Map Loader είναι 31,9ΜΒ για την Ελλάδα

 

Και να πλέον έχει και την Κρήτη :)

Αν μπορείς ανέβασε σε ένα αρχείο rar σε rapidshare ολόκληρο τον φάκελο Cities για να τον περάσουμε κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς ανέβασε σε ένα αρχείο rar σε rapidshare ολόκληρο τον φάκελο Cities για να τον περάσουμε κατευθείαν.

Ορίστε ο νέος χάρτης με την αντίστοιχη ελληνική φωνητική πλοήγηση (φάκελος cities - υποφάκελοι diskcache και Greek).

Μόνο που είναι σε zip και σε megaupload. :p

 

http://www.megaupload.com/?d=SQUNFLE1

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...