Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χλωμό το βλέπω, δύσκολο πράγμα οι φίλοι σήμερα, και μάλιστα με ΧΡ και γρήγορη σύνδεση!!!

Καλή χρονια σε όλους :D:D:D

 

Ελα ρε φιλε μια μερα απο τη δουλεια μου αφου εισαι απο Σαλονικα να στο φτιαξω.

Δεν υπαρχει προβλημα ;)

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

exw to nokia n80 k prosfata agorasa to gps module ld-3w. Evala 2 topothesies stin tixi wste na mou ipologisei tin diadromi k na mou tin emfanisei ston xarth me mavrh grammh.

molis pataw enarksh plohghshs k afou vrei to gps module ti thesh mou tote amesws h efarmogh termatizei monh ths.

pws mporw se sxediasmenh diadromh na ploigithw me vash to gps mou xwris omws na xrisimopoiw thn fonitikh plohghsh(den thn xriazomai).

an de ginetai me to maps ti allo mporw na kanw?

 

παιδια έχω την ίδια απορία... Μπορεί να μας απαντήσει κάποιος???

 

Το gps δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω πάνω σε πλοήγηση αν δεν έχω αγοράσει???

 

Δλδ πάνω σε συγκεκριμένη διαδρομή!

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

παιδια έχω την ίδια απορία... Μπορεί να μας απαντήσει κάποιος???

 

Το gps δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω πάνω σε πλοήγηση αν δεν έχω αγοράσει???

 

Δλδ πάνω σε συγκεκριμένη διαδρομή!

 

distyxos oxi.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλή χρονιά

 

θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να έχω τους χάρτες από το nokia maps και παράλληλα και το garmin χρησιμοποιώντας τους ανάλογα με τις καταστάσεις. Μόλις πήρα το Ν95 και δεν έχω εγκαταστήσει τίποτα ακόμα. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλή χρονιά

 

θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να έχω τους χάρτες από το nokia maps και παράλληλα και το garmin χρησιμοποιώντας τους ανάλογα με τις καταστάσεις. Μόλις πήρα το Ν95 και δεν έχω εγκαταστήσει τίποτα ακόμα. Ευχαριστώ!

 

nai mporeis.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα: έχω υπολογιστή με εγκατεστημένα τα windows 2000 και πρίν απο μερικές ημέρες αγόρασα το ΝΟΚΙΑ Ν95 8G, όταν πήγα όμως να εγκαταστήσω το Map Loader είδα ότι το πρόγραμμα λειτουργεί μόνο με winXP και Vista, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ενημερώσω τους χάρτες του κινητού. Υπάρχει μήπως κάποια άλλη λύση σε αυτό το πρόβλημα??

Ευχαριστώ προκαταβολικά και ευχομαι καλη χρονιά σε όλους:)

 

http://nokiamaps.freehostia.com/

κατεβασε τον χαρτη που θελεις απο εδω ξεζιπαρισετον και βαλτον στην καρτα μνημης σου στο φακελο 2001f63 αν θυμαμαι καλα η καπως ετσι.πρωτα ομως πρεπει να χρησιμοποιησεις τους χαρτες και να να βαλεις την χρηση τησ καρτας στο φουλ απο τις ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

Είμαι από Κύπρο και αγόρασα το Ν95 8G και δοκίμασα το Maps Application και παρατήρησα το εξής:

 

Βρίσκει με το GPS Position την θέση στην οποία είμαι ΟΜΩΣ όταν του ζητήσω να βρει για παράδειγμα τα πλησιέστερα φαρμακεία μου βγάζει ότι το πλησιέστερο βρίσκεται στην... Τουρκία!

 

Αν είναι δυνατόν!

 

Ξέρει κάποιος τι τρέχει με αυτό το μαραφέτι γιατί βλέπω τα τούρκικα και με πιάνουν τα διαόλια μου;

Link to comment
Share on other sites

logika file moy den iparxoun simeia endiaferontos enswmatomena ston xarti tis kiprou h ekei pou psaxneis esi!!!

 

Kai egw stin xalkida mou epsaxna mou ebgaze apo athina

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μάθω αν έχει βγει ενημερωμένος χάρτης για την Ελλάδα απο αυτόν που έχω εγκατεστημένο στο κινητό??:confused:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και καλή χρονιά :lol:

 

να ρωτήσω κάτι γιατί έχω μπερδευτεί (και τρομάξει)?

όταν χρησιμοποιώ το nokia maps με το wind plus non stop(δηλ.wind gprs) με χρεώνει κανονικά όταν κάνω πλοήγηση ή είμαι καλυμένος με τα 3 και κάτι €/μήνα που πληρώνω στην wind? :worry:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν χρεώνεσαι παραπάνω, αρκει να το διαλέγεις απο την λίστα διαθ. σημείων πρόσβασης οταν στο ζητάει
Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν χρεώνεσαι παραπάνω, αρκει να το διαλέγεις απο την λίστα διαθ. σημείων πρόσβασης οταν στο ζητάει

 

τότε γιατί δεν βάζουν όλοι wind plus non-stop?

εύκολο δεν είναι? :tease:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Μπήκα, διάβασα και ακόμη δεν κατάλαβα με σιγουριά.

Υπάρχουν χρεώσεις κατά την πλοήγηση? Με bluetooth gps receiver και υπάρχουν χρεώσεις?

Και αν ναί που σε χρεώνει? Και γιατί?

 

Αν είναι έτσι ποιός ο λόγος να εγκαθίσταται η εφαρμογή στο κινητό? Για παιρετέρω χρέωση? Υπάρχει λόγος?

 

Εντάξει να βγάλουν...Αλλά αυτός που το αγοράζει το πρόγραμμα με το κινητό ποιός ο λόγος να χρεώνεται??? (Αν χρεώνεται κάτι τελικα!!!)

 

Πάντως αν υπάρχουν χρεώσεις προσωπικά πιστεύω πως δεν αξίζει τον κόπο, μιας και με 500€ μάξιμουμ βρίσκεις smartphone ή pda και με Destinator κάνεις καλύτερα τη δουλειά σου...

 

file mou apla kai ksekathara,prepi na plironis syndromi gia na exeis ploigisi me auto,kathos molis epileksis diadromi kai plohghsh pros auth,sou lei oti prepi na mpis sto site gia na to plirosis kai ean patisis oxi stamatai automata kai i plohghsh.me liga logia, den..

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Μπήκα, διάβασα και ακόμη δεν κατάλαβα με σιγουριά.

Υπάρχουν χρεώσεις κατά την πλοήγηση? Με bluetooth gps receiver και υπάρχουν χρεώσεις?

Και αν ναί που σε χρεώνει? Και γιατί?

 

Αν είναι έτσι ποιός ο λόγος να εγκαθίσταται η εφαρμογή στο κινητό? Για παιρετέρω χρέωση? Υπάρχει λόγος?

 

Εντάξει να βγάλουν...Αλλά αυτός που το αγοράζει το πρόγραμμα με το κινητό ποιός ο λόγος να χρεώνεται??? (Αν χρεώνεται κάτι τελικα!!!)

 

Πάντως αν υπάρχουν χρεώσεις προσωπικά πιστεύω πως δεν αξίζει τον κόπο, μιας και με 500€ μάξιμουμ βρίσκεις smartphone ή pda και με Destinator κάνεις καλύτερα τη δουλειά σου...

 

Η φωνητική πλοήγηση χρεώνεται στο Nokia Maps γιατί έτσι θέλει η ΝΟΚΙΑ,τα Symbian δεν είναι Windows Mobile,ωστόσο αν ψάξεις στην ενότητα αυτή(Series60 3rd edition) θα ανακαλύψεις πχ. το Garmin,το Sygic...κλπ. που δεν σε χρεώνουν και προσεγγίζουν κατά πολύ το Destinator(ειδικά το Garmin XT;)),ψάξε και θα το βρεις;)

Link to comment
Share on other sites

εχει χρησιμοποιεισει κανεις σας το smart2go σε 6110?

 

απο που μπορεις να το κατεβασεις και απο που μπορεις να κατεβασεις χαρτες του(ελλαδα και ευρωπη) χωρις να πληρωσεις κατι?

 

επισης τι ρυθμισεις χρειαζεται να κανεις στο τηλεφωνο ωστε να μην υπαρχουν υποψιες χρεωσεις εστω και αθελα σου...

 

εχω ηση το royte66 που ειναι προεγκατεστημενο αλλα δεν ειμαι ευχαριστημενος για εκτος αθηνας+ευρωπη που δεν εχει τιποτα και δεν ειμαι διατεθιμενος να πληρωση μονο κ μονο για περιηγηση...(οχι πλοηγηση)

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια συγγνωμη,δηλαδα πρεπει να πληρωσεις καθε φορα που βαζεις μια διαδρομη?Δεν ειναι λιγο βλακεια αυτο?χαρτες DESTINATOR μπαινει στο ν95?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια συγγνωμη,δηλαδα πρεπει να πληρωσεις καθε φορα που βαζεις μια διαδρομη?Δεν ειναι λιγο βλακεια αυτο?χαρτες DESTINATOR μπαινει στο ν95?

 

Ριξε μια ματια εδω φιλαρακι ;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193327

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια εδω φιλαρακι ;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193327

 

Δν νομιζω οτι ειναι πολυ χρησιμο αυτο το link.

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Δν νομιζω οτι ειναι πολυ χρησιμο αυτο το link.

 

Είναι και παραείναι.

Πρώτον γιατί έχει χάρτες καλύτερους από του Destinator και δεύτερον δεν χρειάζεται και τη "βλακεία" που ανέφερες στο προηγούμενο μήνυμα. :)

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους!!!

 

Λίγο help....

 

Εχθές αγόρασα το Ν95, και θέλω να μου πείτε με 2-3 απλά βήματα, πως μπορώ να το χρησιμοποιήσω ως GPS. Τι προγράμματα πρέπει να κατεβάσω? Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω?

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων,

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους!!!

 

Λίγο help....

 

Εχθές αγόρασα το Ν95, και θέλω να μου πείτε με 2-3 απλά βήματα, πως μπορώ να το χρησιμοποιήσω ως GPS. Τι προγράμματα πρέπει να κατεβάσω? Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω?

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων,

 

Γιώργος

 

Διάβασε πρώτα το πρώτο μήνυμα από το θέμα που αναφέρθηκε και παραπάνω:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193327

 

και μετά και τα... υπόλοιπα.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

παντως οσοι προβληματιζεστε με τις χρεωσεις της ΝΟΚΙΑ κλπ κλπ δειτε το θεμα του Garmin Mobile XT.

 

δεν λεω, εχει μια μεγαλη διαδικασια η εγκατασταση, αλλα αξιζει τον κοπο και με το παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

εχει χρησιμοποιεισει κανεις σας το smart2go σε 6110?

 

απο που μπορεις να το κατεβασεις και απο που μπορεις να κατεβασεις χαρτες του(ελλαδα και ευρωπη) χωρις να πληρωσεις κατι?

 

επισης τι ρυθμισεις χρειαζεται να κανεις στο τηλεφωνο ωστε να μην υπαρχουν υποψιες χρεωσεις εστω και αθελα σου...

 

εχω ηση το royte66 που ειναι προεγκατεστημενο αλλα δεν ειμαι ευχαριστημενος για εκτος αθηνας+ευρωπη που δεν εχει τιποτα και δεν ειμαι διατεθιμενος να πληρωση μονο κ μονο για περιηγηση...(οχι πλοηγηση)

 

thanks

 

Απ'οτι κατάλαβα την εφαρμογή smart2go την έχεις εγκατεστημένη στο κινητό σου!!

 

Τους χάρτες για να τους κατεβάσεις πρέπει να έχεις το NOKIA MAP LOADER.. Και απο κεί μπορείς να διαλέξεις ποιες χώρες θέλεις να περάσεις στο κινητό σου!!

 

Μπορείς να πάς στο πρώτο - αρχικό Post του θέματος και θα βρείς όλες τις πληροφορίες αναλυτικά!

 

Αλλιώς το map loader απο εδώ---->http://www.nokia.com.gr/A4544078

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...