Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαταρχην καλως ηλθες :)

 

Για να κανεις sign την εφαρμογη διαβαζεις το παρακατω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=208801

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βγηκε Νοκια Μαps 3 με 'φαρμακο' κ χαρτες με ελληνικους χαρακτηρες!!!
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο το εγκατεστησα αλλα γιατι το map loader γραφει μονο voices και services? Ελληνικους χαρτες πως περναω τωρα?

Sorry αλλα με το nokia maps δεν εχω ασχοληθει εδω και καιρο..:O

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο το εγκατεστησα αλλα γιατι το map loader γραφει μονο voices και services? Ελληνικους χαρτες πως περναω τωρα?

Sorry αλλα με το nokia maps δεν εχω ασχοληθει εδω και καιρο..:O

 

Έχεις σβήσει το φάκελο cities από τη κάρτα μνήμης πριν τρέξεις το maploader;

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Έχεις σβήσει το φάκελο cities από τη κάρτα μνήμης πριν τρέξεις το maploader;

 

ναι αλλα απ'οτι ειδα ξανα δημιουργηθηκε...να το σβησω και να ξαναδοκιμασω?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πέρασα μέσω του Nokia Maps Updater (όχι το σπασμένο),

το έτρεξα μια φορά χωρίς χάρτες και μετά μπήκα στο Map Loader και μου τους έβγαλε κανονικά

 

Χάρτης Ελλάδας : 43,5ΜΒ

Φωνή : 4,5ΜΒ

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι beta η 3 δηλαδη πλεον?Οι χαρτες τι μεγεθος εχουν?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πέρασα μέσω του Nokia Maps Updater (όχι το σπασμένο),

το έτρεξα μια φορά χωρίς χάρτες και μετά μπήκα στο Map Loader και μου τους έβγαλε κανονικά

 

Χάρτης Ελλάδας : 43,5ΜΒ

Φωνή : 4,5ΜΒ

 

Μολις το ελενξα αλλα εμενα μου βγαζει τον χαρτη να εχει 31,9ΜΒ και την φωνη 3,2ΜΒ.

Σε Ν82 με αγορασμενη κανονικα αδεια.(μηπως επειδη την πρωτη φορα που το συνδεσα μετα απο φορματ κατεβασε περιπου 18ΜΒ για χαρτη και μετα εβγαλε τα 31,9ΜΒ; )

 

Edit Μιλατε για την καινουργια εκδοση Νοκια maps 3?

Link to comment
Share on other sites

Μολις το ελενξα αλλα εμενα μου βγαζει τον χαρτη να εχει 31,9ΜΒ και την φωνη 3,2ΜΒ.

Σε Ν82 με αγορασμενη κανονικα αδεια.(μηπως επειδη την πρωτη φορα που το συνδεσα μετα απο φορματ κατεβασε περιπου 18ΜΒ για χαρτη και μετα εβγαλε τα 31,9ΜΒ; )

 

Edit Μιλατε για την καινουργια εκδοση Νοκια maps 3?

Το ιδιο έγινε και σεμένα !το πέρασα 2 φορές και αν προσέξεις στο λέει 1/2,2/2 .μετα περνά τα 45,5ΜΒ.Σεμένα πάλι οταν κάνω ανάζητηση το βρίσκει κανονικά και οταν ειναι να ξεκινήσει η πλοήγηση με πετά εξω!

Link to comment
Share on other sites

Απο μια γρηγορη δοκιμη στο δρομο ειδα οτι εχει πολυ καλο στιγμα, ταχυτατο υπολογισμο και επαυπολογισμο διαδρομης και επιτελους χαρτες με ελληνικους χαρακτηρες.Οσο για καλυψη ειναι νωρις να πω.Απο τα αρνητικα του ειναι οτι καταναλωνει πολυ RAM (εφτασε μεχρι και στα 3,5MB μονο στο Ν95 μου, με αποτελεσμα να κλεισουν ολες οι υπολοιπες εφαρμογες που ετρεχαν απο πισω)Μαλλον η νοκια το προοριζει για τα πιο καινουργια της μοντελα με περισσοτερη μνημη:( κ ας ελπισουμε οτι κατι θα κανει στο μελλον για αυτο
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς εάν το πρόγραμμα μπορεί να μπεί σε N40 series?

 

Έχω ένα 5310 Xpressmusic χωρίς GPS αλλά θα με ενδιέφερε αρκετά εάν δούλευε το πρόγραμμα, έστω και χωρίς το GPS.

 

Γνωρίζει κανείς κάτι σχετικό;

111s
Link to comment
Share on other sites

To προβλημα μου ηταν οτι ειχα το map loader 2.0...μολις εβαλα το 3 ολα μιοα χαρα!

οι χαρτες οπως ειπατε. 43,5 και η φωνη 4,5

Κατι αλλο, τo delete maps from storage διαγραφει τους χαρτες απο το κινητο ή απο τον υπολογιστη?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Μια με τον installserver μια με αυτο που ειναι σπασμενο μονο για FP1...

 

εμεις με τα FP2 στο πηγαδι κατουρ.σαμε??! :lol:

 

 

Πειτε μας τις εντυπωσεις σας απο πλευρας καλυψης του χαρτη. Στην επαρχια κυριως τι γινεται...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βλέπω πώς στο Ν95 ναι μεν γίνεται η εγκατάσταση του νέου νοκια μαπς αλλά ο nokia maps loader 3 δεν λειτουργεί για να κατέβουν οι χάρτες.

Γράφει:No drive selected

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Απο μια γρηγορη δοκιμη στο δρομο ειδα οτι εχει πολυ καλο στιγμα, ταχυτατο υπολογισμο και επαυπολογισμο διαδρομης και επιτελους χαρτες με ελληνικους χαρακτηρες.Οσο για καλυψη ειναι νωρις να πω.Απο τα αρνητικα του ειναι οτι καταναλωνει πολυ RAM (εφτασε μεχρι και στα 3,5MB μονο στο Ν95 μου, με αποτελεσμα να κλεισουν ολες οι υπολοιπες εφαρμογες που ετρεχαν απο πισω)Μαλλον η νοκια το προοριζει για τα πιο καινουργια της μοντελα με περισσοτερη μνημη:( κ ας ελπισουμε οτι κατι θα κανει στο μελλον για αυτο

Στο Ν78 μου έχω περασμένη την επίσημη έκδοση (όχι την σπασμένη) και μπορώ να πω το ακριβώς αντίθετο. Δεν καταναλώνει καθόλου μα καθόλου RAM (λιγότερο απο 10ΜΒ και μερικές φορές <5). Και το Ν78 δεν είναι κανένα υπόδειγμα συσκευής με άφθονη ram (λειτουργεί με ελέυθερα τα 35ΜΒ και μετά απο επανεκκίνηση 41).

 

Οι χάρτες μου πάλι, έτσι όπως τους φόρτωσα την πρώτη μέρα απο το maploader 3, είναι 96ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

Και επαρχια που βλεπω εχει αρκετα καλη καλυψη!Φαινεται να ειναι πολυ καλα ενημερωμενος.Απο μονοδρομισεις και αριθμηση δε μπορω να ξερω τι γινεται αλλα σε 3 προορισμους που προλαβα κ του εβαλα με πηγε καλα. Βεβαια ξαναλεω οτι ολα αυτα ειναι εντυπωσεις απο μια γρηγορη δοκιμη κ οχι μια τελικη εικονα.Το προγραμμα θα πρεπει να δοκιμαστει τουλαχιστον 2 μερες για να εχουμε μια πιο ολοκληρομενη αποψη αλλα παντως σε γενικες γραμμες φαινεται οτι γινεται καλη δουλεια απο τη νοκια κ οτι η ψαλιδα κλεινει σιγα σιγα
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς βάλε και μερικά screenshots ωστε να το συγκρίνω με το δικό μου να δούμε αν υπάρχουν ορατές διαφορές.

 

Η δική μου η έκδοση είναι η 3.0.4809 και οι χάρτες 0.1.16.0h.

Link to comment
Share on other sites

Στο Ν78 μου έχω περασμένη την επίσημη έκδοση (όχι την σπασμένη) και μπορώ να πω το ακριβώς αντίθετο. Δεν καταναλώνει καθόλου μα καθόλου RAM (λιγότερο απο 10ΜΒ και μερικές φορές <5). Και το Ν78 δεν είναι κανένα υπόδειγμα συσκευής με άφθονη ram (λειτουργεί με ελέυθερα τα 35ΜΒ και μετά απο επανεκκίνηση 41).

 

Οι χάρτες μου πάλι, έτσι όπως τους φόρτωσα την πρώτη μέρα απο το maploader 3, είναι 96ΜΒ.

 

Την ωρα της πλοηγησης το εχεις ελενξει να δεις? Και σε μενα οταν ειμαι μεσα δεν μου καταναλωνει μνημη, οταν του ζηταω προορισμο ομως...

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Όχι. κατά την πλοήγηση δεν έτυχε ποτέ να κοιτάξω πόση ελέυθερη ram έχω αλλά πάρα πολλές φορές έχει τύχει να κάνω πλοήγηση ενώ βρίσκονται στο background αρκετές εφαρμογές ανοιχτές, και ποτέ δεν μου έκλεισε κάτι. Όταν ξανακάνω πλοήγηση, θα το τσεκάρω.
Link to comment
Share on other sites

Όχι. κατά την πλοήγηση δεν έτυχε ποτέ να κοιτάξω πόση ελέυθερη ram έχω αλλά πάρα πολλές φορές έχει τύχει να κάνω πλοήγηση ενώ βρίσκονται στο background αρκετές εφαρμογές ανοιχτές, και ποτέ δεν μου έκλεισε κάτι. Όταν ξανακάνω πλοήγηση, θα το τσεκάρω.

 

Αυτο επειδη εχεις πιο πολυ ελευθερη μνημη απο μενα. Το Ν95 υστερα απο επανεκκινηση ζητημα να εχει 28mb ελευθερα.

 

Εμενα μου γραφει εκδοση v3.0 09wk03 b02 MW την οποια κατεβασα απο το γνωστο ψιλικατζιδικο και χαρτες 0.1.18.0

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Η δικιά σου έκδοση, απο τα στοιχεία που αναφέρονται στο about, φαίνεται οτι είναι πιο νέα. Αλήθεια, το μενού της εφαρμογής είναι στα ελληικά; Γιατί η δικιά μου έκδοση είναι στα αγγλικά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...