Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρα έχετε τους ίδιους χάρτες; Αν όχι, αντέγραψε τον φάκελο cities της κάρτας μνήμης σου και αντικατέστησε αυτόν που έχει στο δικό του.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Exω προβλημα με το προγραμμα nokia maps οταν τρεχω το nokia maps στο n73 που το εχω κανει music edition το τρεχει και μετα κολλαει η εικονα και για να ξεκολλησει λιγο παταω επιλογες και μετα πισω και σε μερικα δευτερολεπτα παλι γινεται το ιδιο πράγμα. Τι έχει, μηπως φταιει που το εκανα σε music edition ?
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχει σημασία.

Αν θέλεις εγκατέστησε την τελευταία έκδοση του Nokia Maps από εδώ.

Δεν γνωρίζω που οφείλεται αυτό. Ίσως στη περιορισμένη ram που διαθέτει η συσκευή...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

To εχω ηδη αλλα εκανα μια χαζομαρα εβαλα το nokia maps το version 2 και δεν μπορω να βαλω το 1,2 μου γραφει αδυνατη η διαγραφη. Μηπως να κανω φορματ καλυτερα ?
Link to comment
Share on other sites

To εχω ηδη αλλα εκανα μια χαζομαρα εβαλα το nokia maps το version 2 και δεν μπορω να βαλω το 1,2 μου γραφει αδυνατη η διαγραφη. Μηπως να κανω φορματ καλυτερα ?

 

Ναι, δυστυχώς το φορμάρισμα είναι μονόδρομος αν θέλεις να γυρίσεις στην έκδοση 1.2. Το Nokia Maps 2 δεν απεγκαθίσταται. Φυσικά θα πρέπει να φορμάρεις τη μνήμη του τηλεφώνου, όχι την κάρτα μνήμης.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν χρειάζεται να περάσει την 1.2. Δοκίμασε να περάσεις απο πάνω την 2.0.4503 απο το xxxxxxxxxxx.
Link to comment
Share on other sites

 

Τρέχουμε μια φορά το πρόγραμμα (αν έχουμε χάρτες της προηγούμενης έκδοσης καλό είναι να σβήσουμε ολόκληρο τον φάκελο Cities απο την κάρτα μνήμης μας) και το συνδέουμε με τον υπολογιστή για να κατεβάσουμε τους νέους χάρτες.

 

θα υπάρξει πρόβλημα εάν έχω και τα 2 προγράμματα ταυτόχρονα;;;:αν ναι ποιό;;

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω την σπασμένη έκδοση στο κινητό μου 6290 και μου βγάζει μήνυμα: "Η εγκατάσταση είναι αδύνατη.Εγκαταστήστε πρώτα το βασικό πακέτο".Τι εννοεί?Ποιο είναι το βασικό πακέτο?
Link to comment
Share on other sites

θα υπάρξει πρόβλημα εάν έχω και τα 2 προγράμματα ταυτόχρονα;;;:αν ναι ποιό;;

Δεν μπορείς να έχεις παλιότερη και νεότερη έκδοση του ίδιου προγράμματος ταυτόχρονα στο κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω την σπασμένη έκδοση στο κινητό μου 6290 και μου βγάζει μήνυμα: "Η εγκατάσταση είναι αδύνατη.Εγκαταστήστε πρώτα το βασικό πακέτο".Τι εννοεί?Ποιο είναι το βασικό πακέτο?

εννοει να κανεις εγκατασταση πρωτα το κανονικα προγραμμα απο τη νοκια και μετα απο πανω θα περασεις τη σπασμενη εκδοση

Link to comment
Share on other sites

εννοει να κανεις εγκατασταση πρωτα το κανονικα προγραμμα απο τη νοκια και μετα απο πανω θα περασεις τη σπασμενη εκδοση

Ok ευχαριστώ :) Έπιασε το κόλπο.Φωνή δεν έχω βέβαια.Εκτός και αν την βγάζει μόνο αν βρίσκομαι σε κίνηση.Προς το παρόν που είμαι σπίτι και απλά βάζω προορισμούς και υπολογίζει την διαδρομή,δεν ακούγεται τίποτε.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το κατα τη κινηση,βαλε ενα κοντινο προορισμο και ξεκινα,θα σου δωσει και οδηγιες.μπορεις να επιλεξεις και πεζοπορια για να μην χρειαστει να κανεις μεγαλη διαδρομη για να το τσεκαρεις
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το κατα τη κινηση,βαλε ενα κοντινο προορισμο και ξεκινα,θα σου δωσει και οδηγιες.μπορεις να επιλεξεις και πεζοπορια για να μην χρειαστει να κανεις μεγαλη διαδρομη για να το τσεκαρεις

Οκ θα το δοκιμάσω αύριο.Τώρα ψιλοχιονίζει και κάνει ψοφόκρυο εδώ!thanks!:)

Link to comment
Share on other sites

θα υπάρξει πρόβλημα εάν έχω και τα 2 προγράμματα ταυτόχρονα;;;:αν ναι ποιό;;

Αν εννοείς τις εκδόσεις, όχι δεν γέινεται να έχεις και τις δύο. Εγκαθιστώντας την νεότερη, αντικαθιστά την προηγούμενη. Το Nokia Maps 3 είναι ασύγκριτα καλύτερο απο το 2 και δεν στερείται τίποτα. Δεν υπάρχει λόγος, αν βέβαια έχεις FP2 συσκευή, να μείνεις με την έκδοση 2.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τις εκδόσεις, όχι δεν γέινεται να έχεις και τις δύο. Εγκαθιστώντας την νεότερη, αντικαθιστά την προηγούμενη. Το Nokia Maps 3 είναι ασύγκριτα καλύτερο απο το 2 και δεν στερείται τίποτα. Δεν υπάρχει λόγος, αν βέβαια έχεις FP2 συσκευή, να μείνεις με την έκδοση 2.

 

E οταν την σπασουν για να εχουμε φωνη θα την βαλω εγω...

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα σήμερα με 6290 και εξωτερικό Gps εδώ στην Κατερίνη.Μεγάλη ακρίβεια ακόμα και σε μικρούς δρόμους και το κυριότερο άμεση και σωστή φωνητική ενημέρωση.Με εξέπληξε θετικά αυτή τη φορά η Νοκια!
Link to comment
Share on other sites

βοηθεια....τα εκανα θαλασσα...ακολουθησα την διαδικασια της πρωτης σελιδας,εχω ενα Ν79.Η εφαρμογη maps απλα δεν ανοιγει,και nokia maps updater και nokia map loader δεν ανιχνευουν καν το κινητο...το pc suite του ovi αναγνωριζει και συγχρονιζει κανονικα.Μετα απο ολα αυτα ειχα την ιδεα να κανω format στην καρτα μνημης και να ξαναπερασω το software εκδοση 10.048 ,rm-348.Αποτυχια παλι...ελπιζω με ολα αυτα να μην εχω χασει την τριμηνη συνδρομη στην υπηρεσια φωνητικης καθοδηγησης των χαρτων..Καμια ιδεα πως θα το κανς να λειτουργησει η εστω να ξαναπερασω την παλια εκδοση?
Link to comment
Share on other sites

E οταν την σπασουν για να εχουμε φωνη θα την βαλω εγω...

Υπάρχει και αυτό.

βοηθεια....τα εκανα θαλασσα...ακολουθησα την διαδικασια της πρωτης σελιδας,εχω ενα Ν79.

Βάλε την έκδοση 3. Εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα μπεις στο xxxxxxxxxxxxxx, θα κάνεις αναζήτηση για nokia maps, θα κατεβάσεις την σπασμένη έκδοση 2.0.4503 και θα έχεις για πάντα δωρεάν πλοήγηση.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα μπεις στο xxxxxxxxxxxx, θα κάνεις αναζήτηση για nokia maps, θα κατεβάσεις την σπασμένη έκδοση 2.0.4503 και θα έχεις για πάντα δωρεάν πλοήγηση.

 

Ευχαριστώ mirrorofsorrow!

 

Παντως τα Nokia Maps ειναι ήδη πολυ βελτιωμένα!

Η καλυψή τους βελτιωνεται καθημερινά και γενικά ειναι η ανερχόμενη εφαρμογή χαρτών. Πιστευω σε 1-2 χρόνια θα ειναι μακράν τα καλύτερα!

Ηδη για διαδρομές σε μεγάλες πόλεις και σε βασικό δίκτυο ειναι αψογα!

Αλλωστε το γεγονός οτι προκύπτουν σαν αποτέλεσμα συνεργασίας της Nokia με Navteq δειχνουν οτι το πράμα εχει μέλλον!:)

Απλα για μία ακόμη φορά -όπως σε όλες τις Nokia συσκευές- γίναμε beta users!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...