Jump to content

[Επίσημο] Motorola RIZR Z8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δύσκολο το βλέπω να το βρεις αλλού σε μαύρο σε τέτοια τιμή. Πάντως το πράσινο δεν είναι και τόσο χάλια, το έχω συνηθίσει. Μόνο εκείνη η λεπτομέρεια είναι πράσινη όπως και ο φωτισμός των πλήκτρων. Στο μαύρο δεν ξέρω τί χρώμα είναι ο φωτισμός των πλήκτρων.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 223
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον πηγα στον Γερμανο...και για καλη μου τυχη το εχουν διαθεσιμο σε μαυρο στα 159Ε..:happy::up:...κι ετσι μου το παρηγγηλαν και απ'οτι μου ειπαν σε 3-4 εργασιμες μερες θα το φερουν (βλεπετε μενω και σε επαρχια οποτε..)...χμμ απ'οτι φαινεται μολις βρεθηκε το δωρο μου για τα Χριστουγεννα..:lol:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πάρεις γράψε μας τη γνώμη σου.

 

Οκ αυτο εννοειται..:D..το μονο μην μου κανει καμια στραβη ο γερμανος και μου πει..α ξερεις τελικα δεν το εχουμε διαθεσιμο, εγινε ενα μικρο λαθακι...:worry:...γιατι γενικα απ'το γερμανο δεν εχω και πολυ εμπιστοσυνη..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα το εν λογο κινητο..εψαξα στο τοπικ αλλα δεβ βρηκα κατι για ναβαθμιση..ξερει κανεις τι παιζει;βγηκε καμια; αν ναι πως την κανω?? :O
Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηγα για δευτερη φορα στον γερμανο ετσι να δω τι γινεται με το Z8 black και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει τελικα διαθεσιμο παρα μονο σε λαχανι και το φερραρι το οποιο ειναι και πιο ακριβω (229Ε αν θυμαμαι καλα..)..παντως μου ανοιξαν ενα Ζ8 λαχανι για να το δω και καποιες πρωτες ας πουμε εντυπωσεις που πηρα ηταν:

-εχει πολυ καλη οθονη και για παρακολουηση ταινιων κανει..

-τα πληκτρα του μου φανηκαν καπως σκληρα στο πατημα

-το μενου δεν ειναι ιδιαιτερα αργο οπως ειχε προαναφερθει σε παλιοτερα posts

-η συσκευασια του απ'οτι ειδα ειναι πληρεστατη

-οσο για το λειτουργικο του (Symbian 9.2 το οποιο να υποθεσω ολοι ξερετε..) μου φανηκε μια χαρα..δεν εδειχνε να του λειπει κατι (και αυτο με την ηχογραφηση φωνης βρεθηκε..)

 

Παντως ευχαριστω πολυ τα αλλα μελη τα οποια προσφερθηκαν να μου απαντησουν σε καθε ερωτηση και απορια γι'αυτο το κινητο..:D

 

Αυτα..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα το εν λογο κινητο..εψαξα στο τοπικ αλλα δεβ βρηκα κατι για ναβαθμιση..ξερει κανεις τι παιζει;βγηκε καμια; αν ναι πως την κανω?? :O

 

Το λογισμικό είναι γενικά λίγο αργό αλλά αν δεν αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα δεν είναι απαραίτητο να κάνεις αναβάθμιση απλά για την αναβάθμιση. Πολλές φορές οι αναβαθμίσεις προκαλούν περισσότερα προβλήματα από όσα λύνουν και μάλιστα χαλάνε και λειτουργίες που μπορεί να δούλευαν σωστα!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ενδιαφερομαι για κινητο κ μεσα σ'αυτα που θελω ειναι κ αυτο.τι λετε?καλο ειναι?ειναι γρηγορο σαν το ν8 η πιο αργο?φακελους μπορω να κανω στα αρχεια?
Link to comment
Share on other sites

ραδιοφωνο εχει παιδια?
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

ραδιοφωνο εχει παιδια?

 

Ραδιοφωνο οχι δεν εχει..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

:wacko:ευχαριστω
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας και παλι, ειδα σε δυο ξενα φορουμ οτι θεματα για sony ericsson ειναι συμβατα με το Ζ8 και συγκεκριμενα απο το w960.Δεν ξερω ακομα αν ισχυει αλλα ειναι μια καλη λυση...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ξερει κανεις τι λογισμικο gps μπορω να βαλω κ απο που.συσκευη blyetooth εχω απο ενα ericsson p1i.θα κανει η οχι?το garmin gia to p1 κανει κ για το

z8 η ειναι αλλη εκδοση?αν μπορει να μου καποιος, ευχαριστω

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
paidia kalhspera...peira t motorola z8 k mporw na pw oti einai t pio omorfo kinhto p eixa!k den t allazw me tpt..h8ela na sas rwthsw h mpataria poso sas krataei se diarkeia peripou?giati egw exw kapoio provlhma me thn mpataria m mesa se mia mera teleiwnei...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Γεια σας.Πηρα σημερα το Ζ8 και θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει τροπος να μεταφερω τις επαφες μου απο το προηγουμενο τηλεφωνο V360 σε αυτο .Απο οτι ειδα το Motorola phone tools δεν το υποστηριζει.
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ!Αντεγραψα τις επαφες στην sim και τις περασα στο κινητο,τωρα ομως δεν μπορω να δω τιποτα απο την καρτα μνημης ουτε εικονες ουτε να ακουσω τους ηχους.Μηπως χρειαζεται να βρω καποιον αλλον player και αν να ποιον?
Link to comment
Share on other sites

Τί κάρτα μνήμης έχεις και σε τί εικόνες και ήχους αναφέρεσαι;

Επίσης, γράψε μας τί έκδοση firmware έχει το κινητό (πχ. ESP00_U_46_05_53G_00_009D1 Motobuild: 2388_000009d1)

Link to comment
Share on other sites

Η καρτα μνημης ειναι 1 gb και την ειχα σε αλλο τηλεφωνο ενα V9 και σε ενα V360 και εχω μεσα τραγουδια σε mp3 και φωτογραφιες ειτε που ειχα τραβηξει με τα αλλα κινητα η που μου εχουν στειλει.Η εκδοση λογισμικου ειναι ESP00_U_46.04.76G_0000070a Moto build 2312C6 B
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση software που έχεις είναι παλιά, η πιο πρόσφατη επίσημη είναι η 2388c8. Αν δε θέλεις να κάνεις την αναβάθμιση μόνος σου πήγαινε το κινητό σου σε ένα από τα λίγα πλέον Motorola Service Center να στην κάνουν εκεί. Είναι δωρεάν στα πλαίσια της εγγύησης.

Έχε υπ'όψην σου ότι στην αναβάθμιση χάνονται όλα τα στοιχεία του τηλεφώνου (όχι της κάρτας SIM και της microSD).

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το Elegance MP αλλα εξακολουθω να μην μπορω να δω τιποτα απο την καρτα μνημης,ουτε ηχους,ουτε φωτογραφιες μονο κατι video που ηταν μεσα στο MP. Υπαρχει καποιος τροπος να μπορω να βλεπω τα περιεχομενα της καρτας μνημης και να τα χρησιμοποιω και ως ηχο κλησεις ?
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια, εγώ είχα βάλει μια άδεια κάρτα μνήμης στο Ζ8 μου και ό,τι και να έβαζα εκεί το έβλεπα/άκουγα χωρίς πρόβλημα.

 

Δοκίμασε να μεταφέρεις τα περιεχόμενα της κάρτας σου αλλού, να φορμάρεις την κάρτα σου μέσω του Ζ8, μετά να αντιγράψεις τα περιεχόμενά σου πάλι στην κάρτα και να δοκιμάσεις αν είναι προσβάσιμα.

 

Επίσης, υπάρχει και ένα μικρό ενδεχόμενο η κάρτα να έχει πρόβλημα συμβατότητας με το κινητό. Δοκίμασε κάποια άλλη κάρτα άλλης μάρκας για να βεβαιωθείς.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...