Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6110 Navigator


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα φανεί λιγο άσχετο το πόστ αλλα οσοι έχουν 6110 Navigator και Microsoft 6000 wireless keyb /msg me

μονο τo 6000?:(

http://img473.imageshack.us/img473/6351/van02junezf1.gif
Link to comment
Share on other sites

Γκάλοπ κάνεις; χαχαχα.

Όχι δεν κάνω δημοσκόπηση. ο Συνδυασμός αυτός έχει κ άλλη χρήση που μπορώ να σου δείξω απο κοντά :lol::lol::lol:

 

μονο τo 6000?:(

 

Ναι μόνο. :O

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν κάνω δημοσκόπηση. ο Συνδυασμός αυτός έχει κ άλλη χρήση που μπορώ να σου δείξω απο κοντά :lol::lol::lol:

 

Εμεις δηλαδη που δεν εχουμε, δεν κανει να μάθουμε?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Εμφανιζεται συνεχως στην οθονη του τηλεφωνου, η ενδειξη συνδεσης δορυφορων GPS χωρις να υπαρχει ενεργη συνδεση!Εχει ξανατυχει,και πως λυνεται το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σορρυ...μπορει να τα εχετε πει χιλιες φορες...αλλα για το κινητο μας υπαρχει προγραμμα για να βλεπουμε ενω μιλαμε...αυτον που μιλαμε....ολο κληση 1 δειχνει...και δευτερον...to forec@We@ther to exoume???

 

Eyxaristv para poly

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς την φωτογραφία του συνομιλητή μας; Υπάρχει το full screen caller.

 

Περισσότερα όσον αφορά εφαρμογές, στο αντίστοιχο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζει να εμφανιζεται στην οθονη η συνδεση με το GPS ,χωρις να υπαρχει συνδεση, το διαπιστωνω απο το TASKMAN,η μπαταρια δεν επηρεαζεται και απενεργοποιειται το KASPERSKY χωρις να εχω κανει τετοια ρυθμιση!Καποια βοηθεια!
Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζει να εμφανιζεται στην οθονη η συνδεση με το GPS ,χωρις να υπαρχει συνδεση, το διαπιστωνω απο το TASKMAN,η μπαταρια δεν επηρεαζεται και απενεργοποιειται το KASPERSKY χωρις να εχω κανει τετοια ρυθμιση!Καποια βοηθεια!

 

Επανεκκίνηση δοκίμασες φανταζομαι...

Κοιτα εχω το 6110 και το εχω πειράξει οσο δεν παει, το συγκεκριμένο πρόβλημα δεν το εχω δει ομως.

Εχω την 4,22 firmware, το δικο σου τι εχει?

Αν ειναι πιο παλιά μπορεί να θελει update.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνηση δοκίμασες φανταζομαι...

Κοιτα εχω το 6110 και το εχω πειράξει οσο δεν παει, το συγκεκριμένο πρόβλημα δεν το εχω δει ομως.

Εχω την 4,22 firmware, το δικο σου τι εχει?

Αν ειναι πιο παλιά μπορεί να θελει update.

 

Την 04.22 εχω και εγω!Αλλου ηταν το προβλημα γιατι και εγω ",του εχω βγαλει τα ματια", τελικα η λυση ¨¨ απεγκατεστησα nokia maps,και speedcam,και εξαφανιστηκε!καταλαβαινεις τις προσπαθειες μια εβδομαδα τωρα....

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ UPDATE ΤΩΡΑ!!!

 

Και έβγαλαν και την υποστήριξη του ΝSU προσωρινά!!:mad::mad:

 

Nα μερικά bug της 4,22

6110 Navigator Bug List - Nokia Fix These Please!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει εγκαταστήσει το GARMIN MOBILE XT 5.00 και του κολλάει το music player, πρέπει να σβήσει το αρχείο "GarminMobileXT_PA.sis" από το φάκελο e:\private\10202dce.Εξαιτίας αυτού το κινητό δεν συνδέεται για μεταφορά δεδομένων με το PC, βγάζοντας μήνυμα ότι η κάρτα μνήμης χρησιμοποιείται απο άλλη εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Θα φανεί λιγο άσχετο το πόστ αλλα οσοι έχουν 6110 Navigator και Microsoft 6000 wireless keyb /msg me

 

εχω εγω! για πες

 

παιδια να ρωτησω , το GPS του κινητου ειναι τοσο αθλιο η το δικο μ εχει κανενα προβλημα?στο σπιτι μεσα δε ποιανει , στο αμαξι παλι ζωρηζετε αρκετες φορες για πειτε μ

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως δεν έχει και το καλύτερο τσιπάκι GPS.

 

Όταν λες στο σπίτι, εννοείς μέσα;

Αν ναι, τότε είναι λογικό. Πως θα βρει δορυφόρους μέσα σε τέσσερα ντουβάρια...

Στο αμάξι προσπαθείς να εντοπίσεις δορυφόρους εν κινήσει.

Αν ναι, και πάλι λογικό είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

εχω το nokia 6110 η που ηταν το πρωτο μου νοκια μετα απο πολυ καιρο με se και δεν εχω και φοβερες εμπειριες...

κανει οτι θελει παω να μπω στο μενου και οποτε θελει κανει restart μονο του ή εκει που καθεται ξαφνικα... mms δεν μπορω να στειλω (φταιει ο παροχεας για αυτο μην κατηγορω την νοκια...)

σε μερη που τα se ποιανουν σημα αυτο δεν πιανει καθολου και δεν διχνει καν το logo της wind...

πηγα να κανω update αλλα μου λεει οτι δεν εχει αλλη εκδοση... η καρτα σιμ ειναι ψιλοαθλια ειναι πολυ παλια και μαλιστα κομενη και ακουμπαει μονο το τσιπακι γιατι δεν εχει πλαστικο (εκανα κατι πειραματα...)

ξερει κανεις τι μπορει να φταιει και τι να κανω για να το λυσω...???

ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Πρώτα απ' όλα να κάνεις αλλαγή της sim!

Κατά δεύτερον καλό θα ήταν να κάνεις ένα hard format ώστε να καθαρίσει από τυχών σκουπίδια κτλ η συσκευή. Πριν όμως θα πρέπει να πάρεις ένα back up ώστε να κρατήσεις τις επαφές σου, τα μηνύματά σου, τις καταχωρίσεις στο ημερολόγιο κτλ. Το back up θα το κάνεις μέσω του PC Suite στον υπολογιστή. Καλό θα ήταν στις επιλογές του back up να μην επιλέξεις να κρατήσει τις ρυθμίσεις. Βέβαια αυτό συνεπάγεται πως θα πρέπει να περάσεις εκ νέου εφαρμογές κτλ, αλλά δεν θα περαστούν ρυθμίσεις που τυχών δημιουργούν προβλήματα.

 

Η τελευταία έκδοση λογισμικού είναι η V 05.11 (21-04-08).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι δημιουργει εαν ειναι παλια, υπαρχουν αρκετες περιπτωσεις στο forum..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Πρώτα απ' όλα να κάνεις αλλαγή της sim!

Κατά δεύτερον καλό θα ήταν να κάνεις ένα [/url] ώστε να καθαρίσει από τυχών σκουπίδια κτλ η συσκευή. Πριν όμως θα πρέπει να πάρεις ένα back up ώστε να κρατήσεις τις επαφές σου, τα μηνύματά σου, τις καταχωρίσεις στο ημερολόγιο κτλ. Το back up θα το κάνεις μέσω του στον υπολογιστή. Καλό θα ήταν στις επιλογές του back up να μην επιλέξεις να κρατήσει τις ρυθμίσεις. Βέβαια αυτό συνεπάγεται πως θα πρέπει να περάσεις εκ νέου εφαρμογές κτλ, αλλά δεν θα περαστούν ρυθμίσεις που τυχών δημιουργούν προβλήματα.

 

Η τελευταία έκδοση λογισμικού είναι η V 05.11 (21-04-08).

Καλημερα!συμφωνω σε ολα,αλλα το κομματι των επαφων ειναι πολυ λεπτο θεμα ,εξηγουμαι αμεσως !εκανα hard format,την κυριακη συγγεκριμενα και υστερα απο αξεπεραστα προβληματα που δημιουργηθηκαν απο εγκατασταση μιας εφαρμογης!back up πραγματι με το Nokia_PC_Suite ολα καλα ειδα και τις 335 επαφες που θα μεταφερονταν οπως και τα μυνηματα οπως και οι μουσικες,οι εικονες κλπ!ομως αλοιμονο ολα μεταφερθηκαν οι κλησεις που πραγματοποιηθηκαν που εληφθησαν,η φωτογραφια του16 μηνων γιου μου να ουρει(sic) την θαλασσα,κοσμουσε και κοσμει,δεν σβηστηκε,απο την οθονη,φανταστειτε το αρχειο εισερχομενων εξερχομενων κλησεων και ευτυχως που το ειχα για 30 ημερες ,και αλλα απιθανα βρε παιδια ομως ουτε μα ουτε μια επαφη ,καταλαβαινετε λοιπον,εννοειται εκανα φυλο και φτερο ολο το pc,τιποτα............,γι'αυτο,η γνωμη μου παντα,ασφαλη αντιγραφα και θα προτεινα να μην ξεχνουμε και τη χειροκινητη μεθοδο,γραπτος τροπος, να που χρειαζεται, γιατι δεν ειχα απο πριν, τιποτα αντιγραψει τοσο σιγουρος ημουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά για τις επαφές υπάρχουν και άλλοι τρόποι να γίνουν back up, απλά δεν τους ανέφερα μια και δεν είχα ποτέ πρόβλημα σε οποιαδήποτε συσκευή και αν έχει περάσει από τα χέρια μου.:O

 

1ος τρόπος:

Αντιγραφή αυτών στη κάρτα μνήμης και μετά πέρασμα τους στον υπολογιστή από τη θέση E:\Others\Contacts όπου και αντιγράφονται υπό τη μορφή αρχείων vcf.

 

2ος τρόπος:

Συγχρονισμό με το Microsoft Office Outlook μέσω του PC Suite.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

και εγω θα κανω format σε κινητο και καρτα, το θεμα ομως ειναι οτι οι χαρτες του navigator ειναι περασμενες στην καρτα.

 

Πως μπορω να κρατησω ΜΟΝΟ τους χαρτες?

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε απο τον πίνακα ελέγχουν του υπολογιστή σου να φαίνονται οι κρυφοί φάκελοι και αντέγραψε όλους τους φακέλους της κάρτας μνήμης στον υπολογιστή. Έτσι, δεν θα χάσεις απολύτως τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...