Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6110 Navigator


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα στην καρτα μνημης ειναι το προβλημα..

 

Εκανα αναβαθμιση στο κινητο, και καθε φορα που το ανοιγω προθσπαθει να κανει εφκατασταση απο την καρτα ολες τις εφαρμογες και παιχνιδια που ειχα.

 

Επειδη ηταν παρα πολλες, το παλευει για κανα 10λεπτο και μετα μου λεει να τις εγκαταστησω απο την διαχειριση εφαρμογων. Εκει ομως, παρολο που μου εμφανιζονται, δεν μπορω ουτε να τις εγκαταστησω ουτε να διαγραψω.

 

Αν βγαλω την καρτα μνημης και βαλω μια αλλη αδεια δεν υπαρχει κανενα προβλημα, αλλα δεν εχω τους χατρες στο navigator..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρες που είναι αποθηκευμένα τα αρχεία των χαρτών και κάνε τα απλή αντιγραφή – επικόλληση στη νέα κάρτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

μα αυτο ειναι που ρωταω... εχει παρα πολους φακελους κρυφους και εχει διαφορα αρχεια μεσα και δεν ξερω πιο ειναι..

 

Δεν ξερω ουτε τι μορφης αρχειο ειναι οι χαρτες..

 

Θα το ψαξω μεσα απο το PC suite μηπως εχει εκει καμια επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το ψάξεις απο το pc suite. Θα συνδέσεις το κινητό σου με τον υπολογιστή και θα εειλέξεις μαζική αποθήκευση. Θα πας στον πίνακα ελέγχου του πισι σου και θα επιλέξεις να βλέπεις κρυφούς φακέλους. Και θα ψάξεις να βρεις τις πιθανές τοποθεσίες των αποθηκευμένων χαρτών.

 

Δυστυχώς το route66 που έχει στο 6110 navigator είναι αποκλειστικά για την συσκευή αυτη και δεν μπορώ να σε βοηθήσω ψάχνοντας στο κινητό μου.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς βεντούζα για το αυτόκίνητο; Βολεύει; Πόσο κάνει και από που;;;

 

Μια βεντούζα που έπεσε στα χέρια μου από το ΜΙΟ του είναι λίγο μεγάλη, επίσης ΔΕΝ κολλάει με τίποτα στο τζάμι. Σταματάει για 1-2 λεπτά και μετά πέφτει...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν με αφήνει να κάνω update με το updater.Μου λέει phone not recognized. Τι μπορώ να κάνω?

Τίποτα.Έχει αφαιρεθεί από το update to 6110 σύμφωνα με ανακοίνωση της ΝΟΚΙΑ.

 

Έχει αγοράσει κανείς βεντούζα για το αυτόκίνητο; Βολεύει; Πόσο κάνει και από που;;;

 

Μια βεντούζα που έπεσε στα χέρια μου από το ΜΙΟ του είναι λίγο μεγάλη, επίσης ΔΕΝ κολλάει με τίποτα στο τζάμι. Σταματάει για 1-2 λεπτά και μετά πέφτει...

Ίσως κάνει αυτή

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=838640&catalog=21&category=69977973

Αλλά δες και αυτή:

http://cgi.ebay.co.uk/WINDSCREEN-HOLDER-FOR-NOKIA-6110-NAVIGATOR-SAT-NAV_W0QQitemZ150306176639QQcmdZViewItem?hash=item150306176639&_trkparms=39%3A1|66%3A2|65%3A15|240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όποιος ξέρει ας απαντήσει υπεύθυνα...

 

Έχω βρει αυτό update for Nokia 6110N rm122_CareDP_16.0_EMEA

 

κάνει για την συσκευή μου?

από κάτω ειχε αυτο το κείμενο που επισυνάπτω sε txt

 

και κάτι ακόμη...

Πως το περνάω???

Με το Nokia Care μπορω να το περασω?

 

EDIT:

Το εκανα update με το Phoenix Service Software και πλεον εχω την 6.01

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το συνεχόμενο ποστ, το κάνω για να το δουν οι κάτοχοι 6110. ας το ενώσει κάποιος mod με το επάνω.

Η 6.01 είναι χακ proof..

Σας προειδοποιώ για να ξέρετε με τι έχετε να κάνετε.

 

Πάντως δεν έκανα φορματ και εχει διατηρήσει την δυνατότητα να εγκαθιστά ανυπόγραφες εφαρμογές , αλλα οχι την δυνατότητα να μπω στους φακέλους...

SecMan και HelloCarbide δεν δουλεύουν...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα......

εχω το 6110 το οποιο ειχε μεσα το maps με την υδρογειο να γυριζει να κανει ζοομ , να σταματαει, να με ρωτα για αγορες, ειχε κατι κλειδαριες, αλλες ξεκλειδωτες,αλλες κλειδωμενες.......κτλ........για να μην πολυλογω - δεν καταλαβαινα τιποτα.....

οταν πατουσα το μεσαιο κουμπι,μου ανοιγε το αλλο....το route66..........

ποτε δεν καταλαβα αν ηταν το ιδιο προγραμμα ή ηταν διαφορετικα και λειτουργουν αυτονομα το ενα απο το αλλο..............τελοσπαντων

 

Ανακαλυψα μετα τυχαια το my phone και (με την ευκαιρια μπραβο σε ολους για τετοιες προσπαθειες ).......

ειδα λοιπον εδω μεσα για το garmin, και το sygic.

μου φανηκαν πολυ ποιο κατανοητα και με καλυτερη καλυψη,+ το οτι με ειχε εκνευρισει αυτο της nokia που ειχε εγκατεστημενο στο 6110 με αποτελεσμα να τα σβησω ολα απο το τηλεφωνο για να εγκαταστησω το garmin και το sygic.....

 

τωρα ομως διαβαζω οτι εχει βγει ενας καινουργιος χαρτης του royte ή του nokia map (σας ειπα δεν εχω καταλαβει ) και οτι η εφαρμογη μπορει να εγκατασταθει αν ειναι hack το τηλεφωνο.....(το δικο μου το εχω χακαρει )

 

μπορω να το εγκαταστησω? γιατι εχω ψαξει στα μαγαζακια αλλα εχει διαφορες εκδοσεις,διαφορους χαρτες,αλλα πρεπει να ισχυουν για τα τηλεφωνα που τα ειχαν εγκατεστημενα .......ειναι ψιλομπερδεμα ---δεν υπαρχουν οδηγιες βημα-βημα

 

το εχει κανει κανεις ? γνωριζει κατι ? για πλοηγησεις , χαρτες , φωνη στην πλοηγηση κτλ ?

Link to comment
Share on other sites

Άποψή μου, με το route 66 μην ασχοληθείς καν. Για το nokia maps είναι απλά τα πράγματα. Βρίσκεις στο ιπαμρτ την έκδοση 2.0, η οποία είναι σπασμένη, την περνάς στο κινητό σου, το συνδέεις μετά με το maploader και φορτώνεις τους χάρτες.

 

Αυτά που αξίζουν πραγματικά είναι τα Garmin και Sygic. Παρόλο που στο Nokia maps έχουν βγεί νέοι χάρτες με καλύτερη κάλυψη, σε καμί απερίπτωση δεν είναι σαν τα παραπάνω προγράμματα. Οπότε, αν δεν τα έχεις περάσεις, ανατρέχεις στα 2 αυτά θέματα που αφορούν το κάθε πρόγραμμα και ρωτάς ότι απορίες έχεις (αφού πρώτα διαβάσεις τις αναλυτικές οδηγίες που βρίσκονται στο πρώτο ποστ του κάθε θέματος).

Link to comment
Share on other sites

+1 garmin απο εμενα σαν χρηστης του 6110 εδω και 1 μηνα αλλα το κινητο δε κανει για GPS μικρη οθονη δε βολευει με τπτ
Link to comment
Share on other sites

φιλε mirrorofsorrow τα garmin και sygic τα εχω εγκατεστημενα στο κινητο μου και τα δουλευω εδω και παρα πολυ καιρο χαρη σε εσενα και στον αρη :) αφου μεσα απο τις οδηγιες σας τα καταφερα τελικως........

απλα ρωτησα τωρα για το maps μηπως βαλω ΚΑΙ αυτο γιατι παιζει να ειμαι Αθηνα για το επομενο τριμηνο και απο οτι ακουσα-διαβασα εχουν πει καποια παιδια οτι για μεσα στην Αθηνα ειναι πολυ καλυτερο απο garmin-sygic....δεν ξερω κατα ποσο ισχυει ομως αυτο..............

 

Επι τις ευκαιριας ,μιας που σε βρηκα , εχω καταλαβει οτι εχεις ΚΑΙ 6110 περα απο αλλα μοντελα:lol: οποτε ας σε ρωτησω.......

εγω χρησιμοποιω το sygic γιατι το garmin στο δικο μου 6110 ΣΕΡΝΕΤΕ (με ολες τις εκδοσεις-τωρα εχω την τελευταια )........παντα με εδειχνε ποιο πισω και καθυστερει πολυ......

μηπως εχει να κανει με καποια ρυθμιση ? μηπως πρεπει να απενεργοποιησω τελειως τα ενσωματωμενα poi ή κατι παρομοιο ?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια ρύθμιση στούς χάρτες για τις λεπτομέριες που βλέπεις. Όταν επιλέξεις τα περισσότερα τότε το κινητό καθυστερεί κάπως καθώς φορτώνει συνεχώς περισσότερα δεδομένα. Επέλεξε να βλέπεις λιγότερες λεπτομέριες (μία μέση ρύθμιση δηλαδή).

 

Ποιούς χάρτες έχεις βάλει; Αν έχεις τον 3 σε 1, θα σου πρότεινα να βάλεις ξεχωριστούς χάρτες. Ίσως δεις διαφορά. Επίσης καθυστερεί πολύ η εφαρμογή αν έχεις βάλει δικά σου ΡΟΙ. Εγώ δεν έχω βάλει κανένα στο Ν78 και πάει σφαίρα.

 

Όσο για το Nokia Maps, οι χάρτες του ανανεώθηκαν. Δοκίμασέ το. Σε πολλές περιτπώσεις μπορεί να σε βολέψει και αυτό. Είναι σίγουρα πιο ελαφρύ και πιο γρήγορο απο τα Sygic και Garmin.

 

Καλό είναι οτι άλλο έχεις να ρωτήσεις περί εφαρμογών πλοήγησης, να το κάνεις στα αντίστοιχα θέματα. Εκεί θα βρεθούν πολύ περισσότερα παιδιά να σου απαντήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Μετα το update στην έκδοση 6.01 όταν ανοίγω το τηλέφωνο μου αλλάζει την ημερομηνία και την μεταφέρει μετά απο δυο ημέρες!

 

σε μενα τπτ κανενα προβλημα !!!! για ξανα βαλε την εκδοση

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν το εχω κανει ποτε αναβαθμιση.....

ειναι απαραιτητο ? δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα

βασικα δεν ξερω και ποια εκδοση εχω...

 

που μπορουμε να το δουμε αυτο ? (την εκδοση )

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν το εχω κανει ποτε αναβαθμιση.....

ειναι απαραιτητο ? δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα

βασικα δεν ξερω και ποια εκδοση εχω...

 

που μπορουμε να το δουμε αυτο ? (την εκδοση )

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253382#post2253382

Με την αναβαθμιση βελτιωνεται συνηθως το λογισμικο της συσκευης...

 

Για το πως ,επισης διαβαζεις αυτο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253377#post2253377

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τι να πω για το προηγουμενο post φιλε nervous.......

 

ειμαι απλα απαραδεκτος.δεν το σκεφτηκα καν.....κακος βεβαια...

 

οσο για την αναβαθμιση εχω μεινει μαλλον ποοοοολυυυ πισω

 

V 03.58

20-06-07

 

αλλα επαναλαμβανω δεν εχω κανενα προβλημα.οι εφαρμογες μπαινουν-βγαινουν σχεδον καθημερινα.τις βαζω ,τις δουλευω λιγο,τις βγαζω,μετα ξανα τα ιδια......συνεχως.τρεχουν πολλες μαζι.

οι πλοηγησεις τα ιδια.garmin,sygic,nokia_maps,επισης καθε μερα ειναι πρωτη γραμμη.εγκατασταση-απεγκατασταση γιαυτα τα 3 .......δεκαδες φορες...

 

αρα νομιζω οτι δεν χρειαζετε να κανω κατι συμφωνα με αυτα που μου ειπε ποιο πανω να δω ο nervous........ετσι ?

 

 

Υ.Γ. δεν ξερω αν παιζει ρολο γιαυτο που λεγανε καποια παιδια παλιοτερα για το πληκτρολογιο.γιατι το δικο μου εχει πανω στα νουμερα λατινικο πληκτρολογιο και οχι ελληνικο οπως βλεπω στα περισσοτερα , οπως επισης οτι οσα εχω δει μεχρι τωρα ειναι μαυρο χρωμα ενω το δικο μου ασπρο.

δεν ξερω αν παιζουν καποιο ρολο αυτα

Link to comment
Share on other sites

Και γω με την εκδοση 3.51 απροβληματιστο με 8gb καρτα φορτωμενη με garmin n-gage εφαρμογες και παιχνιδια και δουλευει αψογα:D α και μενα ασπρο ειναι...
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Και γω με την εκδοση 3.51 απροβληματιστο με 8gb καρτα φορτωμενη με garmin n-gage εφαρμογες και παιχνιδια και δουλευει αψογα:D α και μενα ασπρο ειναι...

Σ'εμενα αντιθετως και τα 8g,ουτε να το διανοηθω,το δοκιμασα βεβαια, και με τα 4g σερνεται,περασμενες ολες οι καινουργιες εκδοσεις !

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. δεν ξερω αν παιζει ρολο γιαυτο που λεγανε καποια παιδια παλιοτερα για το πληκτρολογιο.γιατι το δικο μου εχει πανω στα νουμερα λατινικο πληκτρολογιο και οχι ελληνικο οπως βλεπω στα περισσοτερα , οπως επισης οτι οσα εχω δει μεχρι τωρα ειναι μαυρο χρωμα ενω το δικο μου ασπρο.

δεν ξερω αν παιζουν καποιο ρολο αυτα

Το κινητό σου είναι παράλληλη εισαγωγή.

Με λίγα λόγια δεν είναι ελληνικό με αποτέλεσμα να χάσεις τα ελληνικά σε μελλοντική αναβάθμιση.

Φυσικά υπάρχει τρόπος να το αποτρέψεις αυτό. Δες εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...