Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6110 Navigator


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Must Have εφαρμογη!!!!!!:

Nokia 6110 Navigator:change Nav key function (Anti6110Nav)

 

xxxxxxxxxxxxxx

 

Δεν ειναι στα αγγλικα, αλλα ευκολα καταλαβαινεις τι ειναι!!

Τι κανει?

Αλλάζει το πληκτρο NAVIGATOR σε οτι θελεις!!!

Και με 2 επιλογες:

1)Συντομο πατημα

2)Συνεχομενο πατημα

 

Eχει 2 bugs:

1.It always start with a app windows

2.It still work even u locked ur phone's keypad

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια. μολις ανακαλυψα οτι το κινητο δεν στελνει ενα μηνυμα με 160 χαρακτηρες.

ενω αρχιζει με 160 κατευ8ειαν αλλαζει σε 69 σε καποια γραμματα.

τι συμβαινει? εχω ελληνικη συσκευη.

 

 

δινω μια απαντηση.

αλλαξα στις ρυθμισεις μηνυματων το <<κωδικοποιηση χαρακτηρων>> σε περιορισμενη υποστηριξη και σταματησε να μου "τρωει" γραμματα???

 

τι ειναι η κωδικοποιηση χαρακτηρων???

Link to comment
Share on other sites

Είναι η κωδικοσειρά που χρησιμοποιείται κατα την αποστολή. Αν αλλάξεις την ρύθμιση σε πλήρης υποστήριξη, τότε μερικοί ελληνικοί χαρακτήρες τρώνε παραπάνω χώρο με αποτέλεσμα να περιορίζεται η χωρητικότητα σε χαρακτήρες.
Link to comment
Share on other sites

Με την 04.22 διορθώνεται ένα bug. 'Οταν κάνεις κλικ στα "στοιχεία GPS" το υψόμετρο αντί για να στο βγάζει 10,5 μέτρα στο γράφει με ένα τετραγωνάκι αντί για το ",".

Το κακό είναι πως κάνανε βλακεία με τους χάρτες.

Π.χ. ενώ πρώτα έλεγε "Αλεξάνδρας" τώρα πια γράφει "Αλεξάνδρασ".

'Εστειλα e-mail στην υπάλληλο του Route 66 (από το technical support) και το πρώτο πράγμα που με ρώτησε, ήταν "πες μου τη βερσιόν του χάρτη που χρησιμοποιείς". Για την ακρίβεια μου ζήτησε να κάνω το εξής...

Please connect your phone to your PC via the USB cable, select Data transfer on your phone, open ROUTE 66 Sync on your PC and check this information under My device>Maps.

 

Της απάντησα πως έχω την version 1.15.

Μπορεί κάποιος από εσάς να μου λύσει μια απορία;

Κάποιος από εσάς που ΔΕΝ έχει "φορέσει" στο κινητό του την τελευταία βερσιόν 4.22 (όπως έχει το δικό μου)... Μπορεί να ακολουθήσει τα ίδια βήματα (όπως εγώ) και να μου πει τι βερσιόν χάρτη φοράει το κινητό του... και αν οι δρόμοι με τελικό "ς" εμφανίζονται σωστά;

'Οχι τίποτα άλλο... αλλά είναι καλύτερο να εντοπίσουμε το πρόβλημα και να το λύσουν... παρά να προσπαθούν να βγάλουν άκρη με τη γλώσσα μας.

Link to comment
Share on other sites

Must Have εφαρμογη!!!!!!:

Nokia 6110 Navigator:change Nav key function (Anti6110Nav)

 

xxxxxxxxxxxxxxx

 

Δεν ειναι στα αγγλικα, αλλα ευκολα καταλαβαινεις τι ειναι!!

Τι κανει?

Αλλάζει το πληκτρο NAVIGATOR σε οτι θελεις!!!

Και με 2 επιλογες:

1)Συντομο πατημα

2)Συνεχομενο πατημα

 

Eχει 2 bugs:

1.It always start with a app windows

2.It still work even u locked ur phone's keypad

 

Το επισύναψα εδώ για να μην ταλαιπωρούμε τους φίλους του φόρουμ μας.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι. Ανοιξα το πρωι το κιν κ μου ζητησε ημερομηνια/ωρα , τα ειχε χασει , επισης ετυχε κανα 2 φορες να με παρουν τηλ κ να σβησει η συσκευη απο μονη της :mad: . Εχει κανεις τα ιδια κολληματα? Εκανα αναβαθμιση με το που πηρα τη συσκευη στο 4.22 firmware κ μου ειπαν πως η αναβαθμιση μεσω νετ ειναι level 2 και οτι η Νοκια κανει αναβαθμισεις level 3... :blink: τι ειναι αυτο ξερει κανεις η λενε οτι ναναι στο γερμανο

ΥΓ:. Το κινητο το εχω ενα 10ημερο, η μπαταρια συνεχιζει να κραταει 1 μερα...

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,διαβασα οτι σε λιγο καιρο βγαινει και 6210 navigator που θαεχει καλυτερη καμερα(3.2) και πυξιδα.

Επισης θελω ναρωτησω αν μπορουμε στα προαναφερθεντα κινητα που εχουν δεκτη gps μπορουμε να βαλουμε και αλλο προγραμμα πλοηγησης? που να εχει δωρεαν φωνητικη καθοδηγηση?

Το προγραμμα ειναι οντως καλο για Αθηνα?

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα που φοραει το κινητο οταν το αγορασεις για θεσσαλονικη που το ειδα ειναι πολυ καλο ασχετα με τα σχολια που διαβαζω εδω μεσα , για αθηνα ειναι ακομα καλυτερο απ'οσο ξερω. Δοκιμασε επισης το Sygic υπαρχει εδω μεσα σπασμενο εχει κ φωνητικη καθογηση κ τα παντα

 

Γνωριζει κανεις αν υπαρχει τροπος για την "αναγνωση μηνυματων" στα ελληνκα ? λεει ο τυπος "εχετε ενα νεο μηνυμα" κ μετα διαβαζει μια γυναικα το μηνυμα στα αγγλικα...

Link to comment
Share on other sites

για σας, επειδή είμαι λίγο πριν το αγοράσω με ενδιαφέρει αν στην τιμή έχει και τους ελληνικούς χάρτες και πόσο καλοί είναι?

 

είναι σαν το destinator, σα το google maps? έχουν φωνητικές λειτουργίες και γενικά είναι γρήγορο? πιάνει καλό σήμα?

 

τέλος να ρωτήσω αν μπορώ να βάλω και άλλους χάρτες. ευχαριστώ.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

για σας, επειδή είμαι λίγο πριν το αγοράσω με ενδιαφέρει αν στην τιμή έχει και τους ελληνικούς χάρτες και πόσο καλοί είναι?

 

είναι σαν το destinator, σα το google maps? έχουν φωνητικές λειτουργίες και γενικά είναι γρήγορο? πιάνει καλό σήμα?

 

τέλος να ρωτήσω αν μπορώ να βάλω και άλλους χάρτες. ευχαριστώ.

Ναι συμπεριλαμβάνονται στη τιμή οι χάρτες που έχει μέσα.

Η κάλυψη Αθήνας και Θεσσαλονίκης είναι αρκετά καλή, αλλά από επαρχεία δεν έχει τίποτα σχεδόν.

Μη περιμένεις ταχύτητα κλειδώματος δορυφόρων όπως στις Win Mobile συσκευές.

 

Μπορείς να βάλεις άλλα προγράμματα, δες τα ανάλογα θέματα:

Η ταχύτητα του λειτουργικού είναι αρκετά κάλη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω 6110, καλυτερα δες στο θεμα του Garmin και του Sygic εχουν ενημερωμενους χαρτες και δωρεαν πλοηγηση :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ. δλδ για Αθήνα είναι οκ.

 

να δούμε ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι. Ανοιξα το πρωι το κιν κ μου ζητησε ημερομηνια/ωρα , τα ειχε χασει , επισης ετυχε κανα 2 φορες να με παρουν τηλ κ να σβησει η συσκευη απο μονη της :mad: . Εχει κανεις τα ιδια κολληματα? Εκανα αναβαθμιση με το που πηρα τη συσκευη στο 4.22 firmware κ μου ειπαν πως η αναβαθμιση μεσω νετ ειναι level 2 και οτι η Νοκια κανει αναβαθμισεις level 3... :blink: τι ειναι αυτο ξερει κανεις η λενε οτι ναναι στο γερμανο

ΥΓ:. Το κινητο το εχω ενα 10ημερο, η μπαταρια συνεχιζει να κραταει 1 μερα...

 

Aυτό το ακούω πρώτη φορά. Κάνε φορμάτ στο κινητό σου (*#7370#), και πέρνα πάλι όλα σου τα δεδομένα και τα προγράμματα από την αρχή. Υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα να στρώσει.

 

Kαλημερα,διαβασα οτι σε λιγο καιρο βγαινει και 6210 navigator που θα έχει καλύτερη κάμερα (3.2) και πυξιδα.

Επισης θελω ναρωτησω αν μπορουμε στα προαναφερθεντα κινητα που εχουν δεκτη gps μπορουμε να βαλουμε και αλλο προγραμμα πλοηγησης? που να εχει δωρεαν φωνητικη καθοδηγηση?

Το προγραμμα ειναι οντως καλο για Αθηνα?

Το πρόγραμμα είναι πολύ καλό για Αθήνα. Αν σε ενδιαφέρει όμως και η υπόλοιπη Ελλάδα, τότε θα πρέπει να ρίξεις μια ματιά και στα Sygic και Garmin. Είναι λίγο καλύτερα στην Αθήνα και η κάλυψη τους για την υπόλοιπη Ελλάδα δεν συγκρίνεται με αυτή του route66.

 

Γνωριζει κανεις αν υπαρχει τροπος για την "αναγνωση μηνυματων" στα ελληνκα ? λεει ο τυπος "εχετε ενα νεο μηνυμα" κ μετα διαβαζει μια γυναικα το μηνυμα στα αγγλικα...

 

Έχεις κατεβάσει το πακέτο με την Ελληνική γλώσσα; Θα το βρείς από εδω.

 

ευχαριστώ πολύ. δλδ για Αθήνα είναι οκ.

 

να δούμε ;)

 

Με τα Sygic και Garmin είσαι 100% καλυμένος για Αθήνα, ενώ για την υπόλοιπη Ελλάδα, η κάλυψη, ειδικά του Garmin, ξεπερνάει και αυτή του destinator. Αυτό τουλάχιστον σύμφωνα με πολλά παιδιά που χρησιμοποιούν και destinator.

Link to comment
Share on other sites

mirrorofsorrow πηρες φορα κ σαρωσες το topic χαχα

thx :)

 

-Κατεβασα κ τα 2 τα αρχειακια κ φαινετε πως τα ειχα ηδη.. βασικα το "πετρος-ελληνικα" εχω και v.2.0 ενω αυτο στη Νοκια ειναι το 1.0 που δινει να κατεβασεις. Αρα δεν παιζει να διαβαζει ελληνικα μηνυματα η κατι αλλο παει στραβα?

 

-Ειχε εγκατεστημενο κ ενα Martin_UK στις γλωσσες. Με το που το εσβησα ολα καλα ;)

Link to comment
Share on other sites

Χτες εβαλα το Garmin παιδες. Ειναι το πιο πληρες απο ολα ως τωρα. Μετα που το εβαλα ομως αρχισε να τα "παιζει" λιγο το κιν σε καποιες λειτουργιες κυριως στα sms , τελικα η τελευταια αναβαθμιση τα κανει λιγο μανταρα με το Garmin συγκεκριμενα. Απλα το λεω να το εχετε στα υποψιν μη νομιζετε πως φταιει το κινητο κ κανετε κανενα format αδικα. Παραπονα γιαυτο το θεμα εχει στα επισημα Nokia discussion forums.

Επισης οποτε συνδεω στη usb το κινητο ως "μεταφορα δεδομενων" κατα την αποσυνδεση μου λεει "εντοπιστηκε το Garmin mobile XT εκκινηση τωρα?" το κανει κ σε κανεναν απο εσας αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Aυτό το κινητό είναι το κατάλληλο ακόμα και για κάποιον που δεν οδηγεί, άρα δεν θα χρησιμοποιήσει το gps? Γιατί όλος ο "θόρυβος" μόνο γι αυτό γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Μετα που το εβαλα ομως αρχισε να τα "παιζει" λιγο το κιν σε καποιες λειτουργιες κυριως στα sms , τελικα η τελευταια αναβαθμιση τα κανει λιγο μανταρα με το Garmin συγκεκριμενα.

Ειναι το γνωστο πρόβλημα με το πληκτρο #. Φταιει το Garmin γι αυτο κι οχι η αναβαθμιση.Τρεχει μια process (TRSAutoStart.exe ειναι) που δημιουργει προβλημα.

 

Επισης οποτε συνδεω στη usb το κινητο ως "μεταφορα δεδομενων" κατα την αποσυνδεση μου λεει "εντοπιστηκε το Garmin mobile XT εκκινηση τωρα?" το κανει κ σε κανεναν απο εσας αυτο?

Ναι το κανει.και φανταζομαι το κανει και σε ολους..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Επισης οποτε συνδεω στη usb το κινητο ως "μεταφορα δεδομενων" κατα την αποσυνδεση μου λεει "εντοπιστηκε το Garmin mobile XT εκκινηση τωρα?" το κανει κ σε κανεναν απο εσας αυτο?

Κάθε φορά που βγάζεις την κάρτα μνήμης ή συνδέεις το κινητό σου με τον υπολογιστή, σε ρωτάει αν θέλεις να κάνεις έναρξη της εφαρμογής γιατί θεωρεί οτι κάθε φορά που χρησιμοποιείς την κάρτα μνήμης για μεταφορά δεδομένων, μπορεί να περάσεις νέους χάρτες.

 

Το κάνει σε όλες τις συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το κάνει και σε μένα τo Garmin το πρόβλημα με τα μηνύματα και το ημερολόγιο (σαν να είναι ενεργοποιημένο το insert). By the way κανένα άλλο πρόβλημα δεν παρατήρησα.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν κ αλλοι ωραια (τι ωραια δλδ.. καταλαβατε) , αντε να βγει κατι να στρωσει και με τα μηνυματα ειναι πολυ σπασιμο η φαση
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια χαρά ,

Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στο 6110 για να λαμβάνω τα mail μου ?εχω συμβόλαιο vodafone , οι χρεώσεις ειναι ανα byte? υπάρχει καποιος τρόπος να μπει κάποιος με κάποιον Internet browser οπως πχ ο opera και να μην χρεώνεται ?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καποιος τρόπος να μπει κάποιος με κάποιον Internet browser οπως πχ ο opera και να μην χρεώνεται ?

 

Εγω μπαινω μεσω bluetooth.

Περισοτερες πληροφοριες ΕΔΩ

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

συχνα οταν ανοιγω το ημερολογιο μου βγαζει την ειδοποιηση οτι χαθηκαν μια η περισσοτερες καταχωρησεις λογο αλλαγης της ωρας

χωρις να εχω ομως νατην εχω αλλαξει

το κανει και σε εσας αυτο?

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...