Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6110 Navigator


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξιοπιστες συσκευες ,επιλογη ,διαγραφη.

Μεσα απο το μενου του bluetooth παντα.

thanks αλλά καμία από αυτές δεν την έχω "περάσει" ως αξιόπιστη δλδ όταν μπαίνω στο μενού αξιόπιστες συσκευές εμφανίζεται το "καμία αξιόπιστη συσκευή" εντούτοις τα names των συσκευών στα οποία έστειλα κάτι εξακολουθούν κ υπάρχουν ως δυνατές επιλογές αποστολής τα οποία κ θέλω να διαγράψω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

PAIDIA PROSOXH STHN AGORA TOY KINHTOY EIDIKA APO GERMANO,

POLY APATEWNES OI AN8RWPOI.

THN PATHSA KAI GIAYTO SAS TO LEW

KOITAKSTE NA EINA ELLHNIKO KAI NA EINAI ENERGOPOIHMENOI OI ELLHNIKOI XARTES

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ,

επειδή στο 6110n δεν υπάρχει η υποστήριξη για animation sms :lol:

και εγώ το είχα συνηθίσει να το δουλεύω , έκανα install ενα πρόγραμμα για αυτή την δουλειά (βασική προϋπόθεση για να λαμβάνει κ ο παραλήπτης τα emotions είναι να έχει στο κινητό του εγκατεστημένο το ίδιο πρόγραμμα ) το πρόβλημα είναι όμως οτι όταν χρησιμοποιώ αυτη την εφαρμογή οι χαρακτήρες που μπορώ να γράψω για ένα sms ειναι ως 70 , και όχι 160 οπου είναι για ένα κανονικό sms

 

γνωρίζει κανείς καμία λύση ?

ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!

Link to comment
Share on other sites

PAIDIA PROSOXH STHN AGORA TOY KINHTOY EIDIKA APO GERMANO,

POLY APATEWNES OI AN8RWPOI.

THN PATHSA KAI GIAYTO SAS TO LEW

KOITAKSTE NA EINA ELLHNIKO KAI NA EINAI ENERGOPOIHMENOI OI ELLHNIKOI XARTES

 

Ομοιοπαθής εδω φιλος.. Την πατησα ευτυχως το πηγα στα καπακια μετα απο μια μερα εκανα μια ψιλοφασαρια και την αλλη μερα μου εφερε ελληνικη συσκευη. Επεμενε βεβαια πως ετσι ειναι οι συσκευες και @@ τουμπανα. Πηρα τη Νοκια τηλ και η κοπελα στο τηλ ηταν σαν να μου ελεγε με το τροπο της πως ειναι μλκες οι τυποι "Θα το πατε πισω.. ξέρουν αυτοι ... "

 

Κανενα πρόγραμμα ρε παιδια "must have" ας πουμε μπορει να προτεινει κανεις? Να σκοτωσουμε κ λιγη ωρα στη δουλεια. Επισης εψαξα αλλα δεν βρηκα πουθενα μπαταρια με μεγαλυτερη χωρητικοτητα.. Μια μερα κραταει η δικια μου με ομιλια γυρω στο μισαωρο καθημερινα. Πρεπει να κυκλοφορω δλδ με φορτιστη στο χερι?

Link to comment
Share on other sites

Κανενα πρόγραμμα ρε παιδια "must have" ας πουμε μπορει να προτεινει κανεις? Να σκοτωσουμε κ λιγη ωρα στη δουλεια. Επισης εψαξα αλλα δεν βρηκα πουθενα μπαταρια με μεγαλυτερη χωρητικοτητα.. Μια μερα κραταει η δικια μου με ομιλια γυρω στο μισαωρο καθημερινα. Πρεπει να κυκλοφορω δλδ με φορτιστη στο χερι?

Όχι, μεγαλύτερη μπαταρία δεν υπάρχει.

Βεβαία ίσως βρεις κινέζικης προέλευσης, αλλά το ρισκάρεις...;:O

 

Αν θέλεις μπορείς να απενεργοποιήσεις το 3G από τις Ρυθμίσεις, εφόσον δεν το χρησιμοποιείς βέβαια.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

λοιπον...

Εχω ανθρωπο που εχει γερμανο και παω εκει... Του λεω οτι θελω κινητο με ελληνικο πληκτρολογιο και του εξηγησα το θεμα με τους χαρτες και με κοιτουσε σαν χανος! μου ειπε οτι στο καταστημα του παρολο που εχει δωσει πολλα δεν εχει γυρισει κανενας καμια συσκευη. ετσι λοιπον μπαινουμε σε σκεψεις για το τι συμβαινει..

μου λεει να ανοιξουμε μια συσκευη και να δουμε (με αγγλικο πληκτολογιο)

περιμενουμε να lockαρι το GPS και πραγματι με βγαζει πανω απο την αθηνα ομως..... χωρις στενα!

μου λεει κατσε να κανω τηλεφωνο σε καποιον δικο μου στην Νοκια. εκεινος λοιπον επιβεβαιωσε οτι....

υπαρχουν κινητα που ενω μπορει να μην ειναι καν απο γερμανια... φαινονται ως γερμανικα και εχουν τον χαρτη της γερμανιας και οχι της ελλαδας.

εμεινε μ@λ@κ@ς!

μου ειπε λοιπον οτι ασε να δω τι θα κανω με τις συσκευες και πως αντιμετωπιζεται και σχετικα με την δικια μου συσκευη, παρολο που θα ειναι με αγγλικο πληκρτολογιο ειπε οτι θα το αναλαβει να μου περασουν το route66 κανονικα και θα μου το δωσει μετα...

Αρα λοιπον μαγκες... πραγματικα... μην παιρνετε συσκευες με αγγλικο πληκτολογιο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μεγαλύτερη μπαταρία δεν υπάρχει.

Βεβαία ίσως βρεις κινέζικης προέλευσης, αλλά το ρισκάρεις...;:O

 

Αν θέλεις μπορείς να απενεργοποιήσεις το 3G από τις Ρυθμίσεις, εφόσον δεν το χρησιμοποιείς βέβαια.

 

 

Απενεργοποιειτε το 3G..? Δεν το ηξερα. θα το ψαξω μετα μιας κ ειμαι στη δουλεια κ εμεινα απο μπαταριαααααααααααα :lol::mad:

 

Φιλε GV_ μην παρεις την ιδια συσκευη με ξεκλειδωμενο route66 για ελλαδα.. Να σου δωσει με πληκτρολογιο με ελληνικους χαρακτηρες να φωναζει ΕΛΛΑΣ αν γινετε κατα το ανοιγμα... Εμενα η 1η συσκευασια ειχε γερμανικο εγχειριδιο μεσα και το ελληνικο ηταν λιγο πιο σκουρο (μαλλον φωτοτυπια). τραγικο

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιειτε το 3G..? Δεν το ηξερα. θα το ψαξω μετα μιας κ ειμαι στη δουλεια κ εμεινα απο μπαταριαααααααααααα :lol::mad:

Πας Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Δίκτυο > Λειτουργία δικτύου. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Φιλε GV_ μην παρεις την ιδια συσκευη με ξεκλειδωμενο route66 για ελλαδα.. Να σου δωσει με πληκτρολογιο με ελληνικους χαρακτηρες να φωναζει ΕΛΛΑΣ αν γινετε κατα το ανοιγμα... Εμενα η 1η συσκευασια ειχε γερμανικο εγχειριδιο μεσα και το ελληνικο ηταν λιγο πιο σκουρο (μαλλον φωτοτυπια). τραγικο

 

γιατι να μην το παρω?

αν εχει ξεκληδωτους τους χαρτες σε τι αλλο θα μπορουσε να με επειρρεασει? κατα τα αλλα τις ιδιες εγγυησεις δεν εχει?

Link to comment
Share on other sites

γιατι να μην το παρω?

αν εχει ξεκληδωτους τους χαρτες σε τι αλλο θα μπορουσε να με επειρρεασει? κατα τα αλλα τις ιδιες εγγυησεις δεν εχει?

Το πολύ πολύ να χάσεις τα Ελληνικά σε μελλοντική αναβάθμιση, αλλά αυτό διρθώνεται εύκολα και γρήγορα. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το πολύ πολύ να χάσεις τα Ελληνικά σε μελλοντική αναβάθμιση, αλλά αυτό διρθώνεται εύκολα και γρήγορα. ;)

 

ωπα σε εχασα τωρα! οταν λες Ελληνικα? εννοεις γλωσσα? :blink:

 

και οταν λες ευκολα και γρηγορα?? δωσε γνωσεις τωρα που δεν το εχω παρει ακομα στα χερια μου και μπορω το απογευμα να του το ακυρωσω.

οτι προβλημα θα μπορουσα να εχω πες το τωρα να ειμαι ενημερος.... ;-)

Link to comment
Share on other sites

ωπα σε εχασα τωρα! οταν λες Ελληνικα? εννοεις γλωσσα? :blink:

 

και οταν λες ευκολα και γρηγορα?? δωσε γνωσεις τωρα που δεν το εχω παρει ακομα στα χερια μου και μπορω το απογευμα να του το ακυρωσω.

οτι προβλημα θα μπορουσα να εχω πες το τωρα να ειμαι ενημερος.... ;-)

Ναι, τη γλώσσα εννοώ.

Η γλώσσα παρέχεται από το λογισμικό του τηλεφώνου, που αυτό με τη σειρά του εξαρτάται από τη χώρα στην οποία προορίζεται να πωληθεί.

 

Για να δυο δώσω να καταλάβεις... Αν τι κινητό προορίζεται για τη Γερμανία δεν θα έχει την Ελληνική γλώσσα μέσα. Αυτοί στο κατάστημα βέβαια θα τη περάσουν με κάποιο τρόπο, αλά όχι για μόνιμα.

Αν κάνεις εσύ αναβάθμιση μέσω της on-line υπηρεσίας της Nokia θα σου περάσει το λογισμικό της Γερμανίας και όχι της Ελλάδας.

 

Τώρα θα μου πεις, ποιος το καθορίζει αυτό...;

Αυτό το καθορίζει ένας επταψήφιος κωδικός, ονόματι Product Code.

 

Ουσιαστικά, εσύ αν χάσεις τα Ελληνικά σε μια μελλοντική αναβάθμιση θα πρέπει να αλλάξεις αυτό τον κωδικό και να βάλεις τον Ελληνικό, και μετά να προχωρήσεις και πάλι σε αναβάθμιση έτσι ώστε να σου περάσει την Ελληνική έκδοση λογισμικού.

 

 

Η διαδικασία:

Για να περάσεις τα Ελληνικά θα πρέπει να ακολουθήσεις πιστά αυτό τον οδηγό, βάζοντας όμως αυτό το product code: 0546630.
  • Το Nemesis Service Suite το κατεβάζεις από εδώ.
  • Το Nokia Software Updater το κατεβάζεις από εδώ.

Σημείωση 1: Ο οδηγός που αναγράφω, αναφέρεται στο N73, αλλά η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια.

Σημείωση 2: Κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης δεν πειράζεις το κινητό για κανένα λόγο.

Σημείωση 3: Για να δουλέψει το NSS θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στον υπολογιστή σου το Nokia PC Suite και να έχεις συνδεθεί τουλάχιστον μια φορά με αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

<<αν χασω τα ελληνικα σε μια μελλοντικη αναβαθμιση>>? δηλαδη υπαρχει περιπτωση να κανω online αναβαθμιση και να μην χαθει?

 

ωστοσω εαν και εφοσον η γλωσσα χαθει...

ειπες οτι πρεπει να αλλαξω το product code, αυτο πως γινεται? εννοω μεσω καποιους καταστηματος nokia store ή απο τον Γερμανο? φανταζομαι πως ναι...

εγω τωρα πριν το παρω δεν μπορω να του πω να μου αλλαξει απο τωρα το product code ωστε στο μελλον να μπορω να κανω αναβαθμισεις χωρις προβληματα ελληνικου λογισμικου??

 

φανταζομαι ομως δεν εισαι αρμοδιος εσυ να απαντησεις σε κατι τετοιο ε?

θα πρεπει να ερθω σε συνεννοηση μαζι του...

Link to comment
Share on other sites

<<αν χασω τα ελληνικα σε μια μελλοντικη αναβαθμιση>>? δηλαδη υπαρχει περιπτωση να κανω online αναβαθμιση και να μην χαθει?

 

ωστοσω εαν και εφοσον η γλωσσα χαθει...

ειπες οτι πρεπει να αλλαξω το product code, αυτο πως γινεται? εννοω μεσω καποιους καταστηματος nokia store ή απο τον Γερμανο? φανταζομαι πως ναι...

εγω τωρα πριν το παρω δεν μπορω να του πω να μου αλλαξει απο τωρα το product code ωστε στο μελλον να μπορω να κανω αναβαθμισεις χωρις προβληματα ελληνικου λογισμικου??

 

φανταζομαι ομως δεν εισαι αρμοδιος εσυ να απαντησεις σε κατι τετοιο ε?

θα πρεπει να ερθω σε συνεννοηση μαζι του...

Αν δεν έχει το ελληνικό product code θα τα χάσεις σίγουρα!

Για τα υπόλοιπα θα πρέπει να έρθεις σε συνεννόηση μαζί τους.

Για καλό και για κακό σου αναφέρω στο προηγούμενο post τη διαδικασία που πρέπει να κάνεις σε περίπτωση που θέλεις να κάνεις εσύ την αλλαγή αυτή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πας Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Δίκτυο > Λειτουργία δικτύου. ;)

 

Εκει που λες φιλε εχει α) Διπλη λειτουργια β) UMTS και γ) GSM , τι επιλεγω? το γ) :blink: ?

Link to comment
Share on other sites

Εκει που λες φιλε εχει α) Διπλη λειτουργια β) UMTS και γ) GSM , τι επιλεγω? το γ) :blink: ?

Ναι την επιλογή Γ θα επιλέξεις, GSM.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση πρωτη...

οι αναβαθμισεις που γινονται απο το site της Νοκια ειναι δωρεαν ή μεσω πιστωτικης?

 

ερωτηση δευτερη

με διαβεβαιωσε ο τυπος που εχω στον Γερμανο οτι οταν κανεις αναβαθμιση απο το site της Νοκια μονος σου αν εισαι εντος εγγυησης ακυρωνεται αυτοματα.

μου το δικαιολογισε ως οτι μπορει η εκδοση να ειναι προβληματικη και να κολησει η συσκευη ή να συμβει το οτιδηποτε αλλο που.. επειδη δεν ειναι στην διακριτικη ευχαιρια τους μετα δεν αναγνωριζουν το λα8ος.

 

αν το δευτερο ισχυει... δεν αξιζει τον κοπο να κανεις απο μονος σου αναβαθμιση...

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση πρωτη...

οι αναβαθμισεις που γινονται απο το site της Νοκια ειναι δωρεαν ή μεσω πιστωτικης?

 

ερωτηση δευτερη

με διαβεβαιωσε ο τυπος που εχω στον Γερμανο οτι οταν κανεις αναβαθμιση απο το site της Νοκια μονος σου αν εισαι εντος εγγυησης ακυρωνεται αυτοματα.

μου το δικαιολογισε ως οτι μπορει η εκδοση να ειναι προβληματικη και να κολησει η συσκευη ή να συμβει το οτιδηποτε αλλο που.. επειδη δεν ειναι στην διακριτικη ευχαιρια τους μετα δεν αναγνωριζουν το λα8ος.

 

αν το δευτερο ισχυει... δεν αξιζει τον κοπο να κανεις απο μονος σου αναβαθμιση...

 

Απαντηση 1η : Δ Ω Ρ Ε Α Ν

Απαντηση 2η : Ο τυπος λεει βλακειες ,τι αλλο θα ακουσουμε ..:wacko:

 

Σημερα στο ειπε ? Γι αυτο εγινε σεισμος σημερα ,ετσι εξηγειται :dash:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μολις επιβεβαιωσα απο καταστημα Νοκια οτι ο φιλος nervous εχει δικιο!

Να δωσω και μια ακομα πληροφορια που εμαθα απο το τηλ που εκανα τωρα.

Αν καποιος που εχει ξενη συσκευη κανει αναβαθμιση και χαθει η γλωσσα,σε καταστημα Νοκια επαναφερεται με 16 €.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα αναβάθμιση στην ΝΟΚΙΑ την έκδοση v04.22 γιατί έχω πρόβλημα στην λήψη σήματος κάρτας sim (vodafone), χτές άλλαξα και κάρτα sim για να είναι 3G (αναβαθμισμένη) μήπως και διορθωθεί το πρόβλημα. Πάντως είχα κάνει την αναβάθμιση μέσω internet και μου είπαν ότι καλύτερα να κάνουν οι ίδιοι την αναβάθμιση απο σωστό μηχάνημα. Η ερωτησή μου είναι η εξής: έχει παρατηρήσει κανείς σας μειωμένη λήψη σήματος σε σχέση με άλλα κινητά (συσκευές), γιατί εμένα στον εργασιακό μου χώρο όλα τα υπόλοιπα κινητά "λαμβάνουν σήμα" συμπεριλαμβανομένου και του παλαιού μου κινητού, εκτός απο το 6110 που λαμβάνω σήμα περιστασιακά.
Link to comment
Share on other sites

Χτες εκανα την αναβαθμιση που λες μεσω νετ. Πηρε κανα 40λεπτο.. Μια χαρα ειμαι απο σημα γενικοτερα αποσο εχω παρατηρησει παντως
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα αναβάθμιση στην ΝΟΚΙΑ την έκδοση v04.22 γιατί έχω πρόβλημα στην λήψη σήματος κάρτας sim (vodafone), χτές άλλαξα και κάρτα sim για να είναι 3G (αναβαθμισμένη) μήπως και διορθωθεί το πρόβλημα. Πάντως είχα κάνει την αναβάθμιση μέσω internet και μου είπαν ότι καλύτερα να κάνουν οι ίδιοι την αναβάθμιση απο σωστό μηχάνημα. Η ερωτησή μου είναι η εξής: έχει παρατηρήσει κανείς σας μειωμένη λήψη σήματος σε σχέση με άλλα κινητά (συσκευές), γιατί εμένα στον εργασιακό μου χώρο όλα τα υπόλοιπα κινητά "λαμβάνουν σήμα" συμπεριλαμβανομένου και του παλαιού μου κινητού, εκτός απο το 6110 που λαμβάνω σήμα περιστασιακά.

 

Η αναβάθμιση δεν έχει καμία σχέση με την κεραία της συσκευής. Γενικά δεν έχει παρατηρηθεί πρόβλημα όσον αφορά την λήψη σήματος. Αν δείς οτι το πρόβλημα δε διορθώνεται και έχεις χαμηλό σήμα ενώ με την ίδια κάρτα και άλλη συσκευή, έχεις φούλ, τότε πήγαινέ το σε ένα nokia shop να στο κοιτάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση δεν έχει καμία σχέση με την κεραία της συσκευής. Γενικά δεν έχει παρατηρηθεί πρόβλημα όσον αφορά την λήψη σήματος. Αν δείς οτι το πρόβλημα δε διορθώνεται και έχεις χαμηλό σήμα ενώ με την ίδια κάρτα και άλλη συσκευή, έχεις φούλ, τότε πήγαινέ το σε ένα nokia shop να στο κοιτάξουν.

Αυτό έκανα φίλε mirrorofsorrow πήγα στην Νοκια και μου υπέδειξαν τα βήματα ως εξής:

-αναβάθμιση κάρτας sim

-αναβάθμιση λογισμικού

-και εάν δεν διορθωθεί έλεγχος στην νοκια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...