Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6110 Navigator


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1)υπάρχει κανένα προγραμματάκι που να κλειδώνει φακέλους στο 6110???

2)τον κωδικό ξεκλειδώματος του κωδικού ασφαλείας πού τον βάζουμε???

1) Advanced Device Locks

 

2) Δεν κατάλαβα, τι εννοείς;:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα δοκιμάσω και αυτό. Δεν ήξερα πως η κάρτα που έρχετε μαζί με το κινητο έχει αρχεια που χρειάζονται για την εγκατάσταση χαρτών. Θα το το δοκιμάσω ευχαριστώ billx
Link to comment
Share on other sites

Νεους χαρτες για το Route66 που εχει δεν μπορουμε να βαλουμε με κανεναν "δωρεαν" τροπο?

 

Εδω κανουν ενα σωρο αλχημειες για το garmin και το syng, εμεις εναν χαρτη δεν μπορουμε να ξεκλειδωσουμε? Ή εστω να προσθέσουμε τα pois του garmin στο royte66?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ετοιμοσ να πας να το παρω πειτε μου πρεπει να προσεξω κατι ετσι ωστε να εχει ελληνικο πληκτρολογιο και χαρτεσ? η πρεπει να προσεξω κατι αλλο?πειτε μου γιατι μαλλον θα το απρς σημερα
))))))((((((
Link to comment
Share on other sites

ειμαι ετοιμοσ να πας να το παρω πειτε μου πρεπει να προσεξω κατι ετσι ωστε να εχει ελληνικο πληκτρολογιο και χαρτεσ? η πρεπει να προσεξω κατι αλλο?πειτε μου γιατι μαλλον θα το απρς σημερα

Από το κουτί δεν μπορείς να το διακρίνεις αν είναι ελληνικό ή όχι.

Απλά άνοιξε μαζί με τον πωλητή τη συσκευασία και δες αν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο.

Αν έχει θα είσαι ok!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενασ γιατι επεσε τοσο πολυ η τιμη του? περιπου 100€ παντου

εγς παντοσ το πηρα σε χαμηλη τιμη και ολα καλα

))))))((((((
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενασ γιατι επεσε τοσο πολυ η τιμη του? περιπου 100€ παντου

εγς παντοσ το πηρα σε χαμηλη τιμη και ολα καλα

 

Εχει αρκετό καιρο στην αγορά(1 χρόνο περίπου) γι αυτό επεσε η τιμή..

Αλλα επεσε απότομα! Πρίν απο 1 μήνα το πήρα 450:( .

Είμαι πολυ ευχαριστημένος όμως και δν παραπονιέμαι..

 

 

Κατι άλλο τωρα:

1)Εχει δοκιμάσει κανείς 4gb στο 6110? (τα 2gb γέμισαν πολύ γρήγορα..)

Το ξέρω τι λέει η NOKIA (οτι παιρνει μέχρι 2) αλλα το δοκίμασε κανένας?

2)Έχει δοκιμάσει κανείς την ΘΗΚΗ CRYSTAL ΓΙΑ NOKIA 6110 NAVIGATOR ?? Αξίζει??

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Κατι άλλο τωρα:

1)Εχει δοκιμάσει κανείς 4gb στο 6110? (τα 2gb γέμισαν πολύ γρήγορα..)

Το ξέρω τι λέει η NOKIA (οτι παιρνει μέχρι 2) αλλα το δοκίμασε κανένας?

2)Έχει δοκιμάσει κανείς την ΘΗΚΗ CRYSTAL ΓΙΑ NOKIA 6110 NAVIGATOR ?? Αξίζει??

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2221197#post2221197

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επανέρχομαι για το προβληματικό 6110 που πήρα...

Το τηλέφωνο ήρθε επιτέλους στα χέρια μου την Πέμπτη.. Δηλαδή μετά απο ένα μήνα παρά 4 μέρες!! Αφού λοιπόν τα έχωσα στο Nokia shop μου είπε οτι πρέπει να είμαι και ευχαριστημένη που δεν πλήρωσα και τα έξοδα που έκανα που το έστειλαν για service στο εξωτερικό:blink::blink:

Καλά οι τύποι είναι απαράδεκτοι πως δεν μου είπε να το πάω εγώ στο εξωτερικό...:lol::lol:

Τέλος πάντων αφού γύρισα σπίτι συνηδητοποίησα οτι το τηλέφωνο δεν έχει φτιαχτεί και είναι και χειρότερο απο πρίν..:angry:

Τελικά εχθές το πήγα στα κεντρικά, ούρλιαζα(μαζί με τον υπόλοιπο λαό που ήταν εκεί) και η απόφαση είναι οτι εστείλαν fax στα κεντρικά της wind για να ειδοποιήσει το κατάστημα του Χαλανδρίου ώστε να πάω να πάρω οτι θέλω...:!: Επιτέλους το μαρτύριο τελείωσε... Πάντως δεν νομίζω να πάρω το ίδιο μάλλον για το Ν82 με βλέπω..

Link to comment
Share on other sites

Εχει αρκετό καιρο στην αγορά(1 χρόνο περίπου) γι αυτό επεσε η τιμή..

Αλλα επεσε απότομα! Πρίν απο 1 μήνα το πήρα 450:( .

Είμαι πολυ ευχαριστημένος όμως και δν παραπονιέμαι..

 

 

Κατι άλλο τωρα:

1)Εχει δοκιμάσει κανείς 4gb στο 6110? (τα 2gb γέμισαν πολύ γρήγορα..)

Το ξέρω τι λέει η NOKIA (οτι παιρνει μέχρι 2) αλλα το δοκίμασε κανένας?

2)Έχει δοκιμάσει κανείς την ΘΗΚΗ CRYSTAL ΓΙΑ NOKIA 6110 NAVIGATOR ?? Αξίζει??

Ναι η θήκη είναι καλή.Πίσω αφήνει ανοικτή την κάμερα και τα ηχεία και μπροστά τα πλήκτρα.

 

Άλλαξα την κάρτα μνήμης και το navi δεν δουλεύει. Ξέρει κάποιος τι μπορώ να κάνω χωρίς να το εγκαταστήσω ξανά από τον υπολογιστή;

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα την κάρτα μνήμης και το navi δεν δουλεύει. Ξέρει κάποιος τι μπορώ να κάνω χωρίς να το εγκαταστήσω ξανά από τον υπολογιστή;

 

αρκει να κανεις copy το περιεχομενο της παλιας καρτας

στην καινουργια ,αφου πρωτα εχεις ενεργοποιησει

να φαινονται τα κρυφα αρχεια στο pc σου .

Την διαδικασια την κανεις ειτε μεσω card reader ειτε εχοντας επιλεξει συνδεση ως αποθηκευτικο μεσο.

Φανταζομαι οτι δεν το εχεις κανει αυτο..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

οταν κραταω πατημενο το κουμπι του μενου στη κατασταση αναμονησ

βγαζει οτι εφαρμγει τρεχει ετσι?χωρις να εχω ενεργο τιποτα παντα μα παντα μου βγαζει το εικονιδιο τησ αναμονης ειναι νορμαλ αυτο?και σε εσας το κανει δεν μου διμηουργει κανενα προβλημα απλα να ξερω.

και μερικες(αρκετες)φορεσ αργει υπερβολικα πολυ να βρει δορυφορο ενω ειμαι εξω σε ανοιχτο χωρο μπορουμε να κανουμε κατι για αυτο?

))))))((((((
Link to comment
Share on other sites

οταν κραταω πατημενο το κουμπι του μενου στη κατασταση αναμονησ

βγαζει οτι εφαρμγει τρεχει ετσι?χωρις να εχω ενεργο τιποτα παντα μα παντα μου βγαζει το εικονιδιο τησ αναμονης ειναι νορμαλ αυτο?και σε εσας το κανει δεν μου διμηουργει κανενα προβλημα απλα να ξερω.

και μερικες(αρκετες)φορεσ αργει υπερβολικα πολυ να βρει δορυφορο ενω ειμαι εξω σε ανοιχτο χωρο μπορουμε να κανουμε κατι για αυτο?

 

-Ναι ετσι ειναι. Κανε εγκατασταση και καποιον task manager,

πχ handy taskman,best taskman.

 

-Οχι δεν μπορεις να κανεις κατι .

Δεν θυμαμαι εαν στο 6110Ν υπαρχει επιλογη

για ενεργοποιηση της επιλογης υποβοηθουμενο gps

μεσα απο το εικονιδιο δεδομενα gps.

Εαν υπαρχει αυτη η επιλογη, σιγουρα θα καλυτερεψουν τα πραγματα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

οταν κραταω πατημενο το κουμπι του μενου στη κατασταση αναμονησ

βγαζει οτι εφαρμγει τρεχει ετσι?χωρις να εχω ενεργο τιποτα παντα μα παντα μου βγαζει το εικονιδιο τησ αναμονης ειναι νορμαλ αυτο?και σε εσας το κανει δεν μου διμηουργει κανενα προβλημα απλα να ξερω.

και μερικες(αρκετες)φορεσ αργει υπερβολικα πολυ να βρει δορυφορο ενω ειμαι εξω σε ανοιχτο χωρο μπορουμε να κανουμε κατι για αυτο?

 

παντα ειναι ενεργη η αναμονη μην σε τρομαζει.;)

δεν ξερω για το 6110 αν και θεωρειται καλο gps

στο n95/Ε90 που εχω αργει και εκει παρα πολυ.

καλο ειναι οταν εισαι στο δρομο και περπατας σταματα για λιγο

μεχρι να κλειδωσει και μετα δεν θα χανεις το σημα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει η επιλογη 'υποβοηθουμενο gps' αλλα το εχω ανενεργο εχω μονο το 'ενσωματομενο gps' γιατι φοβαμε μην με χρεωση τιποτα....
))))))((((((
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ειναι το 1ο μου πόστ αυτο. Πολύ καλο το site μπράβο σας.

Περασα μια ώρα διαβάζοντας για το 6110 , χαρτες κτλ κτλ και θόλωσα! Θέλω απλα καποιες διευκρινήσεις γιατι είμαι λιγο εως πολύ ασχετος με symbian & gps (απο οποιον δε του ειναι κόπος να απαντησει φυσικα)

Μένω θεσ/νίκη τι είναι καλύτερο να εχω στο κινητό απο όλους αυτους τους χάρτες που βρίκα (garmin,road κτλ), απο μονό του δεν θα έχει τον χάρτη της πόλης?(είδα κατι post που λέγανε μονο για αττική)

Το κινητό τι ρόλο βαράει γενικότερα.. κολλήματα, ποιότητα gps,διάρκεια μπαταρίας κτλ..? Πρέπει να αποφασισω μεχρι την τρίτη για το τι συσκευη να διαλέξω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Για Θεσσαλονικη δεν εχει καλο χαρτη το κινητο.

Εκτος αν το παρεις και βαλεις καποιο αλλο προγραμα οπως το garmin.

Σαν κινητο παντως, ποιοτητα κατασκευης κτλ ειναι πολυ καλο, και τωρα που επεσε τοσο η τιμη του αξιζει και με το παραπανω!!

(εκτος αν το θες περισσοτερο για φωτογραφιες, στην περιπτωση αυτη δεν θα σου το προτεινα)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απαντηση dinosss. Δε το θελω το κινητο για φωτογραφιες οχι, αν και ειμαι μεταξυ του 5610 που εχει 3,2mp camera + καλο mp3 player και του Navigator , απλα γενικα φοβαμαι τα κινητα που εχουν πανω καμια 300 λειτουργιες γιαυτο κ ρωτησα. Thx και παλι
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε σε καποιο μαγαζι που τα εχει ανοιχτα και δες το απο κοντα. Θα παρατηρησεις οτι το 6110 ειναι πολυ πιο μπροστα σε ποιοτητα κατασκευης και οτι εχει πιο ομοφο μενου.

Τα 5610 και 6500 δεν ξερω, που φαινονται πια πολυ συνηθισμένα. Ισως φταιει που ειχα το 6280 για 2 χρονια περιπου και μοιαζει καπως το μενου.

Ισως παλι η πρωτη μου επαφη μα Symbian μου αλλαξε μια για παντα την μεχρι τωρα εντυπωση που ειχα για το τι πρεπει να εχει ενα πληρες κινητο!

 

Πραγματικα, το 6110 εχει τα παντα. Του βαζεις οτι προγραμα μπορεις να φανταστεις, απο παιχνιδια παιρνει μεχρι και για SNES και MEGADRIVE συν οτι εχει και GPS!

Και η καμερα που εχει δεν ειναι κακη, το μονο που λειπει ειναι το auto focus! (καλα, και η νυχτερινη ληψη ειναι λιγο τραγικη, αλλα κατα τ'αλλα βγαζει πολυ καλες φωτογραφιες)

Για wi-fi δεν το συζηταμε, εκει αλλαζουμε κατηγορια..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

θα γίνω κάτοχος ενός μεταχειρισμένου 6110 σήμερα και θα ήθελα να σας ρωτήσω πόσο στοιχίζει ένα license key για route66 για Ελλάδα;

γιατί έχει άδεια για Γερμανία (χάρτες)

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία version πάντως (3.58 αν δεν κάνω λάθος) έχει ένα bug.

'Οταν έχεις ανοίξει το Route 66 και πατήσεις το πλήκτρο 5 (που βγάζει τις πληροφορίες του GPS)... εκεί που λέει υψόμετρο αλλά και γεωγραφικό μήκος και πλάτος... έχει αντικαταστήσει όλα τα "," (=κόμματα) με τετραγωνάκια.

Με την αναβάθμιση στην βερσιόν 4.22 το πρόβλημά μου λύθηκε.

(έχω αποθηκεύσει το αρχείο της αναβάθμισης. Εύχομαι να γράφω σωστά το "4.22")

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, 1ο μου ποστ!

λεω να το πάρω και εγώ. στον γερμανό το δίνουν ακόμα 355 ευρώ. τιμή φαντάζομαι χωρίς σύνδεση (έχω αναβάθμιση συσκευής). πολλές αναβαθμίσεις βλέπω οτι κάνετε. αν το παρω τώρα, δεν 8α είναι αναβαθμισμένο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...