Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ε65


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας

 

Είμαι κάτοχος Ε65 και θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις.

 

α)Πως θα συνδεθώ στο ιντερνετ με wifi? Έχω φορητό υπολογιστή με ασύρματη σύνδεση αλλά δεν κατόρθωσα να τα συνδέσω.

 

β)Για να ειναι το κινητό navigator πρέπει να έχω και gps receiver?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

A) Για να συνδεθείς κατευθείαν με τον υπολογιστή σου μέσω WiFi (όχι μέσω router), θα πρέπει να φτιάξεις μια σύνδεση Ad-hoc. Δες εδώ πως θα το κάνεις.

Αν έχεις router, κάνε απλά μια αναζήτηση μέσω του "Οδηγού WLan" και θα βρεις το σήμα του router.

 

Β) Εννοείτε πως θα πρέπει να έχεις Bluetooth GPS receiver.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας και από μένα

ποια είναι η τελευταία αναβάθμιση;

Σας ευχαριστώ πολύ.

ΑΕΛ Πρωταθλήτρια 1988 Κυπελλούχος 1985 και 2007
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα

ποια είναι η τελευταία αναβάθμιση;

Σας ευχαριστώ πολύ.

Γεια σου :)

2.0633.65.01 (03-10-07).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα κάτι στα web feeds. Μόλις του ζητάω να ανοίξει ένα, δεν με ρωτάει πως να συνδεθεί, αλλά επίλέγει πάντα μόνο του μια συγκεκριμένη (αποθηκευμένη) wifi σύνδεση (του σπιτιού). Κανείς μια ιδέα πως το αλλάζεις αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια ρυθμιση για να αποθηκευονται παραπανω απο 20 sms στα σταλθεντα?Θελω να ξερω ποσα sms εχω στειλει αλλα επειδη αποθηκευει μονο 20 δεν μπορω.Εψαξα και για εφαρμογη που να μετραει τα σταλθεντα sms αλλα δεν βρηκα τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια ρυθμιση για να αποθηκευονται παραπανω απο 20 sms στα σταλθεντα?Θελω να ξερω ποσα sms εχω στειλει αλλα επειδη αποθηκευει μονο 20 δεν μπορω.Εψαξα και για εφαρμογη που να μετραει τα σταλθεντα sms αλλα δεν βρηκα τιποτα.

Πας στα Μηνύματα και πατάς Επιλογές > Ρυθμίσεις > Άλλο > Αρ. αποθηκευμ. μην. και βάζεις όσα θέλεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μου συνεβει το εξεις παραξενο εχω λιγο καιρο που χρησιμοποιω το handsfree και απο τοτε (δεν νομιζω να γινοταν και ποιο πριν)το κινητο κανει κλησεις μονο του και οχι απο τις προσφατες κλησεις αλλα απο τις επαφες δεν ξερω τι γινετε το πληκτρολογιο το κλειδωνο λετε μηπως πατιέται το κουμπακι που εχει το καλωδιο αλλα και παλι αμα το πατησεις σου ζηταει να εκφωνησεις καποιο ονομα λετε να πατιεται και απο την φασαρια να καταλαβενει καποιο ονομα και να το καλει μονο του :O μηπως με αναβαθμισει λυθει το προβλημα γιατι εχω την παλια εκδοση ? εχετε κανενα λινκ με οδηγιες βημα βημα για αναβαθμιση ? παρακαλω βοηθηστε γιατι εχω γινει ρομπα:O:O πολλες φορες
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μου συνεβει το εξεις παραξενο εχω λιγο καιρο που χρησιμοποιω το handsfree και απο τοτε (δεν νομιζω να γινοταν και ποιο πριν)το κινητο κανει κλησεις μονο του και οχι απο τις προσφατες κλησεις αλλα απο τις επαφες δεν ξερω τι γινετε το πληκτρολογιο το κλειδωνο λετε μηπως πατιέται το κουμπακι που εχει το καλωδιο αλλα και παλι αμα το πατησεις σου ζηταει να εκφωνησεις καποιο ονομα λετε να πατιεται και απο την φασαρια να καταλαβενει καποιο ονομα και να το καλει μονο του :O μηπως με αναβαθμισει λυθει το προβλημα γιατι εχω την παλια εκδοση ? εχετε κανενα λινκ με οδηγιες βημα βημα για αναβαθμιση ? παρακαλω βοηθηστε γιατι εχω γινει ρομπα:O:O πολλες φορες

Φίλε αυτό γίνεται…

Πατιέται κατά λάθος το πλήκτρο κλήσης και λόγω της φασαρίας κάνει κλήση όπου να 'ναι.

Δεν λύνεται με αναβάθμιση, βέβαια αν δεν έχεις τη τελευταία έκδοση καλό θα ήταν να κάνεις. Δες εδώ πως.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτό γίνεται…

Πατιέται κατά λάθος το πλήκτρο κλήσης και λόγω της φασαρίας κάνει κλήση όπου να 'ναι.

Δεν λύνεται με αναβάθμιση, βέβαια αν δεν έχεις τη τελευταία έκδοση καλό θα ήταν να κάνεις. Δες εδώ πως.

 

φιλε μου σε ευχαρηστω πολλυ για τις πληροφοριες :shifty::shifty::shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας.

 

Πήρα ένα Ε65 πριν από περίπου δυο μήνες. Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος, όμως τον τελευταίο μήνα έχει αρχίσει να κάνει power-off κάποιες φορές κατά το slide-off. Κι ενώ στην αρχή το παρουσίαζε με ρυθμό μία φορά την εβδομάδα, τώρα έχει πάει στη μία φορά την ημέρα. Προσπάθησα να το παρακολουθήσω μήπως συμβαίνει κάτω από συγκεκριμένες συνθήκες αλλά τζίφος. Είναι τελέιως τυχαία η συμπεριφορά του. Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω αναβαθμίσει, αλλά φοβάμαι μήπως ότι είναι hardware και όχι software πρόβλημα. Όσους γνωστούς έχω με Ε65 δεν το γνωρίζουν και διαβάζοντας όλες τις σελίδες εδώ είδα μόνο ένα post σχετικό αλλά όχι ακριβώς το ίδιο. Έχετε καμμιά ιδέα μήπως ;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας.

 

Πήρα ένα Ε65 πριν από περίπου δυο μήνες. Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος, όμως τον τελευταίο μήνα έχει αρχίσει να κάνει power-off κάποιες φορές κατά το slide-off. Κι ενώ στην αρχή το παρουσίαζε με ρυθμό μία φορά την εβδομάδα, τώρα έχει πάει στη μία φορά την ημέρα. Προσπάθησα να το παρακολουθήσω μήπως συμβαίνει κάτω από συγκεκριμένες συνθήκες αλλά τζίφος. Είναι τελέιως τυχαία η συμπεριφορά του. Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω αναβαθμίσει, αλλά φοβάμαι μήπως ότι είναι hardware και όχι software πρόβλημα. Όσους γνωστούς έχω με Ε65 δεν το γνωρίζουν και διαβάζοντας όλες τις σελίδες εδώ είδα μόνο ένα post σχετικό αλλά όχι ακριβώς το ίδιο. Έχετε καμμιά ιδέα μήπως ;;

 

Eixa to idio provlima kai to xa paei sto nokia club kai mou eipe o tupas ekei pera oti auto ginete gt i i sim card einai palia i karta mnimis dn einai gnisia:!:

Otan to akousa frikara alla meta otan evala tin karta mnimis tin 2gb apo to n82 mou pou itane original dn eixa provlima:O:X:cry:

Akougete koulo alla ali8ino;)

Epeisis poio einai to last firmware???

 

Thank you:p;):):D:p

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Epeisis poio einai to last firmware???

 

Thank you:p;):):D:p

 

v 2.0633.65.01

03-10-07

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Scottas, πραγματικά ακούγεται κουλό.

Τι εννοούν original SD; Η SD που χρησιμοποιώ είναι αυτή που είχε ένα HTC P3300 όταν αρχικά το αγόρασα. Τέλος πάντων θα το παρακολουθήσω έστω και έτσι.

Θέλω επίσης τη γνώμη σας για κάτι. Επειδή δύο γνωστοί μου με το ίδιο τηλέφωνο αλλά και αρκετοί από εδώ είχαν προβλήματα ξεφλουδίσματος, αγόρασα μια θήκη της KRUSSEL στην οποία χώνεται μέσα το αριθμητικό πληκτρολόγιο σε θέση slide-on καλύπτοντας τα πλήκτρα μια διαφανής πλαστική μεμβράνη και το πάνω μέρος κινείται με μια "μικρή δυσκολία". Αυτό που παρατηρώ όμως είναι πως όταν κλείνει τελείως το κινητό, αφήνει κενό μεταξύ των δύο κινητών μερών κοντά στα 2-3 χιλιοστά ενώ το πραγματικό κενό είναι γύρω στο 1.

Πιστεύετε ότι μπορεί στο μέλλον τελικά να μου δημιουργήσει μεγαλύτερο πρόβλημα από το ξεφλούδισμα;

Link to comment
Share on other sites

Να φταίει η κάρτα SIM, δεν υπάρχει περίπτωση. Να φταίει η κάρτα μνήμης, υπάρχει πολύ μικρή πιθανότητα. Όχι όμως λόγω γνωσιότητας της κάρτας μνήμης (δεν υφίσταται άλλωστε τέτοιο πράγμα) αλλά λόγω των περιοχομένων αυτής. Θα μπορούσε κάλιστα μια εφαρμογή που υπάρχει στην κάρτα μνήμης να προκαλεί μα τέτοια δυσλειτουργία.

 

Φίλε andrkon, όσον αφορά την θήκη, δε θα την χρησιμοποιούσα στο δικό μου κινητό. Απο την περιγραφή σου καταλαβαίνω οτι πιέζει πολύ τον μηχανισμό του slide προς τα εξω. Κάτι τέτοιο συμβάλει αρνητικά στην επιβίωση και την μακροζωία του μηχανισμού.

Link to comment
Share on other sites

Να φταίει η κάρτα SIM, δεν υπάρχει περίπτωση. Να φταίει η κάρτα μνήμης, υπάρχει πολύ μικρή πιθανότητα. Όχι όμως λόγω γνωσιότητας της κάρτας μνήμης (δεν υφίσταται άλλωστε τέτοιο πράγμα) αλλά λόγω των περιοχομένων αυτής. Θα μπορούσε κάλιστα μια εφαρμογή που υπάρχει στην κάρτα μνήμης να προκαλεί μα τέτοια δυσλειτουργία.

 

Το θέμα είναι όμως οτι το κινητό έστρωσε με την αλλαγή της sd.

Και φαντάζομαι οτι η νέα κάρτα είχε τα ίδια αρχεία με την προηγούμενη(αφού πια χρησιμοποιούσε αυτή την κάρτα).

 

Δεν ξέρω αν ο τύπος στο nokia club έλυσε το κινητό και το ξανασυναρμολόγησε ή όχι.

 

Φίλε andrkon, όσον αφορά την θήκη, δε θα την χρησιμοποιούσα στο δικό μου κινητό. Απο την περιγραφή σου καταλαβαίνω οτι πιέζει πολύ τον μηχανισμό του slide προς τα εξω. Κάτι τέτοιο συμβάλει αρνητικά στην επιβίωση και την μακροζωία του μηχανισμού.

 

:!:Μην τη χρησιμοποιείς, θα ξεχειλώσει το slide:!:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι όμως οτι το κινητό έστρωσε με την αλλαγή της sd.

Και φαντάζομαι οτι η νέα κάρτα είχε τα ίδια αρχεία με την προηγούμενη(αφού πια χρησιμοποιούσε αυτή την κάρτα).

Αν δεν μετέφερε κι τους φακέλους συστήματος στην νέα κάρτα, sys, system, private και resource, τότε εκεί είναι η δοαφορά της νέας με την παλιά κάρτα και όχι στην γνωσιότητα η μή αυτής.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω επίσης τη γνώμη σας για κάτι. Επειδή δύο γνωστοί μου με το ίδιο τηλέφωνο αλλά και αρκετοί από εδώ είχαν προβλήματα ξεφλουδίσματος, αγόρασα μια θήκη της KRUSSEL στην οποία χώνεται μέσα το αριθμητικό πληκτρολόγιο σε θέση slide-on καλύπτοντας τα πλήκτρα μια διαφανής πλαστική μεμβράνη και το πάνω μέρος κινείται με μια "μικρή δυσκολία". Αυτό που παρατηρώ όμως είναι πως όταν κλείνει τελείως το κινητό, αφήνει κενό μεταξύ των δύο κινητών μερών κοντά στα 2-3 χιλιοστά ενώ το πραγματικό κενό είναι γύρω στο 1.

Πιστεύετε ότι μπορεί στο μέλλον τελικά να μου δημιουργήσει μεγαλύτερο πρόβλημα από το ξεφλούδισμα;

 

Θα σου έλεγα ότι και οι άλλοι φίλοι. Μην το βάλεις σε θήκη. Όταν ποτέ ξεφλουδίσει:

 

http://www.blueunplugged.com/p.aspx?p=120014moreinfo

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Otan to akousa frikara alla meta otan evala tin karta mnimis tin 2gb apo to n82 mou pou itane original dn eixa provlima:O:X:cry:

Akougete koulo alla ali8ino;)

Η μη Original κάρτα μνήμης, τη μάρκα ήταν? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μετέφερε κι τους φακέλους συστήματος στην νέα κάρτα, sys, system, private και resource, τότε εκεί είναι η δοαφορά της νέας με την παλιά κάρτα και όχι στην γνωσιότητα η μή αυτής.

 

 

Καλά, σίγουρα δεν παίζει αυτό με την γνησιότητα της κάρτας.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η μη Original κάρτα μνήμης, τη μάρκα ήταν? :confused:

 

kingston kai sandisk:!:

Gt omws otan evala tin 2gb tou n82 mou dn ekane tpt???Epeisis to dokimasa me palia karta sim kai to til esveine:mad:

Otan evala mia sim tis cosmote 3G pou tin pira arxes flevari dn eixa provlima:!:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

kingston kai sandisk:!:

Gt omws otan evala tin 2gb tou n82 mou dn ekane tpt???Epeisis to dokimasa me palia karta sim kai to til esveine:mad:

Otan evala mia sim tis cosmote 3G pou tin pira arxes flevari dn eixa provlima:!:

 

Ναι....

Κάτι τέτοια μου κάνει και ένα αρχαίο κινητό που έχω.

Είναι επειδή έχει πάρει νερά....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι....

Κάτι τέτοια μου κάνει και ένα αρχαίο κινητό που έχω.

Είναι επειδή έχει πάρει νερά....

 

TI na pw re file:!:

TO eixa mpimpelo to tilefwnaki kai dn mou xe pesei pote kato:!:

Twra pou to exei o pateras mou dn tou kanei tpt me wind sim kai tin 2 tou n82;)

Kai to exw fortomeno me progs kiolas;)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

Σε ότι αφορά την SD είναι όπως προανέφερα Noname, υπήρχε στη συσκευασία ενός HTC P3300 που αγόρασα στο παρελθόν και την οποία αντικατέστησα με μια μεγαλύτερη SANDISK στο HTC οπότε την παλιά τη φορμάρισα στο E65. Οι εφαρμογές που είναι εγκατεστημένες αυτή τη στιγμή είναι οι MMSSync, Nokia Maps, License Manager και CorePlayer. Anyway θα δοκιμάσω αρχικά να το αναβαθμίσω χωρίς να εγκαταστήσω καμμιά εφαρμογή και βλέπουμε.

 

Σε ότι αφορά τη θήκη εννοείται πως δεν θα τη χρησιμοποιήσω απλά είπα να το προστατέψω όσο μπορώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...