Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ε65


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν δουλευει μου λεει κανει παλυ το ιδιο κανενα δοκιμεσμενο να ανεβασει καποιος σε LINK please!!!

 

Σίγουρα είναι δωρεάν;

http://shop.psiloc.com/en/Application,65544,Psiloc+irRemote

 

Αυτό xxxxxxxxxxxxxxxxx είναι δωρεάν!;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρόνια πολλά σε όλους.

 

Νέος κάτοχος Ε65(2 ημερών).

 

Συνδέσεις κλπ στο ιντερνετ τι χρέωση έχουν?

Κοίταξα στο site της cosmote που είμαι συνδρομητής αλλά είναι πολύ μπερδεμένα.Δεν βγάζω άκρη.

 

Επίσης,αξίζει να φορτώσω χάρτες ώστε να έχω gps;

Εννοώ αν αξίζει από άποψη χρέωσης...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους.

 

Νέος κάτοχος Ε65(2 ημερών).

 

Συνδέσεις κλπ στο ιντερνετ τι χρέωση έχουν?

Κοίταξα στο site της cosmote που είμαι συνδρομητής αλλά είναι πολύ μπερδεμένα.Δεν βγάζω άκρη.

 

Επίσης,αξίζει να φορτώσω χάρτες ώστε να έχω gps;

Εννοώ αν αξίζει από άποψη χρέωσης...

Χρόνια πολλά! :)

 

Τι εννοείς χρεώσεις στο GPS...;

Η χρήση του GPS δεν χρεώνει τίποτα.

 

Όσο αφορά το internet μπορείς να εκμεταλλευτείς το WiFi για δωρεάν πρόσβαση στο διαδίκτυο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα σε ολους.σε κανα 2 ωρες θα το εχω στα χερια μου.θελω να ρωτησω ποσο θελει την πρωτη φορτιση?επισης βλεπει youtube?χρειαζεται κανα σεταρισμα για το ασυρματο?κατι αλλο που πρεπει να ξερω?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κι εγώ αν ξέρεις κανείς τι ρυθμίσεις κάνουμε για το WLan.

1. Έχω ασύρματο δίκτυο στο σπίτι μου (το οποίο είναι κλειδωμένο).

2. Έχω επίσης μία συσκευή HTC Touch με την οποία συνδέομαι κανονικά στο WLan μου, λόγω του ότι έχει ρυθμίσεις για να του βάζω IP και τα λοιπά.

3. Στο Nokia όμως δεν βλέπω πουθενά τέτοιες ρυθμίσεις. Μου βρίσκει το ασύρματο δίκτυο μου, δίχνει ότι συνδέεται, αλλά όταν ανοίγω το πρόγραμμα Browser φορτώνει λίγο η μπάρα (πάνω δεξιά) και μετά μου βγάζει το σφάλμα "Ιστός: Καμία απόκριση πύλης".

 

Όποια βοήθεια και γνώμη δεκτή παιδιά γιατί είναι κρίμα να μην καταφέρω να το λειτουργήσω μιας που κι ο κυριότερος λόγος που το πήρα ήταν το WLan.

Όποιος θέλει μπορεί να μου μιλήσει και σε MSN (vasilisp7@hotmail.com)

When you go, you gotta go...!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα σε ολους.σε κανα 2 ωρες θα το εχω στα χερια μου.θελω να ρωτησω ποσο θελει την πρωτη φορτιση?επισης βλεπει youtube?χρειαζεται κανα σεταρισμα για το ασυρματο?κατι αλλο που πρεπει να ξερω?ευχαριστω

 

Θα ήθελα να ρωτήσω κι εγώ αν ξέρεις κανείς τι ρυθμίσεις κάνουμε για το WLan.

1. Έχω ασύρματο δίκτυο στο σπίτι μου (το οποίο είναι κλειδωμένο).

2. Έχω επίσης μία συσκευή HTC Touch με την οποία συνδέομαι κανονικά στο WLan μου, λόγω του ότι έχει ρυθμίσεις για να του βάζω IP και τα λοιπά.

3. Στο Nokia όμως δεν βλέπω πουθενά τέτοιες ρυθμίσεις. Μου βρίσκει το ασύρματο δίκτυο μου, δίχνει ότι συνδέεται, αλλά όταν ανοίγω το πρόγραμμα Browser φορτώνει λίγο η μπάρα (πάνω δεξιά) και μετά μου βγάζει το σφάλμα "Ιστός: Καμία απόκριση πύλης".

 

Όποια βοήθεια και γνώμη δεκτή παιδιά γιατί είναι κρίμα να μην καταφέρω να το λειτουργήσω μιας που κι ο κυριότερος λόγος που το πήρα ήταν το WLan.

Όποιος θέλει μπορεί να μου μιλήσει και σε MSN (vasilisp7@hotmail.com)

 

Κάντε ένα search στο θέμα και θα βρείτε απαντήσεις σε όλες τις απορίες σας ;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε αυτό:

 

Μενού > Εργαλεία > Ρυθμίσεις > Σύνδεση > Ασύρματο δίκτυο LAN > Επιλογές > Προχωρημένες Ρυθμίσεις. Θα επιβεβαιώνεις την επιλογή σου και μετά θα απενεργοποιήσεις την αυτόματη διαμόρφωση.

 

Τέλος, απενεργοποίησε και την εξοικονόμηση ενέργειας.

Καλό είναι να μην αλλάξεις άλλες ρυθμίσεις...

 

1. Τι εννοείς όταν λες θα επιβεβαιώνω τις επιλογές μου;

2. Που απενεργοποιώ την αυτόματη διαμόρφωση;

3. Που απενεργοποιώ την εξοικονόμηση ενέργειας; :confused:

When you go, you gotta go...!
Link to comment
Share on other sites

1. Τι εννοείς όταν λες θα επιβεβαιώνω τις επιλογές μου;

Θα απαντάς καταφατικά στις ερωτήσεις

2. Που απενεργοποιώ την αυτόματη διαμόρφωση;

Βγαίνει μόλις πατήσεις Προχωρημένες ρυθμίσεις

3. Που απενεργοποιώ την εξοικονόμηση ενέργειας; :confused:

Σου εμφανίζεται μόλις Απενεργοποιήσεις την Αυτόματη διαμόρφωση, τελευταία επιλογή

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Θα απαντάς καταφατικά στις ερωτήσεις

 

Βγαίνει μόλις πατήσεις Προχωρημένες ρυθμίσεις

 

Σου εμφανίζεται μόλις Απενεργοποιήσεις την Αυτόματη διαμόρφωση, τελευταία επιλογή

 

Συγγνώμη φίλε μου αλλά δεν μου βγάζει πουθενά την συγκεκριμένη επιλογή.

Λοιπόν μπαίνω ΜΕΝΟΥ->ΕΡΓΑΛΕΙΑ->ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ->ΣΥΝΔΕΣΗ->ΣΗΜΕΙΑ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ->(βρίσκω το δίκτυο και πατάω) ΕΠΙΛΟΓΕΣ και μου βγάζει τα εξής: Επεξεργασία, Νέο σημείο Πρόσβ, Διαγραφή, Βοήθεια, Έξοδος.

 

Πατάω Επεξεργασία και βλέπω: Όνομα Σύνδεσης, Φορέας δεδομένων, Όνομα δικτύου WLAN, Κατάσταση Δικτύου, Λειτουργ.δικτ.WLAN, Λειτ.ασφαλ.WLAN, Ρυθμ.ασφαλ.WLAN, Αρχική σελίδα

 

 

 

Άκυρο, λάθος μου. Το βρήκα. Δηλαδή μόλις απενεργοποιήσω αυτά θα παίξειτο ασύρματο;

When you go, you gotta go...!
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη φίλε μου αλλά δεν μου βγάζει πουθενά την συγκεκριμένη επιλογή.

Λοιπόν μπαίνω ΜΕΝΟΥ->ΕΡΓΑΛΕΙΑ->ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ->ΣΥΝΔΕΣΗ->ΣΗΜΕΙΑ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ->(βρίσκω το δίκτυο και πατάω) ΕΠΙΛΟΓΕΣ και μου βγάζει τα εξής: Επεξεργασία, Νέο σημείο Πρόσβ, Διαγραφή, Βοήθεια, Έξοδος.

 

Πατάω Επεξεργασία και βλέπω: Όνομα Σύνδεσης, Φορέας δεδομένων, Όνομα δικτύου WLAN, Κατάσταση Δικτύου, Λειτουργ.δικτ.WLAN, Λειτ.ασφαλ.WLAN, Ρυθμ.ασφαλ.WLAN, Αρχική σελίδα

Πας Μενού > Εργαλεία > Ρυθμίσεις > Σύνδεση > Ασύρματο Δίκτυο LAN > Επιλογές > Προχωρ. Ρυθμίσεις

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το εν λόγο κινητό.Θα ήθελα να μου πείτε επιγραμματικά αν έχει προβλήματα αξιοπιστίας.Πεστε μου τα συν και τα πλην.Ή αν μου προτείνετε κάποιο άλλο κινητό.Δεν έχω χρόνο να διαβάσω τις προηγούμενες σελίδες...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το εν λόγο κινητό.Θα ήθελα να μου πείτε επιγραμματικά αν έχει προβλήματα αξιοπιστίας.Πεστε μου τα συν και τα πλην.Ή αν μου προτείνετε κάποιο άλλο κινητό.Δεν έχω χρόνο να διαβάσω τις προηγούμενες σελίδες...

 

Για εμενα ειναι το πιο αξιοπιστο κινητο που ειχα ποτε...Και εχω αλλαξει δεκαδες !!!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα ειναι το πιο αξιοπιστο κινητο που ειχα ποτε...Και εχω αλλαξει δεκαδες !!!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

μπορω να συνδεθω μεσω wifi και να κανω browse τα αρχεια που ειναι shared σε καποιο pc με ασυρματο ρουτερ?(οπως το κανω πχ απο το λαπτοπ στο desktop?)

γενικως να ανταλαξω αρχεια απο το κιν με καποιο pc που εχει wifi ?

 

και πειτε ποιες ειναι καλες μαρκες για καρτα μνημης ...

σκεφτομαι για 1gb μου ειναι αρκετα .

απλως δε θελω να τη πατησω οπως με το 6630 που ηταν πολυ αργη .(δε ξερω αν εφταιγε η καρτα η συγκεκριμενη παντως ηταν ποιο αργο το κινητο σε σχεση με τη μαμισια κ πιο αργη στο write,mia 512 htan)

BackDoo oGioRGos
Link to comment
Share on other sites

και πειτε ποιες ειναι καλες μαρκες για καρτα μνημης ...

σκεφτομαι για 1gb μου ειναι αρκετα .

απλως δε θελω να τη πατησω οπως με το 6630 που ηταν πολυ αργη .(δε ξερω αν εφταιγε η καρτα η συγκεκριμενη παντως ηταν ποιο αργο το κινητο σε σχεση με τη μαμισια κ πιο αργη στο write,mia 512 htan)

Sandisk Ultra 2 και άνω :)

Link to comment
Share on other sites

και πειτε ποιες ειναι καλες μαρκες για καρτα μνημης ...

σκεφτομαι για 1gb μου ειναι αρκετα .

απλως δε θελω να τη πατησω οπως με το 6630 που ηταν πολυ αργη .(δε ξερω αν εφταιγε η καρτα η συγκεκριμενη παντως ηταν ποιο αργο το κινητο σε σχεση με τη μαμισια κ πιο αργη στο write,mia 512 htan)

 

Όπως λέμε ... και καλά "μαμίσια"?:D:D:D

Πέρα από την πλάκα μόλις έβαλα μια 2gigabeauties sandisk αγορασμένη απο το δίκτυο και πετάει! Λες κ έχει φτερά!

 

:)

Αν ποτέ γράψω greeklish θα ειναι το τελευταιο οχυρο πριν το καψιμο της συσκευης!
Link to comment
Share on other sites

Ξ*ΟΞΉΞ½ Ξ³ΟΞ¬ΟΟ ΞΌΞΞ½ΟΞΌΞ± ΞΌΞΏΟ Ξ³ΟΞ¬ΟΡι ΟΟΞΉ Ξ΅ΟΟ 160 Ξ³ΟάμμαΟΞ± ΟΞ΅ΟΞΉΞΈΟΟΞΉΞΏ.ΞΌΟΞ»ΞΉΟ Ξ³ΟΞ¬ΟΟ Ξ΄ΟΞΏ Ξ³ΟάμμαΟΞ± ΟΟΞΏ ΞΌΞΞ½ΟΞΌΞ± ΟΞ*ΟΟΡι Ξ±ΟΟΟΞΌΞ±ΟΞ± ΟΟΞ± 68.Ξ³Ξ½ΟΟί΢Ρι ΞΊΞ¬ΟΞΏΞΉΞΏΟ ΟΞΉ ΟΟμβαίνΡι ?
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Αν θέλετε να βάλετε μια εικόνα για wallpaper σε μορφή 240χ320 δε μπαίνει ωραία (μένουν κάτι μπάρες πάνω και κάτω κενές λόγω του θέματος.

1. Γνωρίζετε κάποιο τρόπο να βάλουμε κάποιο wallpaper σε full screen?

2. Επειδή ασχολούμαι με εικόνες, διαπίστωσα μέχρι στιγμής ότι το καύτερο ratio width/height αν φτιάξετε μια είκονα εσεις ή την επεξεργαστείτε, είναι το 1:1. Εκμεταλλεύεται πλήρως ο διαθέσιμο χώρο (χωρίς τις μπάρες ημερομηνίας πάνω και των συντομεύσεων κάτω).

 

Περιμένω τις δικές σας εμπειρίες κ επισυνάπτω ένα wallpaper που επεξεργάστηκα και έβαλα μόλις τώρα.

Αν ποτέ γράψω greeklish θα ειναι το τελευταιο οχυρο πριν το καψιμο της συσκευης!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και χρονια πολλα.πριν γραψω μηνυμα στο κινητο μου εμφανιζει διαθεσιμους 160 χαρακτηρες.μολις γραψω το πρωτο γραμμα πεφτουν αυτοματα στους 69.γνωριζει καποιος κατι? επισης το σερφαρισμα με καρτες δεν γινετε με ταχτυτητες 3g πχ με το wind plus? γιατι οταν δοκιμασα να στειλω αυτο το μηνυμα το απογευμα απο το κινητο εμφανιστηκαν κατι κινεζικα στον υπολογιστη και οχι ελληνικα.πρεπει να αλλαξω την γλωσσα απο καπου?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και χρονια πολλα.πριν γραψω μηνυμα στο κινητο μου εμφανιζει διαθεσιμους 160 χαρακτηρες.μολις γραψω το πρωτο γραμμα πεφτουν αυτοματα στους 69.γνωριζει καποιος κατι?

 

Μηνύματα > Επιλογές > Ρυθμίσεις > Σύντομο Μήνυμα > Κωδικοπ. χαρακτήρων > Περιορ. Υποστήριξη

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα > Επιλογές > Ρυθμίσεις > Σύντομο Μήνυμα > Κωδικοπ. χαρακτήρων > Περιορ. Υποστήριξη

 

ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση

Link to comment
Share on other sites

ειναι καποιες συγκεκριμενες προδιαγραφες που πρεπει να κοιταζω οι ολες οι microSD μου κανουν ?

(πχ το 6630 επρεπε να ειναι DualVoltage αλλιως δε δουλευε)

BackDoo oGioRGos
Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε η ελληνική αντιπροσωπεία να έχει λύσει το πρόβλημα της ασυμβατότητας των ελληνικών χαρακτήρων στους τίτλους τραγουδιών.
Link to comment
Share on other sites

apo kseno noikia forum

http://discussions.europe.nokia.com/discussions/board/message?board.id=connectivity&message.id=7316&query.id=18686#M7316

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Vodafone E65 SIP problems [ Edited ]

Options Options

roy_dean

Regular Visitor

Posts: 7

 

 

 

 

Message 12 of 20

 

Viewed 2656 times

 

Jon,

 

I have contacted Nokia and Vodafone technical, it would appear that Vodafone bagged E65 will not work with any VOIP carrier, as the Vodafone version of the software on E65 will divert all VOIP calls what the default access point it will always try and use Vodafone cellular network.

 

Solution:

 

This weekend my local Nokia service centre will be re-programming my mobile to the standard Nokia E65 software for £29, so I will let know if this works.

 

If anyone has any other ideas, please contact me via this web site

Link to comment
Share on other sites

Παλιά για την δημιουργία θεμάτων υπήρχε το THEME EDITOR που για να τρέξει έπρεπε να έχεις υπολογιστή της NASA.

Τώρα είδα πως μπορεί κάποιος να κατεβάσει το Carbide το οποίο για να το καταφέρεις πρέπει να έχεις πτυχίο PHOTOSHOP, COREL, ANIMATION και δεν ξέρω και εγω τι άλλο απαιτείται για την δημιουργία ενός απλού θέματος στο κινητό.

 

Χάθηκε ο κόσμος να βγεί κάτι απλό βρε αδερφέ???

 

Sorry αν είναι off topic το μήνυμα από τους διαχειριστές αλλά...

 

ΗΜΑΡΤΟΝ ΒΡΕ ΝΟΚΙΑ

 

**κατά τ'άλλα άριστο το Ε65... :D

Δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα… Λίγη εξάσκηση θέλει.:O

Κατά τα άλλα το πρόγραμμα είναι 1000 φορές καλύτερο από το παλιό Theme Creator.:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...