Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ε65


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερεται πος βαζω ip στο Wlan

 

ευχαριστωωω

 

 

ΜΕΝΟΥ->ΕΡΓΑΛΕΙΑ->ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ->ΣΥΝΔΕΣΗ->ΣΗΜΕΙΑ ΠΡΟΣ->το δίκτυο που θέλουμε->ΕΠΙΛΟΓΕΣ->ΠΡΟΧΩ ΡΥΘΜΙ

 

Το βρήκα και είναι καλό να το γράψω για το ξέρουμε :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι ρε παιδιά, γίνεται και πιο απλά:

Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Κατάσταση αναμονής > Προσθ. σε ενεργή αναμ. > Ειδ. φωνητικού μην. να μην είναι επιλεγμένη

Α, συγνώμη δεν το γνώριζα... Θεωρούσα πως είναι σαν το Ε60 μου, όπου δεν υπάρχει τέτοια επιλογή απενεργοποίησης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Το Ε65 δεν εχει πολλαπλα ξυπνητηρια? Γιατι ειχα την εντυπωση οτι τα S60 3rdEdition FP1 εχουν πολλαπλα και οχι ενα μονο ξυπνητηρι. Λαθος?
Link to comment
Share on other sites

μολις πριν λιγες μερες απεκτησα το κινητακι .

εχω καποιες αποριες .

 

πρωτον επειδη εχω προβλημα με τη μπαταρια δεν μου κραταει ουτε 2 μερες (με πολυ χρηση+BT handsfree 1μιση με το ζορι)

ειναι φυσιολογικο ?

οσον αφορα τις λειτουργειες του τηλ. και το wifi ,κανει συνεχως σαρωση για δικτυα ? γινεται να ειναι ανενεργο ?

υπαρχει κανενα tweak/tip για να κραταει πιο πολυ η μπαταρια ?

(καπου σαν να ειχε παρει το ματι μου κατι για themes που κανουν εξοικονομιση μπαταριας )

 

ακομα παρατηρω οτι σε σημεια που με το παλιο μου κιν (6630) μιλουσα αυτο βγενει εκτος σηματος εκει μπορει να γινει τπτ ?

 

θυμαμαι υπηρχε ενας κοδικος για νοκια που αφορουσε την ποιοτητα του σηματος κ την μπαταρια . μπορει να γινει τπτ απο εκει ?

 

η sim μου ειναι παλια κ μου ειπαν οτι μποερι να χρειαζεται να την αλλαξω για να μη μου κανει κατι κοληματα που κανει που κ που .

(μπορω να το τσεκαρω αυτο?να μην αλλαζω τσαμπα)

αν την αλλαξω θα βελτιωθει τπτ απο τα αλλα προβληματα που εχω |?

 

επισης ουτε αναβαθμιση του εχω κανει ειναι με την αρχικη του εκδοση αν του κανω θα διορθοθει τπτ απο τα παραπανω ?

 

υπαρχει καποιο λινκ με αναλυτικες οδηγιες πως θα του κανω ?

BackDoo oGioRGos
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Το Ε65 δεν εχει πολλαπλα ξυπνητηρια? Γιατι ειχα την εντυπωση οτι τα S60 3rdEdition FP1 εχουν πολλαπλα και οχι ενα μονο ξυπνητηρι. Λαθος?

 

 

μα το Ε65 δεν ειναι FP1 απο οσο ξερω...:confused:

Link to comment
Share on other sites

μολις πριν λιγες μερες απεκτησα το κινητακι .

εχω καποιες αποριες .

Καλορίζικο, ρώτα ότι θες;)

 

πρωτον επειδη εχω προβλημα με τη μπαταρια δεν μου κραταει ουτε 2 μερες (με πολυ χρηση+BT handsfree 1μιση με το ζορι)

ειναι φυσιολογικο ?

Αν κάνεις πολύ χρήση WiFi είναι φυσιολογικό να κρατάει 2 μέρες, εξάλλου η μπαταρία δεν έχει στρώσει ακόμα

οσον αφορα τις λειτουργειες του τηλ. και το wifi ,κανει συνεχως σαρωση για δικτυα ? γινεται να ειναι ανενεργο ?

Φυσικά: Ρυθμίσεις > Σύνδεση > Ασύρματο Lan > Εμφάνιση διαθεσιμότητας > Ποτέ

υπαρχει κανενα tweak/tip για να κραταει πιο πολυ η μπαταρια ?

(καπου σαν να ειχε παρει το ματι μου κατι για themes που κανουν εξοικονομιση μπαταριας )

Αν δε χρειάζεσαι το 3G γύρνα το δίκτυο σε GSM,

το άλλο δεν το έχω ακούσει

 

ακομα παρατηρω οτι σε σημεια που με το παλιο μου κιν (6630) μιλουσα αυτο βγενει εκτος σηματος εκει μπορει να γινει τπτ ?

 

θυμαμαι υπηρχε ενας κοδικος για νοκια που αφορουσε την ποιοτητα του σηματος κ την μπαταρια . μπορει να γινει τπτ απο εκει ?

 

η sim μου ειναι παλια κ μου ειπαν οτι μποερι να χρειαζεται να την αλλαξω για να μη μου κανει κατι κοληματα που κανει που κ που .

(μπορω να το τσεκαρω αυτο?να μην αλλαζω τσαμπα)

αν την αλλαξω θα βελτιωθει τπτ απο τα αλλα προβληματα που εχω |?

 

επισης ουτε αναβαθμιση του εχω κανει ειναι με την αρχικη του εκδοση αν του κανω θα διορθοθει τπτ απο τα παραπανω ?

Κάνε αναβάθμιση και άλλαξε και κάρτα sim, θα διορθωθούν πολλά

 

υπαρχει καποιο λινκ με αναλυτικες οδηγιες πως θα του κανω ?

Αν ψάξεις το φόρουμ θα βρεις σε πολλά μέρη οδηγίες

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Την γραμματοσειρά μπορούμε να την αλλάξουμε να βάλουμε κάποια να βλέπουμε τα γράμματα είμαι πολύ μικρά
ΑΕΛ Πρωταθλήτρια 1988 Κυπελλούχος 1985 και 2007
Link to comment
Share on other sites

Την γραμματοσειρά μπορούμε να την αλλάξουμε να βάλουμε κάποια να βλέπουμε τα γράμματα είμαι πολύ μικρά

Μπορείς να αλλάξεις γραμματοσειρά με κολπάκι, αλλά στην ουσία δεν θα δεις διαφορά διότι και η άλλη γραμματοσειρά θα έχει το ίδιο μέγεθος.

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να εγκαταστήσεις το Psiloc Font Magnifier, μέσω του οποίου μπορείς να μεγαλώσεις το μέγεθος των γραμμάτων.

 

Σημείωση: Θα πρέπει να το υπογράψεις πρώτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτησις: Χρησιμοποιέιτε το φορτιστή που είχε η συσκευασία μέσα? Πόση ώρα κάνει να φορτίσει??
Link to comment
Share on other sites

η sim μου ειναι παλια κ μου ειπαν οτι μποερι να χρειαζεται να την αλλαξω για να μη μου κανει κατι κοληματα που κανει που κ που .

(μπορω να το τσεκαρω αυτο?να μην αλλαζω τσαμπα)

αν την αλλαξω θα βελτιωθει τπτ απο τα αλλα προβληματα που εχω |?

Εγώ έχω μια παλιά What’s up και τελικά δεν μου έχει κάνει επανεκκίνηση. Ίσως επειδή το έχω μόνο σε gsm, όχι 3g.

Link to comment
Share on other sites

πηγα κ την αλλαξα πριν λιγο για καλο κ για κακο. μου το ειπαν κ στο καταστημα που πηγα.τουλαχιστον θα ξερω οτι ειναι new κ δεν θα υπαρχει προβλημα απο αυτη τη μερια.
BackDoo oGioRGos
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτησις: Χρησιμοποιέιτε το φορτιστή που είχε η συσκευασία μέσα? Πόση ώρα κάνει να φορτίσει??

 

Κάνει περίπου 1,5 ώρα να φορτίσει

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

μπορω να συνδεθω μεσω wifi και να κανω browse τα αρχεια που ειναι shared σε καποιο pc με ασυρματο ρουτερ?(οπως το κανω πχ απο το λαπτοπ στο desktop?)

γενικως να ανταλαξω αρχεια απο το κιν με καποιο pc που εχει wifi ?

BackDoo oGioRGos
Link to comment
Share on other sites

Από πού τις κατέβασες τις εφαρμογές;;; Συνήθως λένε τα sites αν είναι για την έκδοση 9.1/9.2 ή για παλιότερες.

Για το πώς υπογράφουμε δες εδώ τον οδηγό μέχρι το βήμα 9 και μετά ανέβασε το αρχείο xzy.csr (βήμα 12, χέρι 3) στο rapidshare η αλλού, και κάποιος από εμάς που πρόλαβε να εγγραφεί στο SymbianSigned θα σου στείλει το πιστοποιητικό για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.

Φιλε μου εφτασα μια χαρα στο βήμα 9. τωρα μπορεις να μου πεις που τι να κανω βήμα βήμα. πως να ανεβάσω το αρχειο στο rapidshare kai ποιος θα μου στειλει το πιστοποιητικο;

ΑΕΛ Πρωταθλήτρια 1988 Κυπελλούχος 1985 και 2007
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εφτασα μια χαρα στο βήμα 9. τωρα μπορεις να μου πεις που τι να κανω βήμα βήμα. πως να ανεβάσω το αρχειο στο rapidshare kai ποιος θα μου στειλει το πιστοποιητικο;

Στείλε το αρχείο xyz.csr στο e-mail μου (itchrist@hotmail.com) και θα σου στείλω το πιστοποιητικό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το divx player ή το smartmovie; Έψαξα στα γνωστά μέρη αλλά όσα δοκίμασα μου έβγαζαν σφάλμα με το πιστοποιητικό. :mad:

 

EDIT: Τελικά το βρήκα το λάθος μου. Μετά το φορμάτ που έκανα, ξέχασα να αλλάξω τη ρύθμιση Διαχείριση Εφαρμογών > Ρυθμίσεις > Εγκατάσταση Λογισμικού σε Όλα.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το Ε65 με σύνδεση Vodafone τώρα που έβγαλε και την προσφορά με την απόσυρση κινητού και δίνει επιδότηση και άλλα 50ευρώ με νέα σύνδεση. Σκεφτόμουν να το πάρω με σύνδεση Wind ή Cosmote ωστέ να μην είναι VF live το κινητό αλλά αυτή η προσφορά συμφέρει. Ξέρει κανείς ποιες είναι οι διαφορές μεταξύ του Ε65 και του Ε65 VFlive; Αλλάζει το μενού; Έχεις όλες τις δυνατότητες (εγκατάσταση προγραμματων κτλ..) όπως έχεις και στο κανονικό; Επίσης αν το πάρω και του βάλω κάρτα Wind, θα μπορώ να χρησιμοποιώ την υπηρεσία Wind plus non stop;
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το Ε65 με σύνδεση Vodafone τώρα που έβγαλε και την προσφορά με την απόσυρση κινητού και δίνει επιδότηση και άλλα 50ευρώ με νέα σύνδεση. Σκεφτόμουν να το πάρω με σύνδεση Wind ή Cosmote ωστέ να μην είναι VF live το κινητό αλλά αυτή η προσφορά συμφέρει. Ξέρει κανείς ποιες είναι οι διαφορές μεταξύ του Ε65 και του Ε65 VFlive; Αλλάζει το μενού; Έχεις όλες τις δυνατότητες (εγκατάσταση προγραμματων κτλ..) όπως έχεις και στο κανονικό; Επίσης αν το πάρω και του βάλω κάρτα Wind, θα μπορώ να χρησιμοποιώ την υπηρεσία Wind plus non stop;

Οι δυνατότητες είναι οι ίδιες, δεν υπάρχει κάποια δυνατότητα κλειδωμένη όπως παλιότερα, απλά η μόνη διαφορά είναι το θέμα του VL.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν θα έχεις την τελευταία έκδοση λογισμικού, διότι δεν συμβαδίζουν οι εκδόσεις λογισμικού των VL συσκευών με των απλών ως αποτέλεσμα να είναι πάντα πιο μπροστά τα non branded.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Οι δυνατότητες είναι οι ίδιες, δεν υπάρχει κάποια δυνατότητα κλειδωμένη όπως παλιότερα, απλά η μόνη διαφορά είναι το θέμα του VL.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν θα έχεις την τελευταία έκδοση λογισμικού, διότι δεν συμβαδίζουν οι εκδόσεις λογισμικού των VL συσκευών με των απλών ως αποτέλεσμα να είναι πάντα πιο μπροστά τα non branded.

 

αν κανουμε στο vodafone live Ε65 μια αναβαθμιση θα φυγει αυτο το αηδιαστικο θεμα του VL?

Link to comment
Share on other sites

αν κανουμε στο vodafone live Ε65 μια αναβαθμιση θα φυγει αυτο το αηδιαστικο θεμα του VL?

Όχι, διότι η αναβάθμιση που παίρνουν αυτά είναι VL, γι αυτό και έχουν διαφορετικές αναβαθμίσεις σε σχέση με τα υπόλοιπα.

Υπάρχει άλλος τρόπος να το βγάλεις αλλά θα χάσεις την εγγύηση σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι, διότι η αναβάθμιση που παίρνουν αυτά είναι VL, γι αυτό και έχουν διαφορετικές αναβαθμίσεις σε σχέση με τα υπόλοιπα.

Υπάρχει άλλος τρόπος να το βγάλεις αλλά θα χάσεις την εγγύηση σου.

 

ποιος ειναι αυτος ο τροπος?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ενας νεος κατοχος ε65 εδω και 2 μερες.πιστευω οτι ειναι η καλυτερη επιλογη στα 300 και κατι ευρω.το μονο που με χαλαει ειναι το πληκρο της συνακροασης το οποιο μαλλον θα μου ειναι αχρηστο εκτος και δεν εχω καταλαβει κατι.ενα πρωτο που θελω να ρωτησω για αρχη ειναι αν απο την οθονη μπορουν να μεινουν μονο τα επανω εικονιδια και φυγουν οι τρεις απο κατω συντομευσεις - τηλεφωνητης ημερολογιο και wlan.επισης πως γινετε να βαλω και αλλες.για αλλες αποριες θα ξανα ρωτησω αργοτερα
Link to comment
Share on other sites

ειμαι ενας νεος κατοχος ε65 εδω και 2 μερες.πιστευω οτι ειναι η καλυτερη επιλογη στα 300 και κατι ευρω.το μονο που με χαλαει ειναι το πληκρο της συνακροασης το οποιο μαλλον θα μου ειναι αχρηστο εκτος και δεν εχω καταλαβει κατι.ενα πρωτο που θελω να ρωτησω για αρχη ειναι αν απο την οθονη μπορουν να μεινουν μονο τα επανω εικονιδια και φυγουν οι τρεις απο κατω συντομευσεις - τηλεφωνητης ημερολογιο και wlan.επισης πως γινετε να βαλω και αλλες.για αλλες αποριες θα ξανα ρωτησω αργοτερα

 

καλοριζικο!!

δεν μπορεις να τα βγαλεις,η ολα η τιποτα.:O

δεν μπορεις να προσθεσεις εσυ κατι παραπανω

στην αρχικη οθονη απο μονος σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...